Elektrická zubná kefka - za a proti

reni111
9. okt 2015

Prosím o názor na el zuné kefky, je to dobrá vec? Oplatí sa do nej investovať? Pozerala som radu Oral B - má s nou niekto skúsenosti? Baterky či elektrina? Vibračná či rotačna? bože mam v tom chaos..dakujem za rady

dominika6
9. okt 2015

@reni111
pre seba,alebo dieťa?

prego81
9. okt 2015

@dominika6
dobra otazka 😉

@reni111
u nas uz roky ficia elektricke. Ja to striedam, manzel ma rad Phillips Sonicare (vibracna). Mne viac vyhovuju rotacne ale su aj kefky ktore maju rozne nastavenia. Treba vyskusat. Indukcne nabijanie nam vyhovuje najviac. Ked ideme z domu len na 1-2 noci berieme klasicke kefky. Elektricke podla mna vycistia zuby lepsie
Deti maju klasicke zubne kefky, chcem aby si vedeli vycistit zuby aj normalne/manualne. Zatial o el. kefkach pre deti neuvazujem

mawka
9. okt 2015

deti maju a su spokojne. a ja som darovala na vianoce prave oral B a velka spokojnost, kedze dotycny trpel stale na povlaky, odkedy ju pouziva takmer rok, tak ma po probleme. S beznou kefkou sa mu asi tak dobre nevycistil povlak. Teraz ma zuby ako perlicky.

mawka
9. okt 2015

@prego81 no sak toto, moj maly lajdak na umyvanie zubov, pritom ked bol maly, ziadny problem, v poslednej dobe to flakal, tak som mu kupila elektricku a konecne ma poriadne vycistene zuby. mala chcela lebo mal on, ale ona si vie perfektne umyt zuby aj s klasickou. a tak si strieda. no co uz s nou. a mne je to jedno ci na sebe taku alebo onaku 🙂

reni111
autor
9. okt 2015

@dominika6 bola by
pre moju 15 ročnu dceru, a tú uz povežujem za dospelú 🙂

prego81
9. okt 2015

@reni111
tak to urcite 🙂 Pre mna deti znamena 3 roky a menej 😀

reni111
autor
9. okt 2015

@mawka a mohla by si dat typ na konkretny model? pozerala som aj náhradne hlavice, tie su celkom cenovo prijatelne, teraz používa curaprox a to teda tiež jedna vyychádza na cca 4 evri..ma citlive dasna, takže potrebuje jemne hlavice, dá sa pri el kefkách nastavit sila, ci tlak?

reni111
autor
9. okt 2015

@prego81 a tie vybračne - to akože aký pohyb vykonávajú? moja si potrpí na čistenie zubov, len ma citlivé dasna, takže fičí na extra soft kefkách...ide mi aj o to, aby som nebankrotovala pri náhradných hlaviciach 🙂

mawka
9. okt 2015

@reni111 tuto:
https://www.alza.sk/oral-b-vitality-3dwhite-eb-... a on ma aj velmi citlive dasna a v pohodicke ju pouziva. je velmi spokojny. velmi velmi 🙂

dominika6
9. okt 2015

@reni111
tak v tom prípade som za el.kefku,máme oral B a sú super...

reni111
autor
9. okt 2015

@dominika6
@mawka
dakujem , pozerala so tuto
https://www.nazuby.eu/braun-oral-b-professional..., ale urcite pokukam dalej

prego81
9. okt 2015

@reni111
vibruju 😀 Trosku doprava, dolava, hore, dole a velmi rychlo. Neviem ako opisat vibracny pohyb.

Ak je cena dolezita tak vyber podla toho, na zaciatok, potom si dcera moze nasetrit na nieco co bude chciet. Nechcem aby to vyznelo hlupo, ale u nas cena nehra rolu, divame sa na recenzie a na celkovy vzhlad, sme detailisti. Phillips Sonicare DiamondClean je u nas momentalne top.
Ak si zdatna v anglictine popozeraj Amazon kvoli recenziam. Kupit potom mozes inde

reni111
autor
9. okt 2015

@prego81 no mam urcity limit, ale zase nie za cenu, ze urobí viac skody ako úžitku 😉 niekde píšu že ten rotacny pohyb odokrýva krčky zubov...je to blbost? tu philipsku urcite pozriem

mawka
9. okt 2015

@reni111 neviem, ci je to blbost asi u koho. ten, kto ma problemy s krckami a odlupuju sa mu dasna by nemal elektricke pouzivat. ako vravim, praveze sa dotycnemu zlepsilo vsetko, odkedy ju pouziva, nema zapalene dasna vobec. ide aj o to ako pouzivas tu kefku. niektori ludia maju tendenciu tlacit kefkou na zub, ale to netreba, ona si spravi svoju robotu sama. pekne zlahka 🙂

prego81
9. okt 2015

@reni111
nasa dentalna hygienicka ma radsej rotacny pohyb. Nikdy nic take nespominala...
S Oral-B sme zacinali a boli skvele, myslim ze boli lacnejsie ako tie co mame teraz od Phillips. Akurat sa nam viac paci moderny vzhlad. Nemyslim ze narobis skodu...obzvlast ak pojdete do ultra makkych hlavic. Inac, ak ma citlive dasna, je potreba aj speci pastu. Ja som tomu neverila az kym som prvykrat neotehotnela, to mi napuchli dasna, krvacali a zacala som pouzivat Sensodyne. Je to ozaj rozdiel. Niekedy striedam aj s inymi bylinkovymi pastami

gretocka
9. okt 2015

u nas pouzivame cela rodina uz mnoho rokov a zubar nas chvali, ze je to vidno. Deti ju zacali pouzivat v cca troch rokoch. Netreba tlacit, len jemne prechadzat a kefka robi svoju robotu. Pasty striedame vzdy Elmex plus nieco ine (signal, vademecum alebo Colgate) Deti zatial idu len na na Elmexe, lebo este moc nevypluvaju....
Ja osobne elektricku kefku len a len odporucam

gretocka
9. okt 2015

a mame Oral B Professional Care 3000, ta ti aj svieti nacerveno ked moc tlacis, ma casovanie, sme s nou max. spokojni