Dieťa z iného vzťahu - ako bolo prijaté novým partnerom?

simuskaaa123
16. dec 2019

Ahojte baby, čo ste ostali s dieťaťom samé.. Kde a ako ste si našli niekoho, kto prijal vaše dieťa z iného vzťahu ako svoje? Riešili ste aj osvojenie? Moja mala ma 2,5mes a keďže doteraz ex na ňu neplatí ani sa za ňou netrha, iba mi nadáva že sa mu neviem ozvať ani fotku poslať, tak rátam že ani v budúcnosti z neho nebude nejaký extra otec.. Nerobia vaši partneri rozdiel medzi vašimi deťmi? A deti ako prijali nového otca? Ešte si nejdem nikoho hľadať len občas zabolí vidieť tie šťastné rodinky, keď viem že moja dcéra nemá takú rodinu, o akej som vždy snívala.. Hold nečakala som, že ex bude žiarliť aj na svoje vlastné dieťa

anita6666
16. dec 2019

@simuskaaa123 buď rada,ze nemas ziadneho kkta na krku a uzivaj si dceru.

kittykat22
16. dec 2019

@simuskaaa123 najst muza ktory chce maminku s dietatom je velmi lahke. Mam v okoli vela mamiciek ktore maju novu rodinu - bola to bleskovka. Problem skor vidim - ked sa narodi nove dieta. Partner ho uprednostnuje pred dietatom z povodneho vztahu. Nemam v okoli muza, ktory by vnimal deti rovnako - je citit ze vlastne dieta uprednostnuju 😕 V drobnostiach - takych koninach. Ale mne je to proti srsti.

simuskaaa123
autor
16. dec 2019

@kittykat22 no však z toho mám obavy, aby sa malá necítila nejak zle, odstrcena.. Či je lepšie, keď chlap to má v rodine že napr jeho Sestra ostala sama s dieťaťom..

kittykat22
16. dec 2019

@simuskaaa123 jedine kde to funguje opacne je Tereza. Ta si nasla starsieho partnera a tam to ide super. Asi preto, ze ako ma chlap 40, tak uz neriesi hluposti - vie ze zalezi na dlhodobom vztahu s dietatom. Prekvapivo Tereza prisla s dietatom od ineho chlapa - a nevlastny otec ma tu malu radsej ako vlastneho syna 😵 Lepsie je, si najst muza starsieho ako mladsieho - nema uz ego, a keby mal napriklad syna z predchadzajuceho vztahu, je to ideal. Pretoze ta dcera to je hrozne potesenie - nieco ine, ina pridana hodnota. Samozrejme ked hladas vztah tak najst nie je jednoduche - a nie este tieto napady co ti tu pisem 😀 Ale to len tak pre info - co vidim v okoli 🙂

emmi101
16. dec 2019

Záleží asi od toho aký je to chlap. Moja teta si našla muž keď mala sesternica asi dva roky, druhého teda myslím a s tým prvým mali strašné vzťahy. Za nejaký čas sa im narodil spoločný chlapec a teda musím povedať, že k tomu mali obaja ale iný prístup ako k tej prvej dcére. To sa im potom vrátilo keď začala utekať v puberte z domu, ledva dokončila školu. Ten jej muž druhý ju nikdy moc neprijal proste, aj keď nebol na ňu hnusný alebo čo, to nie, len proste sa k nej správal inak ako k tomu synovi čo bol jeho aj keď to asi nerobili úplne zámerne

whatever1
16. dec 2019

@simuskaaa123 Moj známy ma nevlastneho syna (5r), stara sa o neho uz od babatka a maju uzasny vztah, ma ho ma prvom mieste...

modrykoniicek
16. dec 2019

Máloktorý dieťa príjme za svoje.Ja som sa doma cítila ako na návšteve.A rozdieli boli vždy.

Záleží to od ľudí.Všetko je individuálne.

marty_4
16. dec 2019

toto budes riesit ked to pride, ked sa to udeje, a v tej danej chvili urobis co budes citit, niektori chlapi maju s tym problem, ale niektori nie to uvidis vsetko casom 😉

nika226
16. dec 2019

@simuskaaa123
Mňa a syna opustil partner keď mal malý presne 2 roky, rok mi vyhovovalo byť sama a presne o rok po rozchode som si našla priateľa a malý si ho obľúbil hneď od prvého stretnutia

marsmykkok
16. dec 2019

Chlap prijme skor cudzie dieťa ako žena ale z okolia čo poznám keď sa narodí spoločné dieťa rozdiely bohužiaľ vidno v neprospech nevlastného.

miadi
16. dec 2019

Hmm Tak si predstav ze si najdes chlapa co uz tiez mà dieta .. lubila by si to jeho rovnako ako to svoje? Hladaj takeho co bude k tvojej dcerke lepsi ako jej bio otec a cas ukaze ci budete mat spolu dieta a ci bude robit rozdieli.. ved kolko x aj bio rodicia robia rozdieli medzi vlastnymi detmi. .

nikibella
17. dec 2019

Ja mám syna z predchádzajúceho vzťahu, má 7,5 roka. Priateľ je s ním v podstate od necelých 2 rokov. Po istom čase keď sa nám narodil spoločný syn, som si myslela, že začal robiť rozdiely ale bolo to tým, že babätká nemajú čo rozbiť, pokaziť, atď., čiže sa v podstate nemá na babätko ako hnevať :D samozrejme sa to s odstupom času zmenilo ....teraz vymýšľajú obaja ako sa dá :D rozdiely vôbec nepociťujem ....napr. keď mladší niečo vyvedie a priateľ ide do obchodu, tak si zoberie sa prejsť toho staršieho, čo neni jeho.

medovka14
17. dec 2019

@simuskaaa123 ahoj, napíšem ti najprv info co mam od právnika. Ak je zapísaný v rodnom liste malej, treba žiadať výživné na ňu a môžeš aj na seba.
Pokiaľ si v bucnosti niekoho nájdeš, môže si dieťa osvojiť, ale musí sa ho otec vzdať. Potom sa vydá nový rodný list a "náhradný" otec preberá všetky práva aj povinnosti (v prípade rozvodu právo sa stretávať, ale aj platiť výživné)..
Ak v rodnom liste nemáte uvedeného otca, právne to bude jednoduchšie 🙂
Moja segra si nasla tiež nového priateľa, ktorý sa nakoniec rozhodol osvojiť malého. Našťastie jeho otec suhladil s osvojenim, tak to mali jednoduché 🙂 malého má rád, ako svojho 🙂 spoločne dieťa zatiaľ nemajú

miadi
17. dec 2019

Mala som kamosku co do 14r ani netušila ze jej ocko Nie je jej bio hoci mala ine priezvysko ako zvysok rodiny. Takze rozdieli nerobil zeby to citila dozvedela sa az ked bio otec po tolkych rokoch prejavil zaujem.

ruzicka603
Odpoveď bola odstránená
Zobraz