Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Facebook - pre a proti

ivina161
9. aug 2013

Cafte babule, pred dvoma dnami som si zrusila facebook lebo ma otravovalo ako tam kazdy fotil svoju veceru, ako odfotil pohar piva ze vecerna pohodka, statusy typu, co si dnes dobre navarime atd....som rada zee som tam nenasla nikoho ako sedi na zachode. a ked ma stretli znami tak mi hned zfleku polozili otazky: "si normalna, a ako chces komunikovat so svetom? ja si to uz neviem predstavit...atd" tak teda kurnik, kde su tie casy...ked len tak prisla kamoska na kavu, alebo len tak sme sa isli poprechadzat, alebo hocico ine...taky priklad: teraz volejbal??? Zalozena nova udalost( "potvrdte ucast kto pride") jeziiiiiiiiiis lezie mi to hore krkom

nivi
9. aug 2013

@ivina161 nastastie mam v priateloch normalnych ludi a tak nic z tohto na FB nezazivam. s priatelmi tu v okoli sa radsej stretnem ale mam znamych po celom svete rozlietanych tam pre komunikaci s nimi mi to celkom vyhovuje.

ivina161
autor
9. aug 2013

@nivi aj ja som si myslela ze su normalni kym ich nepohlti to sialenstvo okolo FB

Ochvilku ma tu zozzeru ze uz taka tema existuje, ale mne len nepride normalne ze za dva dni ma asi 25 ludi upozornilo na to ci som normalna e som to zrusila :D

linda20111
9. aug 2013

@ivina161 podla mna je fb dobra vec, takto komunikujem s ludmi ktorych nestretavam casto.. na druhej strane otravnych ludi ktori sa nudia, resp. pribuznych nejake deti a podobne som vypla zobrazenie ich udalosti, takze to nevidim. tak isto som zablokovala hry takze ani to ma uz neotravuje 🙂

katrinka8
9. aug 2013

Ja si myslim, ze zavisi od toho, s kym potrebujes - nepotrebujes komunikovat. Osobne mam vela priatelov, ktori byvaju nielen mimo nasho mesta, ale aj mimo SR - tak na komunikaciu s nimi je FB fajn. S tymi, co mam moznost sa stretavat osobne, na FB nekomunikujem. Ja som zase mnohych z priatelov odstranila (napr. spoluziakov zo strednej, s ktorymi som si ani vtedy moc nemala co povedat, a ktori si ma pridali len preto, aby mali viac priatelov 😖 ) Takze som si tam nechala len tych, s ktorymi komunikovat zaujem mam. Fotky na FB nedavam, prip. dam na zverejnenie len pre konkretne osoby (ani nie pre vsetkych priatelov, naozaj len konkretne mena, hoci uz vyse roka som ziadnu nedala - nebavi ma to a necitim potrebu zverejnovat svoje sukromie 😀 ) - obvykle naj kamoska, ktora byva v ESP alebo este 1 -2 osoby, na ktorych mi zalezi a nemam inu moznost, ako tych viac fotiek poslat.

sante81
9. aug 2013

@ivina161 ja som to vyriesila tak, ze som si po skoro 5 rokoch učet zrusila a zalozila som si novy, a tam mam asi 15 priatelov, a ostatnych som si uz nepridavala. spoluziacky zo strednej ktoré som nevidela vtedy viac ako 10 rokov - prvá otázka bola vačšinou tá, ze a ty si vydata? fiha, a ty más uz aj deti? no zaboleli také reakcie, vačšinou od starych dievok 🙂

katkanova
9. aug 2013

@ivina161 ja som uz velakrat rozmyslala ze ho zrusim, vadia mi najma ludia co sa zda ze tam ani nie su, nikdy nic nepostuju a zrazu ti na fotke ktora je o tom ako tvoje dieta urobilo prvy krok okomentuju ze si vsimli ze mas nove auto a podobne ... neviem si predstavit ako by som sa pustila do cistky priatelov - aj nad tou som uz uvazovala - ale ako to zdovodnit preco niekoho odstranim? dala by som prec kopu ludi co mmi sice nikdy nic neurobili a ale nemam zaujem s nimi nic zdielat - ale ludia su vselijaki a mnohi by si to mohli zobrat osobne ... zijem v zahranici a viem dobre ze som leniva na to aby som fotky napr syna posielala kope ludi emailom, a takto to tam jednoducho pridam, potesi sa mama aj svokra aj kamarati - zhrnula by som to tak ze ma fakt aj pre aj proti 🙂

dejka77
9. aug 2013

Vies to nie je o tom, ze ci je fb dobry alebo zly. Ide o to, ako ho ludia pouzivaju. To, co si spomenula v uvodnej sprave najdes aj tu na mk. Dokonca si dovolim povedat, ze mk nema daleko od fb. Akurat, ze nema asi tolko vymozenosti ako fb.
Dobre na nom je to, ze tam mozes najst ludi, na ktorych si napr. stratila kontakt. Su zname pripady kedy sa takto nasli pribuzni. Ja osobne tam ucet nemam, lebo to nepotrebujem. So znamymi si pisem maily alebo si zavolame. Nemam potrebu hladat spoluziakov zo zs a strednej. Kamaratka ma tam stale vola, ale zatial odolavam 🙂 .

bubbles
9. aug 2013

ja mam na fb spoluziakov zo skoly a nejakych kamaratov, ktori ziju v zahranici, takze lacnejsie je napisat im ako telefonovat.. na skype nemaju prilis cas a sprava ich pocka, kym pridu.. najblizsiu rodinu tam ani nemam, s nimi sa rada stretavam a volame si.. ak pridam fotky, tak nejake, co maju zmysel, napr. sme prerabali kuchynu, tak som chcela ukazat - ale tam som urcila, kto moze vidiet fotky.. takze ja som za fb, ale v rozumnej miere :D (priatelov vsetkych poznam a je ich rozhodne menej ako 100)

salome_82
9. aug 2013

@ivina161 Úplne sa smejem. Akurát včera sme sa s manželom rozprávali, že nechápeme tie fotky, kde ľudia sedia pri pive alebo odfotia jedlo. Jedni známi odfotili ako pripravovali kačicu, potom upečenú kačicu, polovicu kačice, už sme čakali, že aj h...o odfotia. Alebo tento rok skoro každý vkladá dovolenkové fotky ešte na dovolenke. Každý deň nejakú. To už vôbec nechápem, veď keď som na dovolenke, tak sú mi všetci ukradnutí, mobil a internet vôbec neriešim. Alebo kolegyňa každý deň dávala fotky malého - ako sedí v jasliach, ako sedí doma, ako sa hrá, ako... No vymazala som ju, to už považujem za spam. Ďaľšia spolužiačka z VŠ dá na FB každé hnutie svojej mysle, tiež dosť otravné. Niektorí moji kamaráti napríklad cez FB blahoželajú manželke k výročiu sobáša, k narodeninám, dcéra matke ku dňu matiek. Ženy sa potom zas fotia s kvetami a poznámkou akého úžasného majú manžela. No proste niekedy kukám jak puk. Asi som sa mala narodiť v inom storočí alebo čo, možno je chyba vo mne, že mi to príde divné, neviem 🙂

hradnapani
9. aug 2013

ja som odolavala velmi dlho,ale teraz, ked som doma, nelutujem. Mam tam asi len 20 priatelov, tych vsetkofotiacich a kazdy "prd" komentujucich som si skryla a som v kontakte s kolegami alebo kamosmi v zahranici, ktorych mam fakt rada ale nemozme sa casto stretavat.
A pridanu hodnotu vidim v tom, ze tam mam dost vela stranok z oblasti, ktore ma zaujimaju, takze vsetky nove clanky mam na jednej kope. Co ma zaujme, to precitam a nemusim si vsetky tieto stranky priebezne citat, aby som vedela, co zaujimave na nich pribudlo ci ake novinky maju moje oblubene knihkupectva a pod, takze mi fb vlastne setri cas.

zuzinka1989
9. aug 2013

@ivina161 s tymi fotkami plne suhlasim.....navyse aj fotky rodiny, fotky z dovoleniek a podobne....teda nic take na fb nedavam, ale spomedzi ludi, ktorych mam v priateloch som v tomto smere asi oaza normalnosti 😀 nepovazujem za normalne davat tam vsetky fotky, ci uz dovolenkove, fotky jedla a hocico....je to predsa moje sukromie, moja vec, kde som bola, co varim a podobne....
@hradnapani ked fb pouzivas len na komunikovanie s kamosmi, je to v poriadku, ale niekto ma 500alebo viac priatelov, co v skutocnosti by sa s mnohymi ani len nepozdravil.... 😀
a najviac co ma vie dojat su debilne obrazky, ktore niekto dokaze zdielat vzdy dalsie a dalsie aj kazdych desat minut 😀

nefertitka
9. aug 2013

ja by som skor zalozila temu, existuje niekto, kto nie je na Facebooku? 😝 ...ja budem na 1.mieste... 😉

malinkaaninka
9. aug 2013

@hradnapani presne,mám to podobne.priatelov mám 9,skôr preto,že oni našli mňa a mne bolo hlupe nepotvrdiť ich.mam tam asi 60 stránok,ktoré ma zaujímajú a je to super ako to je všetko pohromade.fotky tam nevkladám,posielam ich mailom tomu,komu chcem.mala som fb profil,ten som zrušila.posielali mi ludia žiadosti o priatelstvo a v meste mali problem prehodiť slovo.rovnako ako statusy o ničom.

nicolle21
9. aug 2013

ja som to tiež poriešila tak, že som vypla udalosti dotieravých ľudí 😎 asi tam ale mám dosť normálnych ľudí, lebo ja takéto statusy nevídam často.. možno od jednej-dvoch osôb 🙂 aaaaale môjho priateľa fb stena vyzerá hrooozne, aj keď priateľov máme cca rovnako, keď sa idem zahrať cez jeho profil a vidím všetky tie úchvatne sprostosti, čo mu tam svietia, tak žasnem.. on ale aj tak chodí na fb tak raz za dva týždne, takže aj on to má celkom na háku 😉

ivina161
autor
9. aug 2013

@nivi
@linda20111
@katrinka8 tak tak mne je skor luto ze som musela tym padom zrusit aj moje byvale spoluziacky zo strednej
@sante81
@katkanova aj ja som to skusala, ale predstav si ked som vyhadzovala, tak mi 4 z 5 napisali ci mi nejak ublizili alebo preco som ich zrusila, ci som mala na to nejaky dovod dokonca sa urazili..otras
@dejka77 mas pravdu, modry konik tie satniky atd och boze
@bubbles tak to hej, ale predsatv si fotky typu pivko v mojej novej kuchyni, takto v mojej novej kuchyni varime spenat,...takto sme novu kuchynu zaspinili...mooore
@salome_82 tak to sme na tom rovanko, aj priatel si zrusil fb a hovoril, ze ked budeme chciet byt v kontakte s tymi ludmi v zahranici alebo tak tak si spravime ucet ze rodinka taka a ataka ale to by som tiez neriesila...radsej si s inym paroom posedime v zarhadke a vypijeme vinko, ako takto si lajkovat a ine bludy...Inak, stotznujem sa s tvojim nazorom na 100%...hlavne ta kacica je gol :D ja som to nikdy neriesila ale viete kazdy den otazka typu a co dnes na plane...a potom tie deti v kazdej situacii....och och och :D
@zuzinka1989 Vies, asi to bude zniet blbo normalne odkedy nemam fb sa citim tak akokeby bol okolo mna mur a je super ze sa zan nik nedostane, raz mi to jedna pani vysvetlovala ze kazdy ma okolo seba taky kruh a to je jeho sukromie a teraz je v tom kruhu moj priatel rodina a tot vsio...
@nefertitka hehe tak u budeme svietit dve 🙂
@malinkaaninka ano tie stranky su super, hlaven tie s ucesmi alebo o mode, alebo magaziny...🙂 to je super...
@nicolle21 no moj pratel je starsi tak tam zas uraduju fotky typu moje dietatko na nocniku moje dietatko papa mrkvicku a tak,...🙂 ale sto ludi sto chuti

zuzinka1989
9. aug 2013

@nefertitka ja som, ale mam tam dokopy dve fotky 😀 jednu profilovu, jednu titulnu a tym to konci 😀 v priateloch mam kamaratov, rodinu - z tej aj clenov, bez ktorych by som si zivot predstavit vedela, ale mam ich tam, ked uz poslali ziadost 😀 ale cim dalej tym viac zistujem, ze facebook v podstate ani nepotrebujem...s najblizsou rodinou som v kontakte aj bez neho, to iste s par skutocnymi kamaratkami a kamaratmi...

vejula
9. aug 2013

@ivina161 FB jesuper, lebo si tam môžeš najsť ludí, ktorých si roky nevidela nepočula, komunikovať zadara s ludmi, ktorí su daleko od teba, taktiež môžeš vidieť fotky ludí, ktorí nebyvaju pri tebe, čo je super. Tiež je super, že si takto prečitam vela zaujimavych člankov, na ktoré by som nenadabila a priatelia ich zdielaju

čo mi vadí, to su neustale pozvania do stupidnych FB hier a rôznych aplikacii, tiež ked tam podaktorí musia napisať každu koninu, uplne bežnu nezaujimavu. Potom tie rôzne citaty, trapne na ešte trapnejšom pozadí. Ale z FB by som sa neodhlasila, lebo si mylsim, že ma viac pozitiv ako negativ. Tie negativa môžeš koniec koncov ignorovať a nevšimať si ich

dejka77
9. aug 2013

@ivina161 no nielen tie satniky, ale presne to, co si spomenula v uvodnej sprave 🙂

trish31
10. aug 2013

@ivina161 ja som mala na Facebooku velmi vela ludi,aj tych co som videla raz v zivote a poziadali ma o priatelstvo som si pridala.Casom som vsak na urcite veci prisla,na nejake veci doplatila,par ludi ma doslova spehovalo a intrigovalo cez FB takze som si svoj ucet zrusila a zalozila novy,kde mam len profilovu fotku a ak tam mam ine foto,tak len pre priatelov a rodinu,inych ludi tam nemam.

Vsetko ma svoje pre a proti a takisto aj FB.Vyhoda je ze mozes komunikovat s ludmi cez cely svet,co mne ked som bola v Kanade padlo velmi vhod

syrik
10. aug 2013

To s tým odfoteným jedlom, to žasnem aj ja =D =D Tiež nechápem, ako tam môžu niektorí dávať fotky takéhoto typu sono bábätka v brušku, najintímnejšie fotky z pôrodnej sály, nahé deti, deti na šerblíku niekedy aj s komentárom, či tam bola bobka alebo nie a podobne 😀 Jednak tie fotky ani nemusia byť zaujímavé, o nebezpečenstve ani nehovorím - tie fotky si môže stiahnuť hocikto a to môžete mať zablokované ako len chcete...stačí, aby to niekto okomentoval a už je to...
Ja tam nemám už ani profilovku, ani nič a v podstate ho už ani nepotrebujem 🙂

k_a_j_k_a
10. aug 2013

@ivina161 ahoj, necitala som to vsetko. MM tiez nie je na FB. A to je tazky ITckar. Bol, ale neskutocne ho to tiez otravovalo. Ja FB ucet mam, ale len preto, aby som mohla kontrolovat skolku a aj inych, ci tam nedavaju fotky nasich deti a nas. Frekvencia mojich prispevkov je tak jeden za rok. Mne sa stale zda, ze tam nemam co dat.

kvaka
10. aug 2013

@ivina161 suhlasim na 100% s tvojim uvodnym prispevkom....
to bol dovod aj v mojom pripade, preco som ucet na FB natrvalo odstranila.... Citim sa ovela slobodnejsia...

ivina161
autor
10. aug 2013

@zuzinka1989 no ved to ked tam chcem mat najblizsich tak štartnem kona a idem k nim 🙂)
@vejula no ved som ignorovala, ale to sa neda tak stale a cim dalej tym viac uzivatelov som si dala aby sa mi ich prispevky nezobrazovali...
@dejka77 och 🙂 ale tu sa mi take vecicky ignoruje o cosi lahsie ako tam :D
@trish31 vies co teraz sa mi narodila mala sesternicka 🙂 (tymto sposobom sa chcem aj pochvalit 😀 ) a si predstav ze jedna pipina ktora sa pomylila napisala kamoske na PLOCHU ze ahoj nevies ci /meno/ sa uz nieco narodilo, bo furt nic nevidim ani na ploche ani nikto nic nehovori, sak uz koklo prenasa....baby skoro som odpadla potom sa ospravedlnila, al tu je cisty prikald toho ako to funguje
@syrik mas prvadu minule sa mi hcakli na moj mail a tam cislo do uctu a proste take veci ked platis cez banking a podarilo sa istej osobe okradnut ma o 800e tak to potom nechcem vediet co vsetko sa deje cez facebook a inak mna bobky cudzich deti fakt nezaujimaju 😅
@k_a_j_k_a Tak tak, n iekedy ked to sialenstvo s FB este len zacalo tak to bolo akosi o inom a teraz...joooj
@kvaka že? 🙂 taky neopisatelny pocit, vravim akoby neviem co sa dialo, ale tak to je 🙂

trish31
10. aug 2013

@ivina161 ved to okukavaju ta tam ludia,ktorych ani nepoznas