Finančná pomoc od rodiča

4. júl 2022

Požiadali by ste o finančnú pomoc na vlastné bývanie rodiča, s ktorým sa kvôli naštrbeným vzťahom momentálne nestretávate? Je tu možnosť uzmierenia, no vyzerá to vypočítavo a to ma odrádza.. Na druhej strane po 6r. na materskej a pri takomto zdražovaní cien a pod. sa do vlastného bez pomoci asi nedostaneme..

autor
4. júl 2022

@liljana V našom prípade nešlo o takú malichernosť ako nezaplatenie dovolenky alebo čo.. Od 20tky som bývala sama, na dovolenke som nebola asi 8 rokov, čiže fakt nejde o to, aby som žmýkala rodiča.. Ešte aj staré auto, čo som si kedysi kúpila na úver, si ešte stále splácam sama.. Nikdy som nedrankala len tak..

zefyra
4. júl 2022

Nie

autor
4. júl 2022

@liljana Vôbec nič nečakám že mi dá len tak, to bolo na okraj toho, že či rodič má záujem sám dať a či má z čoho.. A radšej by som splácala niečo jemu, ako banke, napriek tomu, že tie vzťahy sú aké sú.. A dovolím si tvrdiť, že väčší podiel viny má na tom on sám.. Nemysli si, že naňho nemyslím a že ma to netrápi.. Žiaľ, rodičov si nevyberieš..

katkaseiner
4. júl 2022

Ja som prekvapena ze pri nastrbenych vztahoch si zrazu spomenies na rodicov s tym ze by si chcela pomoc na vlastne byvanie... co sa tyka tvojej 6rocnej materskej... tiez mam 2 deti, na materskej som bola presne 6 mesiacov a 7 mesiacov a to zijem v SR. Rodicak isiel vzdy na opatrovatelku a ja pracujem.

ziarifka
4. júl 2022

Žiadať peniaze od rodiny jedine ako bezúročnú pôžičku, ak som si istá, že dokážem splatiť, ideálne predčasne. Ak by chceli darovať, už by to spravili.

marca12
4. júl 2022

Neziadala by som.

autor
4. júl 2022

@liljana A ešte teda dodám, že netuším ako si prišla na to, že nebudem rada, ak sa moji rodičia dožijú čo najdlhšie. Bolo to orientačne k tomu dedeniu, nebudem si nahovárať že sa dožijú 100r. A ktovie, možno predsa nezdedím ani prd 🤷🏻‍♀️

gastanka32
4. júl 2022

Ja teda nie. Proste nepride mi vhodne si od nich nieco pytat, pokial ste doposial nemali bohvie ake vztahy

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
4. júl 2022

@elizabet173 Nikde netvrdím, že mám záujem uzmieriť sa len kvôli peniazom...

1gramofon
4. júl 2022

Nečítala som všetko, ale je to je super, že keď sa komentáre nepáčia, tak na MK sú moralisti, zdrbavaci a pod...
Veľa rodičov chce a aj pomôže, ale sama píšeš, že máte zle vzťahy a ešte sa len chystáte zmieriť. Paci sa ti či nie, je to hlúpe.
Na materskej môžeš a nemusíš byť tie 3 roky. Mnoho žien je len rok, max rok a pol. Peniaze sa zídu, keď viem, že nemám dosť a nikdy nevieš čo budeš potrebovať o nejaký čas, tak treba ísť do práce. Nešla si, nemáš nasetrene.
Nie je to nami, že sme zle, ze MK je miesto pre zakomplexovane...ale je to o tom co vieme od teba a asi každá bytosť so sebareflexiou ti napíše, že je to trapas

lucinka9292
4. júl 2022

Ja by som nepytala ani keby mame dobre vztahy. Pride mi to take blbe. Ak daju oni, tak ich neodmietnem, pripadne poviem, ze nemusia. Sporenie neratam, to mi sporili od malicka. A druha vec, ze najskor som sa zabezpecila az potom isla na matersku/rodicovsku. 6 rokov na materskej tiez nie je povinnost, mozes byt aj kratsie.

boldo87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
4. júl 2022

@elizabet173 Dobre.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kitycat
4. júl 2022

Iba ak by boli vztahy dobre by som pytala pomoc. Ak nie, je to nevhodne a hrdost by mi nedovolila.

mogaa
4. júl 2022

nie že vyzeralo by to vypočítavé, ale ono to aj vypočítavé je....keby si sa chcela uzmieriť, mala si na to roky a nie uzmierme sa a prispejte nám na byt.....

kormino
4. júl 2022

Nie vždy je na vine dieta,keď sú vzťahy s rodičmi nastrbene.Boli roky ,keď ani ja som neudrziavala s rodičmi kontakt.Keby napíšem prečo,nikto mi neuverí.Su skrátka rodičia,v mojom prípade matka,ktoré skrátka nemali byť matkami .Nehovorím ,že to je autorkin prípad.Ja som si vždy hovorila,že chcem mať so svojím dieťaťom dobrý vzťah .Vyzerá to tak,že sa podarilo.

mandzula
4. júl 2022

@gemerka17 clovek nemusi zdedit nic, ja to napriklad vobec neocakavam. Keby sa moji rodicia teraz rozhodli, ze vsetko predaju a odidu byvat niekde k moru, podporim ich v tom a poprajem im vela stastia.
@autor nie, neziadala by som ani keby boli vztahy dobre, peniaze zavazuju a nie vzdy su tie zavazky casom prijemne, ludia sa totiz menia a nie vzdy k lepsiemu.

gemerka17
4. júl 2022

@mandzula samozrejme, že nemusí, ak sú rodičia chudobné kostolné myši resp. ešte narobili dlhy. Ale na Slovensku je taký trend, že rodičia pomáhajú svojím deťom, teda snažia sa o to. Tak isto sa mu snažia aj zanechať majetok, ak odídu navždy. Na západe práveže tento zvyk nie je, tam idú iným štýlom. My chceš povedať, že tebe na začiatok nedali rodičia ani korunu, keď si sa stavala na vlastné nohy ? Ešte som sa nestretla s mladým človekom, ktorý od rodičov nedostal nič. (teda pokiaľ vyslovene neboli chudobní)

lalala94
4. júl 2022

@gemerka17 ja ani moji súrodenci sme naozaj nedostali nič. Ja mám ale celkovo vzťahy s rodičmi také, že sa vidíme 2x do roka a aj to mi je zaťažko a musím sa nútiť ísť k nim. Nuž ale oni vedia, prečo to tak je. Ako si spomínala na prvej strane, vždy sú tam nejaké dôvody, ak sú tie vzťahy naštrbené.

tncka
4. júl 2022

Nie ani za nic. Vyzeralo by to pekne hlupo

mandzula
4. júl 2022

@gemerka17 pomohli mi, no platim za to stratou slobody a cim som starsia, tym je ta sloboda pre mna dolezitejsia. Keby som sa mohla rozhodovat este raz, radsej budem o suchom chlebe, ale bez zavazkov.