icon

Čo teraz robíte?

16. dec 2023
Zhrnutie diskusie
Automatický súhrn diskusie generovaný umelou inteligenciou · 15. jún 2026 · 64 príspevkov

Stručné zhrnutie

  • Večerné a nočné aktivity často zahŕňajú sledovanie seriálov ako Kosti a Lost, sledovanie vianočných rozprávok na STV a čítanie na MK ako spôsob, ako prekonať samotu počas nočných zmien.
  • Domáce aktivity ako pečenie (medovníky, koláče), balenie darčekov, príprava jedla (naporcovanie sliepok) a spustenie umyvacky sú bežné spôsoby vyplnenia voľného času večer.
  • Záhradné práce ako hrabanie listia, rylovanie ručne alebo minibagrom a drobné domáce úpravy sú bežné večerné/predvečerné činnosti spomínané ako alternatíva k pasívnej zabave.


Q: Ako sa zabaviť počas nočnej smeny alebo keď partner má nocnú zmenu?
A: Sledovať seriály ako Kosti alebo Lost, pozerať vianočnú rozprávku na STV alebo čítať príspevky na MK; tiež ľudia uvádzali, že si naliali víno ako večernú aktivitu.

Q: Čo robiť, keď sú deti v posteli a doma je príliš ticho?
A: Piecť medovníky alebo koláče, baliť darčeky (niektorí balia hneď, iní prokrastinujú) alebo čítať, čo sú konkrétne aktivity spomenuté v diskusii.

Q: Ako rýchlo dokončiť večerné domáce práce?
A: Spustiť umyvacku, naporcovať mäso (naporcovala som 2 sliepky), pripraviť obed na zajtra a použiť jednoduché záhradné náradie na hrabanie listia; niektorí spomínali aj minibagr na rýchlejšiu prácu v záhrade.

Q: Čo robiť, keď nechceš spať a máš voľný večer?
A: Čítať (MK), pozerať seriály (Kosti, Lost), piecť koláče alebo medovníky, alebo sa venovať záhradke/rýľovaniu podľa chuti.

Q: Ako zvládnuť večernú prípravu na Vianoce, ak mám málo voľných večerov?
A: Niektorí odporúčajú zabaliť darčeky hneď; v diskusii však viacerí priznali prokrastináciu a balili až na posledné voľné večery.

Závery z diskusie

Zhoda

  • Večery sa bežne vyplňujú sledovaním televízie, čítaním alebo domácimi prácami ako pečenie či upratovanie.
  • Nočné zmeny alebo partner v práci vedú k väčšiemu kľudu doma, ktorý ľudia zapĺňajú pasívnymi alebo aktívnymi činnosťami.
  • Záhradné práce a hrabanie listia sú bežné sezónne aktivity spomínané ako večerné vykonávanie úloh.


Sporné názory

  • Balenie darčekov: niektorí odporúčajú zabaliť v predstihu, iní priznávajú prokrastináciu až do posledných voľných dní.
  • Záhradné práce: niektorí preferujú rýľovanie ručne alebo minibagrom, iní plánujú práce odložiť alebo na to „kašlú“.


Otvorené otázky

  • Ako najlepšie využiť nočný pokoj doma, keď je partner v práci a deti spia?
  • Kedy je efektívnejšie zabaliť vianočné darčeky, večer po práci alebo počas víkendu?


Spomenuté značky a firmy
STV, Facebook, MK

Spomenuté produkty a metódy
Kosti, Lost, vianočná rozprávka, Marcin na STV, medovníky, koláče, minibagr, umyvacku, rylovanie, hrabanie listia, naporcovanie sliepok, nocná smena, pečenie

Miesta a osoby
žiadne

avatar
tundra
16. dec 2023

@reanda 😅😅😅

avatar
galganka
16. dec 2023

@luccija na Wonkovi, deti ma "donútili" ísť, boli na to včera. 👍🏻😄

avatar
jana_eyre_2
16. dec 2023

@muchacici 🤣 super výraz..

avatar
erikavesela
16. dec 2023

Ja som akurat dopozerala 2 diely serialu Lost...idem popratat, pustit umyvacku, irobota a pomaly asi spat...unavena som ako kon...som robila cely den v zahrade..konecne mam pohrabane listie...moze zacat snezit🤣

avatar
h2
16. dec 2023

@reanda 😂 Zajtra bude na obed.

avatar
tundra
16. dec 2023

@erikavesela U nas je nastastie sneh,listie nie je vidiet.🤣

avatar
reanda
16. dec 2023

@h2 ty vole.. a to tu len tak s kludom, medzi recou napise 😀 😀

avatar
reanda
16. dec 2023

@erikavesela ja som dneska rylovala 😀

avatar
tundra
16. dec 2023

@reanda Rucne?😂

avatar
h2
16. dec 2023

@reanda Však úplne bežná informácia: Zajtra bude u nás svokor na obed. 😁

avatar
reanda
16. dec 2023

@tundra skor nozne

avatar
erikavesela
16. dec 2023

@tundra ja som musela..uz som sa na to nemohla pozerat...teraz mame tak krasnu zelenu zahradu...

avatar
tundra
16. dec 2023

@reanda zimny fitnes👍

avatar
erikavesela
16. dec 2023

@reanda no krasa, co si rylovala?...ja som pozbierala este mispule pre manzela...

avatar
tundra
16. dec 2023

@erikavesela nasa je tak na 50% pohrabana,strasne neskoro padlo listie...

avatar
erikavesela
16. dec 2023

@tundra ja mam este dulu plnu listov...zelenych...na orgovane su uz hnede, ale ta dula sa drzi pekne...

avatar
reanda
16. dec 2023

@erikavesela no este polku zahrady, co som doteraz nestihla.. tuto jesen nebolo u nas moc pocasie na rylovanie.. uz som si aj povedala, ze na to kaslem, ale dnes bolo tak krasne.. tiez som zacala hrabanim listia a skocila som pri ryli.. ale som rada, ze som to spravila, vypada to lepsie 😀 .. ale listie este bude padat, este nie su jablone uplne opadnute.. fakt tato jesen bola zvlastna..

avatar
tundra
16. dec 2023

@erikavesela tak este pred tyzdnom sme bojovali zo snehom.Potom tyzden prsalo,keby mrzlo,tak je 2m snehu...

avatar
reanda
16. dec 2023

@tundra vies co, tak mi bolo v tej bunde horko, ze som ju vyzliekla a rylovala som v tricku 😀 asi som posobila trochu zvlastne 😀

avatar
tundra
16. dec 2023

@reanda tak rucne naradie zohreje,o tom potom.Ja rylujem najradsej minibagrom🤣

avatar
reanda
16. dec 2023

veru, vlastne minulu nedelu som odhadzovala sneh 😀

avatar
reanda
16. dec 2023

@tundra ja mam malu zahradu 🙂

avatar
tundra
16. dec 2023

@reanda zima 2021...

avatar
tundra
16. dec 2023

@reanda tak az napadne,dam vediet,prides pomoct😉

avatar
niekto2hy
16. dec 2023

😎

avatar
tundra
16. dec 2023

@niekto2hy 👍🤣👍

avatar
h2
16. dec 2023

@niekto2hy 😂 No super, jedna zabíja svokra a porcuje ho zajtra na obed, druhá "nevinne" rýľuje na záhradke... 😵

avatar
h2
16. dec 2023
avatar
thoughtfulweirdo
16. dec 2023

@erikavesela Ten som pred pár rokmi zhltla celý takmer na jeden nádych, teraz si mi pripomenula, že by som si ho mohla pozrieť pri nočnom pečení zas 😄👍

avatar
reanda
16. dec 2023

@niekto2hy mojho keby nejaka chcela, moze si ho prist zobrat
znacka: rylovat nebude, ani sneh odhadzovat, ale na facebooku mu to ide
😝 🙂