Domáci miláčik

dominika1217
10. aug 2016

Neviem,ci vobec taka tema sem patri. No uvazujem nad kupou psika do bytu,dcerka velmi po nom uz dlho tuzi. Lenze doteraz som makala 12tky,takze ten psik by sam asi nevydrzal v tom byte. Zmenila som pracu,pracovnu dobu mam od 8-16tej. Prosim poradte,kto ma psika v byte a chodi aj do prace,ako to funguje a ci vobec. Vydrzi ten psik ked ho rano vyvencim do tej 16tej,kym pridem z prace ? A nie je v tom byte hlucny,ked je tam sam,nesteka velmi,aby nerusil susedov ? Od detstva som byvala v dome,cize tam problem nebol... Dakujem pekne za rady. Pes nie je hracka a uz ked sa rozhodnem ho kupit,aby potom niekde neskoncil darovanim,kvoli tomu,ze to nepojde...

dominikav123
10. aug 2016

Ahoj záleží velmi od plemena. Určite nieco menšie, no nie uplne mini, tie mini psy su velmi naviazané na pana a potom vedia robiť bordel. Samozrejme sa treba nachystat na občasnú mláčku predsa len to trvá kým sa pes naučí vydržať necurat tak dlho. My mame anglického buldoga, síce plzne Ale inak je to taký veľký kľudný mojkac 🙂

dominika1217
autor
10. aug 2016

@dominikav123 ano,presne aj to som rozmyslala,ze ci radsej nejake stredne velke plemeno,ako tie male,ci nie su viac ustekane. Anglicky buldog je fajn aj nadtym som uvazovala...uz ked bude mlacka,no nevadi,len aby sa to dalo aj zosuladit. Ja som tiez dost psickar,kebyze byvam v dome,uz davno nejakeho mam,len v tom byte je to ine,mam strach z toho..

dominika6
10. aug 2016

@dominika1217
tak sme satu stretli dominiky 😀
k téme..
nie nevydrží 10h bez vyvenčenia,nehovoriac o veľkej potrebe..( prac doba ti začína tak,ale v skutočnosti ideš skôr,prídeš neskôr)
plemeno skôr menšie,lebo väčšie je ako buldozér a za 8 h. nudy zaplačeš ked prídeš domov 😀

marika142
10. aug 2016

@dominika1217 ahoj no psik nevydrzi tak dlho, to by si ho ani nenaucila. Jedine ze by si mu v byte vytvorila nejaky priestor a tam ho naucila chodit na velku, ale to neviem ci by sa ti podarilo. Inak mozes cakat ze budes mat cely dom ocikany a okakany

mima4
10. aug 2016

@dominika1217
psik potrebuje dvor, behat, nie byt v byte cely den sam, zbytocne takto budes to zvieratko trapit

ragulca
10. aug 2016

Ja mám bisonika, nedám dopustiť na to plemeno, teraz sme zobrali dokonca ešte šteniatko, takže mám dvoch, jedného dospelého, jedného malého. Su to úžasné psiky so super povahou a vhodné k deťom. Psa ako si vychovas, tak ho budeš mať. Konkrétne toto plemeno neplzne. Každopádne ak sa rozhodnes pre akékoľvek plemeno, odporúčam cistokrvneho s pp.

tyelde
10. aug 2016

my sme mali mopslíka, nemal problém vydržať, hlučný nebýval nikdy (akurát keď si krochkal v spánku 😀 ) úplný kľuďas, nenáročný, pre mňa proste top 😵

sissy27
10. aug 2016

@dominika1217 vydržať vydrží - časom... kým sa naučí a zvykne si, tak to nejaký čas trvá a treba rátať so škodami na majetku...otázne je, či je to úplne ok zaobstarať si živého tvora pre vlastné potešenie (alebo teda pre potešenie dieťaťa) a nechať toho živého tvora potom trpieť ☹ hlavne šteňatá sa chcú hrať, sú aktívne, proste ako deti... starší pes už väčšiu časť dňa prespí...
plus porozmýšľaj o tom, ako to chceš riešiť napr. v lete, ak sa budete chcieť ísť na celý deň kúpať alebo ísť na víkend preč...
a samozrejme čo pes, to iná povaha - jeden bude v pohode sám doma, iný bude žrať nervy polovici sídliska kňučaním a štekaním, to dopredu nezistíš...
porozmýšľaj aj nad tým, či si ochotná ráno vstať o polhodinu skôr aby si psa vyvenčila - v lete, v zime, v daždi, v snehu, cez týždeň aj cez víkend... na dcéru sa nespoliehaj... rátaj s tým, že keď už toho psa držíš zavretého v byte, tak by si mu to mala kompenzovať dlhými vychádzkami, dopriať mu pohyb, čiže nie na 5min vycikať a domov, ale minimálne tú polhodinu 3-4x denne a aspoň raz denne na dlhšie...
skús sa v okolí poohliadnuť po útulkoch, často je možnosť chodiť psíkov venčiť - možno by to dcére aspoň na začiatok stačilo a uvidíš, ako budete zvládať ten základ, hlavne časovo... a nakoniec možno nejaký psík bude šťastný u vás doma, ktovie 🙂

svetluska82
10. aug 2016

@dominika1217 ahoj, psik vydrzi len to je uz skoro tyranie zvierat, lebo mu po takom venceni odijdu oblicky. Svokra mala psa a vencili ho rano o siedmej a potom az o piatej a pes po 5 rokoch skolaboval. Odisli mu oblicky, museli ho dat utratit. My mame retrievera v byte a vencime ho rano o 6:30, potom o 12:00 17.00 a vecer o 21.00. Niekedy sa pyta aj medzitym ak ma nejake traviace tazkosti. Ono ked sme raz sli na vylet a pes bol sam doma vratili sme sa okolo 17:00 cize sme vynechali vencenie na obed, pes vydrzal, ale my sme mali vycitky svedomia. Vidim na nom ked sa blizi jeho hodina vencenia, ze je nekludny a niekedy ocami tiska rucicky na hodinach co mu treba. Nasa spociatku stekala, pokym si zvykla ze bude pol dna sama doma, casom to preslo. Nastastie muz uz robi len nocne, takze je vzdy s nou niekto doma. Inak retrievery su velmi kludne psy, vela spia, len plznu strasne. Treba pocitat aj s tym ze sa moze stat nieco neplanovane, dlhsia porada, neskorsi prichod z prace, ci v tom pripade ti ma kto psa vyvencit. Ludia co su viac mimo domova ako v nom by psa nemali mat, pes neskutocne trpi

dominika1217
autor
10. aug 2016

Dakujem za rady,no ono je to fakt zlozite ako vidim v tom byte,to uz asi skor pre zenu,co je dlhodobo na materskej,alebo dochodcu,co je stale doma. Ja mam psa este svojho u mojich rodicov,ale ti su daleko,cize je to uz ako ich pes v rodinnom dome a tam s tym problem nie je,vycika sa a vsetko kedy chce,len v tom byte je to vazne problem a preto sa radsej pytam,ako potom aby ten psik trpel. Este skusim poriesit,kedze byvame na dedine,ci by neslo mat psa vonku vo voliere...Lebo aj u nas odkial pochadzam nie je vela bytov a su to take rodinne byty,byva tam zopar rodin a maju akoby spolocny dvor a mali tam asi dve odiny aj psa vonku vo voliere,no neviem..uvidim..