Čo na stavy úzkosti, strachu, stiahnutý žalúdok, pocit ťažkých ochabnutych rúk?

gabilili
14. júl 2019

Ahojte vie mi niekto poradiť... Sú nejaké tabletky na ukludnenie aj keď kojím? Malý ma 5 mes plne kojeny asi 3 týždne mam staví úzkosti, už len keď sa zobudím mam stiahnutý žalúdok, telo v napeti, vnútorný strach, nepokoj, ruky také pocity tarbavosti... Nebaví ma nič, už to pomali ale isto takto nezvládam...

stela01
14. júl 2019

@gabilili a čo tak skúsiť niečo iné ako hneď tabletky ?
A dôvod tvojej úzkosti ?

liv1
14. júl 2019

Magnezium kazdy den, potom zopar dni malinko Neurolu- predpise doktor. A hajde psycholog. Plus zdrava vyvazena strava, ziadna kava, dostatok oddychu ak sa to da tak pohyb pohyb pohyb.

eliska13
14. júl 2019

@gabilili a čo sa stalo malo spánku, stresy v rodine, čoho sa bojíš?

gabilili
autor
14. júl 2019

@stela01 a co také?

gabilili
autor
14. júl 2019

@liv1 beriem a nepomáha...

stela01
14. júl 2019

@gabilili najprv zisti prečo máš tie stavy

ikonica
14. júl 2019

K tomu magnezku aj poriadny b komplex

liv1
14. júl 2019

@gabilili beries Neurol?

natuska87
14. júl 2019

@stela01 To, obyčajne "odhaľuje" odborník, psychológ...Stavy úzkosti, strach, patria jemu do rúk...

gabilili
autor
14. júl 2019

@liv1 neodporúča sa keď kojim

baby26
14. júl 2019

Navstivit psychiatra ten ti nieco predpise

3009
14. júl 2019

@gabilili zdá sa že má popôrodnú depresiu, takže návšteva psychiatra a ten ti dá lieky, ktoré sa dajú brať aj počas kojenia.

gabilili
autor
14. júl 2019

@3009 to môžem mať aj po 5 mesiacoch?

v_alika12
14. júl 2019

Caj lubovnik bodkovany alebo medovka lekarska. 2x denne. Sypany napr z lekarne. Urcite pomoze

gabilili
autor
14. júl 2019

@gabilili bola som už aj na neurologii... Lebo mam aj také ako keby vám išli ochrnut ruky také ako keby tarbave niekedy ale to je len pocit... Aj v tvári mam napäté svali... Ze mam porušený centrálny nervový systém plus ktomu tetanicky syndróm.... Ze je to choroba dnešných,, mladých,, ale keďže kojím na ukludnenie nič.... Začalo to tak ze najskôr pocit ťažkého dýchania, búšenie srdca, pocit na odpadnutie, zaleje vás taky strach alebo čo... V noci a ku večeru som väčšinou už pokojná ale ráno hneď keď sa malý ozve už nám úzkosti.... Môže to byť naozaj ta poporodna depresia? Malý ma 5 mesiacov. Viac menej ma nič nebaví, domácnosť, varenie.... Ako keby som mala strach byť s malým sama ci sa o neho postarám alebo už neviem... A pritom mam už 6,5 ročnú dcérku... Pri nej som toto nemala

deti95060810
14. júl 2019

depresie...z vyčerpania. z kojenia, .... veľa žien tým trpí.
Kým kojíš lieky moc nemôžeš. Určite ti dajú antidepresíva. Neurol ťa len ukľudní, ale nelieči.

liv1
14. júl 2019

@deti95060810 ziadne lieky neliecia. Ziadne neliecia depresiu. Iba potlacaju priznaky. Vyliecit depresiu sa da len vlastnou hlavou, psychoterapiou a k tomu mozu dopomoct lieky...

eliska13
14. júl 2019

@gabilili nemusí to byť popôrodna depresia je to normálny stav úzkosti, melanchólia si unavená na hranici fyzických a psychických síl.Depresia je skôr, že sa skoro budiš,nemáš chuť do jedla, placlivost, pocity bezmocnosti...pocit, že si k ničomu, samovražedné sklony
Pokým kojis AD či lieky na ukľudnenie Ti nedajú, ak máš tetanicky syndróm si na to ešte viac náchylná čo Ti predpísal neurológ máš aspoň magnosolv?je to nepríjemné, ale s tým sa len naučiť žiť oddych, šport, dobrá strava, telo To dáva najavo, že je unavené, nezvláda stres...skúsila by som psychológa a terapie nech rozoberies prečo si neveríš.Treba si viac oddýchnuť, ak sa dá,nebrať všetko tak vážne, nebyť perfekcionistky skôr máš pocit úzkosti
Ak by to bolo moc zle prestala by som kojit s na lieky

deti95060810
14. júl 2019

@liv1 si psychiater? ak nie, tak nezavádzaj....Lebo potom ľudia nevedia komu majú veriť...😉

baby26
14. júl 2019

Ja beriem ad a budem brat aj pocas tehotenstva ale kojit nebudem

sasanja
14. júl 2019

@gabilili
Kontrolovali ti parametre štítnej žľazy?

agikaku
14. júl 2019

Ahoj, ja depresia nie je len o plači a smútku. Je aj to, že sa skoro budíš, ako píše Eliska. Ale je aj o tom čo popisuješ ty Gabi. Ja som mala to isté, keď som mala malého synčeka. A bol štvrtý v poradí. Ja som som mala ráno strach z toho, že keď sa zobudí a mne je zle, čo bude s ním, cítila som sa slabá, závraty, búšenie, horúco po celom tele až pálenie tela, bála som sa sama byť doma, nevládala som variť, ísť s malým k lekárovi. Trvalo mi to bohužiaľ dlho, aj tri roky, lebo jedni mi hovorili, že je to porobenie, chodili sme za babami,nepomáhalo, druhí že som chudá, preto nevládzem, ďalší že sa z toho musím dostať sama no nedalo sa. Nakoniec som zašla za psychiatrom a dostala som AD a na ukľudnenie a až to pomohlo. Samozrejme, skúšala som asi až troje AD až sa to nastavilo. Teraz neberiem na ukľudnenie nič, k AD sa s dlhšími prestávkami vraciam, lebo stále sa mi tá choroba vracia, ale už nie tak silno a vlastnou vôľou to prekonávam. preto ťa prosím, netrýzni sa bez liekov a pri malých detičkách už tobôž nie. Potrebujú mamku a ty si určite dobrá mamička. Ja som dlho trpela, ale ty sa netrýzni, keď sú na to lieky. Ver mi a zájdi za lekárom. Viem o čom ti píšem a uvidíš, že neoľutuješ. Viem, aké je to trpieť a nevieš kudy kam. Ja som si prešla presne tým, čo píšeš. Tak ti želám veľa síl a zdravia pre teba a tvoje detičky.

paris3
15. júl 2019

@gabilili v tomto stave ti radim ist za psychiatrom. Prechadzky a cajiky ti teraz nepomozu. Doktor ti nasadi antidepresiva. Napriklad pri sertraline sa moze kojit. Ked budes na tom lepsie, odporucam aj psychotrapiu, aby si casom mohla lieky vysadit a uzkost sa nevratila. Netrap sa zbytocne, same to neprejde. Urob to hlavne kvoli detom, aby mali stastnu maminu. Drzim palce ;)

janapeterjana
15. júl 2019

@gabilili urcite sa porad s lekarom, nie je to vobec hanba ani zlyhanie. Zivot jednoducho prinasa situacie, ked je cloveku tazsie a nevie si poradit sam. Napriklad je beriem mini davku antidepresiv aj pocas kojenia, nehovorim, ze je to nejaka super vyhra a ze dieta z toho skace od radosti, ale niekedy sa inak neda. Sice kazdy lekar sa na to pyta, ake beriem tabletky a tvari sa tak vselijako, ale len ja viem, co tomu predchadzalo. Cize urcite navstiv lekara, ved on sa s takymito vecami stretava denne a urcite nieco vymyslite.

ema606
15. júl 2019

Ahoj, možno by som ti vedela pomôcť kľudne mi napíš správu 😉