Dankova nehoda - nebol to útek z miesta dopravnej nehody?

marsmykkok
12. jan 2024

Aký máte na toto názor? Ja som vodička a čo viem, ak poškodím nejaký majetok či auto, či plot alebo stlp, musím na mieste ostať a zavolať políciu. Vtedy je to škodová udalosť. Ak odídem tak je to útek z miesta dopravnej nehody a za to sa odoberá vodičák.

mondolina
12. jan 2024

@pink_lady
vážne? porovnávaš funkciu matky s funkciou toho čo riadi tento štát?
toto už je len obhajoba🤣

nikpa
12. jan 2024

@marsmykkok načo to vôbec riešiť. V tejto republike sa za Fica prepiekli iné zločiny, volaka lampa nikoho neprekvapi keď sa prepečie...

pink_lady
12. jan 2024

@mondolina nie ale fabuluje sa tu o požití alkoholu...apropo..keby máš za sebou rakovinu zaludka, pila by si? Ako ja ho nemusism ale v podstate som tiez zdrhla z miesta činu, tak ho ciastocnechapem 🙈😂

mondolina
12. jan 2024

@pink_lady
keby postupoval podľa zákona a nafúkal by po udalosti 0.0, nebolo by o čom fabulovať.

matkahelka
12. jan 2024

@pink_lady po prve, Danko nie je matka s parmesacnym dietatom a po druhe- on nic nenahlasil, odisiel akoby sa nechumelilo, policajti ho vypatrali na zaklade ECV, ktora mu z auta odpadla.

tamitamitami
12. jan 2024

@pink_lady Mám rovnaký názor. Tiež nie som Dankova volička a nemám k nemu žiadne sympatie ale nemyslím si že spravil takú strašnú vec ako sa to snaží byť vykreslené v médiách.
Narazil do stĺpa, poškodil ho.... nahlásil to mestu a poisťovni. Áno, mohol alebo teda mal zavolať policojatov to by bol správny postup. Hlavne keď je v takejto funkcii aby bolo jasné že pri tom nebol opitý.

Na druhú stranu nie je prvý ani posledný ktorý takto konal. Bežne ľudia buchnú auto a napíšu papier alebo poškodia niekoho majetok (plot, kontajner....) a riešia to tým že kontaktujú majiteľa.

bykaterina
12. jan 2024

@tamitamitami trošku iba poopravim to ze by tam zostal nebol že správny postup alebo zavolať políciu. Ale to vyplýva každému zo zákona, nie je to že podľa etiky mal atď ale zákon káže.

pink_lady
12. jan 2024

@mondolina neodpovedala si na otazku, keby si mala za sebou rakovinu zaludka, pila by si? Pochybujem ze pil, kedze s takouto dg kazdy svojpravny clovek si dava bacha...

@matkahelka nuz, nebola som politicka ale TPP som mala na mieste takom, ze tiez by dakto povedal ze tam nemam co robit, ked som zdrhla z miesta nehody 😂 Dakedy clovek zareaguje skratovo, neuvedomi si dosledky a je jedno kto to je

kat_
12. jan 2024

@pink_lady nie je pravda, ze mal rakovinu zaludka a ano, ludia piju a fajcia aj ked by nemali a maju diagnozy... a to ze Danko pije sa predsa vie...

danica2711
12. jan 2024

@pink_lady 1. Povedal niekto, že Danko je svojprávny? Započúvaj sa občas do toho, čo za nezmysly vypúšťa z úst a vážne zapochybuješ. 2. On nie je bežný človek, on je PODPREDSEDA PARLAMENTU. Na Slovensku je to čistá teória, ale taký človek má byť akýmsi vzorom, bežné skratové jednanie si nemôže dovoliť. Ak sa nevie chovať bez skratov, nech ide žiť bežný život bez výhod, imunity a arogancie moci

pink_lady
12. jan 2024

@kat_ neviem, citala som před x rokmi o rakovine, to je jedno, ale aj tak, riesi sa tu stlp, keby zabil pri nehode cloveka ako specialny prokurator tak nepoviem ...apropo...ten za to že je na "opacnej" strane je uplne v pohode že moze vykonávat funckiu ako vykonava, že? A že vyviazol ako vyviazol, bezny smrtelnik by sedel

pink_lady
12. jan 2024

@danica2711 nůž či sa ti to páči či nie, je rovnako svojpravny ako ty a 99.99% uzivateliek mk

pink_lady
12. jan 2024

@danica2711 a co potom Lipsic? Bezny smrtelník by sedel...

mondolina
12. jan 2024

@pink_lady
poznám alkoholikov čo pijú aj keby nemali...takže podľa teba je Danko abstinent? 🤣🙈

fantaghiro21
12. jan 2024

Danko je alkoholicky hlupak.aj to slovo hlupak je slabe.Mal sa v danech chvili zachovat tak,ako hovoria zakony.Co sa zial nezachoval.Jeho velicenstvu sa vsetko prepecie.Zlodejom ,vagabundom hlavne....
Ale na druhej strane,tolko cvirikania okolo toho,ze unikaju ine a horsie veci,na ktore by sa mala upriamit pozornost
Nikdy.clovek nevie,ci to uz aj schvalne nerobia,aby upriamili pozornost na hluposti,a medzi tym si vybavuju ine horsie zalezitosti.....
Myslism si,ze tolko medialneho osialu, nebodaj zakladat debaty ,nemuselo byt.Zbytocne
(Tym vsak nepopieram,ze ako politik by mal ist este prikladom)

mondolina
12. jan 2024

@pink_lady
už otáčaš.

kat_
12. jan 2024

@pink_lady Lipsic zavolal policiu, podrobil sa dychovej skuske, nevivinoval sa, presiel si procesom a dostal trest... Danko usiel a povedal "no a co"... nevidis rozdiel?

cacianka
12. jan 2024

@pink_lady ale Lipšic
- nebol opitý,
- jemu ožratý senior vbehol z chodnika na cestu
- nezdrhol, poskytol pomoc, volal rzp a policiu
- nebagatelizoval v štýle "no a čo? "

marsmykkok
autor
12. jan 2024

@pink_lady
@cacianka K Lipšicovi, to sa mi tiež nepáčilo a tam sa tiež ukázalo že sme rovní a rovnejší... Išiel rýchlejšie ako mal a senior nebol ožratý, mal málo promile, možno nejaké pivo a poldeci v krčme, ale nebol na mol a vedel o sebe...
A tu neviem na čo utekal Danko preč na poškodenom aute, unikal mu olej, nevedel či je auto bezpečné, či nemá poškodenú nejakú dôležitú súčasť auta a nemôže byť nebezpečný, odstavím a zavolám odťahovku.

kat_
12. jan 2024

@marsmykkok vieme preco utekal, lebo by nafukal... inak by s tak poskodenym autom neriskoval

martinkatinka
12. jan 2024

@pink_lady a to máš odkiaľ, že mal rakovinu žalúdka?

simka1454
12. jan 2024

Jasne, že ušiel, keď bol ožratý. Bežný človek, ak by ušiel tak mu zoberú aj gate.

martinkatinka
12. jan 2024

@marsmykkok ešte k Lupsicovi. Hoci je to politik, myslím, že on prevzal vinu a u neho jediného verím, že ozaj je mu ľúto celej situácie.

marsmykkok
autor
12. jan 2024

@kat_ však jasné, mne išlo len o to, že je iné ak nabúram a auto je v poriadku-len škrabanec a v šoku zájdem zamyslená pár metrov domov a iné ak mám auto poškodené a neviem či je pojazdné a funguje ako má a aj tak odídem. Vedel dobre, prečo utekal čo najskôr domov do garáže.

egonsk
12. jan 2024

@marsmykkok myslim si, ze je zbytocne niekoho sudit, ked nie su zname vsetky okolnosti. Mohol dostat nekontrolovatelny smyk na vozovke a ostal v soku. Ludia, ktori su v soku jednaju castokrat skratovo a nevypocitatelne, takze nemozeme skutocne tusit, ci nahodou ho to nedostalo do takeho soku, ze vlastne si ani neuvedomil zavaznost a dalej jednal podprahovo - normalne prisiel domov a zaparkoval a to, co sa stalo mu docvaklo az o par minut v klude mozno po skludneni.

Ja som mal kedysi dopravnu nehodu, kde mi vbehlo auto z vedlajsej ulice. Ten vodic po vystupeni z auta bol tak velmi v soku, ze potom len sedel pri ceste a ked uz videl prichadzat po polhodine policajne auto (nehodovoku), tak bezal naproti nim a hlasno krical, ze on to sposobil a stale im to opakoval. Az samotni policajti ho skludnovali, lebo nevedel ani nic ine o sebe povedat, ani ako vlastne k tomu prislo, ani nic.
Len opakoval tu vetu.
Starsia kolegyna mala smyk na dialnici bez nehody a nasledne niekolko mesiacov si ani nedokazala sadnut za volant, ako zacala sa triast a hned vracala, ked to skusala.

Niektore cesty v BA boli napriklad rano v stredu tak smyklave, ze mne v 35km/h presmykli kolesa pri akcelerovanom preradovani sa do druheho pruhu pri vyjazde na nadjazd. (A to mam kvalitne zimne obutie)

Takze iked je to fakt velka hlupost, co Danko spravil, neodsudzujem a nepodozrievam ho, ked niesu zname vsetky okolnosti, lebo kto nezazil necakanu situaciu, tazko pochopi, ako dokaze taky zazitok s clovekom zamavat.

danica2711
12. jan 2024

@pink_lady no dovoľ, mňa s Dankovou mentálnou úrovňou neporovnávaj. Čo ti ale naprosto uniká, je morálny aspekt prípadu a zjavné nedodržanie zákona - u podpredsedu zákonodarného zboru. Ale čo už, ľudia sú všelijakí, preto tu máme vládu a parlament, aké máme

oliverceky
12. jan 2024

Policajt ho doma hneď našli, dali mu fúkať?

katarinaba
12. jan 2024

@egonsk nehnevaj sa, ja som bola ucastnickou dobravnej nehody 4 krat a ani raz nikto z nas neutiekol. Sok je jedna vec, utek druha. Ale ok, pripustim tvoju teoriu a budem povazovat, ze bol v soku. Zo soku sa evidentne dostal, ked oznamil poistovni a neviem kam. Takze uz by mal byt uvedomely toho co urobil, a hlavne, ze usiel z miesta nehody. On vsak miesto toho aby si sypal popol na hlavu, alebo aspon prejavil nejaku lutost, on jednoducho hnusne so vsetkou aroganciou povie NO A CO? Vsetko by som bola ochotna akceptovat, ale toto je drzos najhrubsieho zrna. Do oci bijuci prejav istoty, ze kto som ja a mozete mi vsetci viete co. Aj s Ficom, vsak aj ja som oskrel.

matkahelka
12. jan 2024

@oliverceky az rano. a nie, nedali mu fukat.zabudli.

jana_eyre_2
12. jan 2024

@barborachors opravte ma ak sa mýlim, avšak poslanci politici od roku 2008 imunitu už nemajú, nie? Majú ju len diplomati a tiež to neznamená že sú úplne beztrestni..