Čo vás dokáže vytočiť?

olina01
9. aug 2007

Tu si možte napisat čo vas v poslednej dobe naštvalo.
Určite ste sa stretli denne so situaciou kedy sa je treba poriadne vyventilovat 🙂 🙂 🙂
Tato tema je tu preto,tak prispejte 😀

Mňa naštvalo, ked som dnes videla ako jedna pani dochodkina venči svojho psa rovno v detskom pieskovisku. 😠
A to ho mala na voditku.A potom že su naše deti chore. 😒 Ja sama som mala dlhe roky psa takže proti zvieratam nič nemam ,ale čo je vela to je vela.
Tak som sa naštvala a chcela som jej to aj povedat ,ale kym sme tam došli odišla .

Tak mi napište vaš názory. 🙂

maca793
9. aug 2007

to je u nás naporiadku, psi venčia rovno pod mojím oknom a k tomu chodia aj krmiť divé mačky, čo zijú v paneláku v diere!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mia.
9. aug 2007

U nás v bytovke bola tiež jedna mačka, ktorej pravidelne susedia niečo hádzali. Misku mala vo vchode, takže v zime bola v suchu, ale my sme často nachádzali kalužky na medziposchodí.... To bol smrad! Našťastie už je po tom 😉

maca793
9. aug 2007

rozhádžu má aj dôchodcovia!!!
nevládzu a serkájú sa kade-tade!!!hlavne v buse hľadajú miesto na sedenie a keď sedíš na ich mieste, tak ťa z tade vyháňajú!!!

mia.
9. aug 2007

To som zažila keď som študovala v BA, kto cestoval 39-ou na Mlyny okolo oktobra - novembra mi dá za pravdu...mne ani nevadili, ale bolo nás tam ako sardiniek a predstav si do toho babku s ihličnatým vencom... 🙂

olina01
autor
9. aug 2007

Dobre že ste sa ozvali 🙂
A čo hovorite na toto.Rovno pod našim panelakom zriadili tenisovy kurt.Od jari až do jesene sa tu predvadzaju akože tenisti každy den od skoreho rana až do večera.To že sa neda ani pradlo vyvesit ,to by som ešte prehltla ale tie vyrazy a tie rozne zvuky ktore pri tom vydavaju .No strašné 😝
A to sa naučili parkovat auta rovno na ploche pred bytovkou , ktora služi ako detske ihrisko a pristup je tam len po chodniku.Takže musite v kuse davat pozor ,aby vam dieta nevybehlo rovno z vchodu pod auto.

Ked som sa jedneho z nich opytala kde tu vidi parkovisko, odpoved bola ze ked sa nam nepaci, tak mame spisat peticiu.

vroni
9. aug 2007

Mna zas strasne ser... teda vytacaju sialene vrany, co prilietaju kazde!!!! rano presne o piatej 😠 😠 😠 na strechu domu oproti a maju polhodinovy ranny meeting. Vrieskaju ako zmyslov zbavene a my mame ranny budicek. V piatok aj sviatok. Kto pozna nieco proti besnym vranam? 😠 😠 😠

mia.
9. aug 2007

My sme mali pred rokom problém s mladými sovami, každý večer o 22.00 začali pískať, či čo to boli za zvuky, tak sme na ne svietili baterkou, sused po nich čosi hádzal, keď boli väčšie uleteli, ale bola to sila!!!
Oli, u nás na dedine sa stavajú domy rastú ako huby, ale detské ihrisko tu nemáme, len samé firmy a sklady a nové domy... Čo s deťmi, ktoré tu bývajú v bytovkách??? Mám sama začať stavať detské ihrisko?
Dokonca sme na strom pred domom zavesili hojdačku pre malú, dali sme tam skoby, na ktoré tú hojdačku vešiame, keď ideme von - ešte aj tie skoby nám ukradli!!!! 😠

olina01
autor
10. aug 2007

bihan diky tak tam som sa ešte nedostala 🙂
Vidim že nas to napadlo viacere tak to je fajn 😀

droby
10. aug 2007

😠 tak mna najviac dokaze vytocit ako to v tomto state funguje..
na jednej strane je kriticky nizka porodnost a malo mladych rodin, na druhej strane mladym nikto nepomoze, len sa im hazdu polena pod nohy...
praca byvanie-nocna mora-zadlzenie do dochodku a oppri tom bez naroku na matersku-zvladat mat dieta aj splacat uvery a trpnut ci partner nepride o pracu....
je mi z toho na naic a kedze vznikla tato tema tak to sem pisem nech sa mi ulaziii a vikricim to vsade 😠

len
10. aug 2007

Ta diskuze, co sem dala odkaz Bihan, je jenom na SK...

Jinak mě naposledy pořádně hnulo žlučí, když jsem po dvou letech zjistila, že papíry, co ve firmě celý měsíc třídíme (a jsme nakladatelství, takže jsou toho tuny) a jednou za měsíc odvážíme na určené místo za účelem odvozu do sběrny, na tomtéž místě vyzvednou údržbáři a nahází to do kontejneru k obyč odpadu, protože třídit to je moc pracné 😠 A ještě se tváří, jakou že dělají záslužnou činnost, když to odvezou 😝

olina01
autor
10. aug 2007

Pre droby:ani mi nic nehovor.Som na MD,muž pracuje sám takže,splacame stavebne a ani nehovorim o nájme za byt a roznych poplatkoch.Na druhy den po vyplate to všetko odnesieš na poštu a rozmyšlaj čo dalej.Možeš žit z čoho chceš. 😒 A nedajbože ked by ta nahodou napadlo žiadat o niečo na uradoch! 😝

miksa
10. aug 2007

ahoj holky mě vždycky dokáže vatočit když takoví ti podomní nosiči letáků na nás zvoní. bydlím totiž v přízemí tak skoro každý den někdo zvoní abych ho pustila do chodby aby mohl vhodit reklamy atd a mě to děsně vatáčí nebo já chodím spát tak kolem třetí ráno a tak si chcu pospat tak do 10-11 a vždy tak v 8-9 zvonek. to mě tak šílěně vytáčí že už jsem nechala vypmout zvonek, ale to zase jak šel k nám někdo na návštěvu tak se nedozvonil a stál pod barákem. už jsem zoufalá už ty letákové blbce vyhazuju, ale je to marné pořád se jich rojí dneska to byli byby od zeptru a vzbudili mě v osm takže zase jsem nevyspaná. já nevím proč zvoní každý na nás jako by nebylo v baráku více lidí. a to mě pekelně vytáčí!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

susik77
10. aug 2007

len: tak my sme zazili nieco podobne: chceli sme odovzdat v Tescu pouzite baterky-a jeden z predavacov hovori: idem to vyhodit do kosa 😎
My sme sa s tym trepali na druhy konec mesta...Nastastie ten druhy mu povedal, ze tam maju nej. krabicu na pouz. baterky...

cervena_ciapocka
10. aug 2007

Dobra tema 🙂 uplne suhlasim s Droby. Navyse ma vytaca ak knaz v kostole povie, ze sa rodi malo deti, pricom on sa nikdy o ziadne nestaral, neplatil hypoteku, pozicky, skolu dietatu ... Ved mat dieta v dnesnej dobe je luxus. Navyse, kde si matka najde prace aj ked dieta je v skolke alebo skole?

Tiez ma uplne rozhodilo, ked som cestovala v elektricke a jedna TEHOTNA mlada zena pustila staru babiznu si sadnut a ta striga stara este celu cestu na elektricku vykrikovala, ze aka je ta dnesna mladez. Potom sa uvolnilo jedno miesto a manzel (ci priatel) tej tehotnej zeny je hovori aby si sadla, a ona, ze radsej nie, aby zas nejaka starena nenadavala.

Nemam nic proti starym ludom, ale mohli by sa spravat dostojne vzhladom na svoj vek a nie ako hulvati. A vzdy radsej pustim sadnut starenku, ktora o to neprosi a potom sa na mna este milo usmeje, ako nejaku uhundranu babiznu.

miksa
10. aug 2007

no a sotva co jsem to teď dopsala tak tady byla druhá babizna z letákama a zase zvonila na nás. holky poradte co s tím zvonek nechcu nechat vypínat a to už je neunosné to je pořád do kola samé letáky a reklamy a pořád zvoní na mě a je to každý den a někdy i několikrát denně už s toho šílím

olina01
autor
10. aug 2007

Pre Miu:čo sa tyka ihrisla je to asi podobne ako u vas.Niežeby tu neboli ved sme v meste ,ale keby si videla v akom su stave.Všade trčia klince a polamane dosky tak si dobre rozmyslis či sa tam bude hrat tvoje dieta.Aj ked sa už čosi črta ,niektore opravili tak možme dufat že to dojde aj k nam. 😀

sharlotta
10. aug 2007

Ja som sa vcera dost vytocila, lebo som si objednala kopu veci cez internet s tym, ze sa mi to oplatilo, kedze postovne stoji 120sk. A z toho vsetkeho, co som si objednala mi prisiel jeden jediny sveter!!!! 😠 Keby som to vedela, tak kaslem na ten sveter, si za tolko a mozno aj lacnejsie kupim aj v obchode! 😠 😠 😠
A dalsia vec, ktora ma vytocila, ked sa tu uz dufam mozem vyzalovat je nas drahy premier. Ako si moze dovolit premier demokratickej krajiny zverejnit prijmy sukromnych osob? To kde sme v Bielorusku, alebo v Lybii?!

olina01
autor
10. aug 2007

miksa:poznam to s tym zvončekom.Vyriesili sme to tak že sme ho vypli a ked ide k nam tak ho upozornim nech mi prezvoni na mobil.Funguje to a som tomu rada lebo mi aspon nebudia malu ked spi. 🙂

deina
10. aug 2007

U nas navstevy zvonia dvakrat, tym otvarame a letakovcom sme otvarat prestali, takze uz u nas ani nezvonia. Neviem, preco zvonia iba k niektorym ludom, mam pocit, akoby si zapisali mena tych, ktori im otvaraju, lebo k nam uz zvonit prestali.

olina01
autor
10. aug 2007

Mna vytočila poriadne naša domovnička ked som k nej ešte ako tehotna chodila a prosila ju aby mi zabezpečila miesto na odkladanie kočika.Povedala že v bytovke žiadne spoločne priestory niesu.A kašlala na to.Kedže u nas je schodisko tak s kočikom sa trepat hore je skoro nemožne tak som ju otravovala dalej lebo to bolo pre mna doležite.Den pred porodom som bola zase a ona ...sa ešte na mna vykričala.Nakoniec to vybavil muž počas toho čo som bola v por.Aol nakoniec:ona sama ma obsadene 2 velke pivnice...čo dodat 😠 😠 😠

iffka2002
10. aug 2007

miksa, aj k nam cely zivot vsetci s letakmi vyzvanali, takze chapem tvoju frustraciu. Neviem, co by som ja urobila, keby som to uz fakt nezvladala s nervami, asi by som si namiesto mena na zvonceku nechala napisat "nezvonit" a znamym by som povedala, ze to je moj zvoncek.. alebo by som si natiahla zvoncek, nech zvoni trebars do kuchyne, alebo niekde, kde by ta to nevyrusovalo, ked spis..

olina01
autor
10. aug 2007

Ešte jedna vec:už ste počuli alebo čitali niekde že napr:rodiny s malymi detmi alebo mlade pary...dostali niečo zadarmo?Stavaju sa im niekde bytovky,dostavaju nejake plus financie na deti a domacnost?Nie ? Ani ja !
To je totiž len pre tych "nepisposobyvych" čo sa nestaraju ,neracuju ale zato najviac kričia a robia bordel 😒

domeenika
10. aug 2007

miksa: skus si nieco nalesit vedla zvonceka alebo na zvoncek, neviem ako to mate riesene.. nieco take ze .. letaky neotvarame.. alebo cosi podobne..
my mame tiez taky problem, nas zvoncek je tak blbo umiestneny, ze tiez na neho kazdy zvoni, nastastie mame schranky zvonka,takze s letakmi problem nemame..ale co sa tyka postarky,elektrikarov, alebo hocikoho tak zvonia len nam.
aj schranku mame hned vedla dveri, takze nam mizne vsetko co nieje strcene uplne dole.. ked nejaka zasielka trci,tak samozrejme ju niekto vytiahne.. nedajboze ked nam chodi casopis.. este ze sa idem stahovat na dedinu...

sharlotta
10. aug 2007

Olina, co by si chcela, ved my na to mame, ale oni chudaci z coho maju zit? Ja mam hypoteku na 30 rokov... 😠 Mne o tom nieco hovor! Asi porodim 10 deti a pojdem sa stazovat na socialku, ako ich mam uzivit...

droby
10. aug 2007

olina-kvoly takemu blbemu systemu musime posuvat miminko, zial doba je zla a ak nechceme zostat pod mostom, tak stale len cakat kym budeme aspon nieco mat aby sme babatku mohli daty aspon strechu nad hlavou...
a stve ma to... riadne zamestannie ti bez praxe nedaju-prax nemas sancu ziskat lebo ta nikde nevezmu bez nej- a aj tak platy na nic, ak sa najde dobra robota, treba zivnost a potom baj baj materska, popri babatku sa robit moc neda, takze ani prijem ani prispevok, a len jeden manzelov plat tazko staci, na vsetky splatky, najom, zivobytie.... no a dietatko tiez nieco stoji, teda vsetko potrebne pre neho... a bez materskej je to velmi malinko na to aby to pokrylo naklady.

u nas letakovci nezvonia, chvalabohu, vsetko hadzu do velkej krabice pri schrankach a kto chce si zobere.

otravuju ma telefonaty, typu, anketa- chodite na dovolenky? kam a kolko platite a aky mate [prijem?

naposledy bola u nas znama ze ma brigadu na vypisovanie dotaznikov o pocuvanosti radia, no to ste mali vidiet,
otazky ze ake radiu pocuvate, doma v praci, od kolkej do kolkej, v ktorych hodinach pocuvate doma? mate mikrovlnku, pracku, kolko mate telefonov, mate byt alebo dom, mate psa-aku rasu? mate traktor,bycikel auto,? kolkko mate deti? chodia do skoly, kedy su doma a pocuvaju radio?
a to vravim smrtelne vazne - samozrejme trebalo aj meno a adresu.
sme to hned roztrhali, vsak to bolo ako pozvanka, podte k nam vtedy nie sme doma a toto vsetko mame 😠

domeenika
10. aug 2007

s tym financnym zabezpecim mate pravdu.. tiez ma to vytaca.. mamicke co caka babatko nedaju nic... co je sice nepochopitelne,ale ak ma partnera alebo rodinu ktora jej pomoze da sa.. ale si prčedstavte co ma robit taka, ktora ostane tehotna sama.. nastastie to nieje moj pripad,ale si to neviem predstavit... co ma take dievca robit? este ma vytaca, ze ako tehotna musim kazde 2 tyzdne chodit na urad prace, lebo ako tehotna nemozem robit, a chodim tam len koli tomu aby sa mi podpisala so karticky a napisala datum aby som prisla o dalsie dva tyzdne..

slavik
10. aug 2007

Ahoj Miksa, k tým letákom to u nás vyriešili tak, že spravili otvor na vonkajších dverách.Také niečo ako schránka. Z vonku tam dali štítok že letáky a z vnútra to padá do takého košíka. A nikto teraz nevyzváňa.

domeenika
10. aug 2007

aby som to uprestnila, nemoze ostat v zamestnani kde som pracovala.. a teraz ma nikam nevezmu

olina01
autor
10. aug 2007

droby my sme tiež tolko planovali,preberali a nakoniec nam z toho vyslo že dieta by sme si nemohli dovolit.Najprv sme tiž riešili pracu,byt a nakoniec to spadlo tak že som otehotnela a už sme sa nestihli prestahovat do vačšieho takže ešte budeme musiet kupit vačši.Ale to až ked začnem pracovat teraz sa to z finančnych dovodov neda.