Hnedookí rodičia - modrooké dieťa

25. dec 2022

Ahojte , nás syn má tmavomodré oči , mám pocit že mu blednú . Má tri týždne . Ja mám však zeleno hnedé oči a muž tmavohnede . Nie syn nie je od postará naozaj 🙂 a neviem že by sme mali v rodine modrookých rodičov , teda moji a mužovi určite neboli , ďalej neviem. Je to možné? Ďakujem 🙂

kikulienkadd
25. dec 2022

Ahoj,s mužom máme takmer rovnaké oči-zeleno-hnedej farby. Náš starší syn je úplne hnedooký a mladší bol do roka modrooký. Mladšiemu sa očká zmenili a má bledšie ako my s mužom, ale je to taká bledo zeleno-hnedá kombinácia. Tak som sa tešila, že bude mať modré očká!

pribinak
25. dec 2022

@maryetta a? Mne je uolne jedno aké máš ty a tvoja rodina oci, ale že úplne jedno

Chod sa sťažovať genetikom

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
25. dec 2022

@bilberryday 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️

xsuzannex
25. dec 2022

Poznam par co maju tmave aj oci aj vlasy a maju uz 3rocnu modrooku blondynku.. genetika je svina 😀

simona92101
25. dec 2022

Ano moze,dokonca aj ine vlasy.moja prvorodena dcera ma blond kucerave vlasky,modre oci.manzel vyzera ako arab,ja som tiez snedy typ,nikto v rodine nema blond kucerave vlasy 🤷‍♀️ a mame postarku 😃

laurikagab
25. dec 2022

ano, syn..sa narodil taky svetlejsi a dlho mal modre oci..cca 3-5 mesiacov, teraz ma 11 a uplne tmave vlasy a tmave oci😊

maryetta
25. dec 2022

@pribinak okej. Nenutim ta 😉
Stazovat sa nebudem. Nemam preco. Genetik snad vie ze realne je vsetko.

leto232
25. dec 2022

Ja mám zelené oči a hnedé vlasy, muž hnedé oči a čierne vlasy. Dcera sa narodila s hnedými očami, snedou pleťou, má hnedé vlasy a syn má modré oči a blond vlasy. Vôbec sa nepodobá na nás. Keď ho priniesol ukázať ako bábätko do práce, normálne videl tie pohľady, že on snedy typ s čiernymi vlasmi má modrookeho syna s blond vlasmi. Ešte sa ho aj pýtali, či je jeho. Všetko je možné.

bubuska
25. dec 2022

@ngl No radšej by som ďalej nepatrala...

alison11
25. dec 2022

Moji svokrovci tiež majú jednoz detí z modrými očami a svokra má svetlo hnedé a svokor má sivé,muž svetlo hnedé a aj švagriná.Svokriná mama má sivé jej otec neviem aké mal a ani svokroví rodičia.Stáva sa.nezáleží n farbe očí ale na povahe detí a výzorom i postavov určite bude po vás rodičoch 🙂. Môjmu mladšiemu sa farba očí zmenila mal sivé a bol krásne bábo pristali mu až mi bolo ľúto aj je že sa mu zmenili na svetlo hnedé už mal 9 mesiacov.Starší mal asi po mesiaci hneď tmavo hnedé aké mám ja.

mimka1402
26. dec 2022

@maryetta Ono sa hlavne zabudlo, že táto tabuľka už dávno neplatí. 🙂 Genetika je stále vec, ktorá sa iba objavuje. To, že niečo je nepravdepodobné, neznamená, že neexistuje možnosť. To isté aj s krvnou skupinou.

andreatytler
26. dec 2022

@sigma510 Nie kazdy hnedooky clovek nesie geny na modre oci.
Su ludia co maju iba geny na hnede oci.
Ide o to ze gen na hnede oci je dominantny a teda ak ma clovek kombinaciu genov modra/hneda tak vysledok je hnedy. Ten modry gen ale moze preniest na dieta moze sa to robit aj cele genercie a ten modrooky gen sa neuplatni az nakoniec sa stretnu dva modrooke geny a konecne su oci modre. ak ma clovek kombinaciu hneda/hneda, tak na dieta moze preniest len a len hnedu.

jesenzima
26. dec 2022

Poznám manželov, ktorí majú oči totálne tmavé hnedé a obe deti majú modrooke

andrejka1974
26. dec 2022

Mám muza modré oči ja zelené a staršia dcéra má hnedé oči mužova mama má hnedé oči tak asi aj preto

heln
26. dec 2022

neviem ci to tu niekto pisal, ale vacsinou vsetci novorodenci maju modre oci, su to oci bez pigmentu, do roka sa oci vyfarbia.

madeline1
28. apr 2023

a mate niekto zelenooke dieta, ak ste jeden hnedooky a druhy zelenooky?