Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Dieťa s kamarátkou

chlapoptimista
17. nov 2015

Ahojte 🙂 pekny den prajem,

uprimne neviem ci pisem ani na spravne miesto, ale rad by som nasiel kto si preziva nieco podobne ako ja, alebo preziva, kazde slovo je dobre 🙂
Ja a moja kamaratka zvazujeme mat spolu dieta. Nie sme par ani sme nikdy neboli, sme dlhorocny priatelia. Ja som gay, ona je heteroseualna, ale proste nema stastie na znamosti. Dostali sme sa obaja do situacie keby sme na dieta pripraveni, financne zabezpeni, a dieta mat chceme. Byvame blizsko seba a vedeli by sme dietatu vytvorit rodinne zazemie, a v starostlivosti sa striedat. Z jej pohladu, ktory sme komunikovali vie, ze nechce byt slobodna matka a chce mat oporu a doveru v niekoho - proste partnera, druheho rodica. Je to rozhodnutie hlavne z rozumu a z tuzby mat dietatko 🙂

Prezival si niekto nieco podobne? Popripade preziva?

Budem sa tesit na odpovede 🙂

Michal

philipha22
17. nov 2015

tvoj nick ta vystihuje dost vystizne.....

guinevre
17. nov 2015

Ked to obaja chcete, nevidim problem. Len, aby sa kamaratka po porode nezmenila, a nezacala ti branit mat kontakt s dietatom, alebo brat si ho na vikendy, ako co to maju problem aj bezne exky 😀

alaguema
17. nov 2015

ďalšia téma, ktorá má vyvolať polemiku? Aký zúfalý už musí byť modrý kôň.... 😀

chlapoptimista
autor
17. nov 2015

@guinevre uprimne aj ja sa tohto obavam, ale je to taka nevyhnutna dan by som povedal sa takto obavat. Jedine z coho mozem vychadzat je to ze si dobre pozname a doverujeme si navzajom. Co som pocul tak ked gay chce mat dieta, tak sa snazit ho mat s lesbickou. uprimne neviem preco, ale poznam taky priklad, ja by som sa o mnoho viac obaval mat dieta s lesbickou napriklad. Chapes 2 mamini sa mozu rozhodnut vytlacit otca resp. zabranit v stretavani sa. S heterosexualnou partnerkou jeto z mojho pohladu jednoduchsie, ze ak by mala partnera tak nemam pocit, ze by jej partner mohol mat zaujem ma vytlacit. Pripad co poznam je naozaj o dohodnuti si striedania sa v strarostlivosti o dieta. Proste maju zauzivane dni, kto sa o kedy stara. Z tohto pohladu si myslim, ze by si dieta vytvorilo rovnocenny vztah aj s matkou aj s otcom.

chlapoptimista
autor
17. nov 2015

@alaguema to ja neviem :D som tu novy

sissy27
17. nov 2015

@chlapoptimista niekto veľa pozerá tv? The next best thing s Madonnou? 😅 ak nie, tak si to pozrite... neexistuje nič, čo by vám v tom mohlo zabrániť, ale teda s ohľadom na dieťa do budúcna sa mi to nezdá voči nemu úplne fér... to ho budete vychovávať v dvoch domácnostiach? ja viem, je veľa rozpadnutých alebo neúplných rodín, ale väčšinou sa to stane nejak neplánovane... ale plánovane priviesť dieťa do takéhoto niečoho? lebo vy dvaja si potrebujete ukojiť svoje túžby? dieťa má byť vyvrcholením vzťahu, nie "tovar" ... ona doteraz nemala šťastie a čo ak po pôrode stretne toho pravého a bude s ním vychovávať tvoje dieťa? a ty budeš na vedľajšej koľaji? raz príde čas, kedy sa dieťa bude pýtať - budete mu klamať? alebo mu poviete pravdu - vieš zlatíčko, nikdy sme sa s mamičkou nemilovali naozaj, lebo ja ľúbim iného uja ale s ním deti nemôžem mať a mamička nikoho lepšieho nenašla, tak si tu...
ako si dieťa "spravodlivo" rozdelíte? čo ak nastanú konflikty? stačí, že na súde povie, že si gay (určite nebude problém to dokázať) a môžeš zabudnúť na nejakú striedavku, budeš rád, ak ich uvidíš na ulici...

chlapoptimista
autor
17. nov 2015

@sissy27 ja samozme chapem, ze existuje na to vela nazorov. Ja nechem predpokladat "co ak" za moju kamaratku, je to aj jej rozhodnutie tak tuto otazku sa poklada ona sama. A ak proste zhodnotila, ze cakat na praveho uz prosto trva dlho, a je spravny cas mat dieta, nemyslim si, ze je to nieco co by nevedela zhodnotit aj sama. Zdoverila sa mi, ze nechce sa ani dostat do situacie nejakeho zalubenia, otehotniet a nakoniec ostat sama.
K tomu co popisujes, ano moze sa stat vela veci, ale nemyslim, ze existuje iba jediny typ starostlivosti o dieta. Nemyslim si, ze ak je dieta striedavo vychovavane, ze je niecim znevihodnene. Dolezite mi prijde, ci vnima ci jeho rodicia spolu vychadzaju a ci je v stastnom prostredi. Naozaj, nerad skatulkujem, ale rad by som mal dieta, ktore vnima realitu taka aka je. Ci zijeme v domienky normalnych a nenormalnych rodin. Poznam pripad kedy dieta prisudili muzovi, ktori zije s inym muzom, podotikam na Slovensku. Hlavne je podla mna, ze dieta bude mat milujucich rodicov a budu ho viest k spravnym zasadam, a volnosti sa rozhodnut.

sasa1983
17. nov 2015

Ano v poriadku,ked sa pozriem na to,kolko mladych parov v kombinacii nic nemam,nic neviem si spravia dieta,ktoremu nevedia nic poskytnut a len fajcia do kocika...jednoznacne je to ale zavazok,ziadny ulet,treba mat fest vysporiadane,co ...,ak sa niekomu z vas nieco nebodaj stane,co emocne,ak si niekto niekoho najde,co...ak sa uz nezhodnete,...inak,ja som za. Radsej by som mala 2vyrovnanych (ak ste) inteligentnych a vzdelanych rodicov takto,ako dakych s nedokoncenou skolou,na urade prace s pofidernou rodinnou anamnezou.

chlapoptimista
autor
17. nov 2015

@sasa1983 no toto vidim ja ako vyhodu. Tolko rodin poznam, kde jedna polovicka tak povediac "zaostava", popripade cela vychova pada na matku. Neviem si predstavit ak by sa matke nieco stalo, tak ten chlap bude strateny uplne. Ak sa obaja rodicia plnohodnotne venuju rovnakym podielom tak mi prijde, ze dieta moze z toho len benefitovat. Proste 2 plnohodnotni rodicia, so vsetkym.

sasa1983
17. nov 2015

@chlapoptimista to kvitujem,ale nielen teoreticky teraz,ale prakticky aspon najblizsich 22-25r. Asi sa chapeme.

chlapoptimista
autor
17. nov 2015

@sasa1983 ano berieme to seriozne 🙂 keby sme si neboli isty, ze je to spravne(najlepsie), tak do toho nepojdeme.

eeffka
17. nov 2015

@chlapoptimista neprezivam a verim ze ani nikdy nebudem musiet
z pohladu zeny, no neviem aka zufala by som uz musela byt aby som lahla a nechala sa oplodnit chlapom co o mna nem zaujem...
a ty? kde mas rozum? si na chlapov, Ok, nie je to podla mojho gusta ale rob co chces.... ale netahajte do tohto vasho nevztahu este aj dieta

co si myslis ze decko je balik? a budete si ho predavat vo dverach?
ak si baba najde chlapa co ju bude chciet aj s dietatom ty pojdes kade lahsie a sluby o tom ako sa podelite vyletia hore kominom
a 2chlapi...to ako chcete vychovavat dieta? neviem ci mas nejakeho partnera (asi nie ked riesis takuto blbost) ale ak si najdes... myslis ze ho bude bavit robit operku cudziemu dietatu a drzat hubu a krok pred biomatkou a jej poziadavkami ktore pridu?

Cele zle, cize NIE!!!

lyzzy
17. nov 2015

@eeffka ....tiez mi napadlo ze ako zufala uz musi dotycna byt....chuda
@chlapoptimista .....mna by zaujimalo ako chcete splodit to dieta ak podla tvojich slov ta vzrusuju muzi?....a ked to nevyjde na prvy krat...tak co?.....za mna nie lebo ano zena potrebuje vedla seba oporu a bla bla ale priznajme si narovinu....obcas potrebuje pretiahnut poriadne aby sa citila zenou.....a to jej ty poskytnut nemozes.....takze ste to vymysleli ale nedomysleli.O priklade dietatu ani nehovorim

sasa1983
17. nov 2015

Ja som toho nazoru,ze nakolko sa vztahy menia a po 10tich rokoch,cest vynimkam,maju malo spolocne so zacinajucim vztahom...nie je to sice idealna kombinacia,ale to,kto si to rad s kym rozda,mi pride ako nie najdolezitejsi faktor posudzovania. Skor aby to,na com sa aktualne dohodnete,malo pisomny podklad pre pripad,ze sa to cele zle vypali. Inak,to ako dieta splodite ma tiez s usmevom napadlo. Ale kopec ludi,aj v manzelstve to robi z pseudozvyku a monotonnosti,takze to je mozno the same a pohlavne organy vam snad funguju. Druha vec je,ze sa mozno budete musiet aj 100krat takto pozabavat,kym sa zadari,dnes je neplodnych parov viac ako dost. Mozno to bude aj vasa kompatibilita a to uz neviem...

chlapoptimista
autor
17. nov 2015

@lyzzy @eeffka ja nerozumiem, preco by mala byt zufala? Proste kolko deti sa dnes rodi do manzelnstva? Kolko deti je v rozvedenych manzenstvach. Ja neviem, ci tym momentoch sa z dietata stava balik, ci ako o funguje? Ja neviem, ci sa mi to zda, ale proste, citim dost utocny ton. Neviem vase slova vo mne zneju, ako keby sa deti mohli rodit iba do manzelstiev, ktore nikdy neskonci. Existuje cela palety druhov rodin s roznymi problemami, a aj budu. Taka je realita.

chlapoptimista
autor
17. nov 2015

@sasa1983 :D no nejdem to tu opisovat "ako" ... ale dakujem aj za pozitivne slova 🙂

lyzzy
17. nov 2015

@chlapoptimista ....samozrejme su vztahy ktore sa skoncia skor ako si to dieta uvedomi......ale vas vztah nie je ani asi nikdy nebude vztahom......jedine ak obchodnym.....a teraz situacia....myslis si ze ona potom si najde normalny vztah?.....a teba predstavi ako kamarata homosexuala s ktorym ma dieta?.....muzi su velmi haklivi na tuto temu a pochybujem ze potom uz s dietatom na krku to da.....a potom ako bude riesit svoj sexualny zivot?.....kratkodobymi vztahmi?.....to je nie je prave naj priklad......ja viem ze je takych milion ale naco potom?

chlapoptimista
autor
17. nov 2015

@lyzzy ja si myslim, ze slova ako "mat dieta na krku" nie su celkom pravdive. Ja nevidim problem byt s dietatom s tym ze bude spolocensky zit a hladat aj partnera. Proste na vychovu by sme boli dvaja, ak bude chciet ist von, tak krpec bude u mna.
Ja neviem ci problem s tym predstavovanim, ale to ci som homosexual je irelevantne pre jej buduceho priatela.
Ja este raz zopakujem, ze na starostlivost by sme boli dvaja...

livka_
17. nov 2015

ja by som do toho isla. teda nie ja, ale ak ste kamosi a vek uz mate obaja vysoky na dieta. uz nemyslim ze by ste boli hlupi a robili si pocas zivota dietata prieky. kolko parov ma deti a to s papierom, s krstom, ako na podnose zivot a ziju zle. deti treba robit, deti treba mat -) lebo o tom je zivot. tak uz sa len dohodnut ako to zmanazujete.. tedy konkretne Ty -) od prievanu sa otehotniet neda, cize aky si gay tak som sama zvedava ako. lebo na prvy x sa to nezvykne podarit

mircalla
17. nov 2015

Asi nie...nemam nic proti gayom, absolutne nie...Ale toto je taky zlepenec zo zufalstva...mozno funguje v romantickych komediach

agathachristie
17. nov 2015

preboha nie, chuda dieta nedostane ani sancu na normalnu rodinu. je hrozne ked sa to deje heterosexualom, ze spolu nevedia ostat, ale este to aj rovno dopredu organizovat... NIE!!!

lyzzy
17. nov 2015

@chlapoptimista ....ja neviem kolko mas rokov a kolko odzite ale naozaj si optimista a prechadza to az do naivity.....ja som myslela dlhodobeho partnera,takeho co by si ju aj popripade vzal neskor aj za manzelku.....spolocensky zit vie aj slobodna mama aj vydata aj hocijaka.....myslis ze je to irelevantne?
A ked stretne takeho chlapa ktory sa bude bat ze ked dieta splodil a vychovava homosexual tak aj dieta bude "buzik"....potom co?.....vitaj na slovensku....tu este vacsina ma takyto nazor......ja osobne si myslim ze ta zena si troska pod sebou pili konar

sasa1983
17. nov 2015

A podla bude najlepsie ukoncit tuto diskusiu,jednak je to blbost takto rozoberat,snad si to spolu prehodnotite,a druha vec je,ze MK je rodinne urcene forum dobre na riesenie otazok dojcenia a detskych chorob...to si si zle vybral. A mali by ste byt obaja schopni sa rozhodnut definitivne bez ohladu na to,co si kto mysli...ved je to irelevantne. Zmaz to a prehodnodte s kamoskou.

alaguema
17. nov 2015

@chlapoptimista pozri, keby táto téma bola skutočne z reálneho života (čo nemyslím), tak všetky argumenty, ktoré uvádzaš sú totálne bez váhy. Dieťa má byť splodené z lásky, alebo aspoň z vášne. Nie "vyrobené" dvomi ľuďmi, ktorí sú kamaráti, tak si túto kamarátsku službu urobia navzájom, ako dva strojčeky určené na holé reprodukovanie sa. Ťažko si viem vôbec predstaviť realizáciu.
O tom, že žena by si týmto rozhodnutím znížila šance na normálny vzťah s normálnym mužom do budúcna, ani nehovorím. Drvivá väčšina mužov by vnímala ako zvrátené, že mala sex s homosexuálom. Ono to totiž zvrátené je. Pochybujem, že by sa taká žena vôbec našla, téma je vymyslená...neverím z nej ani slovo.

chlapoptimista
autor
17. nov 2015

@lyzzy Ano myslím si, že je to irelevantné. Sme dlhoročný priatelia a viem ze by nikdy nevedela radit s chlapom ktorý má prejavy akejkoľvek bezdovodnej nenávisti voči druhým. Rozumiem tomu co hovoríš ale proste nemáme v hodnotové výbave homofobiu.

lyzzy
17. nov 2015

@chlapoptimista ...tej poslednej vete som nerozumela.....myslim si ze ste naivni obaja....ty vies,ty ju poznas......ale po porode sa zena zmeni takze.....aby si nebol sklamany a prekvapeny....a ona aby si hlavu netrieskala o stenu

alaguema
17. nov 2015

@chlapoptimista aaaa už sme doma - homofóbia... 😀 Dlho to netrvalo a je to tu, magické slovíčko a show môže začať. Preto si aj tému založil, že? Nech nie je nuda..😎

hradnapani
17. nov 2015

@chlapoptimista mne pridu tieto "oplodnovacie" obchody velmi neferove voci dietatu. Asi by to nikomu dobre nepadlo jedneho dna sa dozvediet, ze je vysledkom racionalneho rozhodnutia "zufalych" ludi. A mne je jedno, ci ide o homo alebo hetero ludi. Kazde dieta/ clovek by v idealnom pripade chcelo zazit pocit, ze je na tomto svete z lasky, hoci aj chvilkovej...

nibiru
17. nov 2015

len aby kamoška nenašla časom muža s ktorým bude chcieť byť vo vztahu mat sex a byť milovana to že doteraz nestretla chlapa ktory by za to stal neznamena že ho nestretne nikdy v tom prípade je malá pravdepodobnosť že otčim bude rešpektovať otca dieťaťa a plne podporovať partnerku nevravím že taký nie su len aby si nakoniec nevyšiel z toho ty najviaac škodný ženské hormony vedia meniť velmi rýchlo rozhodnutia.

lyzzy
17. nov 2015

@alaguema ....on nereaguje na tieto otazky.....on si to proste predstavil a zije v tom....predpokladam ze ide o dvoch mladych ludi co si myslia ze urobia prevrat v niecom co by malo ostat tak ako je.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli