Dcéra chce vlastnú izbu...ako jej to splniť?

19. máj 2020

Dobrý večer, mám 15 ročnú dcéru ktorá veľmi chce vlastnú izbu..bývame v rodinnom dome kuchyňa,obývačka (vlastne sú to dve obývačky prepojené klenbou)
Detská izba,spálňa...
Dcéra spáva v obývačke pri dverách ako sa ide do domu najprv je chodba a potom hneď obývačka kde má posteľ...hneď na začiatku pri dverách je z toho veľmi smutná citi sa vraj ako návšteva lebo má len jednu posteľ a jednu polícku nad posteľou chcela by viac súkromia a iné...mám ešte jedno dieťa chlapec 18 ročný on spáva v detskej ako to riešiť?
Veľmi by som dopriala dcére vlastnú izbu ale ako? ...
Ďakujem za všetky reakcie

rosabel
19. máj 2020

Dovod, ze syn dostal izbu, lebo je starsi, je len trapna vyhovorka, pokojne mohli byt spolu...mala som znameho, ktory bol so sestrou v izbe az do dospelosti,div sa svete, ani z jedneho neubudlo...mat dve obyvacky na ukor dcery, ktora cele roky spi dobreze nie na chodbe, je uplne hlavu...mat spalnu a odmietat jej ju dat bohvie z akeho dovodu...fasa...ziadat tu o rady na prerabku a dat sem tmavu fotku bez akejkolvek moznosti si predstavit, kde co je, aka miestnost, kde je nosna stena...sa divim, ze ti tu ludia stale odpisuju

brezza
19. máj 2020

@miskooo1987 takto som to myslela. Moznosti je viac, ale tazko bez podorysu

miskooo1987
19. máj 2020

@brezza to ak spravne chapem, tak sa neda, lebo 02 je vchod. teda su tam vstupne dvere, ja som skor myslel takyto roh spravit v 01 🙂

bluka2
19. máj 2020

Prečo jej nechcete dať vašu spálňu? Toto je fakt otrasny rozdiel medzi súrodencami a vek to neospravedlňuje. Predpokladam, že bude chcieť z domu vypadnúť pri prvej príležitosti. Zachránila by som ešte čo sa dá rovno zajtea

brezza
19. máj 2020

@miskooo1987 da sa aj takto opacne. Nad tym som tiez rozmyslala. neviem kde je vstupny vchod. To pisala?

maja367
19. máj 2020

@brezza alebo preburat dvere do kuchyne a tam zamurovat . Neviem ako to majú

autor
19. máj 2020

Možno to predelit takýmito dverami to by šlo nie?
Len ako vyriešit to aby nebola prechodná...

miskooo1987
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miskooo1987
19. máj 2020

ak to vies predelit takymi dverami, tak to vies predelit aj sadracom a normalnymi dverami, s desatinovymi nakladmi obrazne povedane...

danka56
19. máj 2020

Tak toto je aj na mňa moc. Akože chápem, že niekedy financie nepustia. A uskromniť sa musia všetci členovia domácnosti. Ale so všetkou úctou Vy ste z fleku rozhodli, že najviac sa musí uskromniť dcéra. A nemalo by to byť práve tak, že deťom dám najviac a na sebe menej doprajem.
Keby som v takejto situácii hneď zajtra ako by mi dcérka dačo povedala by som vypratala spálňu a spravil jej z toho izbu. Ale vlastne nevypratala, lebo tam by už mala dávno izbu.
Nerobte medzi deťmi také rozdiely. Deti sú veľmi vnímave a citlivé. Žiaľ,aby sa vám to jedného dňa nevypomstilo. Držím palce aby dcérka mala co najrýchlejšie hotoví izbu!

brezza
19. máj 2020

Ak nechces murovat, tak aspon sadrokarton. Pozerala si ten moj nakres? Pochopila som ako to mate? V navrhu mas izby oddelene

miskooo1987
19. máj 2020

@brezza @brezza ja som to tak pochopil z tohto "Dcéra spáva v obývačke pri dverách ako sa ide do domu najprv je chodba a potom hneď obývačka kde má posteľ." teda momentalne spi v 02 niekde.

PS: mal spm chybu v oznaceni, tak som to zmazal a napisal spravne

brezza
19. máj 2020

@miskooo1987 podla mna su vchodove dvere, predsien a z tej sa ide do obyvacky.

dilino
19. máj 2020

@sissy27 úplne suhlasim do bodky to iste som chcela napisať

miskooo1987
19. máj 2020

@brezza ano... len otazka je ze kde :D:D ak su niekde vpravo dole, tak sa da tvojim sposobom, ale ono to moze byt kludne aj vpravo hore...

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
0silvia0
19. máj 2020

Ten dovod preco nemoze byt dcera v spalni by sme si radi vypoculi...

evaachesa
19. máj 2020

Kludne dajte podorys ;) mozno bude jednoduchsie zhodit a nanovo postavit dom ked netusite ako zamurovat tu jednu obyvacku, ci? 🤔😏

jakoma
19. máj 2020

@cervenaruza123 citam tvoj prispevok ze rodicia prerabali sto krat:D a spomenula som si na Teba.. a otvorim tvoj profil a si to realne ty :D ja odpadnem

autor
19. máj 2020

Ja som tá dotyčná ktorá spáva v jednom rochu v obývačke som z toho veľmi smutná a preto som napísala sem nechcela som hneď písať vo svojom mene lebo by ste mi nadávali že mám málo rokov a čo tu robím...ale ja som už zúfalá cítim sa ako nejaký cudzí potkan čo tu žije v jednom rohu...rodičia s tým nič nerobia nezaujíma ich to chcem to urobiť svojpomocne nájsť si brigádu odkladať peniažky a svojpomocne to urobiť...moji rodicia tvrdia ze mám aspoň dve izby a nie jednu ale musím pozerať to čo oni nemôžem si čítať kedy chcem lebo sa neviem sústrediť nemôžem si ľahnúť kedy chcem lebo pride navsteva a obývačka nemôže byt rozhadzana...cítim sa hrozne😔😔😔

brezza
19. máj 2020

Chudatko. Tvojich rodicov by som nakopala... ukaz im tuto diskusiu nech sa spamataju. Hovorila si im o tom, ze ti to vadi a ci to nechcu riesit konecne?

autor
19. máj 2020

@brezza hovorila som im to viac krát vždy povedia to že sa mám tešiť že mám dve izby...nikdy to nebudú riešiť budem to musieť riešiť akonáhle si nájdem nejakú brigádu a budem si nato šetriť aby som to mohla zariadiť...nezaujíma ich to jeden jediný kut mi vyclenily v izbe a jednu policku nad postel...

luuubik
19. máj 2020

Ak je toto vsetko co pises cista pravda, velmi tuzim spoznat a porozpravat sa s tvojimi rodicmi, take nieco by som im povedala, zeby to velmi tazko rozdychavali, uf, ake mam nervy 😡 Nemas doveru v niekom dospelom, nejakeho "spojenca", ktory by ti pomohol otvorit vasim oci? A co na to vsetko hovori brat? Nemohli by ste prinajhorsom mat izbu spolu,pristal by na to? Stale mi to pride lepsie riesenie ako toto, co je teraz... Ty si chces setrit a svojpomocne robit to, co je povinnost rodicov? Ach dievca zlate... Drz sa.

brezza
19. máj 2020

Ake dve izby? Ty nemas ani jednu, nie este dve. Nemas ziadne sukromie. Ako sa tam mozes vobec ucit? Tvoji rodicia su velmi sebecki a hladia len na svoje potreby. Na tvojom mieste by som rodicom povedala,ze si hladas brigadu aby si sa mohla co najskor osamostatnit kedze oni ti doma neposkytli plnohodnotne zázemie a uprednostnuju seba a tvojho brata a na tvoje potreby nehladia. Normalne mi stupol tlak..

autor
19. máj 2020

@luuubik je to čistá pravda nemam dôvod si také niečo vymýšľať akurát že som nenapísala hneď že to píšem ja začo sa ospravedlňujem ale bála som sa toho že budú zlé komentáre lebo mam 15 rokov...
Áno chcem nakoľko viem že ak si s tým nepomôžem sama nebudem to mat...
Odkedy sme sa presťahovali mám vyhradený jeden kút v izbe...keď som bola menšia nevadilo mi to až tak ale čím som staršia tým viac túžim mať vlastnú izbu...aj keď by sa mi tam len posteľ vošla len nech je nemôžem večer spat lebo telka,nemôžem sa prezliecť lebo všade stale behajú a prechádzajú...nemozem nič...

rosabel
19. máj 2020

Ale ty nemas dve izby...ty mas jeden mizerny kut bez stipky sukromia...kde mas skrinu s oblecenim? Kde sa ucis a robis si ulohy? To fakt nevidia tie rozdiely, ktore robia? Tvoj brat izba pre seba, oni tiez a ty co? Chuda dievca...ak su takito, zabudni na nejake stavebne upravy...popridavaj zajtra co najviac fotiek a vymyslime tu spolocne nieco, s cim by aj rodicia suhlasili, aj by si mala viac priestoru na zivot...btw, z tvojich rodicov mi je na grc

autor
19. máj 2020

@rosabel skrina s oblecením mám v bratovej izbe on síce ma vlastnu izbu ale iba s krenbou bez dveri (plánujú dokúpiť) učím sa na písacom stole čo je v obývačke...
Zajtra pridám fotky odfotim co najviac...cez moju izbu sa denne prejde 1000000x nemám minútu súkromia...mám z toho nervy ale viac som smutná ako nervózna moje kamarátky všetky vlastné izby len ja v obývačke ako dočasný hosť...

amelia000
19. máj 2020

No neviem...ale ak by ma rodicia chovali v byte ako potkana, asi by som im to dala patricne najavo. A ty uz ked chces ist na brigadu a setrit, tak nie na prerobenie domu ale na podnajom po skole.

lintu
19. máj 2020

Jediný problém, prečo nemáš izbu sú peniaze? Lebo ak je to tvojim rodičom všeobecne jedno, pravdepodobne nebudú súhlasiť ani s prerábkou toho domu. Darmo si na to budeš šetriť. A kým si z tých pár eur našetríš nejakú normálnu sumu, budeš asi vo veku, keď budeš môcť uvažovať nad odsťahovaním sa. Prípadne tak časom možno urobí tvoj brat a šupnú ťa do jeho izby.
Smutné, ale toto nie je tvoja vec. Mali by to riešiť tvoji rodičia. Minimálne ti oddeliť priestor nejakým závesom či paravanom, keď už lepšieho riešenia nieto.

autor
19. máj 2020

@lintu v podstate áno peniaze sú problém ale celkovo nezáujem a nepochopenie že potrebujem súkromie z ich strany...veď by stačilo urobit to čo písali vyssie že by mi prenechali spálnu a oni by si vzali obývačku a nemala by som jeden posrat*y kút v izbe ale normálnu izbu...