Čo na biele plavky zafarbené namodro?

evulilik
27. júl 2010

Ahojky.. mam taky mali problémik na výlete do madarska na kupko som si zobrala predtým iba raz použité snehobiele plavky s gorálkovým viazaním okolo krku.. ibaže osušku som si zabudla doma (deravá hlava 😖 ) tak som si tam kúpila obycajný lacny uterak tmavo modrej farby... no a moje plavky z neho chytili modrý odtieť.. prala som ich už trikrát v prašku lanza biela ...na 30, 40 aj 60 stupňov... + 1x som použila odstraňovač škvrn.. ale nepomohlo.. Tie plavky sú v podstate nové.. a nechcem o nich prísť ... ☹ Nemá niektorá z Vás nejaký tip ako na bielu???? 😒

burina111
27. júl 2010

no tak ja som s vanischom vyprala pečiatkovú farbu, čo sa mi vyliala na bežovú bundu a bola celá modrá, bez stopy a potom by som ešte skúsila sodu.....

manika77
27. júl 2010

ja pouzivam vanish mydlo stoji necele dve eura 😉

marorlinko
27. júl 2010

skus vanish,ale ten gel,co nastriekas na skvrnu,nechas posobit,potom rucne trocha odstranis a vyber rucne,alebo v pracke,mne zislo rucne, maly mal blede nohavice na mnohich miestach od travy,nevypralo to vobec,dala som ten gel a zmizlo to krasne, tiez som raz vyprala bielu bundu v pracke a zabudla z nej vybrat cerveny uterak,samozrejme bunda ostal aruzova,nepomohlo ani ten vanish v prasku,gel pomohol viacej. skusala si bielidlo ? ja ne,lebo tuna v uk som ho est enevidela.

yanni
27. júl 2010

ja tiez ten vanish na streikanie pouzivam ked daco alebo skus aj sol na skvrny. Tu v DE je ta sol dost rozsirena, neviem ako na SK, ale tym tiez vyjde vselico. Da sa sa to spolu s praskom a peries. Dufam ze to vyperies. Drzim palce.

aero
27. júl 2010

@evulilik - skús jaso- tak sa volá prípravok na jemné bielenie, balený je v takom malom sáčku
nestojí veľa a možno ti pomôže 🙂

janocka
27. júl 2010

@evulilik ja mam velmi dobre skusenosti s odstranovacom skvrn Ecover - dokonca mam pocit, ze je lepsi ako vanish

dugyna
27. júl 2010

na skvrny pouzivam zlcove mydlo z DMky alebo klasicke jadrove mydlo,taky prasok na skrvny z DMky v zelenom laom kyblicku, sol na skrvny PUER-naozaj vynikajuce na skrvny rozneho charakteru.

romaroma
28. júl 2010

ja by som si kúpila odfarbovač textílií na omylom zafarbené prádlo, dostať to v dmku. kúp si viac tých sáčkov, niekedy to nezmizne celé naraz. nechať v horúcej vode aj celú noc, následne oprať. mohlo by to zmiznúť.

fem
28. júl 2010

@evulilik na bielu je dobry Clorox- obsahuje trosku chlor, neviem , ake velke skvrny mas, ale ja s vatovou tycinkou namocenou do cloroxu skrnu pretriem, ona hned zmizne, aby sa ostatna tkanina nezatazovala...a potom rychlo dat prat do pracky...clorox u nas predavaju v margaretke- siet drogerii, inak je to americky cistiaci prostriedok, velmi dobre...fakt neviem aku teplotu plavky znesu

krasnulka
28. júl 2010

ja som veeelmi spokojna s odstranovacom skvrn z dedry, s nim som vyprala cokoladu, cucoriedky, detsku stolicu s bielych latkovych plienok a aj synove rifle ktore mal od travy.

bzuco
28. júl 2010

krasnulka - tie všetky škvrny čo spomínaš mi v pohode vyperie ariel na 40tke, nemusím dávať ani žiadny další prípravok na škvrny

ale ak sa už nájde niečo odolnejšie, ja dávam odstraňovač škvrn ariel profesional - tekutý, veci mám krásne čisté a farby sú stále ako nové
ja na ariel nedám dopustiť

libka1
28. júl 2010

bzuco mne ariel na 40 take skvrny nevypral 😕 napr. tie cucoriedky urcite nie...

cica13
29. júl 2010

10 rokov pouzivam tento odskvrnovac

lucinka1230
29. júl 2010

urcite pouzi vanish alebo ariel ( ci uz normalny prasok alebo tie kapsulky)

tynushqa
29. júl 2010

suhlasim s dugynou jednoznacne PUER alebo tu sodu na pranie od Sonetu /je to to iste len iny vyrobca/. Ja to teraz pouzivam na vsetko, ale robim to tak ze si dam danu vec do saflika, dam horucu vodu a prisipem Puer a necham to chvilocku alebo niekedy aj cely den a zatial mi VSETKO vypral, dokonca aj zaprate skvrny od ovocia a dnes skvrny z hypermanganu. 🙂 neda sa to porovnat so ziadnym odstranovacom skvrn 😎

barbi717
18. jún 2012

prosim poradte mi ako dostanem škvrny z tých malých kamienkov čo su v mori väčšinou na brehu. Neviem či to je štrk alebo čo ale ostali mi na bielych plavkách také čierne bodky..:( suurne potrebujem pomoc.