Dá sa rozdeliť parcela "C" vedená ako záhrada?

slnecnica7
18. okt 2016

Prosím vás.......dá sa rozdeliť parcela "C" vedená ako záhrada? umiestnená mimo zastavené územie obce? .....medzi viacerých dedičov......výmera 1000m2...Ďakujem

staronova
18. okt 2016

napíš na stránku modrá strecha-tam su odborníci.....

ewelyn3
18. okt 2016

Samozrejme ze sa da...geometrickym planom, treba oslovit nejakeho geodeta..ten pozrie o co ide, da vam cenovu ponuku a ked s nou budete suhlasit, vypracuje geometricky plan, ktory da nasledne aj zapisat do katastra (on - ak sa s nim tak dohodnete, alebo dedici sami). Po zasipe do katastra bud parcela rozdelene a jednotlive casti napisane na dedicov..kazdy bude mat svoj list vlastnictva

slnecnica7
autor
18. okt 2016

@ewelyn3 ale je zákon o zákaze drobenia poľnohospodárskej pôdy pod 2000m2.....mňa skôr zaujímalo, či sa to dá zapísať na viacerých dedičov na dedičskom....

dilaila999
18. okt 2016

Pokiaľ prebieha dedicske konanie, parcely nebude možné rozdeliť. Dediť môže len jeden dedič, po vašej vzájomnej dohode určite notarovi kto bude dediť

slnecnica7
autor
19. okt 2016

@dilaila999 aj keď je to záhrada v intraviláne "C" .................lebo my sme kupovali 400m2 pozemok v extraviláne - orná pôda...............a kúpili sme ho 8....išlo to.....

slnecnica7
autor
19. okt 2016

a ešte mi ich nechcem deliť.................my tu parcelu v "C" používame ako cestu...ale je vedená ako záhrada..............tak ju v dedičskom potrebujeme na všetkých dedičov v podieloch.....

dilaila999
19. okt 2016

@slnecnica7 no je rozdiel pri kúpe a pri dedičskom konaní. ja som písala konkrétne o dedení.

slnecnica7
autor
19. okt 2016

@dilaila999 tak ďakujem za info.....už neviem čoho sa držať, na katastri povedali, že to ide pokiaľ je v introviláne.................tiež sme dedili pozemok pod 2000M2 a bol to iba podiel......a ten podiel sa dal napísať na ďalších 5 ľudí....a bola to orná pôda v extraviláne atiež po 2000m2.......

dilaila999
19. okt 2016

@slnecnica7 skús pozrieť web: http://opozemkoch.sk/pojmy/index.php?ic=66
dosť často sa to mení. my sme po dedičskom konaní po otcovi museli previesť všetky podiely na rôznych parcelách len na jedného dediča, ale to bolo pred štyrmi rokmi. možno sa už niečo zmenilo. najlepšie je opýtať sa nejakého notára alebo právnika na katastri.