Dátum a čas na fotkách. Kde sa nastavujú vo foťáku a PC?

dadulka19
13. feb 2009

prosím o radu.Keď si stiahnem fotky do pc,nemám na nich čas ani dátum a potrebovala by som to tam mať.Kde sa to nastavuje,vo foťáku alebo v pc?vďaka

ikke
13. feb 2009

ked si stiahnes fotky do PC, kazda fotka-subor ma v udajoch uvedene, kedy bola odfotena.
ak myslis datum priamo na fotke, taky ten "digitalkovy", to sa nastavuje niekde vo fotaku...

dadulka19
autor
13. feb 2009

áno,myslela som priamo na fotke,že keď si ju vytlačím,je tam v rohu šupnutý aj ten dátum

dadulka19
autor
13. feb 2009

hľadám hľadám,ale neviem nájsť,kde sa to nastavuje 😠

ikke
13. feb 2009

mas navod na pouzitie?
napis typ fotaku, mozno niekto pozna a vie. ale nemusia to mat ani zdaleka vsetky fotaky, takze je mozne, ze ani nenajdes...

dadulka19
autor
13. feb 2009

mám,ale neviem kde 😖 ...je to Canon PowerShot A430 🙂

ikke
13. feb 2009

...tak ten mam napriklad ja 😀 a na tom sa to urcite neda.
moj manzel dokonca tvrdi, ze to sa da len na analogovych fotakoch, teda takych, do ktorych ide film 😉 na digitalnych si to jedine mozes sama dorobit vo photoshope a podobnych programoch...

dadulka19
autor
13. feb 2009

hmmmmmmmm,tak to si ma nepotešila 😢 ,fňuk fňuk 😢 ...idem si teraz poslať do Fotolabu fotky cca 1000kusov a bez dátumov budem mať z toho mišung a "dorábať" sa mi to po 1 kuse nechce...no čo už 😖 aj tak ďakujem

alon111
13. feb 2009

ja mam casio a na tom sa nastavuje vtedy ked tam davam naspat dobitu baterku a vtedy mi nabehne cas a datum.a na fotkach mi v pc rovno dava podla datumu ak si to v pc udam

pietra
13. feb 2009

tak mi to nedalo, lebo moje info bolo take, ze na kazdom digitale sa da datum a cas nastavit, tak som si na internete vyhladala uzivatelsku prirucku k danemu fotaku a v tom navode je napisane, ze sa datum a cas da nastavit 😕
takze dadulka, vytiahne manual k fotaku a hladaj 😉 v elektronickej verzii v anglictine to bolo na str. 34 😉

tufa
13. feb 2009

Ahojky,
tak ja mam ten isty fotak a datum sa mi zobrazuje jedine v tedy ked prepnem do rezimu pohladnica na automate teda ked je kolecko nastavene na cervenom fotaku /neviem ako to inak napisat/
skus

dadulka19
autor
13. feb 2009

pietra,manuál na nete som hľadala,no nenašla 😖 ...asi som zle hľadala 😠

tufa,skúsila som tú pohľadnicu a fakt,ide to.....díííííík 🙂

bihan
14. feb 2009

je dosť možné, že to bude zakomponované v niektorom užívateľskom režime (napr. pohľadnica), niektoré foťáky majú dokonca režim dieťa (al. viac detí) a stačí nastaviť dátum narodenia dieťaťa a vždy, keď fotíte v tom režime, tak to napíše vek dieťaťa v čase, kedy bola fotka urobená a pod (náš foťák ma taký režim aj pre zviera 😅).. užívateľské príručky je fakt užitočné naštudovať 😉

bihan
14. feb 2009

a ozaj.. a predsa ak je to režim, tak to máš teraz aj tak jedno, lebo spätne ti to foťák neurobí, iba keby boli urobené v tom rešime...mýlim sa?

roasha
15. feb 2009

tiez sa nam da nastavit" datumovka"ale ju nenastavujeme na fotky/podla mna to foto znehodnoti/,ale ako alon,pri stahovani do PC je to podla datumu.
treba pozriet manual,podla mna to maju vsetky digi-fotaky