Decembrovčiatka 2007 - 6. pokračovanie. Pridajte sa

janka1874
13. máj 2009

tak a máme kde pokračovať 😀 😀 😀 😀 😀

ale čo sa týka oblečka pre dorbčeka ešte sa neponáhľame zatiaľ stejne nevieme čo to bude 😀 😀 😀

janka1874
autor
14. máj 2009

tak ste ma normálne potešili že nie len sendy je lenoška na kecanie

a štartujte vrtulník a hajde na výlet do ďalekých Košíce nám tu ešte stále svieti slniečko 😅 😅 😅

abetka
14. máj 2009

jani ani nas nic nerozprava, ale tiez vsetkemu rozumie. Flasku si da kazde rano do umyvadla, ked zodvihne nejaku smet, tak mu poviem nech to da do kosa a ide, ale povedat nieco ani za svet.
MAla v jeho veku rozpravala, nemala plienky, bola pocuvna a toto jak na certovom kole robene 😀

zrzulka
14. máj 2009

Jani hned by som sla🙂))

csikike
14. máj 2009

zrzul, u nas je prave opacny problem, tomik si necha zobrat hracky od kazdeho, proste si neubrani svoju... 😕
a vacsinou sa boji deti, teiz toho vela nenahovori
dnes bola kozna uuuuuuuuuuuuplne mila, az sme nechapali, ale mozno preto, ze nemala nikoho v ordinacii alebo ze bol aj MM s nami,
maly dostal borovu vodu na ocka, ze v tom umyvat a tie lieky co mu ocna predpisala, ze mame vynechat, lebo su s antibiotikom co moze viest k dalsej alergii a ked sa to do pondelka neupravi mame prist a dostane cipky, tiez nam vravela, ze by sme mali skocit na alergologiu na inhalacne ale vraj nech sa najskor toto trocha zmierni, lebo by sa to mohlo este zhorsit...
ozi, neviete ako je to so nutrilonom teraz? keby som si ho dala predpisat

janka1874
autor
14. máj 2009

no abetka ja toto tiež neviem ako ju odnaučím od plienok lebo sedieť na nočníku to občas aj posedí ale nič tam neurobí a kaká jednoznačne len v spánku málokedy počas dňa ale to nikdy nezbadám len tá aróma ju prezrádza

csikike
14. máj 2009

a ze rec je tiez dedicna... zacinam o tom vazne pochybovat, ja som rozpravala ako 11 mesacna, drahy tiez skoro zacala, a tomik? takmer nic, len tie jeho hatlaniny 😀

bocmanka
14. máj 2009

😝 zrzul...aj našej romy občas nejaké dieťa ide uvaliť..ja poviem,, že nonon a jeho matka sa na mna díva a díva..
to treba odmalička učiť...dať po ruke, ked chce čosi hodiť a tak...
a romy sa nebráni...ale o hračku sa pobije rada

telinka
14. máj 2009

tak peta tiez nechce hracky poziciavat.....doma jej kazdy vyhovie tak je zvyknuta...minule sme ich s kamoskou nechali nech sa hadaju o kocik...dokial sa nepobiju 😅

bocmanka
14. máj 2009

😉 a ako to skončilo...finiš ste mali nafotiť ako fotoromán...

janka1874
autor
14. máj 2009

no telinka zaujímavý postup ale poznám že simi 😀 😀 😀 tiež sme ich nechali nech sa hašteria ale sem tam sme zasiahli 😀 😀 😀

abetka
14. máj 2009

ja som prave dala maleho spat a bol tak strasne zly, tak som mu capla na zasok, lebo len pistal a nic nepomahalo, tak sa normalne urazil , postavil ku stene a hladel na stenu a ked som ho zavolala , tak sa ani neozval a ani neprisiel a ofucany isiel spat 😠

luculka
14. máj 2009

zrzul aj u nás je boj o hračky,,,ale hlavne je to tak,,ze ked sme u susedov,,,sesterkinho maleho alebo niekde,,,nechcu jej pozicat a vsetko jej beru,,,, 😠

a ked su zase u nás tak tiez jej vsetko beru 😠 😠 ,,,a Natuš samozrejme nervačí,,,dupoce nzickami,,,ale nedá si,,,aj sa do detí pustí 😀 ,,,za co jej tiez samozrejme dohováram

centik
14. máj 2009

Zrzul Biba robi to iste, automiticky si vsetko berie co uvidi, ona to berie ako prirodeznu vec, a veru starsie deti sa nanu dost hnevaju, a nikedy nanu aj kricia ze nechaj to, ona chuda nerozumie 😅

abetka
14. máj 2009

no nas sa len nemo pozera, ked mu nieco beru 😠 .Absolutne sa nebrani a to som si myslela, ze to bude riadny bitkar. Pride ku mne , svojim aaaaaami povie, ze mu zobrali hracku a ja to mam riesit 😀

silvika
14. máj 2009

ahojte, nas sa vacsinou skorej pozera este nejaky konflikt s nikym nemal, ked mu psi nieco beru ich odstrci ine neviem veru.

zrzulka
14. máj 2009

Csi co je s malym? ja som to akosi prehliadla. Co ma s ockami?

Miska ide aj cez mrtvoly ked ju nieco zaujme🙂)) len teraz som na vazkach ci ju mam na to upozornovat ze sa to nema. Niektorym mamickam vyslovene vadi ked matka svoje dieta v takychto pripadoch nenapomenie. Ale ja to nemam za potrebu pokial neublizuje dietatu. ked berie takym spsobom ze netrha ale viacmenej si ju "vyzobre" tak ju necham ale ked vidim ze sklbe alebo nebodaj by dietatu mohla ublizit tak to uz zasahujem. mozno je aj chybou ze jej dovolime vsetko... A tiez si necha zobrat hracku starsim dietatom. Chodime na cvicenie s detmi do starsej skupinky a tam uz musim davat pozor nech ju niektore z deti "neuslape" samozrejme ze par krat aj schytala. ale to ja zase nedramatizujem. ved ziadne dieta to neurobi naschval.Proste sa stane a pokial neplace tak ani na to neupozornujem. V takychto pripadoch sa nikdy ani nebrazi, len drzi. prave preto uvazujem ci by nebolo vhodne chodit na cvicenie s detmi s mladsimi detmi ktore su na motorickej urovni Misky. to je dilema

simka9122008
14. máj 2009

No aj naša si drzo zoberie a potom sa deti väčšie zlostia, no ona to ešte nevie pochopiť aj keď jej poviem že nono to je ich a tak, a ak jej niekto niečo nedá tak ho aj capne , no a potom jej ja capnem po riti, že nono to nesmie, a len sa zamračí a ofučaná odíde, alebo to schytám aj ja 😀

zucha
14. máj 2009

ja nasu upozornujem, aby som ju naucila, ze ked nieco chce, nech si vypyta a nie drzo zoberie. Sice to zatial moc nevie, ale co uz. Verim, ze casom sa nauci. Inak, pridala som do albumu obe moje krasavice

zrzulka
14. máj 2009

Inak mi napada ze Miska kradne vsetko co vidi, minule na cviceni vliezla do tasky nejakej mamine po chrumky. hanba jak svet. Alebo kradne ciapky detom ked je na rukach. No proste jej neviem vysvetlit ze to sa nema, nepatri.... Ked ona este velmi nerozumie tym ze nepocuje. Bude to tvrdy oriesok a hlavne ze okolie si bude mysliet ze je nevychovane decko. malokto vie o jej hendicape. ja to nehovorim kazdemu.

simka9122008
14. máj 2009

zucha práve som pozerala, podobajú sa dosť obidve kočky, zlaté sú a malá Kaťa ako vyrástla 😲

ajula25
14. máj 2009

ahojte
jani tak v sobotu by sme mohli niečo spáchať. Už teraz sa ukazuje selkom pekne, tak dúfam, že do soboty bude zasa super počasíčko a budeme môcť na aničku vybehnúť. Samozrejme dorazime celá family..... 😉
Centik je mi ľúto babky....to je strašné v takomto veku takto nohu si dolámať....držím prsty aby všetko dobre dopadlo a babka bola čím skôr doma a zdravá.
A Bibuška ako sa má? Už lepšie?

Lukáš tiež nerozpráva takmer nič. Keď mu poviem povedz mama tak na mňa max. ukáže. 😀 inak povie baba, toto, teta....a na Mareka kričí dada... 😀 No ale rozumie všetkému. Dnes som mu capla po ruke a zvýšila som na neho hlas, lebo toto čo on vystrája s čajom....všade po zemi, skriniach, stole mám čaj. Porozlieva a potom s tými malými prstíkmi to rozmazáva. Tak som mu jednu capla a on tak krivil tú malú pusu.....a strká sa potom ku mne...podarený.

telinka
14. máj 2009

tak peta sa jejduje len ked beru jej hracky....ona si cudziu zoberie , ale ked majitel protestuje , tak ju vrati 😉 .....mame na dvore po deckach auto na baterku, ktora tam nieje , tak ju baby tlacia po dvore a najcastejsie su boje on ked k nam niekto pride 😀 ale ona nikoho nebije len jačííííííííííííí ako keby ju z koze drali 😅

zucha
14. máj 2009

simi, aj mne sa podobaju, ale iba na fotkach. Nechapem. Ked ich ktokolvek vidi nazivo, povie, ze su uplne ine, ale na fotkach skoro rovnake. A v skutocnosti Aňa je na otca a Kaťa na mňa. No neviem, zeby som sa ja podobala s mojim muzom 😀 ?

zrzulka
14. máj 2009

Ja malu necapnem nikdy. neviem je mi proti srsti ju bit. ja som ju ani uspavat nedokazala capkanim po zadku ako mnohe matky. Som cudna viem....
Zucha mas krasne kocky. katka je uz aka velika. boze ved len teraz sa narodila. Dlhana🙂

luculka
14. máj 2009

zuch krááásne babule,,,a ten názov albumu je super,,,,😀 😀

zrzulka
14. máj 2009

A ozaj ako upozornujeteb ked napriklad tahaju za vlasy? toto jej ja neviem vysvetlit ze ma to boli. ona to este tak surovo urobi a ked jej poviem nono mamu to boli tak sa zacne usmievat.Akoze ohromna zabava🙂 No neporazilo by vas? udriet ju nechcem lebo ved aj takby nevedela ze preco. radili mi ze tiez ju mam posticovat ale co ja viem? Nie som ja prilis makka?

telinka
14. máj 2009

ze čuriprdky 😀 😀 😀
anicke ta cervena velmi pristane, a ma asi uz vlasky , ale blondave a preto vyzera ako holohlava , ze??
kata ma tmave...kocice aspon nebudu na jedno kopyto 😉

luculka
14. máj 2009

no natuš sem tam dostane po plienke,,,,ale to už ked som fááákt vytočená,,,, 😠 🙄

zrzulka
14. máj 2009

Zucha ono sa hovori ze partneri sa casom na seba podobaju ale co ti ja viem? tak my s muzom mame rovnake oci ale inak sa nepodobame vobec.

zrzulka
14. máj 2009

co vas dokaze do vyvrtky vytocit??? na minule vytocilo ked rozliala vodu z polievacej konvice. cela kuchyna bola mokra a ona sedela v tej mlake a usmievala sa. To sa clovek ani hnevat nemoze....