Čo sa stane s vodičským B, ak nespravím C/D

lilope
30. apr 2023

Ahoj, otázka je v podstate v nadpise. Čo mi hrozí pri vodičáku B, ak nespravím C alebo D? Môžu mi ho vziať, resp. za akých okolností ho zoberú, dokedy a či vôbec?
Poprosím o odpovede len tých, ktorí majú 100% informácie, nie domnienky. Najlepšie by bolo, keby odpovedal niekto z autoškoly alebo skúšajúci dopravný policajt 😃

vvrabec
30. apr 2023

Ja ked som robila vodičák b bol tam jeden čo už mal na motorku a pri skúške mu povedali že ak nespraví tak príde aj o ten, ale to už bolo dávnejšie- viac rokov dozadu ale pochybujem že sa to zmenilo

melanta
30. apr 2023

@lilope ak neurobíš teóriu, áno, zadržia ti už existujúce oprávnenie. Logické. Vlastná skúsenosť, rozširovala som si oprávnenie počas covid a toto mi bolo potvrdené policajtom.

lilope
autor
30. apr 2023

@melanta takže iba teóriu a čo sa týka jazdy, tam to neplatí?

Edit: toereticky, nespravím testy prvýkrát, hneď mám B zadržaný pokiaľ nespravím testy na druhý alebo tretíkrát? Ďakujem

melanta
30. apr 2023

@lilope to netuším ako z jazdami. Veď na to máš inštruktora v autoškole, aby ti povedal, ako to aktuálne funguje.

lilope
autor
30. apr 2023

@melanta aj tak ďakujem. Autoškolu si nerobím, je to len hypotetická otázka, pretože manžel zvažoval využiť možnosť urobiť si ďalší vodičák cez Úpsvar, ale obával sa nespravenia testu a mňa zaujímalo ako je to potom s už získaným vodičským.

snehulak77
30. apr 2023

Ak nespravis test na potrebný počet bodov, tak ti vezmú. Napr na osobné auto máš 50 bodov hranicu, na D tuším 53. Takže ak urobíš na 51, tak ti nechajú na auto, ale na autobus máš opravné. Ak však urobíš pod 50, tak ti vezmú aj na to auto, však to ohrozujes premávku 😂
Ak neurobíš jazdu, tak ti tvoj vodičák nechajú na auto, len teda máš opravné na autobus napr. Alebo na motorku, alebo čokoľvek nové robíš

spadnutaslivka
30. apr 2023

@lilope nezabudni aj na to, že ak nespraví, nepreplatia mu ho cez upsvar, teda ak sa bavíme o "nestrať prácu, vzdelávaj sa"

lilope
autor
30. apr 2023

@spadnutaslivka aj to mi napadlo, že to tak bude. Hmm, asi sa na to radšej vykašle 😀

lilope
autor
30. apr 2023

@snehulak77 ďakujem za super vysvetlenie, to som presne potrebovala. 👍

rony2255
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
som_realistka
30. apr 2023

@vvrabec nás známy si robil vodičak aby mohol šoférovať tie veľké karavany (nad 3,5t) a tiež mu povedali, že keď neurobí skúšky tak si bude musieť znovu robiť aj na osobne

brigelka
30. apr 2023

@lilope ahoj, ja som svojho manžela nahovorila, aby do toho šiel. Tiež sa bojí, že nespraví. Ale ja verím, že to dá, budem sa učiť s ním, aby to spravil. Šoférovania sa nebojí, len teórie. Vraj tie nové testy sú náročné. Len kto bude v budúcnosti šoférovať autobusy, keď sa chlapi boja robiť vodičaky. Asi len ženy naberú odvahu a budú šoférovať 😄.

lilope
autor
30. apr 2023

@rony2255 áno viem, menili sa počty otázok i bodov, no hlavne pribudlo kopec nových a podľa mňa minimálne podivných otázok.🙄

lilope
autor
30. apr 2023

@som_realistka diky za skúsenosť

lilope
autor
30. apr 2023

@brigelka pozerala som pár testov a ako som už vyššie napísala, niektoré otázky sú podivné. Jedny ako keby boli určené pre žiakov základnej školy a iné akoby vodičák robil teoretický fyzik alebo konštruktér áut🤦😃 napr. pomenujú jednoduchú vec (výfuk) odborným trojslovným pomenovaním že sa ti až hlava zatočí kým zistíš čo myslia, ak vôbec. A tie otázky o tom čo robiť, keď ťa za volantom rozruší svojím konaním iný vodič, no nonsens, pripadala som si ako u psychológa, nie na teste z autoškoly 🤭 držím palce manželovi, určite to spraví, len tie niektoré hlúposti treba prejsť viackrát na zapamätanie si. Môj do toho asi nejde, čo už.

mircis27
5. sep 2023

Píšu ti tu ľudia riadne bludy. Preto ti napíšem, ako to reálne chodí. Moja osobná skúsenosť, prídeš na políciu, dáš občiansky a ty čo už vlastnia vodičák aj vodičský preukaz. Ak neurobíš písomne testy (čo sa stalo mne, chýbal mi 1 bod), tak ťa policajt požiada aby si opustil skupinu a pôjdeš domov. S autoškolou si dohodneš potom opravné skúšky, kolok za opravné je cca 4e tuším, za testy 16,50e. Hlavne, NEVEZME ti vodičák, neviem čo tu píšu ľudia také veci, že ak neurobíš testy na rozširujúcu skupinu, že ti hneď zadržia vodičák na B. To je riadna sprostosť. Normálne ti ho vrátia aj s občianským a dohaduješ si s autoškolou ďalší postup. A reálne sa to robí tak, že pokiaľ neurobíš na 2 pokus testy, tak sa na to vykašleš ľudovo povedané. Pretože nikto nechce asi riskovať, že príde o vodičák a musel by zas absolvovať vodičák na B + rozširujúcu skupinu. A ešte platiť to všetko. A áno, ak neurobíš na 3 pokus, prídeš o celý vodičák, nie len o danú skupinu, na ktorú robíš.

mircis27
5. sep 2023

@snehulak77 to je somarina, ja som mal na 89 bodov. čiže pod hranicou na úspešne testy na auto, (btw. 50 už dávno nie je, sú nové testy) a dali mi vodičský preukaz späť. Vodičský ti zadržia až keď neurobíš na 3. pokus.

snehulak77
5. sep 2023

@mircis27 až na tretíkrát, áno máš pravdu. Toto je ale diskusia z apríla, tak preto asi tie info

lilope
autor
5. sep 2023

@mircis27 ďakujem za aktuálnu reálnu skúsenosť 👍

mircis27
6. sep 2023

dokonca to mam dnes potvrdene dopravakom, ktory volal este komisarovi ... cize aby ste sa vsetci nedivili, podla toho co mi bolo povedane, opravne na dorobenie A-cka su az 4pokusy! neberu ti vodicak ked neurobis ani po druhy krat ani tretí ... v prípade ze neurobís vdicak na 4 pokus, prepadne ti cele A-cko, stratis moznost mat acko a ides 2x na preskusanie z B-cka, ziadne take blbosti, ze ti beru vodicak ak neurobis a podobne ... o vodicak na B-cko prides az ked neurobis na 6x vlasnte z toho tie posledne 2 testy su uz na B-cko bez moznosti rozsirenia skupiny .... toto je oficialne vyjadrenie priamo z policie a nie dohady

lilope
autor
6. sep 2023

@mircis27 píšeš konkrétne o Ačku. Predpokladám, že to platí rovnako aj na C, D, ...

mircis27
6. sep 2023

@lilope to neviem ako je to na ine skupiny, treba si to najlepsie prezistit priamo v autoskole alebo kde. Pisem o A-cku, pretoze zajtra mam opravne skusky z testov, a z tych veci co ludia pisu po nete som bol uz nervozny. 1x som neurobil o 1 bod, ucil som sa zle testy na B-cko a A-cko ma kus ine, co ma zaskocilo. Ale vodicak mi nezobrali. Mal som strach, ze ak nahodou neurobim zas zajtra, ze mi ho vezmu. Preto som to zistoval priamo cez dopravaka COBRU, a ten to este overoval priamo na komissi. A toto mi bolo povedane, ze konkretne na A mas az 4 pokusy ak neurobis na 4x, proste daju papier na dopravny a ides na preskusanie z B-cka. Mas na to 2 pokusy, ak neurobis ani tie, tak az vtedy ti beru B-cko, nie skor. Ako je to pri inych skupinach, to neviem. A boli nejake zmeny od maja tohto roku tusim.

lilope
autor
6. sep 2023

@mircis27 dobre, aj tak ďakujem, že si sa podelila o užitočnú skúsenosť.