Umývačka riadu zle umýva

lilyianka
6. júl 2021

Zdravím žienky, idem si po radu,dúfam,že mi budete vedieť poradiť.
Posledné asi 2-3dni msm problém s umývačkou. Problém je,že zle umýva, t.z.sice umyje, ale riad nie je vyleštený, akoby matný s takým nepríjemným povlakom na dotyk. Skúsila som už mám pocit všetko. Vyčistila filter, skúsila pustiť s octom, tvrdosť vody mam nastavenú správne. Nemenila som značku tabliet, soli ani lestidla, používam stále to isté. Všetko je ako má byť. Umývačka umýva resp zohrieva vodu, keďže opravár vravel, že by to mohlo byt tým. Ešte mi poradil nastaviť dávkovanie lestidla na vyššie, ale aj to mam nastavene dobre. Prosím Vás o co by sa mohlo jednať? Už som z toho na nervy,nič ma nenapadá.
Ďakujem

anile12
6. júl 2021

Odporúčam kúpiť kyselinu citrónovú. My ju síce míňame na kilogramy ale v riadne sa vidime

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ichbinich
6. júl 2021

Skus pustit na co najvyssej teplote s cisticom na umyvacky. A ako pise @viestta - skontroluj aj tie ramena a dekel od soli.

lilyianka
autor
6. júl 2021

@viestta ako zistím ci mi uniká viac lestidla ?
Tie ramena som nepozerala.,skúsim ešte to. A soľ by unikať nemala,na závite nebolo nič

lilyianka
autor
6. júl 2021

@ichbinich aj to už robím práve teraz,posledný pokus, ale ja ju pravidelne čistím

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
weronika171717
6. júl 2021

@anile12 a tu kyselinu kde mam dat?

nafka0483
6. júl 2021

@lilyianka Pozri nielen vsetky filtre, ale aj komplet ramena, vsetko odkial sa vstrekuje voda, lestidlo... pusti program s cistiacom, alebo pozri v navode co vsetko este pisu, ze treba urobit pre udrzbu. Nieco sa mohlo zaniest.

anile12
6. júl 2021

@weronika171717 normálne nasypat hocikde do mycky

ichbinich
6. júl 2021

@lilyianka
Moja Boženka je tiež niekedy fajnovka, tiež skúšam kadečo, keď zle umýva 😁
Ale v tých čističoch su zase iné látky, preto som napriek tomu, že si skúsila ocot, odporučila čistič.
Držím palce!

rusalinka
7. júl 2021

Baby, pridám sa aj ja sem... u mňa zase v posledných dňoch... mám pocit, že ten riad smrdí. tiež som nič nemenila, všetko ako doteraz, ale proste to smrdí, Môj muž tvrdí, že nič necíti, ale ja čuchnem do pohára a taniera a koniec! 😀 toto môže byť čím?

akirlu
7. júl 2021

@rusalinka nie si tehotna? 😁 Ja som sa v prvom trimestri k umyvacke ani priblizit nemohla.

lilyianka
autor
9. júl 2021

@ichbinich chvalabohu umývačka dostala rozum a po všetkých možných procedúrach sa rozhodla, že bude umývať ako predtým 😄