Dá sa študovať externe raz do mesiaca?

junovka
28. nov 2011

Existuje, respektive da sa , aby clovek studoval externe bakalara a chodil na prednasky a cvicenia raz za mesiac na cely vikend???Stretli ste sa s tym uz nekto?Vdaka

jaduska
28. nov 2011

Každá škola to má zariadené inak. To si musíš zistiť na konkrétnej škole, kde chceš študovať. Ale v podstate, ak budeš mať dobrých spolužiakov, tak do školy ani nemusíš chodiť. Niekde nie sú prednášky povinné. 🙂

limoncino
28. nov 2011

ja študujem externe na FF v Nitre, prednášky máme každú sobotu, ale sú ľudia, ktorí nechodia, jednu spolužiačku mám z Prešova a tá prišla len na skúšku, jednu som dokonca nikdy nevidela a tiež skladala skúšky s nami, myslím si, že je to na dohode s vyučujícim, tá Prešovčanka bola v kontakte s učiteľkou, a v pohode.
A ako píše Jaduška, záleží aj na spolužiakoch, my máme zriadený spoločný mail, kam si posielame podklady, skriptá, informácie, tie, čo sú na FB (všetky okrem mňa) si posúvajú informácie aj tam.

liz_lemon
28. nov 2011

nechodit do skoly takmer vobec, alebo uplne sa neda, lebo su skoly, ktore maju v studijnom poriadku, ze externisti maju povinne aj prednasky, a ked budes chybat, mozu ti dat napisat nejaku seminarku, a v najhorsom pripade ta nepripustia ku skuske, a budes si musiet dany predmet zapisat o rok zase
a na vela skolach sa na externom chodi do skoly len cez pracovne dni, a ziadne vikendy
treba si to zistit dopredu, a potom sa rozhodnut

ikke
29. nov 2011

presne ako pise jaduska, kazda skola to ma zariadene inak. musis sa infotmovat na konkretnej skole. kedysi (neviem, ako je to teraz) napr. na socialnej praci v BA mali aj take externe studium, ze sa chodilo do skoly 3-4x za rok na 1 tyzden. takze kludne moze byt aj to, co ty pises - raz za mesiac na cely vikend.

ivett1
29. nov 2011

no, ako píše ikke, je to možné 🙂 ...ale ani ja som o tom ešte nepočula...viem, že moja švagrinka, ktorá študovala externe, "chodila" na prednášky a cvičenia každý piatok a sobotu, ale oni mali prednášky povinné...účasť bola jedným z predpokladov na zápočet...a kamoška chodila dokonca cez pracovný týždeň ... ešte mi napadlo, že možno športovci by mohli mať nejaké individuálne štúdium, ak teda robia vrcholový šport...ale neviem, či sa to dá takto upraviť aj pri externom štúdiu...a či vôbec majú túto formu štúdia zavedenú 😅 ...asi by bolo dobré, najskôr si urobiť prieskum na konkrétnej škole... ako už poradili kočky vyššie... 😉

grettka
29. nov 2011

individualny studijny plan je mozny len v dennom studiu, aj to nie kazda skola/fakulta umoznuje