Hmyz na živom vianočnom stromčeku

iva_ab
18. dec 2020

Ahojte, chcela by som sa Vás opýtať, či s tým máte skúsenosti? Tento rok sme si 1x kúpili živiny stromček, postavili sme ho skôr - na Mikuláša 5.12. lebo tu na sviatky nie sme, nech si ho “užijeme”. Asi pred 3 dňami sme pod neho dávali papier, aby sa nám nezničila podlaha a ja ako som ho dvíhala, tak som niekde na kmeni akurát chytila
miesto kde hybernovali chrobáky. Tak som ich pozabíjala čo som videla ale teraz stále sem-tam nejaký spadne zo stromčeka a leze ☹️😱
-mali ste tie chrobáky doma/v stromčeku, čo je to za hmyz? -rozmýšľam možno je to normálne keby ich “neprebudím” možno ani nevieme? -dá sa toho zbaviť inak ako vyhodiť stromček? (P.s. Kupovali sme ho normálne pred Kauflandom) ďakujem 🙏🙏 a poriadne pozerajte keď budete kupovať 🙈

uriva
18. dec 2020

Ahoj, svokrovci majú živý stromček každý rok a každý rok majú rôznu háveď, toto by som povedala, že je ešte fajn. Väčšinou aj keď dajú stromček preč (tak v polke januára), ešte dva mesiace to lezie po stenách, podlahe, brrr (pre toto mám umelý + som alergik a keď je silné peľové leto, tak sa fakt idem u tých svokrovcov ukýchať). A to mali stromček lacný, drahý, aj sami v lese boli. Všetky. Proste tie chrobáky sú na stromku vonku v zime a teplo ich zobudí a lezú. Príroda. Už to svokra dáko nerieši, zabije alebo s vekom už slabšie vidí, tak nerieši. Vedia ho nechať ešte po kúpe tak 2 týždne na balkóne/v šope, ale podľa mňa to nezaberá, resp. ešte tam nalezie. Ale možno niekto bude vedieť.

amelie2017
18. dec 2020

Fuj, u nas by letel a uz by som mala umely.

panelacikova
18. dec 2020

fuj. vďakabohu za umelý stromček 😀

miriam11
18. dec 2020

@iva_ab kvôli tomuto mam umelý stromček už 15 rokov. Stále je krásny a dokonalý 😄

anjelicek26
18. dec 2020

Mame zivy stromcek a ziadnu haved nikde. To je tym, ze ho spilime dva tyzdne pred vianocami sami a nie je nikde skladovany, takze pekne premrzne a hotovo. Nema odtial co vyliezat.

anjelicek26
18. dec 2020

Inak ked ti to strasne vadi a chytas hysaky - tak v stavebninach mas plynove bomby na hmyz, to zabije uplne vsetko, 25m2 jedna bomba pustis a dve hodiny tam neist, potom vsetko utriet a povysavat a hotovo, stoja asi 5e na kus...

puertorico
18. dec 2020

Aj nám sa to stalo tento rok. Každý rok máme živý ale týchto pár chrobákov je ešte dobre. My sme ho postavili do obývačky, ozdobili, a za hodinu plný strop múch, chrobákov, hocičoho. Tak som vystriekala s biolitom celú obývačku zatvorila dvere a nechala na noc zatvorené. Ráno nič a odvtedy pokoj. Nemusíš sa obávať

simsalabim
18. dec 2020

My mavame vacsinou umely, ale par krat sme mali aj zivy a toto sa nam teda este nikdy nestalo... ani som o tom nikdy nepocula, normalne som prekvapena.

autumm
18. dec 2020

Ja mam zivy strom cely život a ešte ani raz sme nemali chrobáky :D

beronsche
18. dec 2020

@iva_ab vystriekaj biolitom a neries... 🙂 Radsej riskovat chrobaky (a nasledne biolit) v zivom strome, ako mat doma kopec PVC a ktovie, co este v umelom 😉

jana_eyre_2
18. dec 2020

Áno na živom stromceku je hmyz úplne normálny.. veď bol celý život v zemi, je prirodzené že je v ňom život.. chrobákov sa netreba bat, nie sú tam žiadne jedovaté druhy, aspoň o tom pochybujem, a keďže sú to chrobáky čo nežijú prirodzene v domácom prostredí časom umrú ak by aj zo stromu zliezli..

Ja som z hmyzu nikdy nemala nejaký strach, je to príroda.. keď si človek kúpi kúsok prírody domov, tak to jednoducho tak chodí.. mne sa živé stromy páčia viac ako umelé a je to ekologickejšie..

simca06022011
18. dec 2020

My ho vzdy sprchovali vo vani /teraz jednoduchsie, na dvore hadicou/, ale my nie kvoli chorbakom, ale kvoli špine, plus otvarame ho aj den vopred zo sietky, ci to bolo na balkoen alebo terase, aby sa roztiahol :D
Je to priroda, tak moze sa samozrejme stat ze z toho daco vylezie... a nie, nikdy sa mi nestalo (cely zivot mame stromy zive, par krat dokonca priamo donesene z lesa), aby mi dni/tyzdne/mesaice nieco lozilo po byte/dome...

amelie2017
18. dec 2020

Ja si pamatam, ze min rok tu jedna baba pridavala, ake mega tarantuly jej vyliezali zo stromceka, odvtedy nad zivym ani neuvazujem 😀

dadula_15
18. dec 2020

@amelie2017 to sa stalo už aj nám a aj napriek tomu, sme si tento rok kúpili živý strom, tak som zvedavá, aký tvor ma zas prekvapí 🙂

simca06022011
18. dec 2020

@amelie2017 nooo tarantuly.. kutniky - obrovske sa mi tento rok dobijali do domu.. normlane podliezli vchodove dvere... 3 kusy za sebou... ja vysavac ani neodkladam az kym nepride najtuhsia zima :D je to bezne, ale z toho pohladu mi skoro zle prislo :D

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
oblecenie99
18. dec 2020

@viestta Diiiiiiiiki za pripomenutie,malý prave zaspal,idem si ja pustiť ten film 😃

Ak ten hmyz veľmi vadí,ja by som to vyriešila biolitom,nastrieľať,zatvoriť dvere,ísť na prechádzku,otvoriť okno. takto som prednedávnom riešila mušky, skúšala som humánne,na ten papier,že im akože dám šancu, ale na ten mi kaslali.

rebelka2014
18. dec 2020

My mame vzdy len malych pavucikov, ktori vylezu na strop.. ked odpraceme po vianociach stromcek, idu aj oni - zlikvidujem ich 🙂 ..nemam pavukov rada ani z vonkajsej strany okien, nie este doma.

iva_ab
autor
18. dec 2020

Ďakujem za povzbudivé komentáre, hneď mám lepšiu náladu 🙂🙂 kúpila som biolit. Muž ide s malou von, tak využijem a trosku nastriekam, na začiatok len trochu, možno bude stačiť. Napíšem Vám ako to dopadlo. 👌🎄A nabudúci rok si dám určite pozor keď budeme kupovať, dám na Vaše rady - prezriem, necháme dlhšie na balkóne, umyjem a možno aj preventívne stretnem niečo proti hmyzu 😁

iva_ab
autor
9. aug 2021

Takže ako to dopadlo 🙂 ešteže som kúpila Biolit, lebo okrem tých čiernych chrobáčikov som si tam o deň našla úplnú háveď - komplet po kmeni boli samé vošky, chrobáky kadejaké mini, nastriekala som biolit a všetko umrelo - ale už ten stromček nevoňal, mne smrdel a po novom roku sme ho dali rýchlo preč. Nabuduci rok - opäť živý ALE už si ho fest pokukám. Mali sme proste pech 🤷‍♀️