Diskusia pre učiteľky

alami
27. mar 2008

tak čo, koľko nás tu je? Ozvite sa, nech si trochu pokecáme 🙂

anjelinka
27. mar 2008

mna to ucenie unavovalo, aj na praxi, aj normalne potom na skole.

a zuzanocka, kedy odchadzas?

bzuco
27. mar 2008

ahojte
hlásim sa do klubu 😀
mám vyštudovaný 1. stupeň ZŠ a momentálne si robím doplnkové štúdium - štátnicu z angliny

maja22
27. mar 2008

ahojky, to si dobrá, popri dvoch deťúrencoch... 🙂

tina_
27. mar 2008

Ahojte kolegynky, tiež sa hlásim do klubu. Mám osem rokov praxe na gym a počítam týždne do konca školského roka 😉 V septembri už budem dúfam s bábom doma, teraz sa to už v tom školstve nedá vydržať.

maja22
27. mar 2008

keby aspoň tie platy stáli za to.... 😉

bzuco
27. mar 2008

maji...no niekedy je to naozaj o držku...ale dá sa 🙂
teraz ako mám malého, mám menej času na učenie, lebo mladý pán cez deň spinká len veeeľmi málo ale zatiaľ to nejako ide 😉

bzuco
27. mar 2008

raz sa hádam aj tých pekných platov dožijeme 🙂

anjelinka
27. mar 2008

tak pocula som nazor, ze teraz europska unia bude davat skolstvo do popredia, tak aj platy pojdu hore, ze sa mozno raz budeme mat lepsie 😠 .

tina_, co si vystudovala? v PO myslim, ci nechodila si do PO?

cicushka
27. mar 2008

jej, tu su same ucky 😀 ...no baby,ja vam teda nezavidim...tie deti dnes, to je peklo. si pamatam, ze ja som do skoly ani s nalakovanymi nechtami nemohla ist a mali sme pred ucitelmi respekt. A to nie som ani taka stara. 😅, cize az tak davno to nebolo. (dopredu sa ospravedlnujem za hrubky a chyby v mojich prispevkoch) 😀

zoya1
27. mar 2008

ahojte, pripájam sa. 2 roky som učila v "osade" - horor. Potom som dva roky roky robila pedagogičku v Krízovom centre. Momentálne končím VŠ - odbor sociálna práca. Po MD som nastúpila späť do krízového centra, ale na funkciu sociálny pracovník - som myslela, že ma to bude viac baviť. Ale teraz sa už oháňam naspäť za prácou v školstve, najradšej by som stredná škola so sociálnym zameraním.

maja22
27. mar 2008

cicushka a čo je to rešpekt??? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

anjelinka
27. mar 2008

majka, dnes uz nic 😖 😀

tina_
27. mar 2008

no až teraz som si všimla predchádzajúcu stranu s prispevkami 🙂 . Čo sa mňa týka, toho roku učím asi 5 predmetov (ešte mi pribudli aj výtvarná a 2 hodky nemčiny na základnej škole - ešteže je to v jednej budove). Keďže už rok sa u nás v "praxi" overuje ten nový školský zákon (sme asi jedna z troch škôl na sk), tak je to fakt náročné. Vyštudované mám estetiku-nemčinu, teraz učím Kultúru (bývalá estetická výchova) v 1.roč. Gym, nemčinu (moju triedu maturantov, bože, nech už odídu...), ďalších maturantov seminár dejiny umenia (4hodinovku, takže dobrá zaberačka na prípravu), a ešte mám aj predmet PROJEKT (niečo ako digitálna zručnosť)-to ma aj celkom baví, funguje to samostatne popri informatike, a učia sa také praktické veci ako spracúvať foto v pc, nahrávať zvuk, video a pod. Ale keďže sa to len overuje, ktovie, čo bude ďalej,...
Btw. učím gymnazistov aj decká na základnej škole a nedá sa to porovnať. Na základnej ešte decká aspoň TROCHU počúvajú a majú aký-taký rešpekt, u gymnazistov môžete zabudnúť...Stredná škola v dnešnej dobe nie je žiadna výhra, a ak má človek pocit, že sa tu bude môcť realizovať, tak je to omyl, ktorý vydrží pár rokov po skončení vš.

zoya1
27. mar 2008

tina nestraš - ja mám tú strednú školu načisto zidealizovanú asi. Vieš na základke som už učila a nenadchlo ma to. Tak som si myslela že stredná bude lepšia. Ale teraz? No neviem, neviem. Teba by si zamestnávateľ nemal brať na náborové konanie 😀 😀 😀

maja22
27. mar 2008

zoya, nenechaj sa odradiť..niekto sa obetovať musí... 🙂 😉 😀

zoya1
27. mar 2008

tak dík!

maja22
27. mar 2008

nie je začo.... 😀

tina_
27. mar 2008

a ja sa čudujem, že čo mi píše pri vašich príspevkoch že "včera", pozriem do rožku, a to je už po polnoci.... 😕
Btw., čo sa týka zš a sš, ja mám napr. švagra, ktorý učí na dedine na základke, a to má už o jednej "fajront" - doslova, už aj s krúžkami a so všetkým, ešte aj dochádza a je doma skôr ako ja.... Odhliadnuc od toho, že pripraviť sa na hodinu na základke človeku zaberie podstatne menej času...
Včera som prišla domov o siedmej (je to fakt už extrém, ale robíme ešte na jednom projekte,uff), nič nezaplatené, čas v čude, a to si každý myslí, že jak sa majú učitelia super, koľko majú voľna a podobne...

blumka
27. mar 2008

ahojte ucky, pridavam sa do klubu.
vystudovane mam uc. pre prvy stupen. Ucila som dva roky, teraz uz druhy rok nerobim ale keby som nemala moju malinku tak bezim naspat do skoly. Mna to nenormalne bavilo 😀

weroni
28. mar 2008

teda zienky vy ste toho este v noci popisali 😀

ivka07
28. mar 2008

Ahojte ja sa tiež pridávam ja mám kombináciu Bio - Ch momentálne ma materskej dovolenke.

expertka8
28. mar 2008

.... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Všetko najlepšie!

http://www.bleskovky.sk/cl/10/229227/Ziaci-svoj...

alami
autor
28. mar 2008

expertka - ďakujeme 🙂

magg
28. mar 2008

ja som 1. stupen ZS a predskolska pedagogika, ale neucila som, sla som rovno na matersku a chcem si potoom popri zamestnani dorobit specku, ale chcem ucit(asi 😅 )

mimamijami
28. mar 2008

Ahoooj, ja sa tiez pridavam. Som tiez 1.stupen ZS, ucila som len rok a potom materska... Teraz postupne nabieham naspat, zatial som len v druzine (dve hodiny denne), takze pomalicky sa dostavam naspat... 😉

bzuco
28. mar 2008

ahojte
ex...si ma predbehla 😀

tak VŠETKO NAJLEPŠIE KOLEGYNKY!!!!! 😵 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

katka76
28. mar 2008

ahojte kolegynky, ja sa pripajam do klubu, mam vystudovanu nemcinu a ucila som 4 roky na obchodnej. este som moju triedu odmaturovala a o dva tyzdne rodila. ucitelstvo mame v rodine, mna to bavi, aj ked vam niektori dokazu zneprijemnitden, s pubertakmi mi to vcelku slo a vedela som ich schladit, ze akurat tak sa cervenali oni. popri som aj doucovala a to bol fakt balzam na dusu, ked vidite, ako niekto maka preto, lebo chce a vy vidite pokroky.... 🙂
takze pani ucitelky, vsjo naj k nasmu sviatkua vela vzdelaniachtivych ziakov 🙂

janis24
28. mar 2008

ahojte babulky, zelam vam vsetko len to najsamkrajsie k vasmu dnu, hlavne veeela vela energie, trpezlivosti a pokoja pri rieseni problemov, ktorych mate neurekom. Nie som ucitelka ale skolska psych., takze dost dobre viem, cim vsetkym casto musite prechadzat, mam to tu na dennom poriadku 😉 😀

katy2
28. mar 2008

ahojte! 🙂
aj ja sa pridavam....
ucim v ZS.... 🙂

alami
autor
28. mar 2008

sa nám to tu nejako zastavilo, čo všetky oslavujete? 😀