Decembrovčiatka 2007 - 6. pokračovanie. Pridajte sa

janka1874
13. máj 2009

tak a máme kde pokračovať 😀 😀 😀 😀 😀

ale čo sa týka oblečka pre dorbčeka ešte sa neponáhľame zatiaľ stejne nevieme čo to bude 😀 😀 😀

bocmanka
25. feb 2010

🙂 🙂
takže máme zrzulku, silviku a zuchu tehu?

...kto chýba do počtu?....luculka, centík a lucia?...či?

bocmanka
25. feb 2010

🙂 aha ešte veva a aida..
a už bude mať každý decembrovka min. 1 kus dieťaťa, 1 na ceste alebo už , prípadne tri alebo tretie na ceste..

zucha písala som ti, že máš prvenstvo...
tri deti do 3 rokov, ja mám "len tri do 6 rokov.."...xi

a kde ste všetky?...slnečnoooo, tak asi vonku 😎 😎

silvika
25. feb 2010

boc sak niektore sa tu uz skoro ani neukazuju tak ani nevieme co s nimi je ... 😉 ja som poslala chlapca s dedom von uz v teniskach dufam, ze nevadi, pocitac mi pise ze 13 stupnov, tak snad mu nebude chladno nech mi tam nepoprechlada. pisala som aj muzovi, ze ci by sme nemali chlapca zapisat pre istotu do skolky ak by som predsa musela ist do prace od januara, a ze malujem certa na stenu a v zadnom pripade nad takym nech nauvazujem, no reku dobre, ale ked ho budem kdesi odlozit alebo bude treba ho niekam dat tak ho budeme vozit asi do ba do nejakeho sukromneho niecoho 😝

zucha
25. feb 2010

boc, citala som, ale nestihala som ti odpisat, lebo dom rychlo robila kolac a utekala hned s Anickou na baby cvicenie, nech sa vysanti. Doobedia u nas su plne zhonu. Teda vacsinou 😅

telinka
25. feb 2010

caute krasky 🙂

no janka dosel na psa mraz , ale sak my maminy aj ked sme chore tak vlastne si to ani nemozme dovolit , takze ako by sme neboli 😒 fungujem ako bezne , len pri tom stonem trochu viac ako je bezne 😅 😅 😅

dnes bolo kraaaaasne 12st v tieni , uz sa zjarieva 🙂

bzuco
25. feb 2010

ahjte
baby - potrebujem poslať kočík do nitry kurierom - neviete mi odporučiť nejakú konkrétnu spoločnosť? - píšte IP

teli - moc sa neteš, vraj na druhý týždeň má zasa snežiť a teploty -10 st 😒

huleni
25. feb 2010

ahojte tak ja som si bola odcvicit pilates a teraz budem musiet zacat cvicit doma / upratovat :o} ale sam i vobec nechce :o}

telinka
25. feb 2010

bzuco ..to sa teda tesim....mame prazdniny a ideme na lyzovacku 😀 😀 😀

veva1
25. feb 2010

ahokky hlasim ze este tehu nie som a este ani neplanujem,aj ked mi to v hlave znovu tika,no nie som presvedcena tak nechavam tomu volny priebeh 😉
obdivujem ako som uz pisala zuchu,pretoze dat sa raz na dalsie dietatko tak rychlo po sebe je pochopitelne ale 2 x tak to fakt zvladas mamickovanie s prehladom 😉
prijemne prazdniny dalekemu zapadu 😉

zucha
25. feb 2010

mamicky co zacinate s prikrmom 😉 http://www.schutou.sk/index.php/recepty/detske-...

tinyleaf
25. feb 2010

diky zucha, to je pre nas aktualne. Takto som chystala masko aj pre Mata, este doteraz mam v mraznicke par kociek kralika. Ale uz je to tam par mesiacov, tak malej urobim cerstve. Dufam ze zacne lepsie papat, zatial jej to velmi nejde, vcera som jej musela kupit hippku mrkvu, lebo taku doma uvarenu vobec nechce ☹

janka1874
autor
25. feb 2010

žienky no ja keby som nemala Viki tak možno by som teraz začala plánovať druhé bábo takto si stále vyčítam že sa naplno nevenujem ani jednej lebo stále treba niečo okolo druhej robiť
no čo narobím keď som taký prefekcionalista (mimochodom Sendy to začína mať po mne) pomoooc to bude kombinácia doma

zucha
25. feb 2010

janka mas pravdu, teraz tie deti zacinaju aj ukazovat, ze su celkom rozumne. Ale zas na druhej strane to nemozes tak brat, ze sa nevenujes poriadne ani jednej. Je to len obdobie a Sendi sa uci od teba starostlivosti, ked ta vidi, ako si aj s Viki. Pockaj, ked bude mat Viki rok. Vtedy si povies, ze je super, ze su tak blizko, lebo sa navzajom vyhraju. Kamaratky budu mat ine v skolke a vonku a doma dalsia kamoska / sestra. No co viac si take dieta moze zelat? Ja mam so sestrou vacsi rozdiel a nemali sme dlho, dlho nic spolocne. Mama ju nutila, aby ma brala vonku, ale ja som jej len zavadziala. To tym nasim babam nehrozi. A to ze prvy rok je tazky, no co uz. Ved to je len zlomok zivota v porovnani s tym, co maju este pred sebou. 😉

janka1874
autor
25. feb 2010

zucha určite máš pravdu ale ako som už spomenula ja som perfekcionista a celkovo so mnou je to ťažké ja ani sama so sebou nebudem spokojná no maximálne sa snažím sa meniť no nie vždy sa dá 😀 😀 😀 ale zvládame to zatiaľ ako tak v pohode

zrzulka
26. feb 2010

Jani poznam aj ja som na seba velmi kriticka, ked som prve mesiace mojho druheho tehu bola nutena oddychovat a lezat tak tiez som bola z toho mierne povedane na nerv ... aj to ze muz musel s malou cvicit, pripadala som si ako najvacsia neschopacka, neustale som sa muzovi ospravedlnovala.... 😝 Ale casom sa to "spravilo" Muz aj tak cvici dodnes s malou. ja mam vlastne len jeden cvik kde mi nemoze ublizit pretoze cvicime na boku....
jani tak ako zucha pise, prvy rok je najnarocnejsi /ja tiez viem ze to ani u nas nebude idealne ale zatial na to nechcem ani pomysliet ako to bude) Neskor to budes mat super. baby budu kamoskami. Oni sa zabavia spolu, navymyslaju sa spolu roznych blaznovstiev.... Neber to tak ze sa im nevenujes. robis pre obe maximum. ber to tak ze niekedy aj keby si sa rozkrajala na polovicu a kazda by mala polovicu z teba neulahodis obom.... So sqela mama, hlavu hore!!!!!!!

zrzulka
26. feb 2010

Zucha super tip, ja som to Michaeli tiez takto pripravovala. Aj zeleninku (taku ktora sa da mrazit) bolo to fajn ze som nemusla kazdy den varit tie mini porcie maska ale navarila som na cca tyzden dopredu. potom som to z tych kociek vybrala a dala do avent poharov a uz len vyberala....
teraz som si kupila uz specialne davkovace na prve prikrmy, ked budeme zacinat s malym.... ... Skoda ze u nas som nic take nevidela 😠 Ale tak treba si zivot obcas ulahcit.....
Musim si tu tvoju stranku ulozit, je super.....

janka1874
autor
26. feb 2010

Ahojte
ako vidím tak tu včera už nikto nebol
zrzulka to ma len občas takto popadne ale som rada že ich máme a hlavne že sú zdravé a mne drahý dosť pomáha keď je doma tak sa nemám na čo sťažovať u neho len horšie je že fakt chcem aby bolo všetko dokonalé čo sa pri dvoch deťoch nedá tak mi to trvá až sa s tým uspokojím 😀 😀 😀 no som raz taká čo narobím 😀

mali sme až jeden deň pekné počasie auž zas je hmla a upršane toto neznášam 😝

ajula25
26. feb 2010

ahojte perfekcionistky.
ja sa k vám teda neradím, aj keď niekedy mi ide všetko hore krkom. Keď je neustále všetko rozhádzané, aj keď sa pol dňa mordujem s upratovaním, keď všetko musím dvadsať krát povedať a aj tak žiadny výsledok, keď sa mi nedarí Lukyho odnaučiť od plienok aj keď ho všemožne prehováram....keď Marek reve za všetko ako malé bábo a mňa to vytáča do vývrtky....ale teda ja si rada aj poleňoším, zatial čo sa deti zabávajú ako vedia.

Luky stále kašle a je zahlienený. Nechce odsávačku ani vidieť a tak iba fúkame noštek. Uvidíme ako to dopadne 😒

Dnes bol podarený. Vravím mu: poď papať, dám tipolievku. A on? ee pojsam mata. 😀 (pozerám Mata.)
A včera chcel tašku Marekovu na chrbat a vraví: maminka tam jebat 😀 😀 😀

janka1874
autor
26. feb 2010

ajula zlatý slovník má Luky 🙂

tinyleaf
26. feb 2010

ajula, keby to posledne slovicko povedal Luky niekde na ulici, stare babky by mohli aj pohorsene zazerat, ze to co je za slovo 🙂 My tiez mame podobne, kompotik povie bez ako kokotik 🙂

tinyleaf
26. feb 2010

inak aj Mato zacal vcera zase kaslat a soplikovat ☹ Z tejto nekonciacej zimy som uz na nervy a to sa ma vraj zase ochladit. Vcera bolo uplne krasne. Tak dufam ze ked bude teplejsie, ani soplikov tolko nebude.

janka1874
autor
26. feb 2010

no u nás by to bolo len ko viac načo ani za frasa sa nechce Sendy rozkecať

ajula25
26. feb 2010

jani hej, podarený je, akurát že potrebuje tlmočníka keď niekomu vysvetluje... 😀
Tiny veru. babky by si pomysleli, že teda tá matka čo to dieťa učí. Sociálku na ňu! 😀

aj ja chcem krásne slniečkové počasie. Tak mi v ušiach pred chvíľou hučalo, že dovidenia. To ten blbý nízky tlak. 😖

janka1874
autor
26. feb 2010

no ajula o tom sa porozprávajme až jeden deň mi bolo dobre fu ha ale aspoň zub ma už neblí

ajula25
26. feb 2010

no jedna bolesť menej. ale aj keď hlava bolí je to o držku! bleeeeeee 😝

simka9122008
26. feb 2010

No aj ja som z toho počasia ako mechom udretá 😝
Na zajtra budem variť Fazuľovú z údeným a zapekané cestoviny z brokolicou, mňaaaaaaaaaaaam a kúpila som jahody a šľahačku, to bude mňamotka

janka1874
autor
26. feb 2010

tak a dnes máme prvú nehodu v obedňajšom spaní bez plienky 😢

simka9122008
26. feb 2010

Jani tak vy ste už super pokročili že už skúšate bez plienky počas spánku, moja ešte furt rovnako, stále s plienkou ☹

simka9122008
26. feb 2010

No kočky, ja si idem zaliať kávu, normálne mi je blbo 😝

telinka
26. feb 2010

caute 🙂

tu lejeeeeee a vyzera to ze aj dlho budeeeee😝 😝 😝