Dá sa ísť do Rakúska?
Prosim neviete mi povedat da sa do rakuska v pohode ist? Chcem si len skocit vyzdvihnut lieky.
@maciatkolulu ja som si prešla aj stránku MZV, ale tak o tom je tu na koni fórum, kde som sa chcela spýtať ako to teraz funguje, či niekto nemá skúsenosť...
@broni, do minimálne 17.5 fungujú hranice len v núdzovom režime. Takže na vstup do rakúska potrebuješ alebo dolozitelny dôvod (práca, lekár, cesta) alebo ideš do karantény. Aj keď sú od pondelka obchody znovu otvorené, ešte ta na nákup cez hranice nepustia a keď preklznes, stále ti hrozí kontrola od policajtov a následná odmena vo výške 1450 euro pre rakúsky štát. A ver mi, že okolo nákupných centier krúzia ako supi policajti už teraz. Bývame tu, aj ja aj @maciatkolulu, môžeš mi veriť, že sú to autentické informácie a skúsenosti.
Ja som od júna 2020 nebola na sk za rodinou a tu chce ist niekto na nákup. Hlavneze Slováci nadávali, ako im to na sk zahranicni donasaju, ale do rakuska na nákup by už išli 🤦♀️
