Hľadám mamičky detí so sluchovým postihnutím

silvikam
18. jún 2012

Ahojte, touto cestou hľadám mamičky s rovnakým osudom. Mám doma takmer 3 ročného synčeka so sluchovým postihnutím - nedoslýchavosť a rada by som sa s Vami podelila o svoje radosti a strasti pri ťažkej výchove takto postihnutého dieťatka. Ďakujem

maca02
18. feb 2013

@kwetinka77 dakujem pekne za rady a tipy - nasho drobca tiez bavi citat knizky, kreslit, ale dej mi este nevie sam zopakovat. Nasa logopedicka nam tiez poziciava rozne hry a karticky, teraz mame napr. na ucenie sa a rozdelovanie farieb.Kolko ma teraz Kika rokov? Kristianko bude mat v marci 4. A co sa mala uci v skolke na logopedii? My v podstate stale vyvodzujeme pismeno L, vie ho sice krasne povedat, ale v beznej reci ho pouziva malo. Trosku Vam zavidim , ze v BA mate specialne skolky, kde su vlastne vsetci odbornici pokope a venuju sa detom..Toto mi tu v okoli strasne chyba. Nas Kiko chodi do beznej skolky a tam vlastne nemaju ziadne skusenosti so SP detmi.

kwetinka77
18. feb 2013

@maca02 Kristinka budem at v aprili 5 rokov. Na logo sa uci vyvodzovat hlasky a vzdy maju konkretny tyzden nejaku temu na ktoru sa rozpravaju, minuly tyzden bol napriklad v skolke karneval, tak si rozpravali o maskach, logopedka jej vzdy nakresli nejake obrazky a k tomu napise slovicka. Robia oromotoricke cvicenia pred zrkadlom.
Dnes sme boli na ORL robili Kike audiometriu aj beru aj ASSR proste vsetko co sa dalo 😉 krasne spolupracovala opakovala slova co jej pustali do sluchtiek. Vyslo jej prave usko 50db a lave 95db ☹ ale prave je zase o nieco lepsie ako naposledy. To prave usko ma stale take akokeby sa este neutalilo... lave ma skoro uplne hluche od malicka takze s tym vzdy ratam ze je zle, ale to prave ma vzdy prekvapi...

maca02
18. feb 2013

@kwetinka77
A kam chodievate, na Antolsku? My sme boli 3x na Kramaroch, vzdy sa nam to o 5-10 db zhorsilo ☹ Ale už by som ho nerada davala kvoli vysetreniu pod narkozu, audiometriu mu skusali robit len raz - chodime do PN k Chebenovej, ale nevedel este spolupracovat 😒 A to som velmi milo prekvapena, ze sa malej jedno usko zlepsilo,mne hned po urceni diagnozy percepcnej poruchy sluchu bolo povedane, ze zlepsenie nehrozi ☹

silvikam
autor
19. feb 2013

@maca02
@kwetinka77 čaute babule my chrípkujeme jedna radosť. Marcelka, už si lepšie? Vyzdrav sa, lebo cez jarné prázdniny ideme na Dubník a berieme Vás. Vám sa už ľahko píše a robí s deťmi. Ale u nás je to drina. Adamko prakticky nerozpráva , má poruchu pozornosti a sústredenia tak je to veľmi ťažké.

mataaa30
19. feb 2013

Pekný deň tak aj my sa pridávame,,máme doma dcérku už bude mať 7.r.ma tažku percepčnú obojstrannu poruchu sluchu ,,kloru jej zistili takmer ako 5,5r dostala NA a stale sa so soku len dostavame,,no pracovat snou zatial neviem...
Kwetinka77 a kam chodite do škôlky???ake máte aparaty a odkial ste...Nutne potrebujeme pomoc....DAKUJEM

maca02
20. feb 2013

Ahojte,
chcem sa spýtať či máte niekto skúsenosť alebo ste počuli o dr. Buntovej z Trnavy ohľadom výsledkov z práce so SP deťmi?

kwetinka77
20. feb 2013

@maca02 ked bola malinka chodili sme na antolsku, tam ale nikdy nespala pocas vysetrenia a nedalo sa to vysetrit dobre. Tak sme isli na Kramare k Dr. Chebenovej. Tam sme boli 2x ked mala dva a pol a potom ked mala tri a pol pod narkozou. Potom uz o rok sme boli v PN u nej robila jej audiometriu. Ked sme zacali chodit do skolky tak tam prisiel Dr. Varga z Antoslkej s tym ze by chceli urobit SP detom geneticke testy na genoch ake sa este na SK nerobili, ze to je vyskum a ci chceme dat Kiku vysetrit. Kedze na prvej genetike nam nic nezistili tak som dala suhlas a teraz im prisli vysledky, tak preto mse boli teraz na Antoslkej. Ale nezistili nam ziadny chybny gen, nesuvisi to nijako ani s fenylketonuriou co Kika ma... potvrdil mi ze to moze byt teda tym ze Kiku museli pri porode tahat vakuumextraktorom.
V aprili by sme mali ist zase do PN k Chebenovej ale neviem ci jej zase bude robit audio, ale myslim si ze ano lebo Kika je teraz trosku prechladnuta a mozno to malo vplyv aj teraz v pondelok na sluch. Potrebujeme aj nove koncovky tak si urobime vylet. Mam tam aj kamosku takze bude veselo 🙂
Teraz sme doma lebo ako spominam mame sople a kasel, pomaly to chyta aj mna... Kika dostala pamycon tak sa liecime. Ale aspon sme bez teploty 🙂

mataaa30
20. feb 2013

Ahoj kwetinka a nemáš kontakt na toho Dr,Vargu?No nám tak často nerobia audio a ostatné vyš....a to jej meraju aj s NA či bez???Bolo by možné osobné stretnutie????Dosť by nám to pomohlo...V petržalke na Haanovej ul..DAKUJEM

lilke
21. feb 2013

@maca02 poznam jedneho chlapceka s kochlearom, ktory k nej chodi. vyzera byt sikovna.

lilke
25. feb 2013

@mataaa30 mudr. varga robil vyskum, bol na vsetkych skolach pre sp. myslim, ze vzorky uz neberie, uz len spracuvava vysledky. ale treba sa spytat na antolskej, na stranke je na vsetkych lekarov e-mailovy kontakt. robil vyskum troch najcastejsich genetickych poruch (v sucastnosti je znamych okolo stovky). dve z nich robia aj na genetike na americkom namesti, treba tam odporucanie orl lekara.

mataaa30
25. feb 2013

lilke žial u nás v škôlke o ničom takom nevedia ani nás neinformovali....žiaľ

kwetinka77
25. feb 2013

@mataaa30 nam robili aj na americkom namesti genetiku a tam tiez nic nezistili....

lilke
27. feb 2013

@mataaa30 tie testy sa robili pred dvoma rokmi. a testy na americkom namesti a na antolskej su totozne, len na antolskej bol treti navyse.

nikak23
29. apr 2013

Ahojte,mate niektora skusenost so skolkou na Drotarskej?

kwetinka77
1. máj 2013

@nikak23 pozri skupinu - mame dieta so sluchovym postihnutim. Su tam baby co ich deti tam chodia. Moja mala chodi na Hrdlickovu a ja som maximalne spokojna hlavne co sa tyka logopedie. Ta je na Drotarskej vraj nic moc. Na Hrdlicke je 10.5. DOD od 8.00 mozes prist doobeda pozriet budu ukakzky prace s detmi. Pridaj sa do skupiny je tam uz vela prispevkov

jaroslavajaruska7
9. máj 2013

@kwetinka77
@silvikam
@lilke
@maca02
@filomena
@ivianocka
Ahojky mamičky....môj 3-ročný synček prekonal v decembri minulého roku zápal mozgu a následkom je strata reči a porucha sluchu...na pravom ušku je to stredne ťažká porucha - tam máme aj načúvací prístroj a na ľavom ušku má ľahkú poruchu sluchu...podľa lekárov v BA by mal počuť hlasnejšiu reč, ale vôbec to tak nie je.... nereaguje mi na silné ani slabé zvuky....a je to rovnaké či má aparátik alebo nemá ☹ nereaguje na svoje meno, nepočuje sanitku, autá, brechot psa a ďalšie silné zvuky, ale ani slabšie.... niekedy ukáže na uško ako keby niečo počul, ale vzápätí na ten istý zvuk už nereaguje...stále na neho rozprávam nahlas, ale rozumie mi iba vtedy ak použijem posunky - máme také svoje vymyslené..... v septembri minulého roku nastúpil do škôlky, mal veľmi veľkú slovnú zásobu, vedel básničky a pesničky....a potom v decembri nastal zlom.... chodíme v Topoľčanoch p. logopedičke, boli sme na prvom sedení a práve zajtra máme ísť prvý krát na konzultáciu k surdopédovi do Bánoviec nad Bebravou..... hľadám všetky informácie ako mám s malým pracovať, lebo je to teraz veľmi ťažké....preto som rada, že som Vás tu našla...

kwetinka77
9. máj 2013

@jaroslavajaruska7 ahoj odporucam ti skupinu Mame dieta so sluchovym postihnutim, teraz sa stretavame hlavne tam poslem ti pozvanku do skupiny

jaroslavajaruska7
9. máj 2013

@kwetinka77 ahojky.....ďakujem...už som sa pridala a som naozaj rada, že ste tu na MK 🙂

silvikam
autor
9. máj 2013

@jaroslavajaruska7 Jarka, hľavne kľud. Najprv po poriadku. Už viacmenej diskutujeme v súkromnej skupine :máme dieťa so SP, poď do skupiny k nám. Neviem či Ti ja poradím, lebo sama mám s Adamkom problémy, čo sa týka reči.
Bude to dlho trvať. Sluch mu vyšetrovali kde? Podľa nameranej straty mu nastavili aparátiky - kto? Aké má aparátiky? Ono vieš, je iné počuť reč so sluchom nepoškodeným a iné cez aparátiky. On si musí teraz na ten zvuk cez aparátiky zvyknúť - musí sa s nimi naučiť počúvať. Upozorňuj ho na zvuky. Ak ich má dobre nastavené, pri takej strate akú píšeš že malý má by to nemal byť problém. Neboj bude to dobré. A posunky sú fajn, pomáhajú mu. Nestrácaj hlavu, pomaly sa to všetko rozhýbe. A hlavne to, že tam bola veľmi ťažká zdravotná komplikácia, to potrebuje svoj čas pokým sa to všetko vylieči. Dávaj malému aj vitanímky na podporu mozgu - Omega 3 a 6 mastné kys.. Držím palce. A v skupine Ti všetky baby isto radi budú pomáhať. Papa. S:

jaroslavajaruska7
9. máj 2013

@silvikam ďakujem za podporu 🙂 už som sa pridala aj do skupiny... sluch mu vyšetrovali v BA na Antolskej... boli sme na ASSR....a chodíme k MUDr. Šimkovi... aparátik na tom pravom ušku má označenie WIDEX RE-9... snažím sa získať čo najviac info, je to pre mňa aj malého všetko nové...prišlo to tak zrazu....

silvikam
autor
10. máj 2013

@jaroslavajaruska7 Odpíšem v skupine.

muckadadka
26. jún 2013

ahojte. som tu nová a mam rovnaké starosti s mojou skoro 2-ročnou dcerkou... ako som tak čitala spominate, že sa stretavate na stranke Mame dieta so sluch. postihnutim, ale nemožem to tu nikde najst. Mohli by ste ma nejak nasmerovat.... Nekomunikovala som este takto zo ziadnou mamickou, ktora ma podobny problem... Vzhladom na to ako tuto našu ( moju a dcerkinu) preživam, by som naozaj potrebobala pocut skusenosti niekoho ineho a najst ,,spriaznenu dušu,, 🙂

kachita
8. jan 2014

Ahojte 🙂
http://audiosvet.com/

Tato stranka je urcena pre rodicov deticiek so sluchovym postihnutim. Akekolvek otazky budete mat, nevahajte ma kontaktovat. Pomozme si navzajom.

silvikam
autor
10. jan 2014

@kachita Ďakujeme Katka, hodila som link ak k nám do súkromnej skupiny. Nechceš sa pridať?

kachita
10. jan 2014

Velmi rada, ak mozem pomoct...

silvikam
autor
13. jan 2014

@kachita ešte raz ďakujeme, sú veľmi pozitívne ohlasy na tvoju stránku od mamičiek zo skupiny.

kachita
13. jan 2014

@silvikam To som velmi rada, ze su pozitivne ohlasy. Ak su akekolvek otazky, sem s nimi. Chcem pisat, aby som pomahala.
A inak, ako sa vola ta skupina ?

silvikam
autor
14. jan 2014

@kachita skupina sa volá Máme dieťa so sluchovým postihom a je v zozname skupín. Sme tam všetci čo máme SP dieťa, alebo aj niektoré mamičky čo sú SP. Ak to nebudeš vedieť nájsť, nak Ti pošlem pozvánku.

kwetinka77
14. jan 2014

@kachita velmi dobra stranka, ja som aj na FB nieso pozdielala. Tiez ta rada uvitam v skupine kedze mam tazko nedoslychavu dceru :/

kachita
14. jan 2014

@silvikam
@kwetinka77
Dakujem, baby. Tesi ma, ze moja snaha ma zmysel. 🙂
Uz som s vami v skupine.