Čo kúpiť do umývačky riadu?

wilagrande
5. nov 2011

ahojte chcem vas poprosit o radu dnes mi mm kupil umyvacku riadu 😝 (nasa prva) na vyrocie 🙂 ale este nie je zapojena len ja sa absolutne nevyznam v tych tabletach sol a lestidiel vobec neviem aku mam kupit a kde nieco dobre a nie moc drahe a kolko tie pripravky vydrzia....ja mam normalne dilemu a hanbim sa prist do obchodu a pytat sa na to aby som nevyzerala ako totalny blbec :D prosim poradte mi dakujem

lulistek
24. sep 2018

Odporucam tablety jar, denkmit z dm a z lidla

babulka82
24. sep 2018

@wilagrande pre mna najlepsie co je na umyvanie je Jar platinum .Sol doplnam podla potreby a lestidlo nedavam vobec lebo pri tychto jarovych netreba.Kupujem vacsinou v akcii najlepsie v tescu byvaju za super cenu.

bacoolka
25. sep 2018

@milli20 ďakujem za odpoveď, aj ja mám pocit , že to je tým lestidlom 🙂

janka108
23. jún 2019

@milli20
@bacoolka mne sa stalo to isté s horkym riadom..úplne nová mycka, kúpila som lestidlo z dm, a všetky riady, príbory, všetko úplne horke! Dala som na začiatok asi 1dcl...neviete mi povedať po akom dlhom čase vám to prestalo, resp.ako ste to riešili? Púšťali ste mycku na prázdno, aby sa vyminalo lestidlo, alebo ste nastavili dávkovanie na úplné minimum? Prípadne ak má niekto skúsenosť, budem vďačná za každú radu...v predajni, kde som mycku kupovala mi povedali, ze to môže trvať aj dva mesiace...čo je masaker, z toho riadu sa vôbec nedá jesť...(až teraz čítam etikete lestidla, ze obsahuje veľmi horkú zložku, pre prípad, ze by to chceli ochutnať deti...)

aflou
23. jún 2019

@janka108 ja nedavam žiadne lestidlo tablety to uz všetko obsahuju. A je to vôbec nutne?

milli20
23. jún 2019

@janka108 už použivam len lestidlo somat. A Somat gél. Ale nemám odmeraný čas kolko trvalo az riad prestal byt horký. Skúste ho normálne umyť jarou a vodou.

bacoolka
23. jún 2019

@janka108 lestidlo z DM som vyliala do zachoda, kupila som finish a striedam ho so somatom a po par umytiach riad prestal byt horky

janka108
24. jún 2019

@bacoolka
@milli20
@aflou ďakujem za všetky odpovede, išla som len podľa návodu, v ktorom bolo uvedené, ze ho treba doplniť..našťastie sa mi podarilo prestavit mycku z najväčšieho davkovania lestidla na minimum a už je to ok..