Hlúpe otázky od známych. Ako na ne reagujete?

savia
8. aug 2007

Ahojte,
som naštvaná na ľudí,ktorí sa naschvál vypytujú,kedy budeme mať bábo,pritom vedia,že máme problémy a neštítia sa pýtať sa to znova a znova!Prosím,ako na takéto otázky reagujete,lebo mňa to už hrozne unavuje?

fabiana
8. aug 2007

A kedy budete mať bábo? 😀
Ale nie, teraz vážne... Myslím, že takéto pripomienky si netreba všímať, ja by som otázku ignorovala, lebo ak sa niekto spýta raz, dvakrát a pritom pozná odpoveď, tak by mi to pripadalo ako čistá provokácia. Záleží aj od toho, kto sa to pýta.

linle
8. aug 2007

moja najosvodčenejšia odpoveď je, že "nechcem sa o tom rozprávať". Možno ti to pomôže.

nika251
8. aug 2007

Ahoj- skus im odpovedat, ze akonahle sa zadari das vediet, dovtedy chces mat od vsetkeho pokoj. Mozno nebudu zadubeny a pochopia. My sme povedali ze az skoncim vysku. Nedarilo sa 15 mesiacov a nastastie vo februari (v maji som koncila) sa nam zadarilo. Drzkaj sa, ono sa zadari.

iffka2002
8. aug 2007

asi zavisi na tom, kto sa to pyta a kam tym mieri.. ked viem, ze ten clovek vie, ze mam problem a aj tak sa vypytuju, tak ich hned zrusim.. ale to je asi iba moja povaha- ironicky im odpoviem. No mozes to otocit na vtip, napr- "preco, chces chodit kocikovat?!"ked povie, ano- tak poviem- sak si zabezpec vlastne.. a ked nie- tak poviem- tak co sa tolko vypytujes?
Ale samozrejme, ked sa to pytaju svokrovci, tak asi treba jemnejsie.. ale by som im i tak naznacila nejakym takymto sposobom, nech vedia, ze sa to nemaju uz vypytovat. Alebo.. mozes im povedat- "zatial nie, ale ked to bude, dam vam vediet."
moznosti je vela.. 😉

expertka8
8. aug 2007

...na hlupu otazku...hlupa odpoved.... 😉
...takze babatko budete mat az vtedy..ked prileti bocian 😀

savia
autor
8. aug 2007

ahojte 🙂 ,
tak to sú skutočne výborné odpovede,asi ich zopár aj použijem,hlavne iffka2002 má dobrú reakciu,to sa mi páči.Babule,prajem Vám,aby ste už na tieto hlúpe poznámky nemuseli vyhýbavo odpovedať!!!!!!Aby sme proste všetky raz boli šťastné tehulky,lebo nie každý je slušný a nie každý to vie pochopiť.Ved vlastne plati-nevieš,čo nezažiješ. 😉

alex21
8. aug 2007

Tak mne to tiež poriadne liezlo na nervy tak som začala rozprávať že vtedy ked zarobíme dosť penazí aby sme mali na výbavičku a všetky veci s tým spojené. No a penazí nie je nikdy dosť. 😀 A hned zatým som dodala, že mám špeciálny fond na dieťa a ked niekto chce tak rada poskytnem číslo účtu a môže prispieť. A ver tomu že mi dali pokoj.

emjee
8. aug 2007

alex to je super odpoved 🙂

monkey1
8. aug 2007

ahoj savia.
mna ked sa niekto pytal hlupe otazky, bez rozmyslania a typu otazky som odpovedala : dakujem, tiez sa mam dobre!" 😀 alebo "takto nam to vyhovuje" 😎

katrin
8. aug 2007

Savia, jednoducho by som všetkým povedala, že keď bude na to vhodný čas... 😉

zuzanat
8. aug 2007

tuto otazku doverne poznam a niekedy uz chytam nervy. v juni som skoncila skolu, tak sme to preto odkladali a teraz uvidime kedy sa zadari. al pocuvat to tri roky v kuse, uz je na mna moc. ked sme u mojich rodicov nic ine ani nepocuvam a moja draha svokra si rozkazala vnuka.ja uz fakt nemam na to nervy 😠

tapkos
8. aug 2007

A to vam mozem povedat, ze tie otazky neskoncia nikdy. Vase prve dieta este len pride na svet a zacnu otazky: A kedy planujete druhe? Na slaktrafenie. Co uz nikto nerespektuje pravo cloveka na nejake sukromie?

govinda
8. aug 2007

savia, tak tieto otázky rovnako poznám aj ja a aj mne poriadne lezú na nervy. Sama som smutná z toho, že sa nám nedarí a že máme problémy, ale nikomu sa mi to nechce vysvetľovať. Takže moje klasické odpovede sú: keď priletí bocian alebo keď príde, bude tu.

fabiana
8. aug 2007

Skoro som na to zabudla... 😅 Aj nás sa pomaly začínajú pýtať, kedy bude druhé bábo. A nepáči sa mi, keď sa to pýtajú ľudia, ktorých do toho absolútne nič nie je...Tak im vždy len odpoviem, že raz určite. 🙂

lauritka
8. aug 2007

🙂 najhorsie je ked mas po 30/ke a este nemas mimi. to uz v tom veku davno maju dve a uz niektore sa stihli aj dvakrat vydat. 🙂
ale ako sa hovori..nezijeme z druhych ludi. tak kaslat na nich a kaslat na to co sa patri bla bla bla. mimi pride vtedy ked pride a bude na to vhodny cas a nikto nema co predpisovat kedy to ma prist 😎
a hlavne by si ludia mali uvedomit, ze vypytovanie a natlak nam uz vobec neprospievaju, mame toho dost aj bez hlupych otazok. 🙄

lenka20
9. aug 2007

ahoj savia, v inom prispevku som ti zabudla popriat, aby sa ti to tentokrat podarilo a uz si na hlupe otazky mohla odpovedat, ze ved uz je na ceste, drzim palce velmi velmi! sama sa pasujem s hlupymi otazkami uz vela rokov, zo zaciatku sme vraveli, ze my sa neponahlame, vzdy bolo na co sa vyhovorit - skola, praca, peniaze... no ale po tych rokoch ked uz mame skolu za sebou, v praci sme uz ostrielani, kariera v rozkvete, auto, dom, vsetko nakupene, uz len to babo nam chyba - takze myslim, ze kazdemu aspon trocha inteligentnemu uz doslo, ze zrejme to bude v niecom inom. ale stale sa najdu mili ludia, co dokazu zavrtat pri kazdej prilezitosti 😠 takze zalezi na tom, kto a ako sa pyta, uz sama vycitis, ci je to otazka v dobrom alebo len na podpichnutie, no a ak je to na podpichnutie, tak mne sa paci iffkina odpoved plus by som este nieco pridala, kazdy clovek ma predsa nejake citlive miesto a ja som osobka pomstychtiva, takze by som im to urcite vzapati vratila nejakou skaredou otazockou na telo 😀

katrin
9. aug 2007

hehe.. baby, viete čo je najkrajšie? mňa sa každý pýta, či neplánujeme ďalšie... a to máme 9-mes. dvojičky 😀 😀 😀 😀 tak každému, kto položí takúto sprostú otázku, dám ešte sprostejšiu, či si to so mnou na jeden deň vymení a či mi vynosí to ďalšie 😅

lenka20
9. aug 2007

😀 katrin, ludska blbost je nekonecna, tak vidis, oni sa asi budu pytat stale aj ked uz budeme vsetky 5-nasobne matky. ale pocuj, fakt by si sa uz mala nad sebou zamysliet a zamiesit na dalsie! 🙂 to sa aspon budu mat zase na com pohorsovat - lebo aj s takym som sa uz stretla, ze baba cakala tretie dieta a vsetci boli z toho zhrozeni, ze len deti rodi a ze asi maju vela penazi nazvys a podobne.

burina111
9. aug 2007

ahojte, no musím sa do tejto debaty zapojiť. tiež čakáme. pred svadbou to boli otázky typu a to sa musíte brať? potom, počas dvoch rokov po svadbe, ked sa nič nerodilo a nerodilo, tie klasické, čo spomínate no a teraz, ked naše malé len čakáme, to nás zas bombardujú otázkami kedy bude dalšie, a to ešte nevyliezlo to prvé... okrem toho je aspoň mne uplne nepríjemné, keď mi cudzí ľudia ošahávajú brucho, neviem, čo ho chcú ohmatávať, pre mňa je to prekročenie mojej intimnej hranice. Okrem toho počúvam z každej strany čo môžem a čo nemôžem robiť, ako mám sedieť, spať, šetriť sa, a ako to bolo rodiť pred 20 až 50 rokmi...viem, že to všetci myslia dobre, ale fakt niekedy nemám silu počúvať a iba mi naháňajú strach z blížiaceho sa pôrodu. no a rodičia a svokrovci hádam plánujú aj prvé narodeniny ich vnúčaťa, proste ošiaľ. takže baby, zdá sa mi, že tých nepríjemných otázok sa nikdy nezbavíme. hlavne asi byť pohotový a na hlúpu otázku dávať hlúpu odpoveď, tí inteligentnejší to hádam pochopia, tí menej nám nestoja za rozčuľovanie... 😉

bobess
9. aug 2007

no po svadbe to je asi fakt o život. ja väčšinou odpovedám - 10 rokov sme sa snažili nemať (škola, dom, práca) a teraz sa 10 budeme snažiť mať. kto je blbý nepochopí a kto má trochu filipa tak sa viac pýtať nebude.

druhá vec je že už to u nás prešlo do 2.štádia a to že sa nepýtajú nás ale mojich rodičov a svokrovcov. a našťastie tí odpovedajú " v správny čas"

susik77
9. aug 2007

burina: suhlasim 😉 inak, tiez mi pride divne, ako mozu cudzi ludia ohmatavat moje brucho-tiez mi to pride ako prekroc. hranice... 😎

mimusiacik
9. aug 2007

🙂 je oslobodzujuce dospiet k stadiu a odpovedat..."velmi po tom tuzime, no nedari sa!"...

adetka
9. aug 2007

savia... na bezcitnu otazku (kedze mate problemy, bezcitna odpoved)...
aj my sme mali problem s dietatkom niekolko rokov (dva spontanne potraty, dlhe pauzy medzi otehotnenim,...)... a tak na stale sa opakujucu otazku mojej mamy, ze kedy sa bude moct pohrat s malym dietatkom... som jej vzdy odpovedala... "ked si ho urobis, mami" (aj ked je roky po prechode)

scarlet
9. aug 2007

No dievćatká prispievam aj ja do tejto témy... Jedna pani z práce mi začala už po niekoľký krát nadradeným tónom hovoriť: "No čo dieťa neplánujete??? čo si vy myslíte, že život je len o tom užívať si?!?!?!..." no a ja po 3 rokoch snaženia sa o dieťatko, po dvoch pre nás bolestných potratoch a neskôr po 2 neúspešných IVF som mala slzičky na krajíčku...ale nadýchla som sa pozrela som sa jej do očí a povedala som jej: " My deti nemôžeme mať, tak si odpustite neustále pripomienky..." a odišla som. No a od vtedy tá pani slušne zdraví a otázky týkajúce sa potomstva už neexistujú 🙂.

bihan
9. aug 2007

My sme našťastie túto fázu preskočili, lebo sa nám podarilo hneď, na cirkevnej svadbe som už bola tehotná, ale to bol zase iný typ otázok: To ste už nemohli počkať po svadbe? (resp. keď prišlo to obdobie, keď sme si povedali, že už chceme, tak moja mama zase pri každom telefonáte: a už pracujete na miminku?).
Teraz zase skvelá otázka: tešíš sa na pôrod? 😠 Samozrejme, že sa teším, hlavne po niektorých hororových príbehoch, ktoré mi rozprávajú niektoré mamičky... (a ešte: No čo, malá kope? Asi keby nekopala, tak už nie som doma, ale v nemocnici)
Takže takéto "úžasné" otázky sa zrejme fakt nikdy neskončia...
Ešte mi napadli také nádherné: A nemáš tam náhodou dvojičky, keď máš také veľké bruško? (najmä do žien, ktoré nikdy neboli tehotné!)

dona
9. aug 2007

ahojte, ja vám tému trochu odľahčím 😉 . Mne dávala otázky typu kedy budem mať ešte sestru moja najmladšia dcéra. Keďže manžel ďalšie dieťa nechcel a my sme sa medzitým rozišli, tak som jej povedala že keď nájde otca 😀 . Odvtedy mám pokoj. 🙂

ninna78
9. aug 2007

nedá mi nezapojiť sa a spytat sa, co by ste povedali na toto:
moja, vzdy som si myslela, ze najsamlepšia kamoška, ktorú poznam 29 rokov, ktora zostala tehotna na prvy krat a to len preto, ze som jej povedala, ze uz 3 mesiace skusame a nic, tak chceli skusit aj oni. Najprv som pocuvala, ako ona este to babo ani nechcela a teraz pre zmenu pocuvam a citam v sms-kach a mailoch otazky typu: a ty kedy uz budes chciet to babo, a uz by si konecne aj ty mohla zostat v tom a pod... Mne to pride ako rana pod pas, vzhladom na to, ze vie, ze aku dobu uz skusame a stale nic

katrin
9. aug 2007

Bihan 😀 s tou veľkosťou brucha... Mňa vedelo vytočiť to, čo som už písala v nejakej téme... Išla som MHD a teda naozaj som nemala malé brucho. Stojím s tým obrovským nepriehladnuteľným bruchom nad dvoma paniami cca 45-50ročnými a jedna vraví druhej (samozrejme tak, že to musel počuť celý trolejbus)... kukni, hentá má brucho ako by čakala dvojičky... Tak som jej na to povedala (samozrejme, tiež to počul celý trolejbus), že pani áno, čakám dvojičky a veľmi dobre sa mi stojí s tým obrovským bruchom 😀 😀 😀 Myslím, že nikdy inokedy som nemala toľko voľných miest v MHD ako vtedy 😀 😀 😀

susik77
9. aug 2007

bihan: ja som sa zase stretla od kolegyn, kt. este nemali deti s otazkami: a nebojis sa kupovat kocik, oblecenie a postielku a pod. pre miminko pred narodenim, ze sa nieco stane? 😎
No, teda neviem si predstavit behat z porodnice po obchodoch s tyzdennim mimcom 😠

mimka
9. aug 2007

teda prispejem aj ja:
vo štvrtok sme sa vrátili z dovolenky a sused, ktorý má týždenné bábo sa ma opýtal či by nebolo lepšie "mať dieťa ako behať po svete" a pri tom vie, že sa nám dva roky nedarí a stále podkusuje... Potom mám stavy že prerevem celý večer a chudák môj manželík... ľudia sú svi.e... 😒