Čo robiť keď nadriadený na pracovisku fajčí?

opica908
17. mar 2010

ahojte babulky. mam taky problem, ktory zatial neviem riesit,no dufam, ze mi poradite 😉
som tehu a sice som bola predtym fajciarka, fajcenia som sa vzdala...teda snazila vzdat. ja osobne si nezapalim, ale na pracovisku som nutena to dychat, pretoze moj nadriadeny na pracovisku fajci.
teda fajci vo svojej kancelarii, ale s otvorenymi dverami, cize vsetko to ide az k mojmu stolu. napina ma z toho na vracanie a co je najhorsie, tak musim byt ticho, aby ma nevyhodil. viete mi niekto povedat, kam sa treba obratit?

janinah
17. mar 2010

ty sa s ním nenaťahuj,pošli za ním manžela /priateľa/,

opica908
autor
17. mar 2010

sisa, je to firma a on je tam manazer...obratit sa vyssie nemozem, lebo vsetci su tam skorumpovani a aj toto bola praca zhanana po znamosti, no to neznamena, ze mi teraz mozu robit zle. 😠
janina, priatel asi neporiesi nic, na neho pomozu len tie urady. a asi naozaj zneuzijem vsetko, co viem. za kopec veci by dostali pokuty. takze tak.

opica908
autor
17. mar 2010

jasminet 😀 😀 😀 vsak by ti bolo smutno, ja by som povedala tak, ze bud rada, ze mas doma to co mas, tvoja dcerka je mozno este pokladik oproti ostatnym detom takze tak. nikdy nevies, co maju ostatne maminky doma 😉 no moje babatko bude asi tiez pekny diablik...lebo ja som veru bola zla ked som bola mala a priatel detto..takze dobra nema byt po kom. 😀

dzio2
17. mar 2010

myslim ze je taky zakon, ale asi sa stahuje len na verejne priestranstvo, viem, ze vysiel este ked som ja bola tehotna, skus nieco na internete zistit

opica908
autor
17. mar 2010

dzio, idem to kuknut...ked uz robota nie je verejne priestranstvo, tak potom neviem co sa tak definuje 😠

grettka
17. mar 2010

a skutocne neplati zakaz fajcit v administrativnych budovach?? to uz je kapanek dost drze, a od jeho aj poriadne trapne, ked sa ohana znamostami... to je ale blb... ak to niekto niekomu zneprijemnit, tak by si mohla ty jemu, pretoze zakon na ochranu nefajciarov neexistuje len tak zo srandy.. drzim palce

alenk
17. mar 2010

myslim ze to je zakazane, aj ked na hentoho to asi neplati

inak opica, mozes si dat dve miesta pobytu pocas PN (napriklad u seba doma a druhy u rodicov, najlepsie ak su z ineho mesta), a ak ta nachytaju mimo domov, tak si na ceste - sa mi tak zda ze sa to da, este si over. plus mas povolene vychadzky pocas PN v tehotenstve - tie su priam nutne.

dufam ze tomu chlapovi raz zabehne ciga v hube a riadne si spali jazyk (aj ked zle by som mu nemala priat 😉 ) a tebe drzim palce, nech mas doma uz len klud a pohodu.

opica908
autor
17. mar 2010

no alenk, tak to si ma potesila...nasi byvaju v trnave, ja v mensej dedinke mimo trnavy s priatelom...doktorka mi povedala, ze mi moze dat 2 hodiny doobeda a 2 hodiny poobede vychadzky, zlucit ich dokopy vraj nemoze...ja za tie dve hodiny akurat stiham prist busom do trnavy, nasi byvaju na druhom konci mesta ako stoji autobus, takze k nim ani nestihnem prist a mozem sa potom otocit a ist domov...takze tie dve miesta pobytu by mi velmi bodli...a autobusy chodia ledabolo. to by mi pomohlo...

tu nejde len o tu cigu v hube,tu ide o celkove spravanie, som zvedava, ako by sa on tvaril, keby sa k jeho manzelke keby bola tehu hentak v praci spraval... on je totiz velky macher...vlastne ma k tymto krokom donutil, lebo v praci sa to uz nedalo vydrzat...

a alenk mas pravdu, nech mu zabehne a nech si spali ten jazyk, aby sa dalsim ludom nemohol vyhrazat tak, ako mne a aby uz nemohol nikomu robit zle.

leniciatko
17. mar 2010

u nás je to opačne všetky fajčíme aj s nadriadeným.... 😀

poki10
14. apr 2010

ano, ale zrejme nie si tehotna, nerobi ti zamestnavatel naschvaly a nevyhraza sa...alebo fajcis aj v tehotenstve? tato tema bola o totiz o tom...treba si vzdy dobre precitat uvodny prispevok 😖

jasminet
14. apr 2010

a hlavne fajcis dobrovolne...a pravdepodobne idete s cigou otravovat vzduch na ulicu a nie kolegom do kancelarie...

avril369
19. dec 2014

@opica908 zazila som to iste. neskutocne mi zapachalo oblecenie, vlasy, ruky, proste vsetko. dala som vypoved. je to smutne, že v 21. storoci musime riesit aj taketo veci. ked som sla po ulici, sama seba som citila, ze pachnem za cigaretami. aj moje okolie malo k tomu neprijemne poznamky. strasne som sa hanbila. bolo to spolocensky neprijatelne, a preto som zo zamestnania odisla ☹