Hnedookí rodičia - modrooké dieťa

25. dec 2022

Ahojte , nás syn má tmavomodré oči , mám pocit že mu blednú . Má tri týždne . Ja mám však zeleno hnedé oči a muž tmavohnede . Nie syn nie je od postará naozaj 🙂 a neviem že by sme mali v rodine modrookých rodičov , teda moji a mužovi určite neboli , ďalej neviem. Je to možné? Ďakujem 🙂

beata_k
25. dec 2022

Ano je to mozne. Mozete mat modrooke dieta aj ked vy mate hnede. A tri tyzdne su skoro na konecnu farbu oci.

misinka20
25. dec 2022
pribinak
25. dec 2022
misinka20
25. dec 2022

Trvalo mi celé 2 sekundy zistiť ako funguje genetika... áno môže mať modré oči keďže gény sa prenášajú celé generácie...

syslik81
25. dec 2022

kludne jeden z predkov mohol mat modre oci .. pri detoch je mozne vsetko aj blondacik jak repa ak su rodicia tmavy ... hold krasa prirody a geny

felycity
25. dec 2022

bábätka majú modré oči, v priebehu polroka sa môžu zmeniť, páči sa vysvetlenie:
https://mamaaja.sk/clanky/babatko/preco-maju-ta...

cicuca
25. dec 2022

Je to možné, ale u trojtýždňového bábätká sa to ťažko určuje. Okolo pol roka možno už bude vidno akú farbu očí bude mať dieťatko, ale úplne sa to ukáže až okolo 3. roka

ivangeline
25. dec 2022

Vsetky 3 deti sa narodili s modrymi ocami. Kazdy z nich ma teraz ine. Zelene. Modre. Sive.

sigma510
25. dec 2022

Napíšem to tak laicky, hnedooky človek nesie aj genetickú informáciu pre modré oči, to znamená ze keď sa táto informácia spojí u dvoch hnedookych tak dieťa bude modrooke. Mame aj v rodine taky prípad, rodicia hnedé a zelené oči, deti krásne nebickovo modré. Naopak ale u modrookych rodičov hnedooky potomok by nemal byť, modrooki nenesú gen pre hnedé oči.

raffaella
25. dec 2022

My máme s manželom obaja jasnozelené oči a deti majú úplne jasnomodré, z toho staršia dcéra má takmer tyrkysové, u iného človeka som tak zvláštnu farbu ani nevidela. Ak ste obaja hnedookí tak pokiaľ nemáte v rodine modrookych, tak určite bude dieťa hnedooké.

misinka20
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vevesh
25. dec 2022

@misinka20 mozu mat. Pozri tabulky hore s %.

raffaella
25. dec 2022

@sigma510 lenže zelenookí nesie modrú v génoch. Preto aj ja mám modrooké deti, pretože my s manželom máme zelené oči (ja som mala modré oči až do 6 rokoch, manžel podobne).

kleopatra114
25. dec 2022

Tvojmu bábätku sa ešte do roka oči môžu zmenit . Ale keby nie , moja dcéra má modré oči po mojom otcovi - my s muzom hnede .

terry658
25. dec 2022

@misinka20 je to presne naopak. Hnedookí môžu mať modrooké, modrookí nemôžu mať hnedooké.

ngl
25. dec 2022

Moj otec ma hnede oci, jeho rodicia mali obaja ziarivo modre, podla tabuliek hore to nie je mozne a predsa to je 🙂

laviedeluz
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gabikaa96
25. dec 2022

Môj synček má modré oči a blond vlasy po mojej mame, ja s mužom máme hnedé oči a tmavohnedé vlasy

misinka20
25. dec 2022

@vevesh veď ja som posiela tu tabuľku 🤣🤣🤣

anjelicek26
25. dec 2022

Ak mas ty zelene, je tam aj modra... takze po tebe... ale uvidis, ked sa do roka nezmenia, mas to iste... my mame kombinaciu ja tmavo hnede a muz jasno modre a deti mame taketo..vsetci dedkovci su oficialne jasno modrooky s oboch stran... a predsa...genetika proste vie preskakat generacie...

sigma510
25. dec 2022

@raffaella aj hnedooky nesie modrú v génoch, takisto ako zelenooky, teda to ze budu mat dvaja hnedooki ľudia modrooke dieťa sa stať môže, poznám také prípady. Takisto ze ma hnedooky a zelenooky modrooke dieťa, akurát je tam iná pravdepodobnosť.

maryetta
25. dec 2022

@pribinak toto su take “tabulký ze genetika spravi aj tak svoje. Moj brat ma hnede. Jeho manzelka modre a ich syncek ma zelene 🙂 co je tam pravdepodobnost 0% realita je ina.
Ja mam hnede. Muz sivo zelene. Prvy syn ma hnede. A dcerka a druhy syn maju prenikavo modre oci.

pribinak
25. dec 2022

@maryetta však taka variacia v tej tabuľke je

kika86
25. dec 2022

Mám 2 deti - obe baby majú modré oči a blond vlasy. Ja mám zelené oči, hnedé vlasy a muž hnedé oči aj vlasy. Čiže všetko je možné 😁

maryetta
25. dec 2022

@pribinak moja ano. Bratova nie. Alebo zle vidim.

misinka0611
25. dec 2022

Rodičia hnedookí dieťa modrooké, malo 1,5 roka tak zmenu farby už nečakám.

dzulli1980
25. dec 2022

U trojtýždňového dieťaťa ozaj skoro ... moja mala do 8 mesiaca modrosivé oči ako muž ... teraz má zelenohnedé ... ale kľudne môže mať Tvoje dieťa aj modré oči, gény sa prenášajú roky rokúce ... moja kolegyňa modrooká blondína svetlá pleť, muž modrooký blonďák svetlá pleť ... a dieťa tmavá pleť, vlasy ako havran, tmavohnedé oči ... zisťovali strašne ďaleko do minulosti, lebo fakt ten malý bol pri nich ako "päsť na oko", vôbec k nim nepasoval a nakoniec sa zistilo, že x-generácií dozadu mal jej muž jednu vetvu černošskú ... takže možné je všetko.

1gabriela13
25. dec 2022

My sme zas obaja modrooký a dcéra hnedooka. Starí rodičia všetci modrooký ale babky obe hnedooke. Takže áno môže to byť kľudne

pribinak
25. dec 2022

@maryetta mne je úplne jedno aké oci má syn tvojho brata. Nechápem pointu tvojho príspevku

maryetta
25. dec 2022

@pribinak pointa? Len to ze tabulka je jedno a reslita je druhe.