Dobré vlastnosti úžasného muža

littleslovak
12. aug 2015

Ahojte (najma) zienky i muzi,

priznam sa, som trochu otravena z toho ako vacsina tem riesi to aky su muzi nezbedny, hrozny, nepomahajuci, zanedbavajuci a same ine negativa. Rozhodla som sa preto skusit diskusiu pozitivnu, o pozitivach ktore ma muz / manzel / chlap / frajer ktorejkolvek z nas.

Prosim, podme si sprijemnit dni a podme tych nasich pochvalit. Uvidite, ze vam bude lepsie. A aj im, ak mu aspon jednu z tych pochval sepnete vecer do uska ;)

Podelte sa so mnou o dobre vlastnosti, pekne zvyky a pridajte aj to ako dlho ste uz spolu trebars 🙂 Budem sa tesit.

gretocka
12. aug 2015

@littleslovak - tak ja takeho uzasneho muza mam. Sme spolu 8 rokov ako manzelia a predtym sme spolu chodili dva roky. Je zodpovedny, pokojny, vie si priznat chybu a ospravedlnit sa, neprejde okolo mna bez toho aby sa ma dotkol, pohladil ma.... nema problem povedat mi, ze ma lubi, je velmi vela v praci, ale ked pride domov, pomoze co treba a este sa aj ospravedlni, ze nepomaha viac....

A ja mu to casto hovorim, ze som hrda, ze som jeho manzelkou.

worker_falcon
12. aug 2015

@littleslovak no tak ten môj úžasný muž.. (hups, ja som ten muž 😀 ) Tak teda tá moja manželka. Asi najviac si na nej cením, že mi absolútne dôveruje.

mamulka211
12. aug 2015

@worker_falcon hehe, aj ta to obcas prekvapuje , ze ?

bonaqa2013
12. aug 2015

s mojim máme 3 deti a posledné dievčatko 5,5 r je postihnuté. Nerozpráva, má plienky, dlho sme ju učili chodiť - cvičili vojtovku. ale čo sa mi najviac páči na ňom aký má super krásny vzťah s postihnutou dcérou. Rozpráva aká je nádherná, asi pred mesiacom bol s ňou na Kramároch sám - boli na hospitalizácii, staral sa o ňu... V nedeľu sme boli na kúpalisku - šmýkal sa tak, že ju mal na rukách a do vody dopadol rovno na nohy. Niektorí lekári vravia, že ocinkovia mávajú - samozrejme nie všetci, problém s postihnutým dieťatkom.
Ak mu jeho mama vravela, že dieťa treba dať do ústavu, tak jej povedal, že ju dáme do ústavu - keď bude stará a chorá, ale naše dieťa nie, on miluje dieťa také aké je.
samozrejme má aj negatíva - ale chcete len pozítíva že? 🙂 🙂

bubelko
12. aug 2015

@littleslovak uzasny muz je kazdy - ked spi 😉
ale nie - moj, inak by som si ho nevzala. a sme spolu 21 rokov, z toho 13.rok manzelia 😉
je spolahlivy, zodpovedny, vtipny. venuje sa detom vzdy, ked je doma a hlavne je realista. nema usta plne krasnych slov a skutek-utek...

miadi
13. aug 2015

https://www.modrykonik.sk/group/2396/
je tu skupina mam po svojom boku uzasneho muza -ak mas zaujem vediet castejsie info na tuto temu 😀
ja by som mojho vedela chvalit kazdy den len niekedy nestiham pri malej tolko pisat..a doma ho chvalim tiez ale netreba to prehanat lebo chlapom vie velmi rychlo nabobtnat ego 😀 aby nezaspal na vavrinoch
posledne si na nom cenim to ako sa stara pomaha s babatkom prebaluje odgrgava nosi zabava..on by jej ochotne aj svoje prso dal keby v nom mal mlieko 😀
a nebuzeruje ma ako predtym ze vylestit treba teraz naopak ma buzeruje aby som neprala nelestila mam sa len malej venovat co je podla mna super pristup aspon tieto tazke prve tyzdne mesiace..ja mam tiez rada vylestene ale treba aj odpocivat a uzivat si nejake tie volne chvilky

littleslovak
autor
13. aug 2015

jeej dievcata a pan, tesim sa ze sa tato tema ujala a @miadi dakujem za link na skupinu, urcite sa hned pridam 🙂
no aby ste v tom neboli same, tak pochvalim aj toho mojho... odkedy ho mam je moj zivot uzasny. az pri nom som zistila, ze niektore veci mozu byt aj inak a hlavne lepsie... ze nemusim byt otrokom vlastnej domacnosti, lebo sa vie sam od seba postarat a prispiet k jej chodu (aby som to trosku vysvetlila, zila som predtym s muzom uz a ten stale cakal iba ako bude mat navarene, oprane, ozehlene... co aj mal, ale obcas bolo ozaj ubijajuce byt na vsetko sama ked niekto popri tom ako ja kmitam sedi na gauci surfuje na nete ci kuka telku).
taktiez je uzasne galantny, gentleman v pravom slova zmysle, v takej miere aku som nikdy doposial nezazila a uzivam si ju a uz by som to nevymenila za nic 🙂
donesie mi obcas kvety len tak, alebo na ospravedlnenie ked sme sa pohadali a o sviatkoch a vyrociach ani nevravim...
a je pozorny posluchac, vie si priznat chybu ale hlavne vie spravit nieco pre to aby sa to uz neopakovalo. dokaze na sebe pracovat aby bol lepsim clovekom i muzom a aj na tom nas vztah prekvital (na tom samozrejme pracujeme spolocne).
a milion dalsich.... o ktorych mu priebezne aj hovorim, ako tu bolo spravne podotknute treba to davkovat nech nie su ti nasi muzici namysleni moc 😀
(p.s.: a jasne ze ma aj svoje chyby, kto nema?, ale tie tu za prve nechcem a za druhe naozaj nestoja za rec)

miadi
13. aug 2015

@littleslovak aj zly vztah ci zlomene srdce maju svoj vyznam -clovek sa potom nauci viac vážit to dobre vo fungujucom vztahu a neberie to za samozrejmost (hoci by to vo vztahoch malo byt samozrejmost no nie vzdy partneri dostavaju čo dávaju)niekto ani nevie ake to mà dobre kym toho druheho nestrati ..vztah je ako rastlina ked nerastie stagnuje ked nedostava co potrebuje pozornost a starostlivost schne a umiera..

liebling98
13. aug 2015

môj muž je úžasný, lebo ma miluje napriek tomu, že vie, aká som, alebo možno práve preto.
Som rada, že ho zaujíma môj názor na veci dôležité aj menej dôležité, že u mňa hľadá radu, že som "priateľ na telefóne". Je úžasný otec, aj keď je s drobcami kvôli svojej práci málo, to málo im venuje na 200 percent.
Nie je typ, ktorý musí denne hovoriť, ako ma miluje. Hovorí to inými slovami, zlatko oddýchni si, dávaj si na seba pozor, je Ti už lepšie? (Ak ma niečo bolí, som chorá).
@littleslovak Ďakujem za tému, krásne sa čítajú tie vyznania.

miadi
13. aug 2015

Inak zaujimavo málo prispevkou keby tema Bola problem vo vztahu uz by Tu bolo 50prispevkou😂

bubelko
13. aug 2015

@miadi to mas ako v zivote. ked v praci robis dobre, nikto si to ani nevsimne. ale ked niekde spravis chybu - tak je cirkus humberto a vedia to vsetci a dostanes prednasku o tom, ako a kde a preco a naco 😝

littleslovak
autor
14. aug 2015

@miadi mas uplnu pravdu... v oboch odkazoch. aj v tom ze o vztah sa treba starat a niektori si nevazia co maju kym to nestratia. ja viem co mam a prave preto ho nechcem stratit, ale uvedomujem si aj to ze viem tak velmi ocenit co mam lebo som uz zazila horsie. a mame to tak obaja, on si tiez zazil svoje a to nas este viac spaja. vytvara to (a nielen to) medzi nami velmi silne puto. a je to krasne.
presne, keby bola tema "problematicka" je tu plno... uprimne bala som sa ze tema sa nechyti vobec kedze je pozitivne 😀 😀 😀 a ze si tu budem pisat sama do vlastnej diskusie 😝

@liebling98 to je krasne 🙂 ten moj obcas az do extremov ide, nie len ze davaj si pozor, dobre sa oblec a je ti lepsie... ale ked sa postavim na stolicky aby som dala veci hore do skrine, ma sfukne ze co to robim, preco mu nepoviem a preco to robim sama ked on tam dociahne a vzdy sa na mna tak "nahnevane" pozrie stylom, ze to uz nechce vidiet a nabuduce nech poviem. uzasny su ti nasi chlapi 🙂

@bubelko nam vysvetlovali (pri teme o zakaznickej skusenosti) ze clovek ktory ma neutralny alebo mierne dory zazitok sa nepodeli. vraj musi mat extremne dobru skusenost aby ju podal dalej. ale staci co i len mierne negativna skusenost a povie to hned vsade. smutne, ale je to ozaj tak...

miadi
14. aug 2015

@littleslovak niektore baby sa vedia samovytacat pre malickosti co ich chlap urobil povedal alebo neurobil a mal a vedia byt potom den dva neprijemne 😃snazia sa chlapa vychovat ako psa odmenou a trestom..mozno je to taka slovenska mentalita nechvalit nehmotne kvality iba tie materialne...alebo riesit problem druhych je vacsia zabava ako zamyslat sa nad svojim stastim bez porovnavania s druhymi neviem no negativne informacie putaju viac pozornost preto noviny informuju o tragediach aby ukojili morbidnu zvedavost ..akoby toho negativneho nebolo uz dost pozitivny clovek je dnes az nenormalny😃

littleslovak
autor
14. aug 2015

@miadi jaj pripomenula si mi skvelu historku 😀 skvelu samozrejme v uvodzovkach, ked zena jedneho mojho znameho si ho 2 tyzdne drzala od tela. Potom siel na vikend s chalanmi (partia kamosov isla navstivit jedneho co sa odstahoval) a ona chcela aby sa skoro vratil. a ako to docielila? povedala mu ze ak dojde do takej a takej hodiny tak ze nieco bude. hadaj co spravil? nahanal 4 clennu skupinu muzov celu nedelu len aby sa z vyletu vratil vcas. nad takym sa mi rozum pozastavuje 😖
treba si vazit co pre nas nasi chlapi robia, treba si uvedomit ze nie je vsetko samozrejmostou... a nie sa rozculovat nad nepodstatnymi vecami. moj ocino vzdy vravieval, ked nejde o zivot ide o hovno. a mal svatu pravdu 😉 nebudem sa na chlapa predsa hneva za nezmysel ako su napr. neumyte riady ci nevynesene smeti. radsej sa budem tesit ze sa domov za mnou ponahlal alebo ze mi povedal aka som krasna ci ze ma miluje... a riad ci smeti? ved to spravi neskor alebo to spravim to sama. ved viem ze nabuduce pomoze s niecim inym 🙂

gretocka
14. aug 2015

@miadi uplne suhlasim s tvojim poslednym prispevkom. Pre mna je vzdy taka kontrolka v hlave, aj ked to vo mne vnutri obcas vrie, ze manzela milujem a naco by som vychrlila nieco co mi momentalne napadne a vlastne to aj tak nemyslim vazne.
Ak je moj manzel niekedy nervozny, tak len vtedy ked ho tlacia ulohy a terminy zo vsetkych stran, ked je nevyspaty - no mam mu vtedy este nakladat aj ja? Radsej pockam a ked je v pohode, veci sa riesia ovela konstruktivnejsie.
Pre mna zakladom je vzdy ucta voci tomu druhemu. Ako moze niekto nadavat svojmu partnerovi najhrubsimi slovami? Ak niekoho milujem, jednoducho mi to nedovoli svedomie. Ja sa smejem, ze my aj ked sa hadame stale sa oslovujeme zlato alebo milacik 🙂 no alebo maximalne menom. Ziadne vulgarizmy.
A este si na manzelovi velmi vazim, ze nikdy ale naozaj nikdy mi ani slovom nenaznacil, ze ma musi zivit alebo ze on maka a ja som doma s detmi alebo nieco podobne. A to som doma uz sest rokov a dalsie tri aj budem.

gretocka
14. aug 2015

a smeti u nas funguju "na automat" 🙂 ja ich len vykladam pred bytove dvere a vzdy odtial zmiznu 🙂 A keby aj nezmizli, tak mam tiez dve zdrave ruky tak isto ako manzel....

vroni
14. aug 2015

No, moj muz je fajn. Vlastne viac nez len fajn 😉 Je vybornym manzelom i otcom, v mnohom sa doplname a ako bonus ma zmysel pre humor, je velkorysy a pohodak. Aj ked.... Asi to bude uhlom pohladu, lebo kamaratka, ktora je zaroven jeho podriadena, sa ma minule tak dost sustrastne pytala, ako dokazem znasat jeho vybuchy zurivosti a ziapania a ja som na nu vypliestala oci ako Japonec na zajazde, lebo som za 12 rokov spoluzitia este ziaden zachvat zurivosti a ziapania nezazila (viem, ze zurit a ziapat vie, ale nejako sa zatial nepodarilo ani mne ani detom dostat ho do stadia, ze by tuto aktivitu chcel prevadzkovat nasim smerom. Ale mozno ma len silny pud sebazachovy, lebo ja mam do trpezlivej ovecky hodne daleko 😀) Ked som jej vysvetlovala, ze moj muz je za beznych okolnosti chlap natieratelny na chleba, tak len krutila hlavou, ze z rozpravok uz vyrastla (a to si inak celkom rozumeju)... Nuz, ja ho stale povazujem za idealneho partnera a nemenila by som ho za nic na svete.