Fľaky od ovocia na oblečení. Ako to dávate dole?

deninka13
28. jan 2008

kto mi poradí, ako sa vám darí vyprať všetky tie fľaky a fliačky od ovocia? Špeciálne pomaranče, maliny a také farebné ovocie. už som skúšala aj Vaniš, ale vobec nepomohol.... ako to dávate dole????

nitka
28. jan 2008

mne osobne pomaha jar ale ja to hned namocim.no ked si uz pouzila ten donebies chvaleny vanish 😀 a nepustilo tak nefiem ci to este volajako das dole 😉

sstefi
28. jan 2008

tiež som zvedavá, lebo na biele kapnem bielidlo ale na farebné? 😕 a vanish u mna začal a zároven aj rýchlo skončil už dáááávno. 🙄 😀

lenka0005
28. jan 2008

no babi moje,skúste mydlo lanza a inak už neviem,ja som vyskúšala hádam všetko,ale nenašla som nič.Týmto mydlom idú dole hlavne zelené kolená od trávy. 😉 🙂

deninka13
autor
28. jan 2008

baby ste zlaté...aj ked ste toho vela nenaradili.. 😀

dominica
28. jan 2008

kamoška kupuje taký zelený kýblik v DM drogerie - Denk mit a hovorí, že jej s tým zlezie všetko, ale myslím, že ak je fľak už zaschnutý, tak to nezíde. Ja keď preperiem hneď, tak nemám nič, ale na banán a jabĺčko už zaschnuté mi nezabralo ani žlčové mydlo, ani nič, ani môj osvedčený recept na staré škvrny:
1 l teplej vody
2 lyžice prachu na pranie
3 lyžice octu
Nechať namočené na noc. Kakao v tom zišlo, ale ovocie nie.

zuzula
28. jan 2008

baby a to ste vedeli ake nechava banan cierne skvrny?? 😕 ja som to teda netusila, az ked moj drahusik zacal papat prikrmy...uz som vytriedila zopar neopratelnych veci... 😖
inak ten Denk Mit je lepsi ako Vanish, ja si ho nosim zo SK ale na banan veru nema.... 😀

dominica
28. jan 2008

ja nemám po banáne čierne škvrny... 😕
Ale ja sa snažím neutierať malému pusu do podbradníka, ale do sevítka a našťastie oblečko moc zatiaľ nezašpiní.

nitka
28. jan 2008

spomenula som si ze merkur je dobry ale to je skor na biele pradlo,ale za oskusanie nic nedas 😉

zuzula
28. jan 2008

domi ja ked dam Adamkovi kusok banana do rucicky tak ho ma teda az za usami.. 😀
ale zase mi je prednejsie aby sa ucil sam papat ako ciste oblecko takze dostava ovocie do ruky na hryzkanie a bordel sa uz nejako uprace a operie 🙂

anamor
28. jan 2008

Ja som to zatial skusala na ovoci a zelenine u dospelaka a zeleny kyblik z DM drogerie mi pomohol vzdy /okrem mastnych skvrn, na to najlepsie jar, co najskor/

julia225
28. jan 2008

vanish vanish a este raz vanish

martina46
28. jan 2008

Neviete mi prosím poradiť, v čom mi zídu škvrny od čierneho čaju? Je to na plienkach, periem na 60, môže to zísť na 90? Nechce sa mi skúšať zbytočne 😉
ďakujem

dominica
28. jan 2008

zuzula samozrejme aj ja dávam malému do ručičiky, síce nie často, lebo on sa mi kúskami drhne, zatiaľ dávam piškótu, banán by nezvládol, ale čaká to samostatné jedenie a špinavé oblečko každú z nás 😀

nadhera
28. jan 2008

poradim ako na to - kupte detickam podbradnik, ktory sa "oblieka" http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/1012...
😀

deninka13
autor
28. jan 2008

nadhera: podbradník je síce dobrá vec, ale ked si na navšteve a niekto tvoje dieťa ponukne takým mesiačikom z pomaranča neviem ako rýchlo by som ho niekde zhanala. Doma je to iné, aj ked kvapne, hned vyzleciem a namočím ...
anamor: a čo stojí taký kýblik toho zeleného zázraku z DM?? ako sa to presne volá????

vdaka 😉

dominica
28. jan 2008

tie podbradníky mám doma, ale ešte ich nepoužívam, lebo malý jak zistí, že ho má na sebe, tak sa začne vytešovať, že namiesto jedla má v puse celý podbradník a potom ho krčí v ručičkách a neda mu pokoja a vlastne sa mi nenapapá.
Ten kýblik je značky Denk mit a je pri prostriedkoch na škvrny, nedá sa prehliadnuť, ale neviem ako sa presne volá, nemám ho. Ináč tuším stojí do 100 Sk, neni som si úplne istá, ale minule som ho tam pozerala, ale ešte nekúpila, mám doma 2 Vanishe, ktoré ani nepoužívam, ale musím ich nejako minúť, ale potom ten kýblik určite skúsim, veď aj malý podrastie a bude špiniť čím ďalej tým viac.

natbl
5. nov 2008

Škvrny po banáne skuste vycistit nasledovne:
roztokom peroxidu vodíka zriedeného v pomere 1:1 s vodou. Prádlo ešte mokré vyvesíme na slnko, aby vyschlo. Ak to bude potrebné zopakujeme čistenie ešte raz.

bambusko
5. nov 2008

cerstve skvrny z ovocia sa daju odstranit lahko, ked sa ponoria do mlieka. potom sa oblecenie vyperie ako bezne. vysli nam tak flaky z ciernej bazy aj cucoriedok

audreyd
5. nov 2008

skúšali ste l.o.c.?

miriamkac
5. nov 2008

mne funguje ten "zatracany" vanisch. Ale asi preto ze ja skvrnu polejem a necham vyschnut, potom to tesne pred pranim trosku polejem znova a hodim do pracky, takto mi zisli aj skvrny od spominaneho banana na plienkach (ja plienky bavlnene pouzivam ako podbradnik 😝 ) Ak nahodou tam zostane este nejaky flak urobim to znova, zatial mi ziadna skvrna neodolala....a to mam tri deturence a malej ked zabudnem doma podbradnik tak nechcite vidiet ake mi nosi pulovre zo skolky.... 😀

bzuco
5. nov 2008

a úplne najsamlepšie na všetky fľaky - mne zišlo s ním všetko...ešte aj vodovky a olej z retaizky na bicykli....obyčajné mydlo za 12,- ...OCEÁN...v takom modrom obale...obsahuje morskú soľ a asi tá nejako špeciálne účinku je 99,9% fľakov...vyskúšajte 😉

celine77
6. nov 2008

Ahojte porosim Vas o radu. Cim vycistim saty ak je na nich flak of cervenej fixky. Dakujem

bzuco
6. nov 2008

celine...skús to mydlo oceán, čo som spomínala 😉

celine77
6. nov 2008

Bzuco dakujem za radu a pisala si ze aj olej z retiazky myslis ze to pojde aj ak je starsia skvrna? Dakujem 🙂

ninka1234
6. nov 2008

ja používam spray na škvrny od dedry objednávam to cez net a zatiaľ som veľmi spokojná

ankam
6. nov 2008

Mne zatial vsetko schadza z Vanishom 😉

livi
6. nov 2008

lanza mydlo je super na takmer všetky škvrny, ale je fakt, že na banán už nič nepomôže 😒 ja som mala škvrnu zo šupky z tej dolnej čiernej časti, musela som nohavice vyradiť ☹

bzuco
6. nov 2008

celine...mne zišla staršia...nie úplne, ale podstatne je to lepšie

livi...na banán pomáha dm-vedierrko - denktmit

majcik
6. nov 2008

Mne sa nevypral flak od struhaneho jablcka z bieleho bavlneneho bodynka. Dala som na to Vanish, aj vyvarila a stale tam je, zial v rovnakej kvalite ... mozem zabudnut asi na to, ze by som to vycistila, vsak? 😒

bzuco
7. nov 2008

majcik...na jablko neviem čo by zabralo...ešte som taký zázrak nenašla ☹ ....jedine čerstvú škvrnu ked namočíš do mlieka a potom normálne vyperieš, tak to odíde...ale zapratú škvrnu neviem ako vyčistiť