Dajú sa reklamovať dioptrické okuliare?

erienka
17. nov 2013

Ahojte. Manzel si pred 2 tyzdnami kupil nove dioptricke okuliare. Dioptrie na nove skla mu merali na zaklade starych okuliari. Po par dnoch nosenia vsak zistil, ze s tymito novymi nevidi dobre, napr. nevidi jasne znacky aut. Daju sa dioptricke okuliare reklamovat? Zajtra totiz chceme ist do tej optiky, tak sa chcem dopredu pripravit, kedze sme obidvaja taki menej asertivni 😅

grettka
17. nov 2013

urcite daju, ako kazdy tovar. Mohlo sa stat, ze bud boli zle zabrusene do ramu, pripadne nesedi "rozpatie zrenic". Mozno bude potrebne ram poupravit. Kazdopadne reklamovat sa daju.

katy1979
17. nov 2013

Samozrejme daju. Mne tak tiez osadili zle skla.

maria123
17. nov 2013

zle asi odmerali,je to chyba optiky,kazdopadne trvat na reklamacii

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
moukuska
4. dec 2013

vie mi niekto poradit co robit? boli sme s manzelom v optike, vybrala som si ram ktory mi sedel dobre (rovno), po vlozeni skiel ich bol prevziat manzel (kedze som bola chora a aj maly, nemohli sme ist von). Na moje prekvapenie ked som si ich doma nasadila tak su krive, je to velmi vidiet ako krivo mi sedia. Okuliare su celoplastove cize nemaju sedielka ktore by sa dali nastavit. Na co mam narok v pripade ze sa to nepodari skorigovat nahrievanim? mrzi ma to lebo dnes kazde euro dobre a nosit ich nemozem :( nikdy sa mi este nestalo, ze mi stali krivo okuliare aj po vlozeni skiel...

skorica05
13. mar 2015

dala som si urobiť nové multifokálne dipotrické okuliare a ked mi ich manžel priniesol domov, zistila som, že sklá sú pri určito muhle menej alebo viac fialové, v optike ma na to neupozornili, tie čo mám doteraz sú číre. Ked som telefonovala do optiky, tak mi povedali, že je to prevencia proti www.crizal.sk modrofialovému svetlu, ale ja to kašlem,ked mám oči za okuliarmi fialové, hoci ja vidím normálne bezfarebne. Máte s tým niekto skúsenosti? Som odhodlaná okuliare vrátiť, len neviem ako sa to bude riešiť, ked som ich zaplatila už 800 E

klaudia83
30. júl 2015

Ahojte dnes som si bola prevziat okuliare a nie som spokojna nechala som ich zatial na predajni mam 9;5 dioptrie do dialky skla som si dala spravit s vysokym indexom jedno sklo stoji 113 euro tvrdili mi ze budu tenke dnes ked som ich zbadala hrôza su hrube ked som si ich nasadila videla som boky hrubych skiel sa mi z toho hlava tocila povedala ze mi to zbrusia no neviem ako to bude vyzerat mam narok ich neprevziat? Zatial som platila len za ram. Moje stare nie su take hrube

lenkanemcekova
16. feb 2016

Babule, potrebovala by som poradiť. Mám starú mamu 85 ročnú. Cez staré okuliare už moc dobre nevidí. Chcela by nové. Lenže nechce nikam ísť - doktorke, alebo do optiky, kde by jej namerali, aké potrebuje. Preto sa chcem spýtať, či sa dá urobiť napr., že by som priniesla jej staré okuliare a na základe nich by to nejako zmerali a urobili o niečo silnejšie? Ono aj pri vyšetrovaní by to bolo asi dosť zložité, lebo babka nepočuje a ani by asi nepočula, čo vlastne po nej doktorka chce.

skorica05
16. feb 2016

@lenkanemcekova jasne ze sa to da

lenkanemcekova
16. feb 2016

@skorica05 len tie okuliare, čo má babka, má už možno aj 10 rokov. O koľko by jej to asi zosilnili, neviete?

grettka
16. feb 2016

Ziaden optik ti na dialku nedokaze zhorsenie diptrii urcit a odmerat. Problem, ze babka dobre nevidi, nemusi byt totiz len v dioptriach. V takom veku moze byt zhorsenie zraku sposobene napr. sedym, ci zelenym zakalom alebo inym problemom. To, ze nepocuje, nevadi, treba ist s nou a sprevadzat ju pri vysetreni.

skorica05
17. feb 2016

@lenkanemcekova tak to by som nrriskovala. to je uz vela tokov, treba to namerat

cobisko
17. feb 2016
Používateľ cobisko je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cobisko.

radsej ist k doktorovi aby jej to nameral

lenkanemcekova
17. feb 2016

@skorica05
@cobisko
@grettka
Ďakujem babule, budem musieť nejako babku presvedčiť, snáď to pôjde. Veď to nie je žiadne bolestivé vyšetrenie a nejako to snáď u doktorky pre babku pretlmočíme 😀

zuzana9599
22. jún 2016

@maria123 nemusi to byt chyba optiky kedže zakaznik ma ponuknute možnosti ist klekarovi na vyšetrenie alebo do optiky aposledna možnost podla starich dioptrii ak su dioptrie rovnake chyba už neni na optike....

maria123
22. jún 2016

@zuzana9599 ano,mas pravdu,najjlepsie je riesenie ist urcit presne dioptrie k ocnemu

somhotova
13. apr 2017

ahojte, mam problem, opticka mi vysetrila zrak, urobila multifokalne okuliare,no zistila som,ze vonku na dialku vidim s okuliarmi zle. No ona sa brani tym, ze pri vysetreni som jej povedala,ze vidim dobre. na chvilku som aj videla dobre,problem nastal,az ked som vysla von. Stalo sa niekomu nieco podobné? Dala som si vysetrit zrak u inej optičky,jej vysli uplne ine hodnoty. Este ma caka vysetrenie u lekarky,no aj tak sa bojim, ze mi reklamaciu neuznaju... To som peniaze mohla rovno hodit do kosa..

libawet
13. apr 2017

@erienka určite, tak ako každý tovar, záruka obyčajne býva 2 roky.

libawet
13. apr 2017

@lenkanemcekova ak chce Tvoja babka poriadne vidieť, tak musí zájsť buď do optiky alebo k lekárovi, dnes sú už optiky, čo prevádzkuje a vlastní očný lekár, takže dve v jednom. Okuliare a dioptrie sa nedajú určiť odhadom.

vierka1972
28. máj 2020

Ahojte.pred rokom som si kúpila nové dioptricke okuliare. Skla sú v poriadku ale rám okuliarov som už dva krát reklamovala nakoľko po čase mi farba vybledne. Momentálne mám už tretí ram a znova to isté.
Farba pri kúpe bola pekná modrá a po čase vybledne až do biela.Nechcem už ten istý ram ale v optike mi povedali že žiaľ nedá sa s tym nic robit.
Nemám po tretej reklamacii ,tej istej ,už nárok na vrátenie peňazí ?

annahra
6. jún 2023

Ahojte,
prosím Vás o radu, v optike mi urobili nové dioptrické okuliare do diaľky, potrebovala som väčšie na bicyklovanie (väčší rám, aby mi nepodfukovali), okuliare mi zaostrujú do diaľky v poriadku, ale zároveň mi všetko približujú ako keby som pozerala cez lupu, čo v rýchlosti na bicykli nie je nič príjemné, keďže neviem odhadnúť dobre vzdialenosti, išla som späť do optiky a tam mi tvrdili, že to je normálne, pretože mám väčšie sklíčka v ráme a že si treba len zvyknúť, no okuliare nosím od narodenie a mala som všelijaké veľkosti, ale s týmto som sa naozaj ešte nestretla, je to naozaj v poriadku alebo mi ich zle urobili. Ďakujem