Decembrovčiatka 2007 - 6. pokračovanie. Pridajte sa

janka1874
13. máj 2009

tak a máme kde pokračovať 😀 😀 😀 😀 😀

ale čo sa týka oblečka pre dorbčeka ešte sa neponáhľame zatiaľ stejne nevieme čo to bude 😀 😀 😀

janka1874
autor
14. sep 2009

mne tiež nič neprišlo bzuco

a trpezlivosť ja by som teraz potrebovala extra dávku za všetko mi je hneď do plaču a stále mám pocit že to proste nezvládnem

csikike
14. sep 2009

my sme boli dnes v NR v OC mlyny a mozem povedat, ze som totalne sklamana, tesila som sa z HMka ale nic moc, tak som zvedava co budu mat v gyori...
este stael nemam vsetko nakupene pre malu 😅

aadula
14. sep 2009

abetka, ide..ja mu to od narodenia...synovec mal problémy..zapálilo sa mu to keď mal asi 5 mesiacov..a vtedy nejaký ŽIlinský primár urolog. švagrinej povedal, že prečo mu to nesťahovala ..že to od narodenia treba..tak ja malému preto sťahujem..aj keď moja dokt. mi povedala, že stačí od jedného roka..najskôr tak každý druhý deň ..a neskôr 1x týždenne, ale len pokiaľ ide...

ajula25
14. sep 2009

Ahojte
ja neviem či mi došla materská. MM mi neoznámil ešte.
Trpezlivosť som práve vyčerpala. Mi kypia nervy a neviem čo s tým a ešte ani Mm nie je doma, bo celý deň niekde behá. Mi to lezie max. na nervy. Nemôže sedieť na riti pri nás. Viem, že aj šeky treba poplatiť, aj po dieťa ísť aj do obchodu, ale on proste keď má voľno stále si vymyslí niečo, aby mohol vypadnúť. A potom, keď ja večer zdrhnem na hodinu von so susedami pred barák, tak ešte kriví ústa a sa diví....

Tak sem se vypovídala.

Ja čo viem o topánkach, tak mali by sa kupovať tak, že keď obuješ na nôžku tak by sa malo dať za pätu strčiť prst. A menším deťom kotníkové, kvôli pevnosti nôžky.

Zrzul ja tiež väčšie nekupujem. Ja si predstavím, ako mne by sa v tom chodilo. 😀

ajula25
14. sep 2009

A ja predkožku nesťahujem, keďže my máme hypospádiu. Takže tamniet čo nejako sťahovať, resp. ako....

ale Marekovi som preťahovala od narodenia pokiaľ išlo. Momentálne už neviem v akom to má stave, keďže sa ho nemôžem už dotknúť. Tak verím, že ok. 😅

zucha
14. sep 2009

ohladne stahovania predkozky, nasa lekarka hovori, ze od narodenia. Ale fakt sa kazdy nazor lisi.
Zrzul, Ana mala uz nespocetne krat rozrazenu peru, ale toto je uplne nieco ine. Ma totiz na dolnej cele vnutro roztriestene a nedokaze zavriet ani usta. Nemoze ani odhryzat nic, aby neodumreli predne zubky. S takym normalnym rozrazenim ani ja nechodim, ale toto............fuha, hroza co i len na nu pozriet.
Ten druhy krat len tak pobehovala. Ani nie rychlo. Dala si vankus na zem a pochodovala si okolo neho a potkla sa a padla. Ale ako sa hovori - malo, ale presne. Takze na to roztriestenie si to vertikalne rozrazila. 😝 Ale nesili, ze nechceli ju este viac traumatizovat, ale neviem, neviem. Ak to ostane take velke, tak to nebude boh vie ako dobre vypadat. Ona totiz ma prirodzene celkom plne pery a s tymto vyzera ako clenka toho kmenu, co si tam zeny davaju cez peru tie drievka, aby ich mali vacsie 😖

zrzulka
14. sep 2009

Fuuuuuuuu Zucha tak to je teda brutalne. Verim ze jej to zasivat nebudu musiet, popravde si to ani neviem predstavit ako takym malym detickam robia tieto zakroky. Ja mam dost udrzat malu len ked jej beru krv ako sa mece a to ju vzdy drzime dvaja. V stvrtok ideme na ockovanie tak som zvedava ako to zvladneme.

zrzulka
14. sep 2009

...pekna kombineza my mame kupenu podobnu ale je malej este velika. ozaj kolko toho kupujete na zimu. Ja som malej objednala jednu supravu s oteplovakmi a potom jednu bundu.

anina1
14. sep 2009

ahojte
tak aj my sme na atb aby tu náhodou nebolo tých chorôb málo 😒
a všetkým chorým skoré uzdravenie 😉

janka1874
autor
14. sep 2009

fakt je tu nejako veľa chorých tak skoré uzdravenie

ajula25
14. sep 2009

anina skoré uzdravenie Claudinke. 😉

janka1874
autor
14. sep 2009

ajula volala som ti včera ale ako čítam tak malý je chorý
chcela som ťa poprosiť či by si nás nepofotila lebo
1. môj foťák je o ničom kedže blbne blesk
2. viem že robíš pekné foto
3. chcela by som nejaké pekné fotky s bruškom kedže ďalšie bábo už neplánujeme

ďakujem 😀

a kde máme luculku

ajula25
14. sep 2009

Jani nemám s tým problém, len dúfam, že fotky sa ti budú páčiť, teda tie čo by somja narobila.

A Robo vravel že si volala, ale tak on včera ešte vysoké teploty mal. Tak asi tak najskôr o týždeň ak.... 😉

janka1874
autor
14. sep 2009

no ajula to som netušila až večer som si prečítala že ste teplotovali
jasné že nie hneď zajtra
a neboj nepotrebujem fotky do prrofesionálneho katalógu (aj keď netvrdím že by si niečo také nevedela len asi ja nie som až taká stáááár 😀 😀 😀 😀 😀 ) to len pre nás čiže nič mimoriadne

csikike
15. sep 2009

ahojte, som myslela, ze budem mat co robit aby som vas docitala a nic...este vsetky spite?
my za chvilku vyrazame do madarska, drzte palce nech tam nezacnem rodit 😀 to by bola ina sranda 😀

martinaj
15. sep 2009

no ahojte 🙂
my mame za sebou dalsiu otrasnu noc, myslela som , ze to bude lepsie, lebo vcera cely den bola dobra ako keby jej nic nebolo, ale v noci bola asi 6x hore s revom..... to spanie posledne 2 mesiace je otrasne.... a teraz este aj to budenie k tomu 😠
a teraz rano sa zase tvari akoby nic 🤐

silvika
15. sep 2009

dobre ranko, chudatko veronika nam sa inac choroba tiez prve dni zhorsovala v noci od jedenastej do tej druhej a potom zasa okolo 5-6 nadranom. este teraz mam tik, ze sa budievam v tomto case a nemozem hodiny zaspat ... inac s tymi pipikmi ja som pretahovala potom sa mu tam trochu nasklblo nieco a si zmyslel ze ho to boli tak hned ked mu ho chytim pre istotu place tak si ho natahuje len sam a aj tak teraz ho aj tak nekupem, tak nema rozmocenu kozku a lekarka hovorila ze to mam po kupeli robievat. islo to uz celkom dobre ale po tom co si zmyslel ze to nemam robievat tak uz mu to odvtedy nerobim tak ma isto vyhresi lekarka .... 😖

aadula
15. sep 2009

ahojte, tých choručkých asi pribúda...

anina, claudike skoré uzdravenie 🙂 tak nakoniec ste skončili na atb... tie vyrážky jej už zmizli?

csiki, tak tomu ver, že by bola sranda 😝 a dobre nakúpte

bocmanka
15. sep 2009

ahojte,ako super,volný utorok..ideme na bicykle do ľubochnianskej doliny..chorým uzdravenie..zucha,ani to trošku omývaj repíkom ab.harmančekom,chúďatko..juj p.swayzyho mi je ľúto,aj tak makač ako dlho bojoval,zväčša to má rýchly priebeh a on vydrzal 20mesiacov..aadul samka daj do reklamy,som kto som,vďaka svojmu adrenalínu..xixi..a čo je s glor a lucul?a alinkou?

anina1
15. sep 2009

aj som zabudla, ďakujeme, dnes už vyzerá fajn malá, aadul už včera sa jej to začalo strácať ale pre zmenu ju chytilo hrdlo 😒

ajula25
15. sep 2009

ahojte
pekný sviatočný utorok prajem.
Tak Lukáš len mraučí a mraučí. Normálne jesť nechce, len pár lyžičiek a mlieko len ke´d má náladu, inak vylievam 😖 Kurník také drahé mlieko. No ale čo narobím. V noci sa zobudil o 4.30 a nie a nie zaspať. Ani mlieko nechcel ani čaj a ráno som zistila, že on pokakaný bol chudáčik. Našťastie riťula si to až tak neodniesla. Ale lekárka vravela, že aj zúbky sa tlačia, tak to on aj preto vstáva takto. Dnes sme už chála Bohu bez teploty.... 😵

Skoré uzdravenie detičkám.

A patrick Swayze? Nech odpočíva v pokoji 😔

centik
15. sep 2009

ahojte,
tak aj Bibi vyzera ze uz jej je lepsie, rano nemala ani teplotu,
isla som na kona s tym ze chcem cosi napisat a uplne som zabudla tera co, tak caute 😀

centik
15. sep 2009

jáj uz viem 😀

Biba mi poobede uz vyse tyzdna spava na tom alinkinom relaxacnom vaku, sama si tam lahne, pozera rozpravky a zaspi 🙂

csikike
15. sep 2009

ahojte, tak uz sme spat, neporodila som,
baby, ja nechapem niektore ceny na svk
hlavne plienky... tak tam som kupila pampers newborn 43ks za cca 160.- za balik a tu cih maju vsade za 300.-
tak uz len kvoli tomu sa oplatilo ist
takze uz mam vsetko do porodnice, uz len zacat skladat do tasky... ale este mam tyzden
zajtra ideme k svokrovcom pre postielku a od svagrinej si zoberiem autosedacku... a este aj teplosi ma vyslisali, dnes odmontovali lesenie, takze najneskor vo stvrtok poobede mozem umyvat okna, juchuuuuuuuuuu, micka uz pride do cisteho 😵
vsetkym chorucky uzdravenie.
Nas zacal soplit vcera, ale nastastie nic ine mu nie je len ma nos ako vodovod.

ajula25
15. sep 2009

tak aby málo nebolo, Marek má teplotu 38 a bolí ho hrdlo. tak zajtra davaj k lekárke. ☹

bocmanka
15. sep 2009

tak choroby útočia..uf!veľa ovocíčka a vitamínov..teli chystaj,najbližšie 2tt som v ba ako na koni..xixi

abbi
15. sep 2009

hej BOC kedy si v BA???? aj ja idem??? buduci vikend tam budem 😉

centik
15. sep 2009

vy dve by ste mali historicky prve stretnutie, ze? 😀