Čo Vás oplyvnilo pri výbere mena pre dieťatko?

zaira301
1. feb 2011

Ahoj.....rada by som vedela čo Vás ovplyvnilo pri výbere mena pre Vaše dieťatko a pre aké meno ste sa napokon rozhodli? Ja totižto ešte nemám žiadne meno. Niektoré mená už sú takpoviediac staromodne, aj keď v niektorých rodinách si dávajú mená podľa mena manžela a pod......Moj manžel nesúhlasi s menom podľa neho, ak by to bol chlapec, aj keď mne by sa to páčilo......Pri rozhodovaní ste obidvaja súhlasili s menom, alebo niektorá z Vás si presadila meno podľa seba aj keď manžel nesúhlasil? Díky za vaše odpovede......

avanti
4. feb 2011

1. Aby meno nefigurovalo medzi TOP 10, 20.. na Slovensku
2. Aby sa nevyskytovalo v rodine (co uz zacalo byt coraz tazsie 🙂)) )
3. Aby sa hodilo rovnako dobre pre babetko (pripadne jeho zdrobnenina), ako pre pubertaka, ci dospeleho
Na blizkost menin, ci inych sviatkov sme ohlad nebrali a tak mame doma Maroska a Ondrejka 😉

avanti
4. feb 2011

1. Aby meno nefigurovalo medzi TOP 10, 20.. na Slovensku
2. Aby sa nevyskytovalo v rodine (co uz zacalo byt coraz tazsie 🙂)) )
3. Aby sa hodilo rovnako dobre pre babetko (pripadne jeho zdrobnenina), ako pre pubertaka, ci dospeleho
4. Aby sa hodilo k priezvisku
Na blizkost menin, ci inych sviatkov sme ohlad nebrali a tak mame doma Maroska a Ondrejka 😉

terez34
4. feb 2011

@zaira301 ahoj no u nas to bolo tak ze najstarsej vybral manzel strednej som vybrala ja a to uz bolo v porodnici musela som nastupit skor lebo som mala po termine a ako tak lezim a pocuvam radio spieval peter nagy Kristinku neako ti ma to pichlo pri srdci a bolo to teraz pri tretej mne sa strasne pacila saska ale deti z manzelom moc nesuhlasili v utorok som mala nastupit do porodnice a stale nebola ziadna zhoda a tak som listovala v kalendari a padla mi do oka Marianna ale radsej som nic nehovorila co sa mi paci iba manzelovi hovorim ze podme vybrat neake to meno a on tak listuje a vravi ze co keby bola Marianna a ja ze aj mne sa paci a zhodou okolnosti aj tie starsie potvrdili
sice nieje to neaky vplyv ale len nahoda 😉

luky1313
4. feb 2011

ahoj ja som veriaca a jednoznačne som chcela aby moje detičky mali svete mena, teda svojich patronov od narodenia a mame barborku a terezu

dai
4. feb 2011

1. pocit - pozerali sme s muzom mena - kazde sme si vyslovili nahlas spolu s priezviskom a cakali sme co to s nami spravi - ci sa nam to obom paci alebo nie 🙂
2. aby sa nedalo moc spotvorit a znelo pekne aj ako zdrobnenina aj v dospelom veku
3. aby nasi najblizsi nemali dietatko s rovnakym menom

este by som mohla povedat ze aby sa hodilo povahe dietata 🙂 ale kedze mi davame meno pred narodenim, tak sa to asi moc neda zohladnit... aj ked musim povedat ze u nas to asi vyslo, lebo mnoho ludi nam hovori ze to meno sa malej nenormalne hodi - jej povahe aj vyzoru ( je to temperamentna krasna modrooka blondinecka 🙂 )

sisi15
13. mar 2011

@mirka414 Ahoj Mirka, vybrali ste krásne meno pre vaše dievčatko, tiez sa nam to meno pači. V minulosti som pracovala ako aupair v Salzburgu a tam to bolo časté meno, už vtedy sa mi páčilo 🙂 Čakáme prírastok a s manželom sme vybrali chlapčenské meno Simon a ked bude dievčatko tak Leonie. Mohla by si mi prosim napisat, kedy oslavujete u vás jej meniny. Dakujem, nech sa vám darí, ahoj Silvia

mirka414
13. mar 2011

@sisi15 ak ti mam pravdu povedat tu u nas vo svajciarsku meniny neoslavujeme.dcerke som dala meno Leonie Maria a tak ked chce babinka nieco poslat pohladnicu ci nieco ine tak na Mariu.my robime v roku len jednu party a to ked ma leonie narodeniny vtedy pridu nasi z Sk a poriadne to oslavime.to je potom za vrece darcekov od kazdeho zo Slovenska 😀 .

mia78
13. mar 2011

ahojte, Leonie je pekné meno .......my sme chlapcovi dali po ocinovi Mirko aj ked som trochu strajkovala ze nechcem to meno lebo u nas je caste moj braj aj oco a jasne muž 🙂 ale aspon oslávime meniny naraz 🙂, a dievcatku som najprv chcela Veroniku a Nellu ale sa nam zunovalo lebo sme tiez casto počuli v okolí tak nakoniec je Ninka ...........a ak by este náhodou jedno babo pribudlo🙂 tak teraz sa my páči Melánia ,Melinda alebo Rebeka a s chlapcenských Vilko(Viliam)

zaira301
autor
14. apr 2011

@pallacinka .... a aké meno ste teda vybrali? .....ja rozmýšľam o mene pre chlapčeka už dosť dlho a nejak nemôžem sa rozhodnúť 🙂

lolinkamaminka
14. apr 2011

ahojte, ja zatial neviem co to bude, tak sme s partnerom spisali taky mensi zoznam mien pre dievca aj pre chlapca..moj drahy nesuhlasi so vsetkymi a najradsej by bol keby sa chlapec volal po nom, ale ja si aj tak spravim po svojom asi 😀 takze chlapec bude bud Damian, Dorian, Luka alebo Darius a dievcatko Emily, Vivien, Sabina alebo Lily...sme proste za netypicke neotrepane mena.. 😉 ale mozno sa to do porodu este zmeni 🙂

simca1702
8. júl 2013

Ahojte ... mne mama povedala že by chcela Odetu 🙂 skoro ma šlak trafil ... lebo jej mamina si tiež tak trochu vysníval Simonu a tak sa volm ako sa volám .... a prednedvnom vyrukovala s tým že čo keby sa historia zopakovala ! Ale Odeta ? ... Šak to nie je ani v kalendári hádam :/ ..... a vôbec sa mi nepáči , tiež ani priateľovi 🙂 tak teraz najbližšie dni s kamoškou alebo sestrou a starkou sa debatujeme len o menách 🙂 to ako keby som bola fakt už tehotná ale nie som 🙂

lenkacomrie
23. júl 2013

Ja mám dvoch chlapcov, a mena som vyberala ja, manžel sa iba so mnou zhodou.
Rodine sa tie mena síce nepáčili, ale mne sa zdajú nádherné, a som spokojná, neľutujem.

Sme trošku výnimočný ohľadom mena Flynn, pretože ho má málokto.

Neovplyvňovalo nás skoro nič, mne sa tie mena páčili, tak som ich dala, síce to bolo dosť dlhé rozmýšlanie.

Mojím synom sme dali po dva mena takže sú to:

Flynn CHRITOPHER (3)

MATHIAS Luca ( 10 mesiacov)

zuzitko74
23. júl 2013

Jediné kritérium pre nás bolo, aby to nerobilo paseku s priezviskom. Inak sme vždy vyberali tak podľa toho ako to znelo a chceli sme nezahraničné mená zo slovenského kalendára. Počas každého tehotenstva sme to minimálne trikrát zmenili. Ale nakoniec sme všetci okrem svokry spokojní.