Dá sa inkaso napísať na sestru?

jarka721
26. mar 2013

ahoj,možno ma niektorá pošlete priamo na úrad no možno sa tu nájde niekto kto mi poradí 🙂 chcem sa opýtať -som majiteľkou domu kde býva moja sestra s babkou,je možné aby inkaso(elektrina,voda,plyn)boli napísané na sestru?zatiaľ sú na starú mamu ale chcela by som to prepísať a keďže tam po smrti starkej ostane bývať sestra tak.............???ďakujem za každú radu,snáď sa tu nájde mamina ktorá ma s takým niečim skúsenosť 🙂 😉

sissy27
26. mar 2013

@jarka721 ja som k žiadosti o zmenu odberateľa na odbernom mieste /plyn/ musela priložiť aj kópiu listu vlastníctva - takže pokiaľ sestra nemá vlastnícky podiel na danej nehnuteľnosti, tak to asi možné nebude ... logicky mi to tak aj vychádza - nemôžem odberné miesto napísať na "cudzieho" človeka, ktorý s danou nehnuteľnosťou nič nemá...

sisaha
26. mar 2013

@jarka721 neviem, ale ucty chodievaju vacsinou majitelom.. Preco nemozu byt platby na teba a sestra ti to bude posielat na tvoj ucet?

jankali
26. mar 2013

najlepšie zavolať na infolinku elektrární. Priprav si nejakú faktúru, kde je zákaznícke číslo, a samozrejme meno starkej + adresu... pre človeka na infolinke... Ono je to vec 1 tlačiva, ktoré podpisuje aktuálny platiteľ/ vlastník nehnuteľnosti/ ak je dedičské konanie... tak pozostalí. Treba odpísať aktuálny stav elektromera... Tlačivo je určite na internete, ale treba vedieť, kto podáva, či sa podpisy overujú, alebo naozaj najlepšie osobne... JA mám skúsenosť, že radšej tam ísť, oni poradia - aj to, že čo kam do toho úžasného formulára písať🙂) j,

jankali
26. mar 2013

...a sestra by si tam mohla dať trvalý pobyt, vlastne tam už býva aj plánuje, či?

jarka721
autor
26. mar 2013

@sissy27 myslela som si že to tak nejak bude,že je to spojené s majiteľom
@sisaha vieš teraz sa o ňu stará starká čiže platí aj inkaso,sestra je dosť ľahkovážna a bojím sa že sa to nezmení 😒 obávam sa už vopred toho čo bude keď tam ostane sama,že nebude platiť

jarka721
autor
26. mar 2013

@jankali má tam trvalý pobyt

sisaha
26. mar 2013

@jarka721 a kde je napisane, ze tam musi ostat byvat? Trvaly pobyt mozes zrusit za 5 minut

jarka721
autor
26. mar 2013

@sisaha fuuuha tak dúfam že až tak zle to nedopadne 😒 myslela som že keby sa to dalo napísať na ňu a náhodou by neplatila tak by to riešili s ňou 😉

jankali
26. mar 2013

...keď to dá starká na ňu, tak každý mesiac buď zaplatí, alebo bude platiť ďalej starká🙂 Ak by starká zomrela, tak bude musieť niekto platiť ďalej - alebo sa rozhodnete dodávku zrušiť🙂

jankali
26. mar 2013

zavolaj tam🙂

jarka721
autor
26. mar 2013

@jankali žiaľ práve preto je to už napísané na mňa lebo sestra je dosť nespoľahlivá a nakoniec by si možno predala aj strechu s ponad hlavy...........ja tam nebývam,vydala som sa a odsťahovala..........je to na mne aby som to obrazne povedané uchránila keďže tam už žijú niekoľko našich generácií
je to trochu zamotané ale aj také sú problémy

terezka1947
26. mar 2013

@jarka721 necitala som reakcie hore,ale ja som terazr riesila dedicstvo po mamke...dom je na mne a bratovi,ale elektrinu budem platit ja...v elektrarnach nebol problem...akurat som musela doniest cestne vyhlasenie brata,ze suhlasi s tym,ze ja budem platit elektrinu a aj preplatky a nedoplatky budu uctovane mne....hm,podla mna by stacilo toto...ale urcite je lepsie zajst do elektrarne...radsej osobne...ja nemam dobre skusenosti s infolinkami

mami.sk
27. mar 2013

@jarka721 podľa mňa by to malo byť možné ak súhlasí aj majiteľ nehnuteľnosti aj "nájomca" - sestra. Ja som si prenajímala byt a všetky energie boli napísané na mňa. zašli sme s majiteľom na ZSE, SPP a všetko sa s jeho súhlasom prepísalo. A dokonca dnes sa napr. ZSE nahlasuje len cez telefón tak si nemyslím, že by mal byť problém 😉

jarka721
autor
27. mar 2013

@terezka1947 ďakujem 🙂

jarka721
autor
27. mar 2013

@mami.sk ďakujem 🙂

mami.sk
27. mar 2013

@jarka721 dúfam, že všetko vybavíš ako potrebuješ 😉
ešte ma napadlo, že keď sme si kúpili nový byt tak napr. na ZSE prebiehalo odhlásenie zo starého bytu aj prihlásenie na novom byte len cez infolinku 😉
najprv ale musí zavolať ten kto sa odhlasuje a potom ten čo sa prihlasuje a nahlási sa stav elektromeru 😉
mne sa to zdalo čudné, lebo tam sa môže prihlásiť kto chce a nikto neskúmal či máme nejaký vzťah k novému bytu 😕

jarka721
autor
27. mar 2013

ďakujem vám za rady,ukľudnilo ma to 🙂 ďakujem 🙂