Do ktorej krajiny sa odsťahovať?

2. okt 2023

Chcem sa opýtať voličiek PS, ktoré tu písali, že keď vyhrá voľby Fico, tak sa odsťahujú zo Slovenska. Do akej krajiny sa idete odsťahovať? Ako si v cudzine rýchlo nájsť ubytovanie a prácu?

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
number19
8. okt 2023

@dada4 "keď sa všetci ,,odsťahujú " do toho zlatého zahraničia kde je všetko také úžasné"
Tak ti poviem, ze v tom zlatom zahranici zarabam niekolkonasobne viac ako na SK. O zivotnej urovni sa ani nebudem vyjadrovat.
Lenze ono je to obtiazne vysvetlit ludkom, ktory cely zivot nevystrcili paty z SK. Max Chorvatsko na 1 tyzden.

mateson
8. okt 2023

@sisaka tento tvoj príspevok by mal byť zverejnený na každom stĺpe na Slovensku a televízia by ho.mala prezentovať v hlavných správach. Vďaka, za napísanie.

nikyball
10. okt 2023

@number19 wau super, tak teba nemusi trapit kto vyhral volby na Slovensku.

number19
10. okt 2023

@nikyball Trapit ma to netrapi, ale kazdy inteligentny clovek ma zaujem sledovat co sa deje v krajine v ktorej ma rodinu, z ktorej pochadza a kde vyrastal.

nikyball
10. okt 2023

@number19 kazdopadne so svojou inteligenciou moze tu svoju rodinu zobrat do tej super krajiny kde zije a kde je jemu tak dobre.

valeria_h
10. okt 2023

@dada4 Neboj, veď ich prenajmeš cudzincom - Ukrajincom, Srbom atď.. veď Slovensko potrebuje pracovnú silu 🙂

number19
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikyball
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikyball
10. okt 2023

@number19 :D :D :D ved MK znesie vela ze.
tak ako si to dala ty, to dava kazdy. ty si sa naopak nevedela uplatnit tu, takze si odist musela. ty druha geissenka :D

number19
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andigab
10. okt 2023

@nikyball či si number19 na nehnuteľnosti zarobila sama, alebo sa dobre vydala? 😀

andigab
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
number19
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
number19
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikyball
10. okt 2023

@number19 lebo ty si az v dalekom nemecku waaauuu kde ta maju za nič ako aj ostatnych pristahovalcov

bessie12
10. okt 2023

@number19 keď si spomeniem na to, koľko krát som to chcela vzdať a ísť domov 🙈 ale nakoniec som vydržala, aj keď to bolo ťažké. Také posmešné komentáre na život v zahraničí ignorujem. Väčšinou to píšu takí co poriadne nevystrcili päty z domu.

number19
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
number19
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bessie12
10. okt 2023

@number19 je to zbytočné. Nech si píšu čo chcú. My čo žijeme za hranicami vieme aká je pravda 🤷‍♀️

nikyball
10. okt 2023

@number19 vitajte cuki a luki :D

sss777
10. okt 2023

@number19
Máš absolútnu pravdu. Vzdelaný a jazykovo zdatný človek nemá v zahraničí žiadny problém. Mňa moji pacienti vždy prijali s úctou, maximálne sa spýtali, odkiaľ som a vytiahli nejaké historky z bývalého Československa a to bolo milé.

andigab
11. okt 2023

@number19 napísala som ho 2x, pretože občas nefunguje multitasking na 100%. V mnohom, čo píšeš o zahraničí, s Tebou súhlasím. Čo sa týka nehnuteľností, v lukratívnejších častiach si ich nemôžu dovoliť kúpiť ani tí, ktorí tam majú svoje rodisko. Preto som sa nemohla neozvať, že ty vlastníš dokonca niekoľko. Stále je mi to ťažko uveriteľné a to som žila v zahraničí nejaký čas. Klobúk dole pred patrioti, ktorí to tu majú radi, myslím Slovensko. Je to zem našich otcov a dedov a ja to tu mám tiež rada, hoci mám veľké výhrady. Ale ak mám niekde obetovať svoj um, tak potom rodnej krajine. Nikdy som sa za pôvod nehanbila, naopak, kde som bola, robila som osvetu o tom, kto a čo sú Slováci a Slovensko. A mali to mnohí veľmi pomýlené. Nech sa ti darí aj naďalej a pomáhaj blízkym doma, všetci odísť nemôžeme a nechceme, lebo to tu prestane existovať tak, ako to tu poznáme.

andigab
11. okt 2023

@sss777 s tým súhlasím, tiež som mala šťastie na skvelé prijatie. Nemala som pacientov, nie som lekárka, čo samo o sebe podsúva istý spoločenský status, no bolo tam výborne. V mnohých medziľudských ohľadoch ozaj lepšie, než doma. Ale doma je doma, tu to treba posunúť.

andigab
11. okt 2023

@number19 smiem vedieť, aké máš zamestnanie? Ak to teda nie je tajné a neuráža ťa táto otázka. Mám známu lekárku, ktorá by už mala byť dávno v dôchodku, no stále drie a sponzoruje dcéru v Nemecku. Mne je takých matiek neskutočne ľúto.

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viera27
25. okt 2023

3 ja z rodiny sa neodstahovali,ale zostali v zahranici - anglicko a skotsko. Mali sa vratit tento rok (narodilo sa im dieta,chceli k rodine naspat a ten jeden skoncil skolu),ale prehodnotili a zostavaju. Ten byvaly student akurat rusil na slovensku zdravotne atd,co si platil. A dvaja kolegovia akurat kupuju jeden dom a jeden byt v Portugalsku. Su tam lacne a krasne nehnutelnosti. Pracuju z home office,na firmu,tak je im to jedno. My sme dumali anglicko,ale uvidime,ako sa bude situacia vyvijat. Ja by som to mala easy,tiez HO,manzel by to mal tazsie.

annm81
25. okt 2023

@chodec15 Wow, Orban je ešte väčší blbec, ako sme si mysleli...jediná škoda, že neexistuje mechanizmus, ktorým by krajina mohla byť vyhodená z EU.

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viera27
25. okt 2023

@chodec15 detto ako s EU je to aj s NATO. Krajiny lobuju,radi by vstupit. A my sa tu vyhrievame a pindame.