Ďieťa mi nevzali do škôlky. Čo teraz?

sida456
4. sep 2017

Dobrý deň maly mal 31.8. 3 roky. Do škôlky mi ho nezobrali. Súkromnú škôlku neuvažujem, pretože prácu nemám som na maleho sama. Nemám ho u koho nechať. Teraz čo ďalej ? Viem že budem dostavať už len prídavky na dieťa. Ale mám sa ísť niekam hlásiť alebo niečo podobne ? Ďakujem.

belllinka
4. sep 2017

@sida456 Žeby na úrad práce? Pravidelne obvolávaj škôlky, či sa neuvoľnilo miesto a popritom si hľadaj robotu.

jumama
4. sep 2017

Pracovala si pred materskou? Mozno by si mala narok na davku v nezamestnanosti - smer UPSAVaR. Su tu o tom diskusie, najdi si, viac mamin tam radi, ake su podmienky, kolko musis mat odpracovane pred materskou a podobne. Alebo skus ci by ti nepredlzili rodicovsky do 6r dietata. Byva to pri stazenom zdravotnim stave dietata, ale to su napriklad aj silne alergie, ked potrebuje dieta speci stravu, casta chorobnost a pod. A ked to nejde touto cestou, urcite nejake davky v hmotnej nudzi existuju. Cize v kazdom pripade UPSAVaR, len asi vzdy ine oddelenie.

sida456
autor
4. sep 2017

Ježiš pardon. Že som na maleho sama som tak nemyslela. Mám priateľa. Ktorý chodí do prace od 12 do večera 10..... ale on chodí do prace.... čiže sa nemôže starať o maleho keď ja budem v práci. Pred materskou som pracovala na dohodu kde som ešte teraz prihlásená a keď sa mi dá chodím pomôcť na hodku-dve a stráži mi kamoska maleho. Ale nemôžem od nej vyžadovať aby strážila maleho cely deň..... ja sa nepýtal na nejakú dávku ja sa pýtam či mám ísť niekde hlásiť že som doma alebo čo aby som nemusela platiť zdravotnú atd. Pardon za vyjadrenie v úvode.

sida456
autor
4. sep 2017

@belllinka áno volala som do škôlok. V jednej nenastúpilo dieťa do školy ale nevedia či niesu na dovolenke alebo či sa niečo nestalo mám zavolať v štvrtok, piatok

deti95060810
4. sep 2017

predĺžený rodičovský ....aj to je čosi a popritom si hĺadať prácu

bale1rinka
5. sep 2017

@sida456 no ak si na dohodu stále tak musíš ísť na úrad práce, pretože na dohodu môžeš zarobiť do určitej sumy a budeš aj zdravotne poistená, treba si nájsť prácu, vybaviť si príspevok od štátu, že si zamestnaná a dať dieťa do škôlky, myslím, že ten príspevok je do výšky 280e.

evittam
5. sep 2017

@bale1rinka Na UPSVaR sa nemusi evidovat. Príspevok na starostlivosť je len do 3rokov veku dietata. Ak nemá narok na podporu tak neplatena predlzena RD. Nemusi sa chodit hlasit na UPSVaR a na ZP sa nahlasi ako osoba starajuca sa o dieťa do 6rokov ale v tomto pripade moze dieta navstevovat skolku len 4hod.
@sida456

evittam
5. sep 2017

@bale1rinka A na dohodu ak bude evidovaná ako nezamestnana moze pracovat len 40dni do roka potom ju vyradia.

bale1rinka
5. sep 2017

@evittam no tak to je čudné, ale švagriná išla do práce a na 5 ročného dostávala 230e.

evittam
5. sep 2017

@bale1rinka Tak to ťažko. Max.predlzeny RP plateny zo zdravotných dôvodov. Co bolo do 30.4.2017 203.29Eur a od 1.5.2017 213.20Eur samozrejme plus rodinne pridavky 23.52,Eur.

evittam
5. sep 2017

*203.20