Čo na predmenštruačný syndróm?

mirka414
6. dec 2009

potrebujem poradit pred menzesom som skoro tyzden uplne hotova,nervozna ako pes a strasne bez chuti nieco doma robit a zerem sladke za dvoch...potom dostanem menzes a vsetko je super.napr.vcera som mala jeden den pred a bola som nafuknuta ako balon,neobliekla som rif.vestu a dnes uplne v pohode...ako bojovat proti tymto stavom,nechcem ublizit rodine tym,ze som nervozna ☹

munu
6. dec 2009

mirka neviem ako bojovat proti tymto stavom, ale ja tiez zerem sladke pred menzesom.. nerovzna niesom, ale sladkosti milujem, aj ked mam prave menzes, tak mam chut na sladke.. a potom ked skonci, tak chut sice nepominie, lebo ja mam sladkosti aj tak rada, ale uz ich tak surne nepotrebujem k zivotu.. alebo si dam, alebo nie.. neviem a preco si nervozna? Akoze vsetko ta rozhadze a tak? Tak ked vidis, ze to na teba ide, tak si vyjdi na prechadzku s Leonie a vsak sa snaz mysliet na pekne veci a nedaj si pokazit naladu a hotovo... fakt neviem, co ti poradit.. na mna nervozita nechodi pred menzesom ani pocas, tak sa neviem vzit do tvojho stavu.. chapes.. 😒 😉

berenika39
6. dec 2009

mirka, ahoj, přidávám se do klubu, neboj, nejsi v tom sama. vyřešila jsem to tak, že jsem doma nahlásila, že pár dnů před MS jsem na zabití, že to vím, ale moc s tím nenadělá, tak aby měli pochopení a že se budu sama snažit neprudit 😉 😉 , berou to...ale stejně mám na sebe vztek. Vytočí mě kde co a jsem strašně napružená, nervní, nic mi není dobrý...chvíli chci to a chvíli zas ne...prostě děs. Sladké normálně vůbec nejím, před MS jsem schopná si vzít lžičku a jíst cukr z cukřenky 😉 😉 😉 .

O váze ani nemluví, nevážím se, by mě šlak trefil, nedopnu rifle a jsem jak bublina 😉 😉 .

Klasický premenstruační syndrom, ted po porodu se k tomu přidala i taková nepříjemná nevolnost, prostě si musím na chvíli lehnout, je mi prostě "blbě".

Docela jsem zvědavá, jestli někdo nenapíše nějaké třeba přírodní prostředky, které zmírní tyhle protivné stavy....
Nebo by to u mě mohl být i přechod???? 🙄 🙄 🙄 🙄 .

Po porodu do přechodu 😝 😝 😝 😝 😝

soniada
6. dec 2009

mirka ja som na tom tak isto , dokonca uz nemusim ani nikoho upozornovat lebo si to vsetci hned vsimnu 😉
tiez ma to velmi stve , na kazdeho wrcim a vsetko mi vadi, ale ozaj vsetko... a este k tomu placem..niekto mi nieco povie a hned sa rozplacem a mavam to tak týzden pred...je to des 😖 😖 😖

twinflame
6. dec 2009

Pripájam sa k Vám, s postupujúcim vekom je PMS (pre menstrual syndrom) u mňa len horší a horší. Zadržiavanie vody, klesajúca nálada hraničiaca so smútkom, po pár dňoch to všetko prejde. Je to tak 5 dní pred. Mne vadí hlavne zmena v psychike. Inak som vyrovnaný typ, nemám výkyvy v nálade.

saska.t
6. dec 2009

kocky z mojej vlastnej skusenosti viem, ze pomozu len hormony, proste HAK vtedy je to u mna ok, inak uplna katastrofa ako u vas, brala som aj homeo ale absolutne nezabralo 😠

soniada
6. dec 2009

twin...s postupujucim vekom? ja mam 24 😅 😅 😀
inak po ms mi moze povedat kto chce co chce a nic ma nerozhadze a som na kazdeho mila a vesela..ale pred by som si najradsej dala na krk cedulku, pozor zlý pes 😀 😀

dukie
6. dec 2009

To jsou hormony... to je děs. Akorát já mám někdy pocit, že tímhle trpím celej měsíc... 😀 😀 😀

Co zkusit v tý době vyvíjet víc sportovní aktivity? Aby se to třeba aspoň trošku přepláclo endorfinama... taky jsou na uvolnění dobrý těstoviny, meduňka a taky třezalka, myslím... ale jestli to pomůže, to fakt nevím... 😕

kim
6. dec 2009

Ahoj

taky se přidávám 😅 já jsme i normálně dost výbušná, ale před MS je to šílený, jsem taky úplně nervní z každý blbosti, která by mě jinak nevykolejila 😔 před dítkěm jsem toto neměla 😒 taky jsem zavodněná a jak balon a chutě na sladký mám.Byla bych taky moc ráda, kdyby někdo věděl o nějakém přírodním produktu, HAK mi nedělá dobře, takže jí brát nemohu a nechci 😉

berenika39
6. dec 2009

😝 😝 no opravdu se to s věkekem horší 😝 😝 .
Prvních pár ms po kojení bylo supeeer, jsem si říkala, jak mi to těhu prospělo 😉 😉 ,ale pak to spadlo do starých kolejí a je to na budku. Jsou mnohem horší věci, já vím, ale nejradši bych těch pár dnů zmizela z povrchu zemmskýho 😉 😉 .

HAK neberu, páč mi už pár vyzkoušených nedělalo nikdy dobře.
Jdu ted na preventivní prohlídku na gyndu, tak se poptám, mám fajn mudra, snad poradí. Dám vědět 😉 😉 😉 .

Jo, jediný pozitivní před MS je chuť na milování,to je zvláštní, ale to funguje 😉 😉

kristi
6. dec 2009

vcera pres den jsem myslela, ze muze zabiju a dite asi taky 😝 😝 😝 😝 fakt jsem chytala na prvni naslapnuti, masakr. Nastesti vecer jsemt o dostala, takze uz je klid....

taky me to trapi, HAK beru v pohode.

bambusko
6. dec 2009

mirka, na pms vyskusaj zavorovy napoj, vitaminy 😉

http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=368487

ikarkulka
6. dec 2009

se mnou je to stejný - napruzelost, žravost, nafouklý břicho, občas druhý den ms mě bolí v kříži, břicho, stehna, je mi nevolno.
zlepšilo se to se změnou jídelníčku - celkově míň cukru v průběhu celého měsíce. taky jsem užívala gynex, to mi hodně pomohlo.
hormony fakt ne.

jinak praktikuju to, co berenika, prostě jsem manželovi řekla, že jsem nepříjemná, ale že s tím nic moc nenadělám, že vybuchuju bez příčiny, všechno mě štve, rozčiluje, tak ať mě tak týden bere s rezervou. a funguje to 😀

sisi.v
6. dec 2009

s PMS taky kamarádím, 3-4 dny před jsem fakt na zabití, ale zabírá mi jít cvičit něco dynamickýho /např. step/ a prostě se tam vybít, abych neměla chuť mlátit manžela a dítě 😉. a piju třezalkový čaj...no, tam je to možná placebo, ale alespoň pro ten pocit 😉.

bihan
6. dec 2009

Niečo o PMS http://www.lpp.sk/index.php?option=com_content&...

osobne som naň trpela oveľa viac v mladšom veku a časom sa to výrazne zlepšilo (alebo je to tým lepším stravovaním? 😉)

kotenko
6. dec 2009

ja prezivam kazdy mesiac to iste co aj vy, zacina to tyzden pred MS nasledovne: jeden den mi je blbo od zaludka, druhy den ma hlava boli, treti den by som zjedla cokoladovnu, stvrty den mam uz vytok a som nervozna a stekam jak pes, piaty a siestyma uz brucho boli, mam ho nafunkute a na vahe mi rucicka vyskoci o 2 kg viac. v den MS mi je zle, nevladzem sa ani z postele postavit, nevladzem chodit, mam neuveritelne krce, ale ked si lahnem, tak mi je do hodinky lepsie a po ibalgine uz mozem normalne fungovat ako clovek.
mirka, skus pocas tyzdna pred MS popijat alchimelkovy caj, alebo "zensky" a snazit sa menej sladkeho jedavat, ale viac ovocia. to su take "stare babske recepty", ktore sa traduju v nasej rodine. tej caj som jednu dobu pijavala, ale prestal mi chutit, ale mala by som ho opat zacat popijat. a este mi napadlo... poharik cerveneho vina vypit, ale nie viac...
jeeej, este mi napadlo, navyse sa mi tyzden pred MS objavia "MS je.aciky" na brade a lickach a zbavujem sa ich potom cely mesiac... ☹

filipal
6. dec 2009

niekde som citala a mne naozaj pomaha v druhej polovici cyklu zvysit prijem B-cka. mne najlepie vyhovuje prirodny kompex multivitaminu so zvysenymi davkami B-cok. vyskusajte. 🙂

ianitka
6. dec 2009

hlasim sa do klubu, placem, vrcim a nadavam... 😉

berynka
6. dec 2009

No jo, přesně to stejné mívám taky 🙄 . Prý na to pomáhá větší konzumace mléčných výrobků, právě tak ten týden před MS 😅 .

dvojka
6. dec 2009

Holky.
Tak vy snad píšete o mně-především Berenika
Tak mně pomáhala pupalka dvouletá+vit.E-To byl všelék na PMS 😵 .Ted kojim,tak neužívám,ale dřív dost pomáhalo

marianka79
6. dec 2009

no ja mám o týžden dostat a tiež chalujem sladkosti jednu cez druhú aj teraz zobem hrozienka obalené v čokoláde 😀 a ja som skor plačlivá ako nervózna

ciatko
6. dec 2009

mne pomaha jest v tyzdni "pred" menej varenej stravy, viac zeleniny, vysadit kavu, ak sa da, tak si zacvivit a cely ten tyzden si dat tak hodinu pred spanim tabletku sumiveho magnezia. to je proti zravosti 😉 raz to odporucal lekar v TV, tak som to skusila a tie chute uz nie su take hrozne

marianka79
6. dec 2009

šumivé magnézium to by som skúsila cvičit som prestala 😖 no a tá zelenina...to sa snažím jest ale nedodržujem začnem a hned aj prestanem ☹

mirka414
autor
6. dec 2009

jej dievcata ale nas tu je,ja som mala predvcerom narodky a manzel mi kupil nadherne ruze a tesil sa na vecerny sex a ja som len na neho skaredo zazrela a on ojeje,pod leonie ideme mamine kupit rafaelo nech sa ukludni 😀 ,ale vazne to nieje sranda,lebo vcera som v tomto stave prvy x pacla dcerke a je mi z toho smutno...ja som teraz super schudla za skoro 2mesiace 10kg a mam antikoncepciu Novaring co je uplne super,kedze ja zabudam na tabletky,ale asi musim znovu ku gynekologicke ci mi nieco neporadi,lebo vcera som mala na vahe plus 2kg a bola som ako balon a dnes zasa 2kg minus a zas je dobre skratka strasne schody vo vahe a v nalade...

vinifera
6. dec 2009

Ja nemusím drahého upozornovať že sa blíži menzes. Tradične keď mám PMS tak ho vyhadzujem z chalupy. 😀 Už si zvykol. Už vie, že keď mu poviem až si zbalí veci a pakuje sa kade ľahšie tak do týždna je tu menzes.
Sladké žeriem výlučne pred menzesom. Inak mi neberie. 🙂 Nervozitu môžem rozdávať a nemôžem vydržať ani sama so sebou tak sa čudujem ako dokážu so mnou vydržať okolie. No a dva dni pred menzesom by som drahého aj z kože vyšuk...ala. 😀 😀

berenika39
6. dec 2009

bezva, celkem jsme z toho pms udělaly estrádu... 😉 😉 😉 , apson ted vím,že v tom nelítám sama.
Divný je, že kombinuju víc věcí z těch, které tu píšete, třeba to červené víno, to mi jde dobře 😀 😀 😀 . Sladké nejím mimo tu dobu vůbec, zelenina je kámoš, ted pár měsíců sportuju (běhám), takže endorfin by se nějakej taky našel.....no a prostě přijde týden před a jsem někdo jinej 😝 😝 .

Tak vám přeju pevný nervy.....

mirka414
autor
7. dec 2009

ahooj ja chcem napisat,ze dnes mam zasa chut aj lietat,uz ten stav zasa presiel,ale idem sa objednat gynekologicke,lebo tieto stavy nie su normalne...

potvorka88
7. dec 2009

Pridávam sa do klubu. Ja tiež na drahého štekám, všetko ma nahnevá, rozplače, mám sklony zachraňovať svet a keď zistím, že sa to nedá, tak revem, nadávam, mám depku. Všetky tie stavy zajedám kilami sladkostí. MM už vie, že sa to blíži a vždy sa len spýta: "Kedy príde mrcha? Už aby to bolo." Mám pocit, že sa to vekom zhoršuje. Keď bývala moja mamina podráždená pred mrchou, tak som to nechápala ako je to možné a teraz to mám 100x horšie 😀

anta
7. dec 2009

Tak já mám to samý, vždycky si říkám, že to další měsíc zvládnu a ne a nejde to. Jsem nervózní, všechno mě štve, ale co s tím, to fakt netuším. 😅 😅 Jdou na mě depky, nic mi není dobrý, dítě mě štve, manžel taky, no a pak nakonec je mi jich líto 😀 😀 😀

mirka414
autor
28. jan 2010

uz je to tu zasaaa a navyse aj herpes k tomu a spim v kuse ako batola...

elomanka79
2. feb 2010

Ahoj holky,skvělé téma,jsem ráda,že v tom nejsem sama,ty potíže před a při menstruaci,jakoby jste mi četly z duše.Druhý den mě bolelo šíleně břicho,kámoška mi poradila šumivý aspirin c a vážně to zabralo.Ted už jen nějak spravit ten týden před,je to strašný,jdou na mě depky,co chvíli brečím a hlavně moc jím to sladké. 😠