Dievčence z pôrodnice v Trenčíne. Pridajte sa

martinano
7. júl 2009

ahojte kocky sme v novej teme 😉

ivella
15. sep 2009

ano,len som podpisala papier ze ziadam aj na tobika,kontrolovala som ci to prislo,,

mami.sk
15. sep 2009

magda - neviem ci mas narok na matersku, ale ak nie tak pridavky chodia 20teho spolu s rodicovskym prispevkom 😉
inac o vsetko dnes treba ziadat urady,nic nepride len tak 😝 a napr. pridavky na deti vraj nedoplatia spatne 😝 tak sa treba poponahlat na urad 😉

amatula
16. sep 2009

ahojte

este ze moc nepisete lebo by som bola v haji zelenom....
drobci boli dost chorucky...no uz je Ok uz len dozvuky.........
ako sa máte...?
minkak este ste tri v jednom..vsetko Ok?

ale je krasne vonku takuto jesen milujem! 😵
pekny den

siska_br
16. sep 2009

amatula - tak super, ze je vam uz lepsie 🙂 uz som na teba myslela, ci ste oukej, dlho si sa neukazala...inac pridavam sa, ja tiez takuto krasnu slnieckovsku farebnu jesen velmi mozem 😵

magdi - ak nemas narok na materske, rodicovsky pridavok sa posiela mesiac spatne - t.j v septembri by ti mal prist za august. vyplacaju sa podla priezviska, ja napr. ako D.... dostavam uz okolo 13., 14..... 🙂 ak si si pridavky este nevybavila tak hor sa na to, ale nemusis sa bat, pridavky vyplacaju aj spatne

ivell - ake bolo prve vyrocie?

amatula
16. sep 2009

ivella no chval sa chval 😉 ...........boze my zachvilu ze siedme 😅

pink_lady
16. sep 2009

ahojte
no super riesite pridavky chcela som sa aj ja spytat 😎 to sa ziada na urade prace na stefanicke? viem ze tam sa podava ta ziadost na tie prispevky co je spolu 25 tisic /mame uz 28 dni tak mozme podat ze? 😀 / a este taka otazka to tlacivo vraj treba potvrdit gynekologovi ze som chodila na tie prehliadky? a pediatrovi nie ze sa dozil 28 dni?
my sme prisli z nemocky az v septembri takze za august rodinne nedostaneme co uz 😒

a dalsia otazka teda dve co mam dnes som plana otazok: 😀
kocky cim umyvate babatkam pusinku ma na jazycku take biele bodky ja som mu to vytierala gazou ale nepomaha to
a druha vec ako dlho ste mali bolesti po porode - mne sa posledny den stupnuju v noci som nevladala vstat k malemu mam take krce vystreluju mi kdesi od zaludka pod rebra az dole k maternici a k slepaku ci vajecniku a von a ked sa hybem ako keby sa mi to tam prevalovalo vsetko a strasne to boli a tazko sa mi dycha 😕 aj som myslela ze idem k doktorovi uz ale sak neviem k akemu ci normalnemu ci gynekologovi /ale neboli to stale len chvilami/

inak dnes cakam prvu matersku /mne bude z TT chodit/ tak si rozratavam ako s polovicnou vyplatou nalozit 😀

amatula a co vam bolo?
ivella pochval sa ake bolo to vyrocie

amatula
16. sep 2009

pink laringitida a sopliky.. 😒 ked jeden tak aj druhy 😒 a to boli viac ako pol roka Ok.. a sup tyzden v skolke a sme chorucky...

a myslim ze za navstevu u dokiho nic nedas!ja by som sla ku gyndosovi a potom mozno obvodak..este si nebola po porode na gynde??asi ze tak sup...moze to byt Ok..ja som po rduhom krvacala ze som myslela ze konec,som isla az do nemocky a to bolo vsetko ok..len sa telo zotavovalo..ale nebolo mi vsetko jedno.veru v tedy 😒

siska_br
16. sep 2009

pinky - a preco by si matersku za august nemala dostat? som asi nepochopila, co tym myslis...

ziadost o prispevok pri narod. dietata + priplaok k prispevku sa podava na UPSVaR a materska zase na soc. positovni, predpokladam, ze si v TT pracovala, ked ti chodi odtial. rodicovsky pridavok zase opat na UPSVaR - podla tvojho trvaleho bydliska.

k tej ziadosti o priplatok.. potrebujes - potvrdit ziadost u tvojho gyndosa, potvrdenie od pediatra, rodny list dietata, OP matky, ak to chces poslat na ucet - prefotenu identifikacnu karticku majitela bank. uctu..snad som na nic nezabudla, uz to bolo daaaaavno ☹

inac, ked mas take bolesti, necakaj a utekaj k lekarovi, ja by som urcite skocila za gyndosom, uz len pre pokoj duse a pre ulavenie od bolesti..

pink_lady
16. sep 2009

kocky dakujem za info o prispevkoch uz som mudrejsia 😎 myslela som ze rodinne nedostanem za august - ked ste tu pisali ze spatne sa nedoplacaju ☹
asi skocim na tu gyn snad mi mudr nevynada ze co zas otravujem 😕 😀 ...ked este nemam po sestonedeli

amatula to asi zaciatky v skolke byvaju take ☹ hlavne ze uz ste ok anech to co najdlhsie vydrzi 😉

mami.sk
16. sep 2009

ja som sa pred porodom docitala na webe ze rodicovsky vyplatia aj spatne / vela mamiciek totiz nevie ze op skonceni MD musia poziadat o rodicovsky prispevok, inac im nebude chodit/ ale pridavky sa vraj spatne nevyplacaju 😠

no mozno sa to uz za ten rok zmenilo 😉 tak neviem 😕

magda29
16. sep 2009

No ja mam v tom akosi teraz mis mas. Ved ten prispevok na dieta bol tych 26. Rodicovsky to je tych 600 co co nam neprislo ze. No a narok na materske by som preco nemala mat?

ivella
16. sep 2009

magdi,ak si pracovala tak mas matersku,ak nie ,tak rodicovsky..a ak je materska mensia ako rodicovsky,tak ti to doplatia do tej sumy,ale o vsetko treba ziadat...to len v skratke(siska ti to urcite rozpise podrobnejsie 😀 )
pink,ved ku gyndosovi pojdes pekne so zamienkou ze si davas potvrdit tlacivko(hlavne si ho najprv vyzdvihni na stefanicke-2.p.-pod pismenkom M 😉 😉 ) no a rovno ta moze pozriet..ved ta nemoze odmietnut(ja som to tiez vsetko spojila v jednom)
no a prefotenu karticku uctu som nepotrebovala,im bolo total jedno ake cislo som tam dala 😀 😠
co sa tyka vyrocia...cely den ma cakala za skrinou kytica ruzi a tvarila sa veeelmi nenapadne 😀 (no sak som to pripominala cely tyzden vopred,ze mame vyrocko,aby naaaaahodou drahy manzel nemohol povedat ze zabudol 😀 )samozrejme som nemusela varit 😉 ,deti sme uspavali snad od pol siedmej..no ale cim viac som chcela,tym vacsie kukadla na mna hadzali,obaja 😨 😕 a kym zaspali,bola som tuha aj ja,manzo ma musel zobudit,ale uz som nemala chut ani na vinko,nieto ho pit este aj zo svadobnych poharov(tolko skody by bolo.. 😖 )takze rychlo tutky mutky a spokojne sme isli spat 😀 😀 asi tak 😀 😀 😀

siska_br
16. sep 2009

mami - ved mi o tom istom tocime 😀 akurat ze ja som si tak sukromne premenovala rodicovsky prispevok a pridavok 😉 vsetky tie ich strasne prachy sa volaju skoro rovnako a sa to potom pletie...pridavok, priplatok k pridavku, prispevok bla bla bla... 😀 ale pridavok veru neviem, ci sa vyplaca aj spätne, prispevok urcite ano

ivell - tak to ste dobre vybavili, to vyrocie, este ze na to hlavne ste nezabudli 😉 no jasne, ze mas pravdu, vsak kto by tie slavnostne pohare potom umyval...iha, chytila ma chut na vinko normalne 😅 idem sa asi muzikovi vterknut...ale ked uz je zase hodin ako dreva...asi spanok zvitazi v tomto nerovnom boji

pink_lady
17. sep 2009

ahojte kde ste vsetky, spite? 😅
😎
mojdrobec spal dnes teda od vcera 21.30 a o 7.00 rano som ho musela budit ze ideme k dr na krv 😝 ani ked som ho v noci prebalovala a krmila ani to sa nezobudil ... 😕 😅 a na potvoru ja som nemohla spat 🙄 😠
a u uja dr bol statocny ani nemukol 😵 inak dnes sa mal narodit 😎 ked sme prisli od dr som ho chcela okupat ale pokial som vsetko nachystala tak zas zalomil ako drievko 😲
no sa mi budete smiat ale naavrilasom si fenikloveho caju a taaaaaaake fukoty som mala a je mi o 50% lepsie ... 😀

ivella som sa zasmiala 😀 😀 😀 😀

kocky mesto nedava nejaky prispevok pri narodeni dietat? kamoska mi volala ona je z turej a ze im dalo mesto 100 eur,...aletu asi take nic nefungieruje, ze? 🙄

magda to ti mozno este len dojde si Z takze oni to posielaju ako tu niekto pisal podla abecedy

ale inak su to otrasny byrokrati po tych uradoch 😠

pink_lady
17. sep 2009

inak sa mi podaril kusok som s Oliverom bojovala vytierla mu pusinu gencianom a chudiatko som sa s nim aj rano hanbila ist von 😝 😀

magda29
17. sep 2009

Ahojte tak uz mi to bolo vysvetlene ale aj vam dakujem.

Ivella to je ako naschval ked sa na nieco chysta tak deti ako keby vedeli a preto nie a nie spat 😀

Ty sa pink mas 😉 len si to vychutnavaj.
Baby ta moja my stale po papani teraz tento tyzden akosi dost po papani vyvracava ☹ aj ciste mliecko a aj potom take ako keby zrazene je to normalne? Ved to az tak nerobila.

mami.sk
17. sep 2009

ahojte 😉

veru prispevkov a pridavkov milion a vysledna suma o nicom 😝 keby radsej dali jeden a poriadny 😀

pink - od mesta necakaj nic 😔 my sme na uvitani dostali taky otrasny vankusik ze hroza ☹ minuly rok kamoska dostala oblecenie na detsky paplonik a vankusik - ale to co sme dostali my??? otras - to radsej nemali davat nic 🙄

vela miest dava peniaze detom ale v TN sa asi rodi vela deti tak setria 😝

magda - aj Terezka vyvrackavala mliecko aj zrazene a to vtedy ked sa prejedla, jedla pahltne a to co bolo navyse proste vyzvrackala. vzdy som sa zlakla, ona vrackala niekedy aj prudom, aj cez nostek 😝 dr. som presviedcala ze ma urcite reflux 😀 a to bola len jej pahltnost 😉

magda29
18. sep 2009

Ahoj mami- tak my cakame stale ze nas tam na uvitanie pozvu ale akosi stale nic 😒

A ta moja ani tak pahltne neje skor malo mi papa a to ma jeduje no a potom len cucka. Teraz skusam jej davat po leziacky tak uvidime. Taka by som bola rada keby aspon aj len 5 minut intenzivne papala.

ivella
18. sep 2009

ahojte,vidim ze mame vsetky kopec roboty,neni kedy pisat 😉
ja som zhanala bobakovi prsiplast,som nevedela ze to bude take tazke,nakoniec sa mi to ale podarilo.no mam za sebou prvu jazdu autom po dlhych rokoch--katastrofa,pripadala som si ako na prvej lekcii v autoskole,moj manzel na mna skoro krical(co on ledva zvysi hlas 🤐 ),ze mu do..... celu spojku..drhlo mi to,bala som sa.
uz ma len tak za volant asi nepusti,ale kde inde mam ziskat prax..? 😝
marek sa do skolky tesi-tento tyzden-no uvidime co bude po vikende,ked zase pojdem s obidvomi sama..
boze v utorok mame rodicko,nemam tam ako ist...bude to pekne blbe odomna hned na prve ked sa nedostaviim?

magda29
18. sep 2009

Ivella sikula i ked aj s ofrflanim manzelika ale slo to este par takych jazd a bude to lepsie. Az na to drhnutie.
A na to rodicko ked sa Ti bude dat tak pojdes ked sa neda tak to pochopia.
Ivella dnes my prislo prvy krat tych 640sk rodinne A ked sa mala narodila 29.6. tak to my teraz dali ako za august??? A za jul to nemame? Tomu nerozumiem. Peknay den vsetkym mamickam a detickam.

mami.sk
18. sep 2009

ahojte 😉
ivella - drzim palce s tym soferovanim, ja som si zazila tiez svoje ☹ mala som vodicak 4 roky a za volantom som nesedela ale potom som donutila muza kupit auto a zacala som jazdit 😉 no zaciatky hrozne ☹ my sme sa dovtedy nikdy nehadali ale ked som soferovala..... furt som len o tej nestastnej spoje pocuvala... ale vydrzala som a teraz soferujem bez problemov aj dlhe trasy, aj po meste a je to na nezaplatenie 😎 a spojku sme este nemenili 😀 😀 😀
len vyfuk som raz odtrhla 😀

magdi - to ti riadne neskoro prisli tie pridavky 😕 a neviem ci nahodou nie je narok aj za mesiac jun??? zasla by som na UPSVR a popytala by som sa 😉

pink_lady
18. sep 2009

caute ivella potom daj vediet kedy pojdes nech nechodim na cesty 😀 😀 😀 ale nie neboj sa do toho sa dostanes len treba chciet a jazdit jazdit 😎 😉
magdi asi zalezi ktory mesiac si si poziadala o pridavky

dnes tu je dako mrtvo 😕

inak ja som dnes nabrala nejako druhy dych a chytila maupratovacia horucka a ani som sa az tolko nezadychala lepsim sa 😀

vieraj
18. sep 2009

Ahojte, konecne som tu nasla niekoho z TN.akosi som doteraz nenarazila na tuto temu.
O uradnikoch viem svoje - sama som pred materskou pracovala na socialnej poistovni. je to byrokracia, ale ti za okienkom vykonavaju iba to, co ministerka vymysli. takze tak...
chcela by som sa spytat, nepadaju vamvlasy po porode, mne priserne, uzivam zinok ale akosi nic moc. dufam, ze mi uplne nevypadaju, to by bol pruser.

pink lady o takej upratovacej horucke viem svoje. najradsej upratujem neskoro vecer a niekedy aj do 2 v nosi, co uz ked deti spia az vecer? 🙂

martinano
autor
18. sep 2009

ahojte
ja nestiham a to mam pozicany babkin pc taky maly mini a neviem na tom pisat narobim milion chyb, je tu trosku ina klavesnica 😠
u nas vasetko ok

magda29
19. sep 2009

Ahojte maminy. Ja zatial este kojim a dnes ako som bola na WC tak som zbadala krv je to normalne?
Gynekolog mi povedal ze ak zena zacne kojit len tak rano a na vecer tak ze by malo nastat krvacanie. A ja kojim snazim sa kazde 2 hodiny tak teraz neviem cim to je. Viete my poradit ak ste to mali aj vy ze ci sa nemusim obavat? dik A pekny den.

martinano
autor
19. sep 2009

magdaziadn stres to moze byt uz menzesja som dostala tyzden po sestonedeli pohoda nic sa nedeje,kazda sme ina

mami.sk
19. sep 2009

ahojte 😉

magda - ja som dostala MS dva dni po skonceni sestonedelia 😝 si vies predstavit moje prekvapenie kedze este stale kojim 😕 aj dr. sa na kontrole po porode cudovala ale co narobim? a to som sa tesila ako budem mat pokoj 😉

martinano - ze babkin PC 😀 sranda 😉

idem ja spat, pokrocily cas 😉

ivella
20. sep 2009

ahojte,dobre ze moc nepisete,aspon stiham citat 😀
magdi,tiez si myslim,ze mas narok aj za jun,moj je 25.6. a dostali sme...ale vybavovala som to 30eho juna...no ty si nemala sancu a to musia vediet,urcite si tam zbehni 😅
ja som to pri marekovi dostala po 4a pol mesiacoch a tiez som plne kojila aj kazdych 20minut 😠
no a teraz sme plne na umelom uz takmer mesiac,kazdym dnom ocakavam a stale nic 😀 (tak uz ma aj napadlo,ze snad nie som tehotnaaa 😖 )
tie nase deticky tak rychlo rastu,tobik sa hrajka s hrazdickou,zacina sa smiat nahlas,je uzasny,,,
...o soferovani sa mi aj sniva 😨 ...
martinka,nepojdes niekedy este kuk do robotky kocky?zeby si sa mi popytala na ten papier..ak nie,neva.. 😉

pink_lady
20. sep 2009

ahojte
ivella dojdi dam ti povozit po dvore na mojej srotinke dvor mame velky 😀 no mne sa snivalo minulu noc ze som otehotnela v 600nedeli a to nic nebolo 😕 zobudila som sa cela spotena 😝
my sme pol na pol na UM/MM tomu malemu zrutkovi nebudu za chvilu stacit ani vyrobcovia nutrilonu nie este moje mliekarne 😕 som dnes vnoci nad nim revala pobudil snad cely barak co tak nariekal od hladu mali ste pocut tie zvuky ked som mu doniesla flasu ako po nej chnapol a vzdychal este ked uz aj spal 😝
marti to musis mat pokrokovu babku 😅 moja ani mama nevie pc ani zapat 😅 ale tak zas tej taha uz na 70tku...a tata tiez som mu aj napisala ako si ma obycajny word otvortit krok po kroku aj tak to nepomohlo 😀
magdi myslim ze je to normalne s ms kamoska dojcila plne do 15 mesiacov a od skoncenia sestonedelia hned dostala cyklus kazdych 28 dni 😉