Dobrá sušička a práčka

mariamayi
27. dec 2015

Baby prosim poradte na zaklade skusenosti,ci uz osobnych alebo znamych ozaj spolahlivu spredu plnenu pracku a nad nu susicku. Mam troch chalanov vo veku 6 r.,2 r. a 8 mesiacov a periem takmer denne,aj viac cyklov. V lete je to v pohode,ale ked sa ochladi a teraz v zime,tak je to o drzku. Pradlo vesiam na balkon a tak v byte dosusujem na vesiaku..velka vdaka za kazdu radu ☺

sonula44
27. dec 2015

Ahoj mame siemens tiež mám 3 deti a 2 z toho aktívny športovci a to najmladšie strašný šmudlo
takže prádla vždy halda ... a sušička je dokonalý pomocník .
po prvé prádlo musíš už žmýkať minimálne na 1000 otáčok aby sa dlho nesušilo a tým sa nezvyšovala spotreba a sušičku určite kondenzačnú s tepelným čerpadlom 😉 😉

mariamayi
autor
27. dec 2015

@sonula44 Dakujem ☺

maria117
28. dec 2015

@sonula44 ahoj, tiez zvazujeme nakup susicky,preto prosim Ta mi este raz vysvetli,ako si to myslela s tymi otackami. Vsetko,co davas do susicky davas predtym na take vysoke otacky? Ja vacsinou periem vsetko na 400 al 600, max 800 ponozky a pod. Vdaka

dana_l
28. dec 2015

@maria117 cim nizsie otacky na pracke, tym "mokrejsie" je pradlo - ma viacej vody v sebe. zrozumitelne vysvetlene - oper tri uteraky, jeden vyzmykaj na navyssich otackach, druhy na nizsich a treti v rukach. potom ich zaves vonka na slnko. ktory uterak bude prvy ususeny? ten co bol najviac vyzmykany. takze ak chces usetrit na energii a usetrit cas pri suseni. tak je lepsie dat vyssie otacky pri zmykani pradla. ale to neznamena ze ked peries nieco co nechces zmykat na takych vysokych otackach, ze to uz nemozes dat do susicky alebo ten cas susenia bude dvojnasobny oproti tym vyssim otackam. proste to bude o nieco dlhsie trvat aby bolo pradlo ususene.

darula
28. dec 2015

Vyššie ti dobre poradila, kondenzačná s tepelným čerpadlom je dobrá voľba, a treba aj pračku s vysokými otáčkami, potom sa skracuje aj doba sušenia a spotrebuje sa menej energií , je to veľmi dobrý pomocník, netreba ani žehliť, / žehlím len pár vecí -bežné vôbec / len treba poskladať hneď po vybratí ešte teplé .

mariamayi
autor
28. dec 2015

Takze siemensky su ok...A maju tie susicky aj nejake negativa,resp.na co by som si mala dat pri pouzivani pozor a pod...

mamka_danka
28. dec 2015
Používateľ mamka_danka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mamka_danka.

mamina ma siemens a ja teraz rozmyslam ze ci kupit susicku

mariamayi
autor
28. dec 2015

Maminky co nemate susicku a mate 2-3 deticky,ako susite pradlo v chladnych dnoch-jesen,zima?