• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Darovanie kostnej drene. Aké riziká hrozia darcovi?

8. marca 2017 
jinak pro všechny, koho by to zajímalo, hranice pro zápis do registru je 18-35 let (pokud jste zapsaní, můžete pak darovat i později).

zápis do registru provádí v Brně, ČB, HK, Mostu, Olomouci, Ostravě, Plzni, v Praze a v ÚnL.

dárcovské sms se dají poslat ve formátu DMS KOSTNIDREN na číslo 87777 , cena jedné sms je 30 Kč a nadace z toho dostane 27. Dá se poslat i finanční příspěvek, který je možné odečíst z daní.
31. dec 2008 o 16:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
na Slovensku to robia v BA na Antolskej.... tu je nejake info http://www.transplantacia.sk/darca.html :slight_smile: ...a nieco je aj na nadacialeukemie.sk sms na cislo 855 prispejete sumou 30 Sk.....vstupne vysetrenie darcu stoji totiz 30000...takze ja som prispela :dizzy_face: a az prestanem kojit, chystam sa aj zapisat.
31. dec 2008 o 17:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Rada by som trošku oprášila tému :slight_smile:

Máte niekto skúsenosti s darovaním kostnej drene? Som darca krvi (teda momentálne neaktívny :grinning:) a po skončení dojčenia sa chcem zaregistrovať aj ako darca kostnej drene a zaujímalo by ma, či to už niektorá máte za sebou.
Teda nemyslím registráciu, ale s darovaním.
22. máj 2010 o 21:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
chcem darovať kostnú dreň stačí ak sa prihlasím kde chodím darovať krv?? alebo musím niekde inde so z PO.
21. okt 2013 o 18:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anhtony zeptej se tam, oni ti řeknou. Já daruji krev v Brně v Bohunicích a i tam jsem rovnou v registru dárců kostní dřeně.
21. okt 2013 o 19:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aponchie môžeš darovať krv po roku od vyliecenia.
17. dec 2014 o 17:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mate chore dieta?mamu ,otca? Ked ste clovek ktory ma srdce a citi,je mu jedno ci to boly.alebo nie.
Ak je nutne a treba darovat krv ,alebo kostnu dren je to jedno.je to vcloveku ako sa ktomu postavy.ak je zdravy amoze darovat a zachranit niekomu zivot.ine je ak clovek chce a zo zdravotny stav mu nedovoluje je to ine.je strasne velaludi ktory by darovalyale nemozu.ja osobne darujem krv.chcem darovat kostnu dren,alebo PKB?Mne je tojedno ak ma niekdo problem z kostnou drenou alebo akekolvek problemy chape ocom pisem.cije to z oblickou cikostna dren je to strasne pre rodinu.nieje chory len pa cient ale cela rodina.
Kdo moze nech sa registruje pomoze to niekomo sa nanovo NARODIT?
28. jan 2015 o 22:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,
nahodou som nasla tuto temu, tak teda svojou malickostou prispejem i ja :slight_smile:.
Som dlhorocna darkyna krvi a po minulorocnom spusteni akcie mateslinu.sk som sa zaregistrovala na SK aj do registra darcov kostnej drene. Pred par dnami, po 10 mesiacoch v registri mi cinkla mila pani z Antolskej, ze ma ktosi potrebuje. Je to asi 5 dni dozadu a ja mam za sebou uz prvotne odbery, ci som ok, aby som pacienta nenakazila akousi infekciou. Vysledky cakame do max. 1 mesiaca. Ak budem zdrava, idem rovno na darovanie, kedze zhoda s panom z Madarska mi vysla 9 z 10 :slight_smile:.
Drzte palce, aby to vyslo. Tesim sa, ze budem uzitocna. Vela ludi mi v zivote pomohlo, ja to tymto sposobom proste len posielam dalej :slight_smile:. Ak to urobime vsetci, bude lepsi svet :slight_smile:. Nevahajte a podme do toho vsetci. Skvely pocit

Anna
8. mar o 22:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Tvoj príspevok