Elektronická cigareta
Ahoj 🙂
Chtěla jsem se zeptat zda s ní nemá někdo zkušenosti. Můj chlap je těžký závislák, prokouří 3500kč za měsíc občas i víc. Chtěla bych mu jí pořídit v rámci úspory, ale i zdraví. Četla jsem, že tou elektronickou cigaretou se do těla dostává pouze nikotin na kterým je vlastně člověk závislý a ty ostatní škodlivý látky už ne.
Budu ráda když mi někdo napíše zkušenosti ať už vaše nebo třeba manželů.....
Stručné zhrnutie
- Elektronická cigareta dodáva nikotín bez spaľovania tabaku a podľa účastníkov diskusie výrazne znižuje zápach a emisie zhorených látok v okolí v porovnaní s klasickými cigaretami.
- Prevádzkové náklady závisia od e-liquidu; v diskusii sa uvádzalo 10 ml e-liquidu za ~3 EUR a 30 ml za ~9–10 EUR, pričom používatelia hlásili výrazné úspory oproti mesačnému nákupu klasických cigariet.
- Používatelia v diskusii odporúčali investovať do overených systémov a značiek (napr. Joyetech Ego C/T/W, clearomizery typu Vivi Nova) a výmenu žhaviacich hláv približne každé 2 týždne až 3 týždne.
Najčastejšie otázky
Q: Pomôže elektronická cigareta prestať fajčiť klasické cigarety?
A: V diskusii viacerí užívatelia uviedli úspešné prestanie: jedna osoba písala, že už 11 dní nefajčila klasickú cigaretu po prechode na Ego W, iná uviedla rok bez klasických cigariet po prechode na e-cigaretu.
Q: Kde na Slovensku alebo online kúpiť e-cigarety a náplne?
A: V diskusii odporúčané e-shopy a predajne zahŕňali www.elcigareta.sk (predajňa VERNE, pobočky po SK), www.ego-cigarety.sk, www.e-smokes.eu, www.elektronickacigaretashop.com, www.ecigaronline.com a poľský www.peleon.pl.
Q: Koľko stojí e-liquid a ako dlho vydrží?
A: Podľa príspevkov 10 ml e-liquidu stojí približne 3 EUR, 30 ml okolo 9–10 EUR a 50 ml sa na poľskej stránke spomínalo lacnejšie (~7,50 EUR pri prepočte); dobu výdrže uvádzali približne 10–15 dní pre slabších fajčiarov a 2–3 týždne pre 30 ml u stredných/silných fajčiarov.
Q: Aké typy zariadení a príslušenstva existujú a čo kúpiť pre začiatočníka?
A: Diskusia rozlišovala Ego C/T/W (Joyetech), clearomizery/echomizery (napr. Vivi Nova, mini BCC iSmoka), tanky, atomizéry a cartomizéry; pre začiatočníkov odporúčali startovací set Joyetech Ego C (v jednom príspevku za 64 EUR) a minimálne dve batérie 1000 mAh namiesto 650 mAh.
Q: Ako často meniť žhaviace hlavy a aké sú ceny náhradných dielov?
A: V príspevkoch sa uvádzalo, že žhaviace hlavy vydržia zhruba 2 až 3 týždne a náhradná hlava stála približne 2,80 EUR; cartridge bežne pojmú ~1,2 ml, clearomizery 2–3,5 ml v závislosti od modelu.
Q: Kde nájsť recenzie a technické rady o e-cigaretách?
A: V diskusii odporúčali fóra a zdroje: http://www.ecigaretaforum.sk, http://www.svetecigaret.cz/forum, http://www.el-cigareta.eu a blog https://mojeelektronickacigareta.cz/blog/k/poradce.
Závery z diskusie
Zhoda
- E-cigarety dodávajú nikotín bez spaľovania tabaku a účastníci hlásili menší zápach a menej dymu v byte.
- E-liquidy sú vo väčšine prípadov lacnejšie ako každodenný nákup klasických cigariet; príklady cien: 10 ml ~3 EUR, 30 ml ~9–10 EUR.
- Odporúča sa kupovať overené značky a predajcov (napr. Joyetech, Liqua, VERNE elcigareta.sk) kvôli kvalite a záruke.
Sporné názory
- Niektorí účastníci tvrdia, že e-cigareta pomohla úplne prestať fajčiť (príklady: 11 dní, 153 dní, 1 rok), zatiaľ čo iní považujú e-cigarety len za čiastočné riešenie a uviedli, že to u nich prestávke nepomohlo.
- Niektorí diskutujúci považujú reguláciu a kontrolu (SOI, legislatíva o ochrane nefajčiarov) za hrozbu pre predaj e-cigariet, zatiaľ čo iní zdôrazňujú potrebu testov a kontroly kvality e-liquidov.
Otvorené otázky
- Aké sú dlhodobé zdravotné účinky inhalácie e-liquidu pri používaní e-cigariet?
- Ako sa zmení legislatíva a či dôjde k obmedzeniu zásielkového predaja e-cigariet alebo požiadavkám na náplne (napr. beznikotínové náplne)?
Spomenuté značky a firmy
Joyetech, Liqua, Dekang, Pure Power, Vision, VERNE (www.elcigareta.sk), www.ego-cigarety.sk, www.e-smokes.eu, www.elektronickacigaretashop.com, www.ecigaronline.com, www.e-c.sk, www.ejuice.cz, www.peleon.pl, www.ecigaronline.com, www.novacigareta.sk, Gallagher.cz, Markíza, SOI (Slovenská obchodná inšpekcia), zlavomat.sk, mojeelektronickacigareta.cz
Spomenuté produkty a metódy
Joyetech Ego C, Joyetech Ego T, Joyetech Ego W, Ego CC, Ego K 1100 mAh, Vivi Nova clearomizer, mini BCC iSmoka, clearomizér C4+, VT-Victory clearomizer, cartomizer, atomizér, tank (tank atomizer), echomizer/clearomizer, e-liquid (10 ml, 30 ml, 50 ml), značky e-liquidov LIQUA, DEKANG, Pure Power, PG/VG nosiče (propylénglykol vs. glycerín), žhaviace hlavy (atomizéry) cena ~2,80 EUR, nikotínové náplaste a žuvačky, biorezonancia (biorezonančná terapia), 5-kliková poistka batérie, batérie 650 mAh a 1000 mAh
Miesta a osoby
Košice, Prievidza, Slovenská republika, Česká republika, Taliansko, Markíza (TV), VERNE predajne (elcigareta.sk)
@eaka od 1.10 maju akciu na ego C / original od JOYTECH / sadu. len za 64. postovne mas zdarma, pride ti to priamo domov.
http://www.elcigareta.sk/ mas tam az 5 vymennych hlav v startovacej sade. tak nech to vsetko mm vypotrebuje a potom si mozte dokupit nejaky clearomizer.
ku kazdemu nad 11 eur nakupu mas este liquid 10 ml. zdarma
tento ma moj mm a je spokojny, zmesti sa tam 2ml liquidu a tvori hustu paru. 😉
http://www.ecigaronline.com/novinkyopat-skladom...
baterka ti zostane z toho ega a len si to nasrubuje a bafka. 😉 odpadne tym vymena hlav a maly catridge / v tych egach T a C je ledva 1,2 ml /
v echomizeri menis ten stred. malo by to vydrzat cca 2-3 tyzdne. stoji 2,80.
ahojte aký typ doporučujete-poradte mi prosím. A tu napln musím kupit zvlást?máme malé bábo chcem dat darček mm..
@danjelca pozri sa na http://www.elektronickacigaretashop.com - od každej značky tam máš štartovacie balíky, pri niektorých máš všetko, čo na začiatok potrebuješ - vrátane náplní rôznych príchutí. 🙂 Ja odporúčam Pure Power.
@lauritka http://www.elektronickacigaretashop.com/
objednávala som odtialto a mám typ purepower deluxe
@danjelca no tam mas aj navod, tak skus ist podla postupu.
Jednoduchá obsluha
Elektronická cigareta PURE POWER Deluxe je pripravená na použitie už v priebehu niekoľkých sekúnd :
1. Vyberiete zásobník z ochranného obalu. Odstránite silikónovú krytku zo zásobníka a e-liquid nakvapkáte priamo z fľaštičky do prázdneho zásobníka.
2. Zásobník nasadíte jemným tlakom na atomizér a atomizér naskrutkujete na batériu.
Hotovo, e-cigaretu môžete začať používať !
Po spotrebovaní e-liquidu zo zásobníka môžete zásobník znova naplniť horeuvedeným postupom.
pozri , ci naterka nie je blokovana. to je ochrana
Ahojte babule,
uvažujem mm tiež kúpiť el.cigaretu, no nemôžem si veľmi dovoliť rozhadzovať (predsa ten rod.prísp. nieje bohvieaký 😝 ), našla som túto ponuku http://www.zlavomat.sk/zlava/15255-dve-elektron..., neviete aké sú? vrelá vďaka za odpoveď 🙂
@lauritka ty možno budeš vedieť 😉
@adrianai ak ti mozem poradit, kup si radsej original od joytech.
teraz bude zase akcia, postovne je zdarma od 10 eur a aj tie liquidy su velmi dobre , co maju- od liqua.
http://www.elcigareta.sk/
od 12.11 tam bude akcia na ego C, uz su tam v baleni aj vykonnejsie baterky.
mm ma od nich tiez ego C a ziadne problemy neboli, samozrejme teraz uz trosku zmenil "design" a ma na ego baterku nasadenu mini vivi nova. co som davala obrazok vyssie.
ked uz dlhsie fajcis, vyskusas rozne systemy a najdec, co ti vyhovuje. 🙂
pre zaciatocnika je vsak ego C uplne v pohode.
@lauritka a toto sú nejaké "padelky"? lebo označenie je to isté a aj cena by tomu zodpovedala (v prepočte)...a ešte sa opýtam ako dlho vydrží tá náplň? fajčíš to koľko uznáš za vhodné 😀 alebo je to nejak rozdelené ekvivalentom k cigaretám? asi mám blbé otázky, ja som predsa nefajčiar, preto 😀 😀 😀
@adrianai no su to "copy cat"... nemusia byt zle, ale ked uz dat za to peniaze na zaciatok, tak radsej za znacku 🙂
co som citala fora pre e-fajciarov , tak zo skusenosti ludia pisali, ze neboli vzdy spokojni, ked si kupili napodobeninu.
ja som tiez nefajciar, ale robila som "research" pre mm 😝 😅 on nie je na take technicke detaily,potreboval len citit, ze fajci.. takze info som zhanala ja 😉
no klasicky na ego C mas kapslu cca na 1,2 ml liquidu, ale fyzicky tam vojde menej, lebo nikdy netreba doplnat az do plna, aby nepretekal liquid.
on fajcil predtym cca 30 cigariet denne. jeden liquid 10 ml mu vydrzi par dni..
preto neskor presiel na ten system echoclearomizerov... ktore maju vacsiu kapacitu liquidu a aj vacsiu paru.
to mu vyhovuje. tam sa potom meni len stred v tube.
napriklad toto :
http://einhalatory.sk/vision-ego-clear-sada/299...
to sa len nasrubuje na ego baterku a bafka a nemusi furt doplant liquid 😉
mimochodom nefajci cigarety uz 153 dni 😉 s e-cigou absolutne spokojny, normalnu uz nemoze ani citit ;)
samozrejme aj naklady su minimalne o 50% mensie. ako na cigi.
@lauritka ahoj tak to mi pripadá ako u nás. Môj manžel si kúpil ego-w ale všetko čo vie vie odo mňa lebo surfujem po fórach na miesto neho. Tiež som nefajčiar. 🙂 dokonca presne viem viem ako vyčistiť kartonizér a podobne 😀 Zatiaľ fajčí e- cigu iba 2 týždne ale je spokojný. Inak padla krabička denne. Ale potrebujem vedieť kde sa dajú zohnať cenovo najprijateľnejšie liqidy. Zatiaľ to kúpil v tescu ale zdá sa mi drahé. neporadíš mi ? ďakujem
@frick ahoooj 🙂 jeje tak ako u nas.. on len fajci a jasa staram a este mu aj objednavam 🙂 😝
uplne najlacnejsie liquidy sa daju objednat na polskej stranke - www,peleon.pl. zoparkrat sme objednavali, len tam musis pocitat postovne cca 5 eur a mat ucet paypal.hned sa sa plati, neposielaju na dobierku .
pocitaj 1 euro je cca 4,3 zlotych.
napriklad liquid 50ml vychadzal asi na 7,50!!! 😵 u nas stohi 30 ml od 9-11 eur.
teraz vacssnou nakupujeme 10ml za 3 eura na tejto stranke , http://www.ecigaronline.com/e-liquid
posielaju aj na dobierku -3 eura psotovne, ak zaplatis na ucet tk 2 eura, co je celkom super
je to zn. DEKANG. kupujeme ten PG oznacenie, je redsi a menej znecistuje spiralku. ako VG.. to je vacsinou taky husty.
vyborne liquidy su od LIQUA.. len tam sa neoplati 10ml.. vychadza drahsie. ta jedine 30 ml. kuk sem. postovne len 1 euro aj na dobierku. ;) odtialto som objednavala hlavne ked maju akcie.. 🙂 http://www.elcigareta.sk/liqua-30ml/
v podsate ako tri male DEKANG. takze nech vyskusa, co mu bude viac chutit. ;)
z tabakovych je dobry tradisny alebo americky tabak.
ostate stranky, co som pozerala to vychadza vacsinou drahsie, alebo aj drahsie postovne.
takze ja tieto tri a aj ked treba objednat spiralku do clearomizeru. 😉
Ďakujem pekne za odpoveď idem to omrknúť. Ty si viacej zabehnutá v tom ako ja 🙂 Môj mm tiež len fajčí a ja sa starám aby mal čo 😀 teraz velice experimentoval a kúpil si nejakú novinku vraj fajkový tabak. Júj ten nadával. 🙂 Smrad jak staré ponožky 🙂 ale bol spokojný s tradičným tabakom od LIQUA tak chcem niekde pozrieť lacnejšie ale pozriem aj ten DEKANG. Gratulujem tvojmu super úspech že mu to vydržalo. Ja som nikdy neverila že môj niekedy prestane fajčiť ale už to bolo finančne neúnosné a ešte majú ísť cigi hore tak to by sme už vôbec neutiahli.Som rada že si zvyká na e-cigu a normálna mu nechýba.ďakujem ešte raz.
@frick :D no pri tych tabakovych treba na to davat pozor, fakt niektore smrdia jak ponozky. 😀 "french pipe" napriklad.
no hlavne zo zdravotneho hladiska je to super, vymizlo vykaslavanie hlienov kazde rano. ja som rada, ze nic nesmrdi v byte a nie je dym 😝 ale tak samozrejem aj financie, je to minimalne o 50 % menej nakladov. ano cigi idu stale hore 😒
ani jemu nastatie nechyba a smrad z cigarety uz mu vadi.. takisto aj mama mi hovorila, ze uz normalne citi kto je fajciar, alebo ked sa niekde fajci.. predtym to ako fajciarka vobec nevnimala.
nejak sa im vratili cuchove zmysly otupene fajcenim 😅
aspon teraz vidia, ako som sa pri nich citila ja ako nefajciar 😉
@lauritka no samozrejme zdravotne výhody to viac vníma mm ja viac vnímam tie finančné 😀 ale je to naozaj sila že za 2 týždne nefajčenia klasiky sa cíti lepšie a tiež chváli že menej kašle a celkovo sa menej zadýcha pri záťaži ale len dúfam že mu to vydrží lebo stále má myšlienku na normálnu cigu ale to bude asi ešte dlhšie trvať veď v podstate fajčil nejakých 15 rokov tak to asi nepôjde tak ľahko. 🙂 A dík za adresy hneď som aj objednala 🙂

@lauritka no to je mi hotová veda.. clearomizer je úplne iná cigareta ako T a C, ak to chápem.. no v akcii je teraz C a T, tak som si včera do košíka dala práve to Téčko, práveže mi podľa opisu prišlo zrozumiteľnejšie, hm... ale Ty vravíš, že ekonomickejšie je Céčko.. a najlepší je clearomizer 🙂
si poklad, že máš so mnou takú trpezlivosť 😉