Diskusia pre učiteľky

alami
27. mar 2008

tak čo, koľko nás tu je? Ozvite sa, nech si trochu pokecáme 🙂

zuzanockamt
28. mar 2008

anjelinka ... odchadzame uz 16. aprila, takze coskoro 🙂

vsetkym kolegynkam zelam krasny den ucitelov 🙂 🙂 🙂

deina
28. mar 2008

Ahojte kolegyne, mozem sa pridat? Tiez som ucitelka (momentalne na MD), vystudovala som slovencinu a anglictinu. Dva roky som ucila na SS anglictinu, celkom sa dalo, niekedy. 😅 A potom pol roka som ucila na ZS - to bola dost zmena, ucila som AJ na prvom stupni. Niekedy to teda dalo riadne zabrat zvladnut tych krpcov, ale na druhej strane, este sa chcela ucit a bavilo ich to. 🙂

A my dnes oslavujeme? 🙂 Tak *cheers*, vsetko najlepsie.

janina77
28. mar 2008

jeeej, deina, aj ty si ucitelka? Fajn, aj ja 🙂.

No a tiez prajem vsetkym kolegyniam prijemny Den ucitelov 🙂 .

mimamijami
28. mar 2008

Pripajam sa ku gratulaciam... Tak vsetko najlepsie a poslusne deticky (aj tie vlastne, aj tie nase skolske 😉 )...

blumka
28. mar 2008

jeeeej, my mame dnes sviatok 😉 Tak vsetko najlepsie ucky 😉

cuchre
28. mar 2008

ahojte...

pridavam sa do klubu..mam sice skoncenu geografiu, vedecky smer, ale ucim uz peknych par rokov...v BA na strednych skolach, kazdy rok na inej 😀 ale nemozem sa stazovat...decka boli vzdy zlate...mozno preto, ze geo nie je "profilovy" predmet, tak ja som z nej nikdy vedu nerobila (aj ked som vyrazila chalaniska z matury)...
rada by som sa do skolstva vratila po MD, ale neviem , ako to po tej slevnej "deforme " bude vyzerat....

no a zelam vam vsetko naj k sviatku 🙂

janina77
28. mar 2008

Ja som ucila na ZS najskor na dedine 2 roky a potom na typickej sydliskovej ZS 5 rokov, vsade hlavne matiku, a budete sa cudovat, ale v meste sa mi ucilo lepsie 🙂. Ale asi to bolo hlavne kvoli kolektivu, lebo to sme boli v meste taka dobra partia, aj ked samozrejme to nebolo bez konfliktov 🙂.

No a mna to ucenie celkom bavilo, ja som to mala ako taku zabavku. Hlavne posledne roky to bolo super, lebo som mala cast uvazku ako spravca IKT, cast som ucila matiku a cast som ucila pocitace. No a mala som dobre triedy. Ale bol aj rok, ked som povedala, ze ak budem mat istu triedu aj buduci sk. r. tak idem prec. Ono zalezi, ci si s triedou sadnes alebo nie. A ked tam mas ucit 5-8 hodin do tyzdna a idu ti na nervy, tak to je odrzku.

Momentalne som na materskej, rada by som zostala do 3 rokov, ale uvidime, ako vydrzim, no potom sa urcite chcem vratit spat do skoly. A ked to bude velmi zle, tak budem spekulovat nad niecim inym.

A osobne si myslim, ze ked to clovek robi s chutou, tak je to super povolanie. Hlavne ked sa nemusi pozerat na to kolko zarobi. Tym som nechcela nikoho z vas urazit, skor by som to adresovala niekde vyssie 😉 .

leteku
28. mar 2008

ahojky, aj ja som učiteľka ale v materskej škole. Mám vyštudovanú pedagogiku sluchovo postihnutých a predškolskú pedagogiku a zatiaľ som pracovala s mentálne postihnutými deťmi v DSS ale od septembra sa rútim do škôlky (špeciálna trieda) aj sa bojím aj sa teším.

annili
28. mar 2008

Ahojte, pridávam sa do klubu ... AJ - PG, ročníky 5.-12. tento rok končím VŠ, externe, ale učím už 5.rok ... ako bude potom netuším, tak aspoň ešte tento rok ... Všetko dobré ku dňu učiteľov! 😉

elvo
28. mar 2008

ahojte aj ja sa pridavam do klubu ucim v materskej skole 5rokova aj teraz studujem druhy rok na vš.

dandinda
28. mar 2008

Ahojte kolegyne, takmer som zabudla,ze dnes oslavujeme 😕 to bude asi tym, ze som na MD a je mi šuma fuk aky je datum 😀 Tiez ucim, teda ucila som, Tv a Nj, na SŠ, zatial sa dalo, janina uplne suhlasim, cloveka to musi bavit, aby to stalo za to 😉

wladka
28. mar 2008

coze, aj mne to vypadlo.. dnes nas den 😉 ..

ja som specialny pedagog- surdopedia, dalej mam za sebou pedagogiku volneho casu a dramaticku vychovu, a prednasam na PG fakulte 😉

a kvietku som sa nedockala 😀

leteku
29. mar 2008

wladka - tak to sme kolegyne

nera
29. mar 2008

Ahojte, tak aj ja sa pridávam...tiež som vyštudovaná učiteľka momentálne na materskej 😵
Moja aprobácia je M-F, no asi ako každý som si prešla aj iné predmety....(CH, INF, EKO, Psycholog., Etika)
Prvých päť rokov po VŠ som učila na SŠ a potom čo som sa presťahovala za svojou láskou tak som učila na gymku.
Všetko malo svoje výhody aj nevýhody.
Ozaj dodatočne všetko Naj k včerajšiemu sviatku 😉 😵

wladka
29. mar 2008

leteku, ake zameranie? na SP?

skrecok
29. mar 2008

Ahojte,
aj ja som specialny pedagog (surdoped) + predskolska pedagogika. Asistujem v jednej specialnej triede, o par mesiacov pojdem na matersku dovolenku. 🙂

leteku
29. mar 2008

no jasné som sudopéd ale venujem sa skôr mentálne postihnutým detičkám ale možno raz sa k slucháčom vrátim. Robíš so SP detičkami?
skrecok a kedy si končila školu?

weroni
29. mar 2008

babulky ja som mala vcera taky divy den ze som nestihla nic- tak vam spätne blahozelem k vcerajsiemu sviatku 🙂

wladka
29. mar 2008

leteku, hej hej 😉 , pretoze som aj ja sama SP 😉 , chodila na na drotarsku.. robim s tymi detickami, ale v NR, oni su tu integrovane, maju normalny ucebny plan, ale aj individualne hodiny, vtedy si ich bravam k sebe, a ucime sa spolu 😉 .. je ich tu 8.. takze fajn, momentalne som na materskej, zastupuje ma jedna, ta mala aj ine postihnutia - poruchy ucenia, pozornosti, spravania, dysgrafia, dyslexia.. atd.. ale ze nestiha.. 😒 ..zrejme sa tam vratim..

skrecok
29. mar 2008

Leteku, ja som specialnu skoncila minuly rok (rozsirujuce studium). Robim v specialnej triede s poruchami reci, su tam aj poruchy ucenia a spravania.

pink_lady
29. mar 2008

ahojte 😅

ja som CH - Bio 😎 Ale zatial som ucila len chemicke predmety 😎

cuchre
31. mar 2008

babule,

prosim vas, robite si niektora doplnujuce studium anglictiny alebo druhy prednet k aprobacii? ak sa smiem spyata, kolko to stoji? lebo mam pocit, ze sa to na pedagogickej fakulte v BA otvaralo a berie sa ako druha VS a to sa uz plati....nieco by sa mi k tej geografii zislo, len neviem co...

leteku
31. mar 2008

wladka tak to sme sa možno strtli keď som chodila na Drotársku na prax, učila tam aj vtedy jedna babenka so SP, len neviem ako sa volala - nebola si to ty?
Skrecok študovala si v Ba? Existuje vôbec ešte katedra SP alebo už patria po špeciálnu pedagogiku. Odkedy som skončila tak som tam nebola a nemám žiadne informácie. Funguje tam ešte klasika (Tarcsiová, Groma, Schmidtová?)
Ináč ja teraz pôjdem robiť do špeciálnej triedy a tiež tam budem mať taký mix postihnutí, nebude to špecifikované tak sa trochu bojím - asi by som si mala obnoviť nejaké poznatky lebo počas materskej som všetko zabudla.

wladka
31. mar 2008

leteku, ja som neucila na drotarskej, od zaciatku som v integrovanej triede v NR.. chodila som tam ale do skoly, ja som sama SP 😉 .. a kto to vtedy bol, netusim, zalezi kedy to bolo.. teraz ich je tam vela.. 😉 Daubnerka, Ticha, Hefty...

a co sa tyka katedry, je samostatna- tarsciova sefka, akurat pred rokom spravila doktoranturu - my sme spolu v uzkom vztahu, velmi dobre si rozumieme, moja druha mamka 😉 .. dobra odbornicka, kamaratka.. Groma tam tiez prednasa, tusim ma aj vlastny web, ale neviem viac, pozistujem..

leteku
31. mar 2008

Aha tak to bol niekto iný. Ja som končila v 2004 takže tie roky pred tým, ale však to je jedno. To som teda nevedela, že T. je už pani doktorka. No ako som písala tak som začala robiť s MP a tým pádom som prestala sledovať našu katedru. Môžem sa spýtať, zdedila tvoja dcérka po tebe SP? Keďže si chodila na Drotárku tak predpokladám, že komunikuješ verbálne ja som teda bola vždy zástanca posunkovania (samozrejme, že závisí od stupňa postihnutia) a aj na Hrdličkovej sa mi viac páčilo - ale to je len môj názor z môjho pohľadu. Len vždy keď sme s manželom rozoberali, že čo by sa stalo keby naše dieťa bolo SP ako budeme postupovať tak som presadzovala posunkovanie (hlavne na začiatku) aj keď je to obmedzujúce v komunikácii s počujúcimi.

wladka
31. mar 2008

leteku, moja ma sluch absolutne v poriadku 😉 .. ked som bola tehu, tak na genetike nam zistili, ze moj muz (pocujuci) ma geny, ktore sposobuju tento postih, a ja ze mam geny v norme.. taka nahoda, ze sme sa nasli 😀 , nevedeli urcit, povedali, ze je to 50 na 50, ze to zistia az po porode.. 😉 .. ale co sa tykalo tohto, ze ci bude alebo nebude pocut, nam to vobec nevadilo.. a vediem ju aj k posunkom, samozrejme ze viac verbalne.. ale par posunkov zvladne.. a myslim, ze vie ako so mnou komunikovat 😎 -.. pride mi sprava, donesie mi mobil s tym ze povie "sbava".. alebo ked mi chce nieco ukazat, tak ma potlapka na ruku... som z toho paf, ale asi to ma odpozerane.. a ked mi rozprava, musim sa na nu pozerat.. takze vie.. ja surditat bilat, len odzeram, aparat nosim, ale to je taka moja velka pomoc, vazne mi to pomoze v orientaci, vo vnimani zvukov, ale nerozoznam konkretny zvuk.. ani netelefonujem.. 😉

Na Hrdlickovu chodia deti s viacnasobnymi postihnutiami,a deticky s totalnou hluchotou, odkazane na pomoc tlmocnikov atd.. a tam ten ucebny plan je velmi upraveny, ze nemaju lepsie moznosti pracovneho uplatnenia.. iba na urovni SOU.. Co sa tyka Drotarskej, ti viem, ze preferuju verbalnu komunikaciu, ale nebrania sa ani posunkom.. ale tie deti, to mam overene statistikou, ak skusenostami, su lepsie uplatnene v spolocnosti, aj v praci.. Vsetci , co sme studovali vysoke, mame za sebou Drotarsku.. neviem, ci je to nahoda.. alebo.. ale tam ten ucebny plan nie je az tak velmi upraveny.. sama to aj na sebe vidim, ze viem viac ako moji rovesnici z hrdlickovej.. ja si momentalne robim doktorat.. takze.. asi tak..

leteku
31. mar 2008

Deti sú úžasné a vedia vypozorovať ako sa majú správať (až na to moje dieťa, ktoré ma absolútne nešetrí - mám Sklrozu multiplex a občas by som potrebovala aby trochu spomalila, no ona ako keby mi nedovolila myslieť na chorobu a nestará sa či som unavená - ale zase nemôžem si sťažovať, je tiež úžasná a čím ďalej tým viac).
No ja som študovala predškolskú pedagogiku tak neviem ako je to s učebnými plánmi na jednotlivých školách. Predpokladala som, že rozdiel je tam v metode, ktorú praktikujú. Ale keď tak nad tým spätne rozmýšľam tak na Drotárskej boli naozaj deti, ktorých postih bol menší a boli asi šikovnejšie.
Gratulujem k tomu, že si robíš doktorát, ja sa neviem k ničomu dokopať a asi sa ani nikdy nedokopem.

iwanka
31. mar 2008

Caute koleginke.Ani som nevedela, ze bol den ucitelov 😎 .Ja som koncila pred dvoma rokmi kombinaciu etika a nemecky jazyk. Na Slovensku som nikdy neucila okrem praxe.
Po svadbe som prisla za manzelom do Anglicka a tu ucim nemcinu. Vyucujem vecerne kurzy pre dospelych. Som spokojna. Je to pre mna narocnejsie, pretoze pracujem s dvoma jazykmi sucasne, ale uz som si zvykla 🙂 A ucim len vecer.
O chvilku ma caka porod 😉 , tak planujem si vziat urcity cas OFF a potom sa opat vratit.

molnitko
31. mar 2008

ahojte kolegynky...
Aj ja som učiteľka, učím v mš a zajtra sa po MD vraciam do práce... Veľmi sa mi nechce, ale už sa teším na decká, veľmi mi ten rok chýbali.
Ja som chcela byť učiteľkou asi od piatej triedy a splnilo sa mi to. po strednej som si urobila vysokú a už šiesty rok som v mš. Veľmi táto práca baví a napĺňa, len tie peniaze............... Ale nemôžeme mať všetko 😀

skrecok
31. mar 2008

Leteku, studovala som na Pedagogickej fakulte UK v Bratislave. Uz neexistuje katedra pedagogiky SP, je uz Katedra specialnej pedagogiky a ma viacero odborov (MP, SP, ZP, TPCHaZO..). Pani Doc. Tarcsiova je sefkou oddelenia pedagogiky SP, je tam aj Schmidtova, Gustafikova a Rigo. Groma uz nepatri pod SP, ale pod katedrou Psychologie a patopsychologie...Ale prednasa aj o SP. 😉