Čo môže hovoriť Mikuláš a čert?

queen_mary
5. dec 2022

Ahojte, prosim mate tipy co moze hovorit detom (3 roky) mikulas a cert?

Posluchal si, pomahal si maminke, upratujes si, pekne papas vsetko, ...

Dakujem

simca06022011
5. dec 2022

umyvas si rucky? 🙂 3rocnym asi vela nie, vacsinou maju dost uz z toho stretnutia :D

queen_mary
autor
5. dec 2022

@simca06022011 ze, tiez si myslim ze budu v slzach stat niekde za mamami. Len muz a sused stresuju, ze co akoze budu hovorit.

athom
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pribinak
5. dec 2022

Nemali by byt prehnane prísni a trápiť ho nejakými výčitkami, nech má dieťa skôr pozitívne zážitok ako zažiť maly horor a stres

Niektoré deti sú smelé, iné budú plakať.

babulkomale
5. dec 2022

@queen_mary a co takto bezpodmienecna laska? Kde sme, v stredoveku? To vazne toto robite svojim detom?
Ty si posluchala? Umyvas si zuby poriadne? Brava si ta sef na kolienko a tam to z teba taha? A potom ti da sladkost?
Nechutne toto cele...

mamamasama
5. dec 2022

@babulkomale uplne suhlasim... Toto je otrasny zvyk 😮

whatever1
5. dec 2022

@queen_mary hlavne nestrasit

queen_mary
autor
5. dec 2022

@babulkomale dik za nevyziadanu radu 😀 otazka znela inak. Nauc sa respektovat ostatnych. Mna tiez nezaujima, co a ako so svojimi deckami robis. Pekny den🙂

mamamasama
5. dec 2022

@queen_mary žiadnu radu ti nedala. Akurat napisala svoj nazor a to hadam môže. Suhlasim s nou. Je to fakt nechutne.

queen_mary
autor
5. dec 2022

@mamamasama oki, dakujem za nazor ktory ma nezaujima 😀 pekny den.

simca06022011
5. dec 2022

Skor take, ze ci zaspieva nieco a tak funguje.. ale vacsinou sa hanbia a boja krpci, cize fakt netreba to silit a planovat. Moja prvykrat ani usta neotvorila :DDD

babulkomale
5. dec 2022

@queen_mary pytala si sa, co moze hovorit Mikulas a cert.
Tak odpovedam teda zrozumitelnejsie:
Vobec sa do tych kostymov nemusia obliekat, nemusia nic hovorit a nikoho strasit. Nech zostanu doma v trenkach pri pive a drzia hubu a detom sa venuju vhodnejsim sposobom.
A samozrejme, ziada sa napisat ze som necakala ze v 21. storoci sa toto bude jedna matka pytat a este aj napise ze jej je jasne ze deti budu stat za matkami ustrachane a ze ona je s tym evidentne ok.
Dobre sa bavte na strachu vasich deti 🤮

queen_mary
autor
5. dec 2022

@simca06022011 hej hej, ze podla situacie ako budu reagovat. Pri uslzenych len pochvalia, ze poculi ze posluchali a daju balicek 😀

queen_mary
autor
5. dec 2022

@babulkomale dakujem za dalsi zbytocny komentar 😀 a moj muz pivo nepije a ani nechodi doma v trenkach 😀 takeho by som doma nechcela 😊 pekny den, dufam ze uz naposledy.

babulkomale
5. dec 2022

@queen_mary ty sa nauc respektovat svoje deti a ich potreby. Toto ziadne dieta nepotrebuje.

queen_mary
autor
5. dec 2022

@babulkomale a ty sa staraj o svoje deti 😀 a uz ma neobtazuj prosim ta 😉

anjelicek26
5. dec 2022

Pocuvas maminku a tatinka?
Pocuvas ucitelku v skolke?
Pekne papas?
Umyvas si rucky?
Umyvas si zubky?
Odpratavas si hracky?
Pomahas maminke, ked potrebuje?
Pomahas babke/surodencovi?

Akokolvek maly odpovie povie cert

povie ano - odpovie - tak dobre dobre, ty si asi fakt dobry chlapec.
povie nie - odpovie - na tomto este popracujeme do buduceho roku, nech nedostanes od Mikulasa zemiak miesto cokoladky (Mikulas ho moze zastavit, ze aale taka drobnost, to nevadi)

To absolutne staci, mikulas len skonstatuje, ze ho ma na zozname dobrych deti a pochvali ho, ze len tak dalej, da sladkosti a odchod.

Chlapi to zvladnu, hlavne moc nestrasit. Idealne vobec nestrasit.

queen_mary
autor
5. dec 2022

@anjelicek26 super, dakujem 🙂 samozrejme, ze nechceme detom sposobit traumu, a podla toho sa aj pani budi chovat🙂

anjelicek26
5. dec 2022

@queen_mary ked sa bude maly fest hanbit, nech sa cert/mikulas obrani s otazkami na teba - co maminka, pocuva syncek? Umyva si rucky? Zubky? atp... ty mu to odkyves, maly prikyvne, rozluskne to zlozitu situaciu a on uz len odbehne po balicek. Uvidis, ako bude na tom a ako sa odvazi... ono tie drobce maju z toho zazitok.

moni73
5. dec 2022

@queen_mary vies nejaku basnicku/pesnicku? Mojej sestry sa pradavno pytali, ci sa vie modlit. A segra isla: panbozkova kravicka....

gertrudaosem
5. dec 2022
iwesska
5. dec 2022

Cert - pokrajam ta do gulasa😂 Tak krical cert u nas😂

evica17
5. dec 2022

@queen_mary tiež sa mi nepáči takéto že dám ti darček iba ak budeš dobrý. Čiže ja osobne, ak už chcete robiť Mikuláša, by som volila nech radšej im povedia príbeh o sv mikulasovi, ako nosil kedysi peniažky chudobným dievčatám a nech sa deti pýtajú , prípadne rodičia, o živote Mikuláša, napr kde žije, ako to nosil, prečo a tak. Čerta by som vynechala, radšej anjela by som dala. Ale to len taký návrh, ako by som to chcela ja pre svoje deti. Len treba poznať príbeh o sv mikulasovi

gelifil
5. dec 2022

@moni73 😝😝😝

misulka1989
5. dec 2022

@queen_mary mne sa pacil pristup v nasej skolke ku certovi, deti sa naucili tuto basnicku a potom to aj nazorne predviedli -
Ty certisko rohaty, naco si k nam prisiel Ty, my sme dobre deti veru, nas si certi nezoberu. Hybaj od nas, hes, hes, hes, lebo metlou dostanes 😁
nie je to odpoved na Tvoje otazky, ale niekoho to moze inspirovat 😉

queen_mary
autor
5. dec 2022

@iwesska tak toto je top 😀 ani u nas doma sa s tym nikto nekaslal 😀

queen_mary
autor
5. dec 2022

@misulka1989 toto je super, dakujem 🙂

queen_mary
autor
5. dec 2022

@moni73 aj moj maly mal natrenovane pred.oknom za oknom a anjelicku moj straznicku, ale teda nevydal ani hlasku, len kyval hlavou ano/nie a ked odchadzali zakrical dovidenia 😀