Dlažba verzus podlaha do kuchyne

sunnyfunny
8. jan 2015

Ahoj,ako mate riesenu dlazku v kuchyni?Mate dlazbu alebo podlahu?Nasla som vela za aj proti u oboch..neviem sa rozhodnut..kuchyna bude spojena s obyvackou,tak aby to bolo nielen prakticke,ale aj aby to vyzeralo. Dik za rady a skusenosti 😉

bojovnicka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
spisanka
8. jan 2015

@sunnyfunny ahoj ja mam plavajucu podlahu v kuchyni a okolo linky mam kachlicky,linka je do Lka a ja som tam povodne ziadne kachlicky nechcela,ale manzel ma presvedcil ,ze je to takto lepsie,lebo v kuchyni je aj umyvacka a obcas tam mam trochu vody a tak mam istotu je mi to nepodmyje podlahu..

gretocka
8. jan 2015

ja mam kuchynu spojenu z chodby a v celom tom priestore mam dlazbu s dekorom drevo. V izbach dvoch (spalna s detskou a obyvacka) mam drevene parkety.

zabina27
8. jan 2015

my mame spojenu tiez s obyvackou, mame plavajucu, v podstate je mi to jedno, ale ked budeme znovu zariadovat, dam do kuch. casti dlazbu, ale vo vyzore (vzore) plavajucej, teda vzhlad dreva. ale - ked vam padne napr. pohar na dlazbu, nie je automaticky rozbity? na plavacke mi vacsina veci prezije, ale mam pocit, ze na dlazbe musi vsetko aspon prasknut

natalka13
8. jan 2015

mali sme vsade laminat, teraz mame drevo. V jednom priestore je krajsiea jednoliata podlaha. Tie listy a celkovo-sa mi dve rozne podlahy nepacia.

sunnyfunny
autor
8. jan 2015

@spisanka aj moj manzel je skor za dlazbu,len mne sa skor paci rovnaka podlaha v celej miestnosti..ale nie som rozhodnuta este.. 😝

bonaqa2013
8. jan 2015

My máme otvorený priestor. Takže v kuchyni hnedá dlažba, potom lišta a ďálej to pokračuje už do jedálne a obývačky plávajúcou. Spokojná som, len ak niečo spadne na dlažbu tak to neprežije.

hradnapani
8. jan 2015

@sunnyfunny estetickejsie to vzdy bude, ak bude podlaha jednotna. Budete to mat v dome alebo v byte, kde budu pod vami susedia? zvazte aj to, ci vam nebude podlaha chladna (my sme napriklad kvoli chladu zrusili dlazbu v kuchyni) - ako budete mat riesene kurenie a podobne.

bubelko
8. jan 2015

@sunnyfunny my mame kuchynu spojenu s obyvackou chodbou a vstupnou halou - vsade je dlazba. velmi lahko sa to udrzuje. ci v zime - ked deti nahodou vbehnu z terasy v spinavych topankach, ked sa nakvapka alebo aj v lete - to behaju bose dnu a von.

sisaka
8. jan 2015

@sunnyfunny my mame dlazbu, Ta ide cez celu chodbu, kuchynu, jedal. kut az k dveram na terasu. Obyvacka je spojena s kuchynou, v nej je drevena podlaha spojene je to prechodnou listou, vyzera to pekne. Co mam znamych, ktori maju drevenu podlahu v kuchyni nie su spokojni a vsetci chcu menit

sisaka
8. jan 2015

@bubelko aj u nas tak isto 😉

zdena12345
9. jan 2015

ak podlahou je myslena drevena, tak do tej by som nesla. dlazba alebo lino- mne vyhovuje ze je maksie- ked nieco padne hned sa nerozbije a da sa este lahsie zotriet ako dlazba. je aj teplejsie- ale to zalezi od celkovej stavby a riesenia miestnosti. urcite najkrajsie je vsade rovnak, ale prechodova lista problem vyriesi a je kopa vzorov.

ivet1371
9. jan 2015

Radšej dlažbu.ked aj ako daš pozor voda sa tam dostane a už je problem

0silvia0
9. jan 2015

@bubelko dlažba sa udržuje určite ľahko, ale nie je príliš chladná v zimných mesiacoch?

0silvia0
9. jan 2015

@zdena12345 my máme v kuchyni tiež lino so vzorom plavajúcej podlahy. Chcela by som dlažbu, ale manžel ani počuť, že pre neho je dlažba studená a je mu nepríjemná a chladná. Dlažbu máme na chodbe, v kúpeľni a vo wc.

kikushka2386
9. jan 2015

do kuchyne iba dlazbu.tento rok ideme stavat a do kuchyne dlazbu s podlahovym kurenim by sme chceli.teraz sme prerabali chodbu kupovali sme tam lino kvoli detom ze radi behaju bosky.cenovo uz vide drahsie ako plavajuca podlaha.uz su aj hrubsie ako kedysi.jedinou nevyhodou podla mna je ze ostavaju otlacky.ked je na tom dlhsie nieco polozene ostanu tam otlacky

xevulax
9. jan 2015

Mame dlazbu, mamka ma podlahu. Keby sa mam rozhodovat ze co urcite dlazbu (tozhodne s tmavou sparovackou). Ja mam c kuchyni aj pracku ked nahodou nieco kiksne, podlaha by mohla ist hned do kosa. Aj mamka menila uz podlahu bo ju mala pooduvanu ale zase dala podlahu (vraj jej to staci a nechcela zbytocny bordel robit🙂))

bubelko
9. jan 2015

@0silvia0 mame podlahove kurenie. Deti behaju standardne bez papuc a ponoziek cely rok. 😉

0silvia0
9. jan 2015

@bubelko no pri podlahovom kúrení ok, ale my podlahové nemáme 😒

mirtill
9. jan 2015

Nedávno sme dali dlažbu farbou sa podobá podlahe,čo máme v každej izbe,je stredne hnedá,som s ňou spokojná,určite by som nedala hladkú a svetlú.Mojim chlapom nevadí,že je studená mne áno,ale ľahká pomoc,mám papuče 😉 A už som zažila,že sa mi spadnutý pohár nerozbil a tiež to,že sa rozbil na cimpr-campr.

sunnyfunny
autor
9. jan 2015

@xevulax ved toto,ze ta sparovacka sa hned znecisti..a podlaha pooduva od H2O 😠

sunnyfunny
autor
9. jan 2015

@mirtill pohar sa nahradi skor ako dlazka 😀 no vidiiiim,ze moje rozhodovanie bude tazke,stale mi to vrta v hlave,lebo ako som spomenula,z estetickeho hladiska mi skor ide podlaha do celku a nie ta lista a dlazba.. 😠 ktora je studena a rada chodim bosa a dalsie a..podlahove kurenie nebudeme mat..uvidim,ci sem niekto napise nieco ine este,co ma posunie k rozhodnutiu 😀

xevulax
10. jan 2015

@sunnyfunny preto by som volila taku podlahu, kde by sa dala dat farebna sparovacka. My mame vielu, teda uz je hneda, ale to sem dal povodny majitel. Zvazujem ze to dam presparovat lebo to drhnem ako das a tazko to ide dolu. Takze uz na to kaslem najnovsie, vydrzi to tyzden biele. Ale rozhodne do kuchyne by som volila radsej dlazbu, mne to vyhovuje aj pri detoch

mirtill
10. jan 2015

@sunnyfunny Drevená podlaha je tiež trvácna a dá sa po rokoch(možno až po 10r.) znova prefarbiť alebo obnoviť,je teplá nie ako dlažba,my máme všade drevenú podlahu,je to starší dom a má už 50 rokov,kuchyňu máme v strede prechádza sa cez ňu do každej miestnosti,práve preto som chcela dlažbu, prežije nás 🙂

sunnyfunny
autor
10. jan 2015

Hmmm,takze teraz som sa uz fakt rozhodla 😀 😀
@mirtill co hovoris na laminat?
@xevulax to drhnutie to je ozaj na nervy a mate podlahove?ci detom nevadi chlad..

mirtill
10. jan 2015

@sunnyfunny Laminát by bolo posledné čo by som ja dala,všade inde len nie do kuchyne a kúpelne 😉

xevulax
11. jan 2015

@sunnyfunny mame dlazbu iba v kuchyni a chodbe (jasan aj kupelka), inak mame plavacku 🙂 podlahove nemame, decka maju v obyvacke a detskej koberec takze na studenom nie su

euka210
11. jan 2015

ja by som dlazbu vobec nedala, deti by sa mi na nej asi najskor zabili

ivana456charlie
20. júl 2017

@gretocka prosim vas byvate v byte? 🙂

kenzom
20. júl 2017

A co tak vynil- sú aj clik lamely ako laminát, vzorov neúrekom, vodeodolné, teplé, tiché...nemusíš lepiť...lebo aj také sú...
a potom som pokukávala po liatych podlahách..nezničiteľné...ale fin. náročnejšie...