Existujú dokonalé matky?

dsfsf
11. jan 2012

☹ je to už neznesiteľnééé zo všade počúwam, ako sa ma čo robiť... či aji mám robiť... Mám syna, je to moje prvé dieťa.. zdá sa mi, že je toho už na mna priveľa.. som asi príliž mladaaa ☹ ☹ ☹ ☹

irriss
13. jan 2012

@dsfsf
Bude to mit aspon ten smysl, ze budes mit rozhodnuti SOUDEM ..
je mozne ze prijde cas a on se postavi na vlastni nohy pri pohledu do zrcadla a nekolika pozvracenych ranech sam ze sebe od pohledu na "sam na sebe"..
K soudu nepujdes pro sebe..za sebe..ale pro MALEHO..pro dulezite "svedomi, ze jsi udelala pro MALEHO maximum"..a to mi ver, ze by sis pozdeji vycitala a neprominula.. 😉

dsfsf
autor
13. jan 2012

@akika722 PRestne tak. prestanem ich asi brat vazne.... nema to zmysel a skolu určite ddokoncim

ajkuska
13. jan 2012

Nemôžeš si brať veci a seba veľmi vážne lebo to je cesta do pekla - viem čo píšem a viem že to je na tom aj tak najťažšie (nemám rodičov teda mám otca ale ten nie je schodpný ani mi zavolať a veľa razy som sa pristihla ako závidím keď ostatným pomáha mama, mne tiež nemá kto pomôcť) ale viem aj to a učím sa to že mám oveľa väčšiu silu ako som si myslela.

akika722
13. jan 2012

@dsfsf je jedno kolko maš rokov..Máš dieťa ktore ťa potrebuje,vždy ťa potrebovať bude,staraš sa o neho,si pri nom stale ked ťa potrebuje..Kašli na ostatnych,pre Filipka budeš vždy dokonala len TY 😉

anjelicek26
13. jan 2012

@dsfsf - pozri ci to ma ci nema zmysel tahat ho po sudoch, rozpravala si sa s nim najprv na temu vyzivne? Ze musi platit, ved to moze byt aj dohoda medzi vami dvoma. Aj keby to mala byt minimalna ciastka - znamena to, ze chce, aj keby po nociach chodil dokladat regale do tesca, tak 50-100€ moze na maleho prispievat! Co si mysli, ze vsetko oblecenie, strava, plienky, ze to pada z jasneho neba 😕

irriss
13. jan 2012

@anjelicek26
dohoda je neplatna...chce to "PAPIR" 😉

anjelicek26
13. jan 2012

@irriss - ale papir staci spisat pred notarom, nepotrebuje na to sud 😉

irriss
13. jan 2012

@anjelicek26
ja jsem si tim prosla (bohuzel)...a dokonce ani tzv.SMIR a DOHODA pred SOUDEM neni platna..i kdyz ji vydal SOUD..
zneni: Manzele (rodice) ditete se vzajemne dohodli pred Soudem pred Soudnim rizenim, ze otec bude prispivat castkou 700 Kcs mesicne...
NIIIIIC
a na to jsem prisla az po letech, ze to neplati...

po letech nastoupila na radu socialka - detsky kurator a prisly na "svet" papiry se spravnym obsahem a razitkem kde ma byt..
ale i tak ve finale:
cekam na alimenty temer 22 let 😠

tea333
13. jan 2012

@dsfsf ty planujes utiahnut vsetky financne naklady na cely zivot dietata? len preto ze nie si ten typ? neblazni, ved je to smiesne! otec musi platit. ak rodic nie je sposobily, v niektoych pripadoch maju vyzivovaciu povinnost dokonca stari rodicia. tvoj syn tie peniaze potrebuje, tak sa ich nevzdavaj. mas na ne narok.

svokru si nevsimaj. ani reci mamy, alebo kohokolvek ineho z okolia. sustred sa na dolezite veci. mas syna, ste zdravi a mate kde byvat. zacni od nuly. vytvor si plan na niekolko rokov.
co sa tyka skoly- musia ti schvalit individualny plan.to znamena ze nebudes normalne dochadzat kazdy den, ale budes vypracovavat nejake veci doma, budes minimalne chodit do skoly a budes mat preskusavania, ci ovladas ucivo. takze ziadne pendlovanie hore dolu nehrozi. ked prestanes fajcit, budes mat dost na autobus.

tea333
13. jan 2012

@irriss to s tou temou nase rodinka bol trochu kruty zartik 😒
ja som isla na skusku z Rodinneho prava v 8. mesiaci tehotenstva, s bruchom. vyucujuca mi stale chcela radit vsetko o babatkach a tehotenstve, volala si ma na porady pred hodinami. po skuske sme este hodinu kecali pred skolou, ona mala vtedy 10 mesacneho syna 🙂

andrejka1974
13. jan 2012

@dsfsf stale si tu ty a tvoj maly syncek ktory ta nadovsetko miluje a bude ta potrebovat stale musis zit pre neho on si ta vysnival a ty jeho on ti to casom vrati 🙂 🙂 urcite uz teraz ti to vracia jeho malickym usmevom neboj sa raz bude lepsie a naozaj najhorsia nie si si ta najlepsia mas maleho drobceka a nikdy si sa ho nevzdala a ani nevzdas 🙂 🙂 bud silna

etuska
13. jan 2012

@dsfsf
dokonale matky?-nie-o takych som nepocula....
Uuuplne staci ze svoje dietatko lubis a venujes sa mu-pren si "stred vesmiru"-aspon mne to staci 🙂

edita84
13. jan 2012

@dsfsf dokonalá matka? jasne že existujú každá matka je dokonalá pre svoje dieťatko tak ako aj ty a ostatné maminky tu na MK aj ked niečo spravíme zle to naše dieťatko nás aj tak miluje.

matuska2810
13. jan 2012

@dsfsf nepatri to uplne sem, ale ohladom platenia Princa, chod na Urad prace a tam im povedz, ze otec Filipka odmieta platit vyzivne..Tam ti poradia co a ako a ak bude nadalej odmietat platit, nakoniec ti stat bude za nho vyzivne vyplacat a jeho budu nahanat exekutori, ale to uz nebude tvoj problem.Mas dietatko a tie peniaze si zasluzite, nech mozte pokojnejsie zit a ty si neskor plnit svoje sny. Drzim ti paste nech vam to dopadne co najlepsie 🙂

okana1985
13. jan 2012

@ajkuska ja ti velmi dobre rozumiem ja rodicov mam ale nebavime sa a nemaju zaujem o syna som sama svokra nula bodov tiez nemam komu co povedat pochvalit sa a tiez casto zavidim druhym ze maju dobre mamy a ja som sama na vsetko

okana1985
13. jan 2012

@dsfsf niekedy je lepsie ked ti ma kdo poradit podla teba to dobre neni ale horsie je ked ti uz nema kto ako mne 😒

ajkuska
13. jan 2012

@okana1985 poznám to ale hlavu hore drž sa 😉

dsfsf
autor
14. jan 2012

@ajkuska Viem že bez jedn=ho rodica či už matky alebo otca je to tazkééé už tretí rok smutim nad stratou... Zomrel mi otec.. nahle... Ale pozberala som sa .. a som v pohodzee. 😀 😀 😀

dsfsf
autor
14. jan 2012

@akika722 No a ked vyrastie, tak si najde priatelku :D a ta bude pre neho tiež dokonala.. ja viem.. veľmi som si to všetko vzala.do hlavy.... ☹ ☹

dsfsf
autor
14. jan 2012

@anjelicek26 Nie to všetko musim hradiť ja s mojho prispevku a pomaha mi aj mama .. prakticky zo všetkymi financiami doma robim ja.. čiže ked niečo potrebuje, stale nejak tak videm, aby som pre neho mala.. aj ked viem, žeby mal... ale myslim, že on sam by mal prist na to....

dsfsf
autor
14. jan 2012

@tea333 Na tvoj podnet som si to nejak vybavila.. volala som tam, a hovorili, že mi cez maili budu všetko zasielať.. 😀 😀 😀 😀 Je to super na nazad vratiť do skoly.. a ne nepočuwam.. DAKUJEM BABY!!! POMOHLI STE MI VIAC AKO SI MYSLITEE!!!! je to super zistiť, že na tomto svete ešte existujú ludia, ktory radi pomožu...

Od jeho rodiny niečo pytať ?? no ano viem, mam na to pravo, či už sudom alebo dohodou.. ale ja nechcem kopnuť zobrakovi do palice.... zatial je Filip maly.. nema až takéé nejakéé veľké výdavky.. všetko čo potrebuje som mu zabezpečila.. mam aj niečo ušetrene, a v pripade vojny siaham aj po tom

dsfsf
autor
14. jan 2012

@andrejka1974 Dakujem budem...

dsfsf
autor
14. jan 2012

@matuska2810 Poradim sa s rodinnym pravnikom uvidim čo mi poradi.. zatial sa len budem informovať... myslim, že sa na niečom určite dohodneme

dsfsf
autor
14. jan 2012

@irriss Mam bratranca, ktory v tom lieta už par rokov, uvidim čo všetko sa da spraviť, a ver v to, že to urobim... Aj keby som chcela... sama ho neuzivim, a aj keby mi davali iba 30eur mesiacne, tak aj tak mam dosť. ja viem utiahnut opasok a ist dalej.... na malom som za tie 4 mesiace nikdy nešetrila, a ani nemiením on mi dal všetko... čo som od zivota chcela... zo začiatku som sama sebe vyčítala, ako som hlúpa, že som nešla na potrat že to budem mať ťazke bez skoly.... ale som hrda na to, že som zvladam..

dsfsf
autor
14. jan 2012

DAkujem vám ,. viem .. dokonaly ľudia proste neexistujú... ale viem že už som na tom lepšie.. je to dobry pocit, ked viem, že existuju ludia, ktory maju take iste a mozno aj horšie problemy ako ja 🙂 DAKUJEM VSETKYM 🙂

tea333
14. jan 2012

@dsfsf ked si chlapec nezvykne prispievat od zaciatku, ver mi, ze sa tomu bude vyhybat navzdy. a ver aj tomu, ze ked bude platit, bude mat stale na rozume ze ma dieta a je zanho zodpovedny. inak velmi rychlo zabudne, odide na skolu, potom na vysku, bude zit bezstarostny zivot a ani ho nehne ist na brigadu, aby synovi nieco kupil.lebo zvyk je zelezna kosela. potom sa mu bude tazko zrazu starat a zrazu davat peniaze na maleho.
ako som pisala, ked nema, nech aspon brigaduje. urobili ste si dieta. ty tomu prisposobis cely zivot. das na to vsetky financie, svoj cas, nebudes chodit do skoly normalne. ale chlapec je rovnaky rodic ako ty! ma sa synovi venovat, ale aj na neho prispievat. ak nemoze ani brigadovat, nech platia jeho rodicia. ved nemusis nikoho ozobracovat, zatial moze ist o maly prispevok, kym nepracuje. ale ver mi, chod na sud a pekne si daj opeciatkovat to, naco ma tvoj syn pravo. tvoja mama vas nebude mozno stale takto podporovat, a takto budes mat na papieri. nie je to pre teba, to si uvedom. je to pre syna. nechapem preco by si mala platit len ty a tvoja mama. vydavky by sa mali delit. teraz nema syn vydavky. v poriadku. opytam sa ta o 2 roky. pojde do skolky, bude potrebovat stale nove veci co zoderie a vyrastie, topanky, prezuvky, veci do skolky, nove hracky..a menej to uz nebude. len viac. a potom co? pojdes po 3 rokoch oznamit mlademu, ze ma platit? nech plati on a jeho rodina podla svojich moznosti. neoberaj syna o peniazky navyse.

co sa tyka skoly. vidis, ani to nebolelo.vsetko sa da vybavit!! a takto pekne zvladnes cely zivot. staci sa do toho opriet. nie plakat ako to bude, a ze je zle. vsetko bude dobre, neboj.

anjelicek26
14. jan 2012

@dsfsf - super tesim sa s tebou, ze to v skole dobre zobrali, tak to ma byt 😉 A mas byt fakt na co hrda, mas uzasneho chlapeka doma, si mamou a to sa niektorym zenam ani nikdy nepodari 😉 Vsetko o par rockov bude vyzerat inak a ty budes urcite spokojna s tym, ze si sa pre neho rozhodla. Ziadna mamina neolutuje, ze to dietatko nakoniec ma 🙂

kaviju
14. jan 2012

@dsfsf ty sa bojíš či to zvládneš?Keď si zvládla nosiť pod srdcom 9 mesiacov dieťa a neísť na potrat,keď si ho porodila a snažíš sa ho vychovať aj keď si hovoríš že si mladá,ja si myslím že si ta najodvážnejšia žena v očiach tvojho syna,lebo si mu dalo možnosť žiť a nezobrala si mu to.Ver sama sebe 😅

dsfsf
autor
15. jan 2012

@kaviju Mas pravdu 🙂

dsfsf
autor
15. jan 2012

@anjelicek26 Nikdy v zivote neolutujem to, že som si Filipka nechala.. nikdy