Ďieťa vs. vianočný stromček - ako ho zabezpečiť?

zuba1987
2. nov 2020

Ahojte, sice do Vianoc daleko ale zaujimalo by ma ako ste uchranili vianocny stromcek pred cca 2r spunrami na raketovy pohon.
Minulorocnu zabranu z fotelky tento rok zdola lavou zadnou, vykladat strom na skrinku mi pride divne.
Ako ste to mali poriesene?
Nemyslim dvojmetrovu jedlu, mavame maly cca meter dvadsat stromcek.
Pekny den 😊

anjelicek26
2. nov 2020

Tak za rok sa urcite posunuli vyvojovo vpred. My mame velky stromcek + hacik hore v strope a priviazem ho silonovym lankom pre istotu... nam po nom minuly rok lozilo nase male maciatko a udrzal sa...

zuba1987
autor
2. nov 2020

@anjelicek26 a ozdoby? svetielka? aby to netahal

anjelicek26
2. nov 2020

@zuba1987 to nijako, proste povies nie, len pozerat a hotovo... pochopia to rychlo.

zuzikak
2. nov 2020

vysvetlit nech su opatrni ? treba im ukazat ako su ozdoby krehke prip. zabezpecit nerozbitne ozdoby. Stromcek sa chyta velmi jemne ak su zvedavi, alebo nech nechytaju vobec...Potiahne, spadne = hnevam sa a vysvetlim, ze ho dam dole a Jezisko nepride, ked nebude stromcek. 😀 Podla mna to deti rychlo pochopia. Este som nepocula o rodine, kde by sa deti nenaucili ako okolo stromceka - zeby padal pocas sviatkov permanentne...

bibina32
2. nov 2020

@zuba1987 na spodok konárov sme nevešali žiadne ozdoby, aby to deti nelákalo. A jeden rok sme mali iba polovičku zo stromčeka a bol na skrinke a nebolo to divné.

maciatkolulu
2. nov 2020

@zuba1987 dvojročné dieťa už podľa mňa rozumie, nie, nesmieš. Mam tri a ani jedno nič zlé so stromčekom, svetielkami a ozdobami nerobilo. Dve mali dva roky pred Vianocami a jedno rok a štyri mesiace.... Skôr sa tešili. Nepoznám nikoho kto by robil zábrany pred stromčekom pred dieťaťom, pred zvieratami áno

mell_k
2. nov 2020

No moja dcéra mala minule Vianoce 1,5 roka a teda celý strom nám otrhala zospodu čiže sme mali úplne neozdobeny stromček a len na vrchu boli gule... Nieze by nepochopila že to nemá brat zo stromu, ale robila naschvál zle a ešte sa smiala na tom. Tak sme mali neozdobeny lebo ma to už nebavilo stále vešať naspäť

mon2523
2. nov 2020

@zuba1987 aj ja si myslim, ze dvojrocny by mal uz pochopit ked ho upozornis, ze to nema davat dolu.

zuzubb007
2. nov 2020

presne tak neobmedzovala by som sa dvojročné dieťa musí vedieť keď sa mu povie dvakrát nie že to nemôže

siska53
2. nov 2020

@zuba1987 ako..nas sice tiez divocak, ale toto sme.nejak riesit nemuseli. Stromcek bol na stoliku, jedine ozdoby sme, tusim,.dali vyssie. Vsetky stromceky prezili v pohode aj pritomnost 2 malych deti..

Ale ja som.ich malo nechavala samych a tym, ze sme im pod dozorom dovolili si trosku aj ochytat ozdoby (mali sme nerozbitne), tak ich to potom.nelakalo, lebo uz sa s tym.zoznamili.

nikpa
2. nov 2020

@zuba1987 kamoška mávala na stromčeku namiesto ozdôb plyšové hračky povešane 😀😀 keď som k nim prišla a videla som čo robia ich deti, 3 divé kone neovládateľné, zhodnotila som, že to bol super nápad a keď stromček aj zhodili, proste ho len zdvihli a ide sa ďalej.

ckatka
2. nov 2020

Malý pomáhal vešať a celkom sme ho zapájali. Aj sklenené sme mali...A teda vedel pochopiť "nesmieš". Ešte sam "upozorňoval" psa keď šiel.okolo nech dáva pozor na gule 😂😂

zuba1987
autor
2. nov 2020

Vdaka baby za skusenosti, to on posluchne ked mu zakazem (teda ten 15ty krat asi ako kazde male dieta), len on stale beha, vymysla, skor sa bojim ze do toho vrazi a padne nanho, prip. bude tahat naschval (sledovat co urobime) a padne nanho 😂. Ma take to mile obdobie, stale uteka, z nocnika mi zdrhne s holou ritou a nechce sa obliect. 😂😍

lalala15
2. nov 2020

@zuba1987 my mavame stromcek vzdy priviazany, pre istotu..Na spodne vence nerozbitne ozdoby

schoki
2. nov 2020

Ahoj.My sme mali takto.To este nemal 2 roky.Ta zabrana tam bola kvoli krbu.A z dovodu malo miesta tam tam isiel aj stromcek.Boli na nom ozdoby co sa nerozbiju.Plus stromcek bol este uviazany.Krb pouzivame len ked je prechodne obdobie a nejde kurenie,tak stromcek nezavadzal.

lilyianka
2. nov 2020

Práve sme nad tým tiež uvažovali, že čo tento rok so stromčekom. Náš malý bude mať na vianoce rok a rozhodli sme sa,že z bezpečnostných dôvodov dáme stromček do hornej obývačky. Máme poschodový dom,tak sa nám dá. A uvidíme aký bude mať rozum budúci rok a tiež sa rozhodneme čo potom

hettinka
2. nov 2020

@zuba1987 my, odkedy sme mali malé deti a neskôr psíka, máme malý 1m stromček na nábytku v obývačke, vyjde presne po strop. Už sme si tak zvykli, že to tak zostalo, hoci deti už odrástli a psa už tiež nemáme.

ajka0207
2. nov 2020

@zuba1987 dvojročný by už mal pochopiť že sa neťahá. Dcéra mala 22 mesiacov na Vianoce, nezabezpecovali sme nijak.

deti95060810
2. nov 2020

deti zhodili každý rok aj 3 krát... nám sa to nepodarilo . Museli troška vyrásť a pochopiť...

andreatytler
3. nov 2020

@zuba1987 Tiez som o tom uvazovala. Nas bude mat na vianoce iba rok ale tie svetla a milion ozdob bude prilis velke lakadlo. Az by mi bolo luto ho tak tyrat ze mu to dat na zem pod nos a potom ho denne 30x napominat ze nemozes to chytit.
Ale skusime. Asi ozdobime len trochu na spodku a nechame ho par dni nech si to do syta poobzera a pochyta a pohra sa s tym a hadam sa mu to zunuje a na vianoce ho to uz lakat nebude. A ak bude, kupime mensi a dame na jedalensky stol. Tak to mavali aj nase prababky tusim...