Farárovi vadia deti v kostole

2. júl 2023

fararovi co tu je vadia deti v kostole. Dnes povedal na omsi, ked uz na konci male dieta trochu sa ozvalo, ako celu omsu bolo ticho, co je obduvuhodne, ze vydrzalo, a dnes ten stary farar ze nemusite tu ani byt povedal do mikrofonu, ta mamicka cela cervena. Je to normalne? on je tym znamy odkedy tu je 13 rokov ludia s detmi prestali chodit do kostola, lebo takto vystupuje, ze aj mne ludia ked mi dieta behala ale ticho bola, len pobehla k soche a spat, pozerala lavice, po omsi tetky ze to nesmie to sa panu dekanovi nepaci. Mrzi ma to preto to pisem.

majlo1234
2. júl 2023

Nie, je to otrasne. Bolo by prinosne, aby sa rodicia s detmi priamo ohradili. Ja do kostola roky nechodim, a jedna z veci, ktore mi vadili, bolo aj toto nerespektovanie rodiny ako celku. Preco by mali byt deti vynate zo svatej omse?

spadnutaslivka
2. júl 2023

poznám xy kňazov a teda ešte som ani od jedného nič také nepočula... to musí byť veľmi smutný človek

beata_k
2. júl 2023

A preto by mali mat zenu a deti.

lucia147852
2. júl 2023

Nie, nie je to normálne. Je to veľmi smutne. Potom nech sa nečuduje, že nemáme deti a mladých v kostole. U nás ešte aj povie, že aké krásne je pocut detský dzavot v kostole. Veď každý rodič je hádam na toľko pricetny, že keby dieťa ozaj vyrušuje, tak vynde von.

pink_lady
2. júl 2023

Smutne...Velmi...

mikadooo
2. júl 2023

Debil. Evidentne svoje poslanie absolútne nepochopil. Ten to má so svojimi "dobrými úmyslami" namierené rovnou čiarou do pekla. Mať malé dieťa, ani ja na jeho omše nechodím. A ešte byť som aj napísala list niekam vyššie, z akého dôvodu som prestala chodiť na omše k tomuto konkrétnemu farárovi.

simca06022011
2. júl 2023

Toto počujem prvý krát, bežne sme ako deti, a aj teraz, to tak býva po kostoloch chodili, plač nejakého drobca nik neriešil... v živote nikto nič nepovedal. Ved rodici vie co je cez a ak dieťa viac vyvadza tak proste odidu von aj bez komentarov.. Ak má problém.s ľuďmi a deťmi, nech ide niekam na samotu, do klastora :D musí byť veľmi obľúbený:D
Tetky keby mi niečo povedali tak.ich tiež pošlem niekam :D mňa tak zaujíma.co sa mu páči:D

simca06022011
2. júl 2023

@mikadooo inak toto ma.tiez napadlo, prečo ho tam.trpia obyvatelia ak mladé rodiny prestanú.do kostola.chodit

autor
2. júl 2023

zamrzelo ma to, myslim na to cely den, uz som bola svedkom viackrat,vie sa to o onom a ze si to uvedomuje, ale dnes zas, on je uz starsi, minule aj mu zle otocil ministrant stranu tak ho buchol..capol po ruke.ale to dnes bolo zas s tymi detmi, ked prisiel sokoval vela ludi aj mna pamatam si to ako dnes, ze chlapcek nic nerobil len pri lavici sa tmolil, vpri zadnej poslednej lavici pritom a on ze zoberte to dieta prec, to bolo pred 13 rokmi ked sem prisiel, viem ze Jezis praveze chcel "nechajte malickych prichadzat ku mne," nastastie je tu aj druhy kostol, ale toto je farský, ak tam bola dnes mamicka nejaka a cita toto tak bude vediet
@beata_k s nim by neviem ci vydrzala nejaka, ani on asi nie

katulkagajdos
2. júl 2023

S malými deťmi odporúčam chodiť na detske omše- mne tiež vadia deti, ktorých rodičia si pomýlili kostol s detským ihriskom- už som zažila aj take, že sa maly driapal na sochu- už som len čakala kedy spadne aj so sochou. Mám tiež malé deti 3 a 5 ročnych chodím s nimi na detské omše- je to inak pre deti zbytočne trápenie. Keď boli deti este menšie striedali sme sa s mužom- jeden ostal a druhý šiel do kostola.

autor
2. júl 2023

@mikadooo aj ja o tom rozmysla po dnesku napisat vyssie o tom list

autor
2. júl 2023

@katulkagajdos detske uz nie su a kedze to rodicia tych par co tam do mesta chodi vedia, tak to sa detom snazia naozaj su deti ticho len uz nakonci ked cital oznamy ako on zvykne pol hodinu, tak to dieta akoby zvisklo, z radosti, hm

zuzinka888
2. júl 2023

By som mu len 2 vety - Jezis povedal- Nechajte malickych prist ku mne- Tak preco im vy branite. Ved jJezis je jeho " nadriadeny" nie?

saxana000
2. júl 2023

Asi by som mu na to velmi rychlo odpovedala nie ze hlava dolu a cervena..Ten kostol mu nepatri je pre vsetkych. farar sa da velmi rychlo vymenit ale farnici v obci ostanu.. ked mu babky pomru bude potrebovat nove ovecky a tie mu vyrastu prave z tych deti ktore rodicia vedu k viere a chodia s nimi do kostola.ja ako dieta som tiez potichu presla za omsu 3x cely kostol a nikomu to nevadilo..zakomplexovany stary zmrd by si zasluzil po hlave.

luccija
2. júl 2023

Buchol ministranta?nemá správanie je to smutne

kristinapetronela
2. júl 2023

@lucia147852 moje furt vyrusuju a to sú väčšie ... Stuchaju sa alebo čosi začnú hovoriť a nikdy nikdy im nič nikto nepovedal ..keď tak len niečo milé

miskamicha
2. júl 2023

hrozny farar. ale nie som tu od toho abybsom ho sudila...to bude ten hore 🙂

mamamasama
2. júl 2023

A nas farar hovori, ze detsky plac a krik pocas omse je detsky sposob modlitby.

0silvia0
2. júl 2023

U nas su rodicia s malymi detmi vonku pred kostolom, je to tam ozvucene a deti mozu behat. V zime sa rodicia asi striedaju. U nas to fararovi tiez vadi, ked deti nesedia bez zvuku a pohybu, ale vadia mu aj ludia pred kostolom...

anjelicek26
2. júl 2023

Treba napisat staznost, proste nikto sa nestazuje - prijde mu jeho spravanie v poriadku... ja som tak rada, ze nas pastor (deti su evanjelici) ma 4 vlastne deti a piate na ceste... deti sa bezne hravaju po celej fare lietaju, maju tam obrovsku hernu zariadenu, cely park je pre nich pristupny a teda su tam stale, lebo kamosi....

elmivelmi
2. júl 2023

no tak tam zober svoje ,ak mas ,najlepaie ibehane a uskriekaje,nech si frarkonuzije.Natruc bu som tam nosila deri nevh si aj porevu,a babizne stare nech zazeeaju

anita6666
2. júl 2023

Máš sa modliť k Bohu,nie "navštevovať" farara...možno tým chcel prekryť svoje pedofilne chúťky

hankab
2. júl 2023

Aj my sme mali takeho retardovaneho farara, ked som bola mala. Vkuse sa len stazoval na deti a komentoval, ze zeny chodia po uliciach zobliekane ako ku*rvy pocas kazni. A bil nas pocas nacvikov na prijmanie. Ovdtedy kostoly a fararov neznasam, takze ja by som sa nanho stazovala. My sme sa ako deti bali vobec nieco povedat, ze nam jednu struhne ked zisti, ze sme sa nanho stazovali.

simca06022011
2. júl 2023

@elmivelmi normalne sa dohodnut s viacerymi mamami a dotrepat sa tam aj s detmi :DD to by bolo...

janulka1802
2. júl 2023

Stalo sa mi podobné pred pár rokmi, ale nie s farárom, ale jednou staršou paňou, pritom vôbec nešlo o žiadny extrém a hneď sme pre istotu išli von. Ja zase beriem ohľad a niekedy to ozaj nemá zmysel pre nikoho zo zúčastnených. Som jej len pošepla, či zabudla, aké je to mať malé deti. Jeden známy zareagoval mimoriadne pohotovo a k veci a spýtal sa pani, ako chce raz vydržať v nebi plnom detí. Ani na slovko sa zrazu nezmohla.

domkakvet
2. júl 2023

Nenapisala si o ake velke dieta islo, ak malo napriklad osem rokov, je pravda ze uz by nemalo vyrusovat.

hladamematku
2. júl 2023

ma problemy z hnevom, to si ale neprizna...treba listom informovat nadriadenych...na kostol prispievas aj ty

dusankomoj
2. júl 2023

@zuzinka888 a povedala by som to poriadne nahlas!

oslo1
2. júl 2023

Matka s dietatom mala vstat a odist, a s nou aj polka kostola.
Farar si musi uvedomit, ze on je tam pre veriacich. Ked mu Bude polka kostola odchadzat, a odidu do ineho kostola, tak farar nebude mat ovecky a moze zavriet business.

michellemary
3. júl 2023

@mamamasama presne toto hovorí aj pápež František. 🙂