Fast fashion oblečenie

8. okt 2022

Kupujete oblecenie vo fast fashion ?
ktore sú na svk značky s takzvanou slow fashion ?

struhanka
8. okt 2022

Láskovo, Novesta, Bewooden, Pohan, Yoginess, Abraka, Nehra, Lull Loungewear, Freel, Heavenly...

nika_val
9. okt 2022

Ano kupujem ale ja som zase taka že mne to oblečenie vydrži aj tak roky a nosim ho dlho
Topanky tak isto mne klasicke tenisky vydržia 5rokov, zimne boty mam už aj dlhšie a stale su v super stave.. oblečenie tak isto sveter s obyčajneho New Yorkeru mam už dobre 3roky

mandzula
9. okt 2022

Kupujem v retazcoch, no najma basic modu, ktoru nosim roky rokuce, a tenisky napriklad Adidas Superstar, uz mam jedny dokonca 9-rocne a nie je im ani certa. Slow fashion povazujem za nieco, co zaraba na modnej vlne dnesnej doby.

namornicka
9. okt 2022

Kupujem v retazcoch, ale uvedmelo a udrzatelne. Nebavi ma chodit casto na nakupy. Koncept slovenskych slow fashion sa mi paci, aj myslienka podporit ekonomiku, ale nedam za tricko 50
Eur ani za kabat 700.

autor
9. okt 2022

@namornicka to az take ceny su tam ? dost teda...ako riadne s ateraz tomu venujem a viem ze fast fashion nie, ale slow fashion si asi podla tohto nemozem dovolit. chpdim na swapy a do bazarov skor
@mandzula a ano, moze byt, proste každy chce zarobit, a ide mu z vacsej casti o zisk.

valikadzm
9. okt 2022

Kupujem, nedá sa nekupovať, ak chce človek prežiť. Ale nakupujem rozumne, naozaj to čo potrebujem.

90909
10. okt 2022

Môj názor na slow fashion u nás je asi takýto:
1. vadí mi ten, neviem ako to nazvať hipsterský? alebo aký štýl väčšiny značiek. Oversize trička, sukne, podivne neforemné tričko šaty, jednoducho veci, ktoré nie každému sedia na postavu a ani neviem, kam by som to nosila. Možno sa to jednoducho šije, a niečo sofistikovanejšie by bolo 3x také drahé, ale je to pre mňa nenormálne nudné. Alebo ďalej také tie nordické sem tam až infantilné motívy. Slogany, výroky a na môj vkus často až drzé a hrubé vyjadrenia ako hlavný nápis na tričku. Sem tam vulgárnosť, lebo veď to je asi vtipné. Alebo na druhej strane až príliš elegantná a business móda, čo tiež nie každý znosí. Väčšina tejto módy je produkovaná určitými ľuďmi pre určitých ľudí, a ja sa zrovna do tejto skupiny nezaraďujem, takže mne chýba variabilita štýlov.
2. Trvácnosť - bohužiaľ skúsila som kabelku, ponožky(nie Dedoles), videla oblečenie na jednej osobe-pre mňa docela spraté na to, že viem, že roky rozhodne nemalo a tiež viem koľko stálo. Jednoducho veľa z tých vecí, rozhodne nie je na roky rokúce, mnohé sa zničili podstatne skôr ako veci z fast fashion, ktoré niektoré mám už roky a stále nositeľné.
Takže mňa celý koncept slow fashion docela sklamal, ostala som verná len jednej slovenskej značke a vo väčšine volím fast fashion, ale teda snažím sa nakupovať striedmo a podľa potreby. A to som do týchto vôd vstupovala s nadšením, ako podporím našu výrobu, kúpim si kvalitné trvácne oblečenie a doplnky, ale bohužiaľ som veľmi rýchlo vytriezvela.

stanzi
10. okt 2022

Fast fashion sa vyhybam ako sa len da, nebavi ma chodit po tychto obchodoch a prehrabavat sa v haldach veci, plus ma rozculuju aj materialy, vacsinou je to mix umelin alebo proste cisty polyester. Co sa tyka slow fashion, nakupujem skor zahranicne znacky, pri slovenskych sa mi malokedy paci styl - ako tu uz bolo spomenute, vsetko je oversize, vrecoidne, co sa tyka siat, spravia predlzene tricko alebo predlzenu mikinu a nazyvaju ich satami...nechapem...