Dcéra chce vlastnú izbu...ako jej to splniť?

19. máj 2020

Dobrý večer, mám 15 ročnú dcéru ktorá veľmi chce vlastnú izbu..bývame v rodinnom dome kuchyňa,obývačka (vlastne sú to dve obývačky prepojené klenbou)
Detská izba,spálňa...
Dcéra spáva v obývačke pri dverách ako sa ide do domu najprv je chodba a potom hneď obývačka kde má posteľ...hneď na začiatku pri dverách je z toho veľmi smutná citi sa vraj ako návšteva lebo má len jednu posteľ a jednu polícku nad posteľou chcela by viac súkromia a iné...mám ešte jedno dieťa chlapec 18 ročný on spáva v detskej ako to riešiť?
Veľmi by som dopriala dcére vlastnú izbu ale ako? ...
Ďakujem za všetky reakcie

simsalabim
19. máj 2020

Neda sa posunut vchod do domu, napr. cez jednu obyvacku, aby ta dcerina bola neprechodna? Nakresli plan domu a skus tu aj na modrejstreche, tam ti tiez poradia.

eliska13
19. máj 2020

No veď tak som to myslela, aby ju nemala priechodnu, takže zostava jedine Vaša spálňa.
@sissy27 tak syn je starší a asi preto má svoju izbu.tak návšteva, keď príde pôjde cez Vašu spálňu do obývačky, keď som to dobre pochopila

brezza
19. máj 2020

Tato obyvacka v ktorej si stala ked si fotila ma kde vchod? Vlavo?

amelia000
19. máj 2020

No chuda dcera....

fokuska
19. máj 2020

Och az mi je jej luto :(

Takze najprv mala dcera aj syn svoju izbu, potom sa prestahujete do mensieho, z njakeho pre mna zahadneho dovodu dostanete vy spalnu, syn svoju izbu a dcera je uz 6 rokov v priechodnej obyvacke, kde ma len postel a jednu policku a ziadne sukromie, kedze kazdy chodi pri jej posteli cez tu "obyvacku" do druhej obyvacky a kuchyne.

NIjak raz mi to hlava neberie, ze izbu dam SEBE a jednemu dietatu a druhe necham len tak ako nejaku navstevu. Necudujem sa dcere a sucitim s nou :(
Nedalo by mi to, ze jednemu dietatu poskytnem tak odlisne a vyrazne horsie podmienky ako druhemu.

Dajte si do tej priechdodnej obyvacky spalnu a dcere dajte izbu - najjednoduchsie riesenie.
Alebo urobte stavebne upravy tak, aby vznikla dalsia izba.

0silvia0
19. máj 2020

@eliska13 nemusi ist navsteva cez obyvacku, navsteva vojde rovno do obyvacky, ale ked pojdu do kuchyne, pojdu cez spalnu, ale to by sa dalo nejako opticky oddelit

autor
19. máj 2020

Starší syn dostal izbu lebo je starší...
Dcére spálnu dat nemožme to nejde...jedine tú obývačku nejak predeliť s tým aby nebola prehodná zároveň trošku menšia....vie nám niekto poradiť ako nato? Čí zavolať nejakého murára nech sa nato pozrie že čo sq s tým dá robiť?

fokuska
19. máj 2020

Tym ze je starsi, tak je nieco viac, ma vacsie prava...? A preco ste neriesili to predelenie hned po prestahovani, ale 6 rokov ste ju nechali tak? :(
Chudatko dcera :( preco jej nemozete dat spalnu, preco to nejde? Z akeho dovodu?

brezza
19. máj 2020

Nakresli jednoduchy podorys izieb a poradime.

miskooo1987
19. máj 2020

Fakt by sa hodil planik... Lebo takto, mozno riesenie je fakt jednoduche, ale nikto nanho nepride... aj v painte nakresleny sa da...

PS: Nebolo by realizovatelne, presunut kuchynu do obyvacky a izbu spravit v kuchyni?

hettinka
19. máj 2020

15-ročné dievča dávno malo mať svoju izbu. Ako jej to splniť? Zmenšite obývačku, načo sú vám dve?

sissy27
19. máj 2020

@eliska13 ešte raz, v čom je jedno dieťa viac ako druhé, keď jedno má právo na svoju izbu a druhé nie? Nebavíme sa o 2ročnej, ktorá môže v pohode spať s rodičmi v spálni, ani o zťp synovi, ktorý potrebuje špeciálnu starostlivosť. Bavíme sa o 2 deťoch v puberte, ktoré by mali byť rovnocenné a o dome so 4 izbami.

lintu
19. máj 2020

Chce to pôdorys. Bez neho sa veľmi nepohneš.
Aký máte inak typ strechy? Hore by sa nedala urobiť podkrovná izba, prípadne nedalo by sa ďalšiu izbu niekam pristavať?

ave17
19. máj 2020

@fokuska lebo nechcú.... 🤔 "oni potrebujú súkromie, čo tam po dcére..

sissy27
19. máj 2020

Prečo to nejde dať dcére spálňu? Veď keď bola obývačka dosť dobrá pre ňu, tak musí byť aj pre vás.

amelia000
19. máj 2020

@fokuska joj a si predstav ze ma nejaky eroticny sen...abo taka 15 si obcas chce aj dopriat. A teraz v noci ides do kuchyne...no...uprimne ja byt ta 15stka tak mam voci rodicom taku krivdu ze az.
Autorke: nakresli planik ako to mate..lebo z jednej fotky ti tu nik neporadi.

sissy27
19. máj 2020

@fokuska ja tiež nechápem ako môže niekto robiť takéto šialené rozdiely medzi deťmi. Už keď nič iné, tak nech majú spolu izbu, ale budú rovnocenní.

hettinka
19. máj 2020

A prečo jej nemôžete dať svoju spálňu a vy si spraviť spanie v obývačke? Dieťa sa v izbe zdržiava dlhší čas, teda naši sú tam stále, tam sa učia, hrajú, čítajú ...
My v spálni fakt len prespíme, inak tam cely deň nie sme.

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lintu
19. máj 2020

@miskooo1987 tiež mi to napadlo s tým presunom kuchyne do obývačky

miskooo1987
19. máj 2020

@lintu ale mozno sa to da aj jednoduchsie... vyburat dvere do kuchyne inde... alebo ich uplne posunut ... alebo proste rodicia pojdu do obyvacky, ako sa to deje v 90% pripadov... deti aj tak onedlho pojdu prec, tak tych par rokov by ich nezabilo...

eliska13
19. máj 2020

@ave17 možno spálňa nemá okno nevieš...

brezza
19. máj 2020

@miskooo1987 to je dost nakladne robit nove rozvody, linku...
Podla mna je jednoduchsie riesenie. Prero som sa pytala z ktorej strany ma izba v ktorej stala na foto vchod. Ak z lavej strany( prip.z pravej ale to nepredpokladam) tak sa da spravit taka akoby mini chodbicka a jedny dvere budu viest do jednej izby a druhe do obyvacky-zmensi sa tam ten otvor a osadia dvere. Toto by nebolo drahe riesenie.Podorys aspon zakladny by sa hodil.

ckatka
19. máj 2020

Daj sem pôdorys domu a ja ti to nakreslim. Ešte je možnosť pristaviť izbu, zobytnit podkrovie....

elizabeth175421
19. máj 2020

Ja napr nechápem, že kde je napísané, že každé dieťa musí mať vlastnú izbu. My sme mali s bratom až kým som sa nevydala spoločnú a neubudlo z nás 🙂 a to je prechodná izba, cez ktorú sa ide do spálne rodičov. Je to dom, kde sa nedá riešiť prístavba kvôli oknam.. Takže chyba bola už pri sťahovaní, veď vtedy mal syn 11 rokov, kľudne mohli byť spolu. Teraz by som u Vás riešila tak, že by som si zavolala projektanta alebo niekoho, kto by navrhol zmenu dispozície domu tak, aby sa dala spraviť z toho čo máte ešte jedna neprechodná izba.. Ako píšu vyššie, nakresli dispizíciu domu, kde je vchod, obývačka atď. Z fotky si to nevieme predstaviť.

veronikaszabova
19. máj 2020

No chuda dievca :( dajte jej spalnu a ty s muzom do obyvacky.

miskooo1987
19. máj 2020

@brezza to nevies bez nacrtu... mozno su to 2 metre plastovych rur, a 5 hodin roboty, a linka sa tam mozno da vhodne umiestnit...

Alebo napriklad ak je napravo od telky okno, tak kuchynsky vchod by sa dal posunut uplne po tej stene, k fotografovi, obyvackovy vyklenok podobne uplne dolava, a vies oddelit tu obyvacku.... ale bez nacrtu mozme len tipovat...

autor
19. máj 2020

Zajta sem pridám podorys...

katkami123
19. máj 2020

To fakt má vaša dcera z tej druhej obývačky takýto výhľad na telku? Však to musela s vami pozerať nedobrovoľne telku aj keď nechcela a ísť spať až keď sa telka vypla. Toto je choré, nehnevajte sa na mna. A keby sa dcera neozvala, predpokladám, že Vam by ani netrklo, že sa to vôbec nehodí. Chúďatko, take rozdiely medzi deťmi robiť, len preto, že syn je prvorodený. To ste ich mohli radšej do tej detskej dať spolu, aspoň by išli spat kedy oni chcú a nie dcera vtedy, až keď sa telka vypne. A keď je obývačka jej priechodná, to je taký problém oddeliť jej izbu z dvoch strán, žeby sa urobila malá chodbička, cez ktorú by sa prechádzalo kde je potrebne? Veď v tom dome bývate, musíte mat minimálne 2-3 nápady ako to urobiť, ak ich tu majú ľudia, ktorí tam ani nebývajú, aj vás už niečo muselo napadnúť. Toto mala mat už oddelene dávno a môžete sa hanbit ako rodicia, ze Vam toto musela dcera povedať, to vás malo samých už dávno trknúť.

lavender273
19. máj 2020

Chlapec je starsi preto ma izbu??
Spalnu jej dat nemozete z dovodu?
Trosku zvlastne nazory