Idem prvýkrát kupovať auto. Čo všetko musím urobiť?

neferneferuaton
2. mar 2024

Ahojte, idem prvy krat kupovat auto. Co vsetko treba "urobit"? Kade všade treba ist a podobne. Nemá mi kto poradit. Ďakujem

aaadkaaa
2. mar 2024

Ake? Nove z predajne alebo z nejakeho bazaru ci od sukromnika?

sasa1310
2. mar 2024

@neferneferuaton však stačí ísť do predajne. Nerozumiem otázke

13uzivatelka11
2. mar 2024

@sasa1310 akože stačí ísť do predajne.. Ak kupuje cez nejaký inzerát tak treba ísť napríklad prihlásiť ho na políciu, vybaviť pzp atď.

sasa1310
2. mar 2024

@13uzivatelka11 ono preto to "nerozumiem otázke" nakoľko nikto netuší, kde ide auto kupovať. Treba radiť autorovi a nie mne

0silvia0
2. mar 2024

@neferneferuaton skus byt presnejsia. Ja prave predavam auto, tak mozno poradim.

ciernysokol
2. mar 2024

@0silvia0 a ake auto predavas?ja potrebujem kupit 🙂

0silvia0
2. mar 2024

@ciernysokol uz sa prave predalo, Ford Focus c-max, v pondelok ho pojdem prepisat.

30katrusa40
2. mar 2024

@neferneferuaton ak kupuješ od súkromníka jazdené vezmi so sebou splnomocnenie s overeným podpisom aby predávajúci mohol auto na teba prihlásiť. Jemu hneď dajú veľký technický na tvoje meno a on ti ho pošle. Malý technický príde poštou. Ak to bude prehlasovať osobné . Ak elektronický tak veľký technický dovezie kuriér a vezme staré technické. V čase prepisu musíš mať už uzavreté PZP na tvoje meno. Bielu kartu budeš musieť poslať pôvodnému majiteľovi. Ja som poslala mailom on si vytlačil. A musíš mi ešte povedať či si chcela nechať ŠPZ ktoré sú na aute alebo nové. Ja som si nechávala ktoré na aute boli. Neviem ako je to v prípade že chcela meniť.

aaadkaaa
2. mar 2024

@ciernysokol ja predavam octaviu 😂 a peugeot

ann092
2. mar 2024

@neferneferuaton nové alebo z druhej ruky, z bazáru ?

ciernysokol
2. mar 2024

@aaadkaaa a mozes mi prosim do spravy napisat blizsie o octavii?rok vyroby,km,vykon,motor.dakujem pekne

neferneferuaton
autor
2. mar 2024

No auto idem kupovat z bazaru od súkromnej osoby. Preto neviem co robit. Samozrejme keby z predajne tak sa nepýtam, tam by mi povedali. Skoda, ze sa z mojej otázky stal bazár na Peugeot 🤷🏻‍♀️

0silvia0
3. mar 2024

@neferneferuaton ved ti odpovedala @30katrusa40
prehliadla si?

larinka552
3. mar 2024

Odporucam pred kupou auta sa na nom previezt, aby si si vsimla pripadne chyby a dat ho skontrolovat dobremu automechanikovi. Ak s tym predavajuci nebude suhlasit, je to zle znamenie.
Takisto by bolo dobre podpisat nejaku standardnu kupno- predajnu zmluvu. Co nemas na papieri, akoby ani nebolo a po zaplateni uz bude neskoro skusat reklamovat. Nezabudni dohliadnut nech ti da vsetky papiere od vozidla, bielu kartu, velky a maly technicky (jeden z toho sa posiela postou). Opytaj aa na historiu vozidla a dovod predaja. A servisnu knizku.
Potom ta caka prepis auta na policii a vybavenie Pzp.

aaadkaaa
3. mar 2024

@larinka552 suhlasim, len treba povedat, ze najskor musi mat uzavretu pzp a az potom sa auto prepise na policii

larinka552
3. mar 2024

@aaadkaaa presne tak, to sa da v jeden den hned jedno po druhom 👍